Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok fórum

Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
114. Cand Ida (válaszként erre: 113. - Azmatics)
2009. ápr. 13. 20:43

Boldog Húsvétot! :)


Szerintem, az immunrendszered most felszabadul és erőre kap, s valószínűleg legyőzi a chlamydiát. Bízzunk ebben...és fokhagyma ebben is segíteni tud!

Mellcsont-borda gyulladásra sajnos nincs különösebb ötletem...azt sem tudom nekem mitől gyullad be és mitől múlik el. Egy időben gyógynövényes krémekkel (gyulladáscsökkentő) masszíroztam, amitől be is lilult...többnyire nekem egy csomóba összeugrott ott az izom és ezt masszíroztam szét. Ha hatásos a Flector, miért ne?


Nálam? A múltkori vírus megint ledöntött...most küzdünk. Az akupunktúra hat, de így vírusosan felmérhetetlen, hogy mennyire és ez megtépáz lelkileg. Az orvos, azaz a doktornő? No comment...nem az én emberem. Eddig semmi nem történt igazán...friss chlamydia és friss streptococcus sem érdekli :(. Talán fel sem tünt neki...

Most az orvos barátnőm ajánlott egy infektológust, ők is mindenkit hozzáküldenek...új vonal :)

113. azmatics (válaszként erre: 112. - Cand Ida)
2009. ápr. 13. 20:03

Szia! Boldog húsvétot mindenkinek :-)


A chlamydiát nem nézettem utána, részben azért, mert a szerológiát már nem tartom jó diagnosztikai módszernek krónikus fertőzéseknél, másrészt meg a chlamydiára utaló tüneteim (puffadás, székrekedés) is visszahúzódtak. Azért továbbra is szedem a fokhagymát, fokhagymakapszulát és probiotikumokat, meg nem sok cukrot eszek, ezzel a chlamydiát is valamelyest lefedem, úgy érzem. Azért a húsvéti sütiket megkóstoltam :-)


A mellcsont-borda gyulladásom továbbra is megvan ez kicsit zavar. Flector kenőcsöt használok rá. Egyéb tipp?


Nálad haladás? Milyen az új orvos?

112. Cand Ida (válaszként erre: 111. - Azmatics)
2009. ápr. 11. 14:56

Hogy állsz a chlamydiával? Nézték azóta? Nekem most is friss fertőzésem van...de továbbra sem érdekel senkit...rajtam kívűl.

Pedig most egy új orvoshoz is elmentem.

Az AST (streptococcus) is ismét majdnem 1000...200-ig normális...két csillag van mellette, de sajnos a laborosokhoz nem fordulhatok tanácsért, hogy hogyan gyógyuljak meg?! :)))

111. azmatics (válaszként erre: 110. - Cand Ida)
2009. ápr. 8. 17:43
Persze "kitört" a jó idő :-) De biztosan nagyon-nagyon sokat jelent a fog hiánya. Nekem nem hiányzik :-)
110. Cand Ida (válaszként erre: 109. - Azmatics)
2009. ápr. 8. 15:42
Ez szuper! :) És mind ez a nagy változás egy fogtól?
2009. ápr. 6. 12:20
Ma már rövidujjú ingben jöttem dolgozni, se sapka, se sál, se kabát. :-)
2009. márc. 31. 13:14

Én hiszek a belülről kifelé haladó gyógyításban...ha tudsz jógázni, az nagyon hasznos lehet. Nekem még nem sikerült ráhangolódnom.


Lehet, hogy a jobb idő is hozzásegít, de ahogy írtad, még melegben is sokszor kellett a sapka. Szerintem ezt is tudd be annak a fognak...várnak még rád csodák! :)

2009. márc. 31. 13:10

Erről az oldalról ma hallottam:


[link]

106. Cand Ida (válaszként erre: 104. - Azmatics)
2009. márc. 31. 13:09

Én is nagyon csúnya dolgokat olvastam róla. Mondtam ugyan a fogorvosomnak, de ő csak legyintett...hát, nem egy biofogorvos. Állítólag olívaolajjal kell előtte a szájat kiöblíteni és az a felszívódást is megakadályozza...de nagyon nincsenek erről információim.


Az összessel ez lesz, ha rájuk kerül a sor? Csak nem! De ennyire megkínozni már biztos nem fog! :)

105. azmatics (válaszként erre: 103. - Cand Ida)
2009. márc. 30. 14:49

További gyógyulás is van, mintha a hideg is kevésbé zavarna, de most kezd egyre jobb lenni az idő, nem tudom, nem-e attól van inkább...


Az energia és a jó közérzet töretlen! Bár most már kezdek hozzászokni, a jóhoz könnyű...


Hétvégén bicikliztem vagy 20 km-t a Római parton.


A nyakamban most megint van fájdalom, de ez nem olyan, nem nyirokcsomó eredetű, inkább csont. Asszem elkezdek célzottan erre jógázni.

104. azmatics (válaszként erre: 103. - Cand Ida)
2009. márc. 30. 14:43

Még régebben olvastam valahol egy angol nyelvű oldalon, hogy az amalgámtöméseket, bár nem egészségesek és legjobb kicseréltetni, de nem szabad tömegesen, egyszerre, vagy rövid időn belül mindet újratömetni, mert az gondot okozhat, valahogy a szervezet hozzá van szokva és nem jó, ha hirtelen elvonják. Namost ezt én alapból hülyeségnek tekintettem, ezért nem is emlékszem, hogy hol olvastam, de amit írsz és a "véletlen" egybevágás fölöttébb érdekes. Én is több fogamat tömettem újra kompozittal, közvetlenül (1-2 nap) a betegség kitörése előtt.


Hát igen, kitartó volt. Azzal vigasztalt a doki, hogy az összes fogammal ez lesz, ha rájuk kerül a sor :-)

103. Cand Ida (válaszként erre: 102. - Azmatics)
2009. márc. 28. 20:05

Tényleg nagyon drukkolok! Mekkora megkönnyebbülést jelentene, ha megszünnének a panaszaid! Egy új élet :) Én is erre vágyom.


Amalgám...én is épp azon gondolkoztam, hogy az amalgámnak lehet-e köze az én betegségemhez, hisz igazi diagnózis nincs...és a történtek előtt 4-5 amalgámtömést cseréltettem ki. Tudom, hogy a nehézfémek és a candida összefügg...és ahol candida van, ott csökkent az immunrendszer és jöhet bármi. de közvetlenül összefügghet-e a töméscsere a betegségemmel???? Ezt senki sem nézte, hiába említettem...


Az a fog nagyon ragaszkodott hozzád, jól megszenvedtél vele! örülök, hogy túlvagy rajta. Azóta további gyógyulást tapasztalsz?

Hátha nyár után nem jön vissza.

102. azmatics (válaszként erre: 101. - Cand Ida)
2009. márc. 27. 06:51

Köszi a drukkolást! Igen, én is bizakodó vagyok, hogy elindul a végleges javulás irányába tartó folyamat. Főleg, hogy jön a nyár és igazán akkor szokott megnyugodni a gyulladás a tüdőmben, amikor a legnagyobb meleg van, mert olyankor egyetlen belélegzés sem irritálja. A fog tényleg hatalmasat lendített rajtam. Most már kicsit bánom, hogy nem vetettem ki korábban, de a fogorvosom nagyon lelkiismeretes és kitartóan győzködött, hogy próbálkozzunk vele. Végül ő is belátta, hogy nincs mese, bár külsőre a leghalványabb jel sem volt a gyulladásra az utolsó pillanatban sem (genny, vagy duzzanat, pirosodás).


Még egy gyanús mozzanat: Egy éve ÉPPEN AKKOR tört ki rajtam az ún. asztma, amikor egyszerre egy csomó fogamat újratömettem amalgámmentesítés céljából, illetve ezt a fogat akkor is azért kellett újratömni, mert már kicsit befájdult, ha jól emlékszem. Utána viszont végig problémamaentes volt egészen novemberig, amikor újra elkezdett fájni és akkor jött a gyökérkezelés. Bizony, ez a fog igenis góc volt, ez most már 100%-os bizonyítást nyert.


Egyébként 2.5 órás beavatkozás volt, a doki nem is bírt vele és hívott egy szájsebészt aki csontfúróval körbeszedte és végülis úgy sikerült. Közben újra kellet szúrni a lidokaint, mert elkezdtem érezni. Szerencsére nem fájt, csak kellemetlen. Össze is varrták, ma megyek varratszedésre.

101. Cand Ida (válaszként erre: 99. - Azmatics)
2009. márc. 26. 15:56
Ez nagyon jó hír! Nem véletlenül mondják, hogy egy fog góc is lehet, de valahogy az ember hitetlen, nehezen képzeli el...pedig sajnos így van. Jó lenne, ha véglegesen megoldaná a problémádat. Ha a folyamat beindult, akkor van remény...erőre kap az immunrendszered és megoldódik minden! drukkolok!
100. Cand Ida (válaszként erre: 97. - Azmatics)
2009. márc. 26. 15:54

Igen, a fluimucil inhalálása elég jó, nekem is segített, de félek folyamatosan alkalmazni.


Bizony jobb az oxigénszíntem! :) Én is nagyon boldog vagyok! Ahonnan indult, az oxigén mellett volt a kritikus érték, ahonnan oxigén javasolt...most is maradt az oxigén, de így azért mindjárt más :))) Van még miért "dolgoznom", de nem mindegy hogyan :)

2009. márc. 23. 20:58

Történt velem valami igazán jó: Végre elszántam magam és az egyik fogamat, ami már lassan fél éve gyökérkezelés alatt állt, végre kihúzattam. Sose fájt annyira, hogy azonnal rohanjak vele a fogorvoshoz, de csak-csak időnként befájdult. Az eddigi eredménye (4 nap) is fantasztikus, ha nem is gyógyultam meg, az utóbbi idők egyre rosszabbodó tendenciója szerencsére fordulatot vett. A nyaki nyirokduzzanatom másnapra felszívódott, a nyakam visszanyerte eredeti vastagságát. Újra el tudom fordítani a fejem! :-) Az általános fáradtság és állandó kábultság helyét tettrekészség, energia, koncentrálóképesség vette át. Fene bánja azt a fránya fogat! A costochondritis (ld. lenteb) is csökkent valamelyest.


Ami megmaradt: A hideg levegőt továbbra sem bírom, még mindig úgy nézek ki, mint Kenny (kabát+sál+sapka+kapucni) :-) de nem vagyok telhetetlen. Hátha lesz ez jobb is.


Ha estleg van hasonló állapotú fogatok, vagy csak gyökérkezelt fog, nézessétek meg, fájnia sem kell, hogy bajt okozzon.

98. azmatics (válaszként erre: 92. - Makrai.lilla)
2009. márc. 23. 14:03

Légúti betegség, tüdőgyulladás, ami szokatlanul gyenge tünetekkel indul (hőemelkedés, köhögés, nehézlégzés, lehet még fülgyulladás is), gyakran félrekezelik, vagy egyáltalán nem, mert nincsenek tipikus tünetei (ún. atípusos). A kórokozó kimutatása nehéz, a nálunk általánosan elérhető módszer az antitestvizsgálat vérből (ún. szerológia). Leghasznosabb az akut fázisban megcsináltatni, akkor még nagyobb a diagnosztikai értéke, de a fenti okok miatt nem gyakran csinálják meg akkor. Legtöbbször magától meggyógyul, vagy legalábbis viszahúzódik. Időnként krónikus betegség alakul ki, pl. asztma, érbetegség, reumatoid artritisz, szklerózis multiplex, ezekben való részvételt gyanúsítanak. A felnőtt korban kialakult asztmák akár felét is okozhatja.


Betegség szempontból teljesen független a "nőgyógyászati" chlamydiától, a vizsgálatot is külön kell végezni.

97. azmatics (válaszként erre: 91. - Cand Ida)
2009. márc. 23. 13:51

Emlékszem a fluimucilra, igen. Aki ajánlotta, PCR-ben szenved, ami a csillószőrök csökkent mozgását jelenti, ami miatt korlátozott a tüdő öntisztulása. Ha valaki, akkor ő tudja, mi a legjobb köptető, én nem tudok jobbat mondani.


Ezek szerint legfeljebb is 80 százalék lehetett az oxigénszinted??!!! Az nagyon kevés! Örülök, hogy segít az akupunktúra.

96. Cand Ida (válaszként erre: 92. - Makrai.lilla)
2009. márc. 22. 18:59

Azmatics még biztos ki tudja egészíteni a légúti problémához a tüneteket. Neki sajnos épp ez van.


Nálad magától elmúlt? Vagy kaptál rá gyógyszert?

95. Cand Ida (válaszként erre: 92. - Makrai.lilla)
2009. márc. 22. 18:51

A chlamydia pn. asztmát is okz, csak az asztma okát ritkán többnyire nem vizsgálják.

Ráhúzódhat a fülre is és rengeteg egyéb szervre, ott különböző gondokat okozva.

A topik indításánál van egy nagyon jó összegzés...abból a tünetek kiderülnek és hogy mivel jár a betegség.

Nálad is a légzőrendszert érintette/érinti...ennek a következő a lefolyása, a sorrend fontos!


Szív és légzési panaszok:

Mellkasi fájdalom típusos lokalizáció és jelleg nélkül

Terhelésre fokozódó nehézlégzés

Apró, száraz köhécselés

Improduktív köhögés

Krónikus köhögés

Kínzó, száraz köhögés

Köhögés tapadós, mucosus köpetürítéssel

Köhögési roham

Rövid és szapora köhögés rohamokban


Vérvétellel kimutatható, de sima vérvétellel nem csinálják...azt hiszem típusosnak hívják...talán amiatt, mert A-típusos tüdőgyulladást is okoz.


A nőgyógyászatilag kimutatható chlamydia az teljesen más, az nálam is negatív, de abban egyezik, hogy az is alattomos és nehezen írtható ki.

94. szimba (válaszként erre: 53. - Azmatics)
2009. márc. 21. 16:02
Én most Enbrelt és MTX-ot...
93. szimba (válaszként erre: 54. - Azmatics)
2009. márc. 21. 16:01
Ez úgy 6-7 évvel ezelőtt volt (9 éve kezdődőtt a betegségem), és már nem emlékszem rá pontosan, majd megpróbálom előkotorni a papírjaimat.
2009. márc. 21. 15:58

hali! olvastam a fórumot és egy kérdésem lenne mert énis eléggé köhögtem pár éve,szinte fulladtam azt mondták asztmás vagyok de sztem nem... voltam.azóta ez elmult,de allergiássá nyilvánitottak.vki irja le pontosan mert lehet nekem is ez van h ez a betegség mivel jár ? ez ugyanugy léguti dolgokat okoz ?hogy mutathtó ki?

chlamydiát egyszer néztek az negativ volt,de az a nögy.fajta volt,az gondolom más.

mivel jár ez a betegség ?

elöre köszi!!!!

91. Cand Ida (válaszként erre: 90. - Azmatics)
2009. márc. 21. 14:07

Köszi, ezek próbája megvolt. Évek óta kezd felszakadni, de sajnos nem olyan mértékben, mint amennyire szükséges lenne.

Itt ajánlotta valaki a fluimucil injekciót inhalálásra, az valamennyit rásegített, de sajnos gyorsan fogy (heti 2 doboz) és receptköteles.

Viszont az akupunktúra kimutathatóan segít! Az oxigénszínt a véremben 20%-al emelkedett, 2 heti kezelés után :) Én nagyon ajánlanám neked is!

2009. márc. 20. 12:10
Halixol, Ambroxol, Robitussin, sajnos nagyon iparit nem tudok. Illetve, a képességhez mérten fizikai aktivitás, az nagyon jó köptető. Megindult nálad a váladék felszakadása?
2009. márc. 19. 17:50
Valami jó köptetőre van ötleted?
88. Cand Ida (válaszként erre: 86. - Azmatics)
2009. márc. 19. 17:50
Köszi az infót :). Megnézem...az okáról nem tudsz valamit?
87. Cand Ida (válaszként erre: 85. - Azmatics)
2009. márc. 19. 17:49

Köszi, sajnos ezt tudom. Én egész nap párásítón élek, azt tudom tisztítani...de a sétáló oxigénhez nincs, félő, hogy a szűrő részébe beletelepedik. Épp ma mondta egy orvos nekem.

De van újabb fejlemény...ismét nem tartják legionellának...Az új gyógyszer steroid és cytostatikum :-)))) Ezen csak mosolyogni tudok...2 évig éltem steroidon, tönkretett mindenemet...leépültem, majdnem ottmaradtam, még most is ali tudok járni...1.5 évvel utána. Gondolják, hogy ismét engedem? Ráadásul cytostatikumot...mert amúgy sincs sok esélyem és ez hátha hat??? Ha nem, akkor bumm...

Inkább megyek az akupunktúrára...kezdem érezni, hogy van tüdőm :-))))

2009. márc. 18. 07:27

Még egy infó: megtaláltam mi a neve annak, hogy a mellcsont és bordák találkozásánál az ízületek be vannak gyulladva:


Costochondritis, vagy súlyosabb esetben

Tietze's syndrome (Tietze szindróma)

2009. márc. 18. 07:18

Most jutott eszembe a legionelláról, hogy az nagyon szeret légkondicionálókba, hidegpórásítóba, nebulizerbe befészkelődni. Szereti a párás helyeket.


Mégegy érdekes oldal

[link]

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook