Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen bio módszerek léteznek a vakondok elűzésére? fórum

Milyen bio módszerek léteznek a vakondok elűzésére? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 5. 08:22
Úgy tudom az édeskömyény ( Foeniculu vulgare) is jó.De ezzel folyamatosan dolgozni kell. Le kell törni pár kis ágat, beletenni a járatba és betemetni.Mentholhoz hasonló szaga van, kinézetre a kaporhoz hasonlít legjobban.
28. dobronyitimi (válaszként erre: 18. - Ficánka59)
2011. máj. 5. 08:21
:-) Én mindig mellé találok!!! :-))És biztos röhögött rajtam!! :-))
27. csocsuka (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2011. máj. 5. 07:17
Ha tudnál küldeni magot, vagy növényt azt megköszönném
2009. máj. 27. 08:49
Sziasztok! Feltettem a képet az adatlapomra. Hátha így már ismerősnek tűnik. Remélem, segítettem!
25. Cszsuka (válaszként erre: 24. - Rétirigó)
2009. máj. 13. 10:31

Szia!

Nem a ricinus. Megpróbálom elintézni, hogy kerüljön föl róla kép az adatlapomra. Hátha felismeritek, s nálatok is van belőle, csak nem ott nő, ahol kellene...


Én Fehérvár környéki vagyok, ha valaki errejár, szívesen adok belőle.

2009. máj. 13. 09:29

Sziasztok

Cszsuka: nagyon szeretnék a növényedből, mert a barátnőmmel ketten felástuk a telkünket és beültettük mindenféle konyhakerti dologgal, zöldséggel, eperrel. Rengeteget dolgoztunk benne, és most a vakond pusztít mindent.

Ez a növény nem a ricinus? Azt is hallottam hogy jó. Bár még nem próbáltuk.

Hol laksz? Mi esztergomiak vagyunk, de ha postai utánvéttel megtudjuk oldani én szívesen fizetek is a növényért, csak jó legyen. Kb 100nm-re kellene. 20 centinként van vakond lyukunk és már ott tartunk, hogy elsülyed az eper locsolásnál a lyukba. Már vettünk mindent amit lehet kapni ellene, semmi. Kérlek írd meg hamar hogyan tudnánk egyeztetni. Köszi, rétirigó

23. sereva
2008. jún. 27. 12:12
Nekem is egy növényfajta űzi el a vakondokot,de nem tudom mi a neve.A szomszédtól terjedt át hozzánk,biztos magról.
22. Lilly1
2008. jún. 27. 09:51

Egyik rokonom (idős néni) módszere: hajnalban elcsípi a kis gézengúzt, beteszi egy szatyorba és elviszi jó messzire. :-)

Nekem a fokhagyma vált be: megpucolom, darabokra vágom és minden járatba teszek pár db-ot.

Tudom, hogy hasznos állat: a saját testsúlya 1,5-2-szeresének megfelelő kártevőt eszik meg naponta - viszont a füvünket jól el tudja csúfítani, sajnos...

2008. ápr. 29. 22:14

Sziasztok!

Nekem van a kertemben egy bordó színű növény, ami a szőrös disznóparéj nagytestvére, mert pontosan olyan, de ha hagyom, megnő legalább 2m-re. Klasszul díszíti a kertemet, itt-ott hagyom, hogy megnőjön. A virágoskertben is van, igen dekoratív. Vakondom azonban egy sincs. Amikor a szomszédom panaszkodott a vakondra, felajánlottam neki ezt a növényt, azóta neki sincs.

Épp most olyan palántaméretű és a kaporral együtt gyilkolom, csak néhányat hagyok meg, amennyi a kerthez szükséges. Szívesen adok bárkinek akár növényt, akár magot, ha meg tudjuk oldani.

2007. okt. 6. 19:06
Van olyan vakondűző nevő növény mondjuk anyáéknak nem jött be,szívósak ezek a mai vakondok!:-)
2007. okt. 6. 18:32
Én úgy tudom,hogy még a bodza ág illatát sem szereti.Bele kell szúrni a túrásba és remélhetőleg odébb áll. :-)
2007. aug. 5. 18:16
Kimész a kertbe,fogod az ásót és vársz.Ha jön a vakond kibököd az ásóval és áttdobod a szomszéd kertjébe.
17. emagdi
2007. júl. 10. 16:50
macska
16. Loni
2007. júl. 10. 16:49

Anysóméknál vakondűző növény van. Mily Vakond-gond cikkében is említik.

Ott olvastam, hogy mérgező. Kár, mert anyósom tapasztalatai szerint mióta ilyen növény van a kertben, azóta nincs vakond.

15. halimo
2007. júl. 10. 16:30

Ezt találtam a neten!!!



A vakondtúrások elcsúfítják a pázsitot és a kertet. Tövestől kiforgathatják a növényeket a talajból. A vakondtúrások elegyengetése nem oldja meg a vakond-problémát. Mivel hazánkban védettséget élvez, így a vakond irtása TILOS!


Egyetlen alternatíva maradt a probléma megoldására, a vakond elűzése, és távoltartása arról a területről, ahol nem kívánatos a jelenléte. A vakondot hasznos emlősként ismerjük, mivel kiszedi a talajból a drótférgeket, csigákat, pajorokat, de néha sok bosszúságot okoz túrásaival, melyet járatai tisztán tartására és levegőztetésére készít. Elpusztítására ismeretesek ugyan készítmények, de a biokertészetben ezek nem megengedettek. A nagysárfű a kutyatejfélék családjába tartozik, és gyökere olyan illóolajat tartalmaz, ami nem tetszik a vakond érzékeny orrának, így inkább továbbáll. A növény kétéves. Így minden évben kell vetni belőle, hogy legyen fiatal és kifejlett egyedünk. Magassága elérheti a két métert is. A telet jól bírja. A hidegben megfagyottnak tűnik, de ha melegszik az idő, akkor visszanyeri eredeti állapotát. Szereti a középkötött, jó vízgazdálkodású talajt, de máshol is megél.


A friss trágyázást nem igen kedveli, de meghálálja a tövére szórt komposztot, nagy szárazság idején pedig a vizet, mely fokozza a riasztó hatását. Vetése április végén, május elején ajánlatos a szabadba, szegélyek szélére. A nagysárfű még dísznövényként is szemet gyönyörködtető, szép, kecses tartása, kiemelkedő „személyisége” révén. A tapasztalat szerint van ahol egyetlen kifejlett növény 20-25 méteres körzetben fejti ki hatását, de általában 5-10 méteres körzetben jól bevált.


Sajnos mindenható megoldás nincs, ennek oka, hogy kipusztítani tilos a vakondokat, hiszen védettek, és minden megoldás, ami természetbarát, az egyben kevésbé drasztikus. Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a vakond nem károsítja a kerti növényeket, csupán esztétikai kárt okozhat. Ezt messze ellensúlyozza haszna, amely a talajban élő kártevők pusztításában nyilvánul meg. Érdemes tehát végiggondolnunk a vakond elűzése előtt, hogy mi jelenti a nagyobb problémát: a talajban lakó pajorok, lárvák és százlábúak, melyek megrágják növényeink gyökerét, vagy pedig a vakond, aki segítségünkre lehet ökológiai növényvédelmünkben. Az is figyelemre méltó, hogy olyan talajban, amelyben nem találhatók az előbb említett ízeltlábúak, ott táplálék híján vakond sem fordul elő.

2007. júl. 10. 09:19
Nagymamám petróleumos rongyot dug a túrásba. Attól is menekül.
13. LoLiNa
2007. júl. 10. 07:37
egy sörösüveg a túrásba. ahogy fújja az üveg száját a szél, elmenekülnek
12. mikormarta (válaszként erre: 11. - Mily)
2006. okt. 16. 22:32
Szégyenlem magam, látod ez eszembe se jutott. Tényleg nem bio. Szegény kis vakond! Biztos nem pusztítottam el? Vagy csak a földet szennyeztem , az is elég baj.Megpróbálom kibányászni a rudakat, ha még egyben vannak.
11. mily
2006. okt. 15. 18:27
Akkor gratulálok4 Igaz nem bio módszer de hatásos ?!!!
2006. okt. 14. 22:29

SziasztoK!

Hurrá, elment a kis bestia vakondunk. A megoldás: WC illatosító rúd. Bele a kupac közepébe kicsit a föld alá. 3 nap múlva eloldalgott, azóta nincs túrás. Remélem nem átmeneti a dolog. A szomszéd ajánlotta és bejött.Nem szereti az illatát a kis kényes!

9. mily
2006. okt. 7. 13:50
mostnézem azért nem találtad mert még nem telt el 24 óra a felrakás óta :)))
8. mily (válaszként erre: 6. - Mikormarta)
2006. okt. 7. 13:49

Vakond-gond

Kategória: Összes cikk >> Hobbi & Otthon >> Ház, lakás, kert

de ha rámégy az adatlapomra ott is írja a cikkeknél

7. Zsu76 (válaszként erre: 4. - Mikormarta)
2006. okt. 3. 22:42
Mi mindegyikbe tettünk (kb 10 volt) szájával felfelé. Nem a rezonancia a lényeg, hanem a hangja. A szél belefúj és sípol a vakondnak, hogy ideje odébállni :)
2006. okt. 3. 22:27
Nem találom a cikket, hova tetted?
5. mily (válaszként erre: 4. - Mikormarta)
2006. okt. 3. 10:39
Kiírtam egy cikket erről (Vakond gond) elég sok mindent leírnak nézd meg.
2006. szept. 18. 20:51
A sörösüveg szája akkor az ég felé essen, ugye? Másképp nem rezonál. Jól értelmezem? És melyik túrásba kell dugni. Van vagy 15-20. Az elsőbe, vagy a középtájon?Vagy mindegyikbe egy-egy üveget? nem gondolnám?
2006. szept. 17. 13:25
A sörösüveget, vagy bármilyen 1/2 liter körüli üveget bele kell tenni a vakondtúrásokba. Ennek az a lényege, hogy a szél belefúj az üvegbe és ezt a hangot nem bírja a vakond. Másik lehetőség, az ecetfa. Ecetfa darabot dugjatok a lyukba, ennek viszont az illatát nem bírja a vakond és elmenekül.
2006. szept. 16. 21:54
Milyen bio módszert tudtok ajánlani,a vakond elűzésére. Tele van a gyepünk vakondtúrással.Valami sörös üveg módszerről hallottam,de nem tudom hogyan kell alkalmazni? Kisbaba miatt semmi esetre sem akarok mérget alkalmazni.Meg egyébként is állatvédő vagyok, de azért túrhatna máshol is a kis pocok mindenit!
2006. szept. 16. 21:51
Pockok támadása a gyepen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook