Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van megoldás a kényszerevésre? avagy Hova tüntetek kényszerevők? fórum

Van megoldás a kényszerevésre? avagy Hova tüntetek kényszerevők? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2011. szept. 15. 19:25
Már egy jó ideje, állandóan az evés körül forog az agyam, ha nem vagyok otthon alig várom, hogy hazaérjek és tele egyem magam, és ha eldöntöm, hogy most márpedig nem fogok enni, pár óráig se bírom ki, és azonnal megnézem mi van a hűtőben. Úgy érzem, hogy nem tudom visszafogni magam, pedig nagyon muszáj lenne még most lefogynom. De ez így lehetetlen. Mások előtt nem akarom belátni, hogy ez így nincs rendben, így ha nem muszáj, és meg tudom oldani magamnak nem fordulnék orvoshoz. Próbáltam már lekötni magam valamivel, de akkoris állandóan csak az órát bámultam, hogy mikor ehetek végre. Van valami megoldás, vagy csak az orvos segíthet?
24. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - 1207andi)
2009. jan. 27. 20:34

Onnan lehet tudni, hogy kényszerevés:

-hogy időnként normálisan eszel, és bizonyos helyzetekben vagy időközönként rádtör a zaba-roham

-hogy csak eszel-eszel, de mégsem ízlik, amit megettél, ez azért van, mert valójában nem is voltál éhes(fizikailag)

-hogy állandóan éhesnek érzed magadat, akkor is, ha fél órája zabáltad tele magad pukkadásig

-hogy folyton bizonyos ételféleségeket kívánsz, mértéktelen mennyiségben pl. chips- vagy csokifüggőség

23. 1207andi (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2009. jan. 27. 20:29
Szia! Engem nagyon érdekel,hogy honnan tudom hogy kényszerevés vagy se.Állandóan csipogatok,de évek óta jóízűt nem ettem mert ha leülök enni,bűntudatom van,így nem esik jól a kaja.De pár perc múlva újra éhes vagyok,egyszóval állandóan éhes vagyok.Ezért nem tudok fogyni,mert mindegy hogy mikor és mit,de ennem kell.Gyengének érzem megam,de szerintem enyhe depi a kaja végett,meg félek hogy vissza szedem ami már lement.(45kg)
2009. jan. 26. 13:20

Sziasztok!

Én a GYÓGYULT kényszerevők táborát gyarapítom szerencsére már évek óta. Nem volt nagyon súlyos az én esetem, de azért komoly súlyingadozások voltak, és egy idő után beláttam, hogy nem az éhség az oka az időnként rámtörő zabálásnak.

Két fontos könyv van, amit érdemes elolvasni, és sokat lehet tanulni belőle, illetve nekem ezek segítettek "kigyógyulni". Akit érdekel, priviben megírom.

Senki ne adja fel, de ne is a diétáktól várjátok a megoldást, mert nem az a helyes út, csak tüneti kezelés.

Én már évek óta nem törődök vele mit, mikor és mennyit eszem, a testemre hallgatok, az pontosan tudja mire van szüksége(m). És már évek óta tartom a súlyom, sőt még fogytam is egy keveset.

Persze nem mondom, hogy nem fordul elő nagy ritkán, hogy egy megoldatlan probléma a gyomromban akarja felhívni magára a figyelmet, de ma már azonnal felismerem, és meg tudom oldani. Rögtön tudom mikor vagyok éhes, és mikor van valami más probléma, ami a figyelmemet kéri.

2009. jan. 26. 12:32
Idegesség,stressz,erre csak enni tudtam!!most szedek egy fogyigyógyszert,minimálisat eszem,mert nem is kivánom,de ha néha rám jön,hogy csak unalomból nasiznék valamit,elszopogatok egy c-vitamin rágótablettát.Nekem bejött.
2008. okt. 6. 17:43
lehet én is kényszerevő lettem...eszek ha ideges vagyok, ha untakozok, ha szomoru vagyok, ha vidám vagyk, ha szerelems vagyok, ha haragszom valakire..
2008. júl. 14. 15:15
Sziasztok! Igen, ha az esti zaba nélkül ki lehetne húzni a napot, az nagyon jó lenne. Van erre megoldás?
18. Pepe 08 (válaszként erre: 17. - Vica cica)
2008. júl. 13. 14:28

Szia!

Igen kellene fogynom, és most is jelenleg diétázom; ügyintéző vagyok, tehát ülő munkát végzek, és már 30 éves múltam. Régen a kirándulás volt a kedvenc hobbim, most azt mondanám, hogy nincs hobbim. Nem tudom, ez mihez kell, de remélem tudsz mondani 1-2 jó, és bevált praktikát!

Köszi!

17. vica cica (válaszként erre: 16. - Pepe 08)
2008. júl. 12. 07:46

Szia!

Nagyon sok minden.Én már 1 1/5 éve nem zabálok,de tegnap előtt mégis ettem. 65 napja szigoruan tartom a diétát /90 napos/fehérje napon bezabáltam 4 pizzás csigát.

Egy ilyen pici kilengés lehet még!

Elöször is tudni kellene,hogy kel-e fogynod,mivel foglalkozol és hány éves vagy.Van kedvenc hobid? Szivesen elmondom amit én tudok,hiszen sokáig tünetmentes voltam és tessék 2 napja bünőztem.De nem nagy tragédia ,fáradt és stresszes voltam.

16. Pepe 08 (válaszként erre: 15. - Vica cica)
2008. júl. 12. 05:59
Akaraterőn kívül kell még más is ahhoz, hogy kordában tudjam esténként tartani az evéskényszeremet?
15. vica cica (válaszként erre: 14. - Pepe 08)
2008. júl. 11. 21:32

Szia!

Valoban az este nagyon nehéz!Én rendszerint nappal fegyelmezett voltam ,de késő este fékezhetetlen.Ebből tljesen nem lehet kigyogyulni,csak tünet mentes lehetsz .

2008. júl. 11. 07:57

Sziasztok!

Én is kényszerevésben szenvedek, már nagyon sok éve. Napközben elvagyok, nekem az esték a legnehezebbek. Akkor szinte nem tudom leállítani magam. Nektek milyen módszerrel sikerült kordában tartani a kényszereteket? Mennyi idő kellett hozzá?

Előre is köszi!

13. adri25 (válaszként erre: 12. - Vica cica)
2008. júl. 6. 20:34
nálam igy működik,ha lelkile oké vagyok akkor nem zabálok,de ha depis vagyok eszek
12. vica cica (válaszként erre: 11. - Adri25)
2008. júl. 6. 17:09
Ez igy nem igaz! Ez nem a fogyásról szól csak.Ez olyan mint az alkoholizmus.Az alkoholista sem szomjas mégis iszik,kényszerevő se éhes,mégis zabál.Én talán már túl vagyok,de sokat szenvedtem.Segitség nélkül nagyon nehéz leszokni.Kigyógyulni nem lehet,csak tünet mentes lehetsz egy életen át,ugy mint a piás.20 évig nem iszik és ha valami lelki dolog történik ismét elkezd.Bizni kell és segitséget kérni.
11. adri25
2008. júl. 6. 15:56
A kényszerevésről akkor lehet leszokni,ha az illető "agyban is eldönti".
2008. júl. 6. 15:06

Sziasztok! Sajnos én is a kényszerevők táborát erősítem, nagyon úgy tűnik! Itthon vagyok 3 picivel, semmi szabadidővel, semmi tornával de sok stresszel és evéssel.

Tudom a számomra megfelelő diétá, de egyszerűen képtelen vagyok belekezdeni, mert minden alkalommal már az első napon elrontom az egészet. Ez szörnyű!

9. Ancika (válaszként erre: 6. - Dóri)
2006. nov. 30. 11:49
Dóri, én talán túlteszek rajtad ;-), még zsírleszíváson is voltam!
2006. nov. 30. 11:45

Sziasztok!


Én is kényszerevő vagyok, csatlakozom Dóri hozzászólásához. Nincsen olyan diéta, amit ki nem próbáltam volna az évek hosszú során. 10 éves koromban kezdtem el diétázni és jojózni. (pedig akkor még nem is voltam kövér, csak beteges megfelelési vágyam volt). Mai napig ez megy, már nem akarok modellalkat lenni, csak jobban akarom magam érezni a bőrömben, egészségessebben, sportossabban szeretnék élni, nem akarom már drasztikus diétákkal kínozni a szervezetemet, valahogy vágyok egy normális életre, ahol nem minden gondolatom és napom a különböző fogyókúrák körűl forog.

sabban

7. 363d535da9 (válaszként erre: 6. - Dóri)
2006. nov. 29. 10:37

Kedves Dóri!


Javaslom, hogy olvasd el a "Körte-kör"-rel kapcsolatos cikkeket. Én mint szintén szenvedő alany nagyon tanulságosnak találtam. Most jelenleg abbahagytam a fogyit. Mérlegre rá sem állok, viszont megnézegetem magamon azt aa hájréteget ami eddig undorral töltött el. Kezdem elfogadni, hogy az elmúlt években ő volt a "barátom, aki mögé elbújtam bizonyos dolgok elől. Tudom, hogy mit érzel! Állandóan éhes vagy és ha sósat ettél, akkor édeset kívánsz, ha édeset ettél, akkor sósat stb. Kb. 2 hete tapasztalom, hogy kezdem tudni megkülönböztetni, amikor a testem éhes, és amikor a pszichém. Lassan már abba tudom hagyni az evést amikor a gyomrom jelzi, hogy jóllakot, még akkor is, ha a szemem és az ízlelőrendszerem még kívánja. Az eredmény majd idővel elválik.

Drukkolok neked is!!

2006. nov. 27. 15:36
Itt vagyok! Mármint mint megrögzött és visszaeső kényszerevő. aki nálam többször diétázott, az hazudik. És mindig azon bukik meg a dolog, hogy vannak időszakok, amikor rámjön az evéskényszer. Ez leginkább este van. Azaz este minden nap, de előfordul, hogy napközben is. A lényege, hogy amikor hazaérek, nekem ennem kell, még akkor is, ha éppen egy vacsoráról jövök. A másik, amikor muszáj édességet ennem. Persze válogatok, mert mindent azért nem eszek meg, pl. a sima csokit ki nem állhatom. Ha nincs otthon, csinálok valamiből. Nem pótolja gyümölcs, zöldség. És mindig éhesnek érzem magam. Evés után öt perccel is. Biztosan nem vagyok az, de úgy érzem. Most elkezdtem egy vitamin és ásványi anyag kúrát, mert azt mondják, hgoy azért éhes a szervezet, mert hiánya van ebből-abból, és járok akupunktúrára egy doktornőhöz, aki nem lefogyasztani akar, hanem pl. elmulasztani az édesség iránti vágyamat. Elég jó eredményeket ér el.És a krumplidiétát elkezdtem. De ebben is az a baj, hogy este enni szeretnék. Nagyon.
5. ijudit (válaszként erre: 4. - 8dfffce1de)
2006. szept. 28. 22:08
Mindenki ezt kérdezi először, de sajnos annyi féle terméket tartunk, hogy mindig van valami új csábítás. Csoki vagy dobostortát nem tudnék már megenni, de pl a héten is jött hozzánk bemutató cukrász új receptekkel. 7 év cukrászüzem évente 5 kg plussz.
2006. szept. 20. 11:36
Judit, én is gratulálok!:) Bár én egyszer egy egész nyáron fagyit árultam, és egy hét után rá se tudtam nézni a fagyikra.:) Te nem teltél el a cukrászsütikkel?:)
3. Hoxa
2006. szept. 19. 21:26

ijudit: őszinte részvétem a cukrászüzem miatt, nem lehet könnyű ilyen környezetben diétázni.

Biztos vagyok benne, hogy ilyen kitartással tényleg végig tudod csinálni! :) Le a kalappal előtted a 9 napért is!!! :)))))

2006. szept. 19. 21:07

Szia!

Én annakidején hozzászóltam a témához.Mára a honlapon lévőknek köszönhetően a * diétát csinálom.A legnagyobb ellenségem ma is megállni, hogy ne egyek annélkül, hogy éhes lennék.De ez a 9.napom eddig, Egy cukrászüzemben dolgozom minden nap reggeltől estig és eddig ellen tudtam állni a kísértésnek.Lehet, hogy nem látványos a fogyásom, de nekem az a legnagyobb eredmény, hogy bebizonyítom, hogy meg tudom csinálni.

a többieknek is drukkolok.

ijudit

2006. szept. 16. 17:14
Érdeklődve olvastam az ANAMI által feltett "Körte -kör" című cikket, majd megnéztem az ott említett honlapot ahol egy Petz Annamária nevű huszonéves ifjú asszony ír a súlyával és a fogyókúrás korszakokkal kapcsolatos tapasztalatairól.....

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook