Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idős emberek bántalmazása fórum

Az idős emberek bántalmazása (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az idős emberek bántalmazása

1 2 3
69. Rozália (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 8. 15:18
Ezt nagyon szépen leírtad. Minden mondatoddal egyetértek. Én is nagy szeretettel emlékezem vissza nagyszüleimre és hála az égnek, az én gyerekeim is. És tudod, mi az, ami igazából nagyon jólesik? Az, hogy ahogy én nem tudtam elképzelni, hogy a nagyszüleim háza, ami az én szülői házam is volt, ne legyen többet a miénk, hanem idegeneké és ezért inkább odaköltöztünk, modernizáltuk, boldog voltam, hogy a miénk marad. Jó, mi nem lantunk messze egymástól. Mi a megyeszékhelyen, a szülői ház onnan kb. 10 km-re, egy csendes kis faluban. És a kisebbik fiam is éppen így gondolkodott, mint én. Ő is azt szeretné, ha a ház még mindig a családunké maradna. Ezért ők költöztek hozzám, amikor egyedül maradtam. Vannak persze aprócska nehézségek, de - úgy alakult, hogy rákos lettem, leszázalékoltak - amikor a kislány unokáim születtek, a menyem nyugodtan visszament dolgozni, mert én el tudtam vállalni a gyerekeket... Az egyáltalán nem baj, ha a kislányok megtanulják, hogy együtt élni, alkalmazkodni, stb. És igen. Tanulni a mamától:) Mint ahogy Te is, én is sokat tanultam a nagyszüleimtől, a fiaim a szüleimtől. A kislányok meg tőlem!:))
2015. dec. 6. 18:25

Az az érdekes ebben a kérdésben, hogy miért gondolják "a fiatalok" (persze nem mind, csak az a bizonyos réteg), hogy ők nem lesznek idősek. Hogy nekik nem fog remegni a fejük, nem lesznek kicsit szenilisek, érzelmesek, lassúak.


És bizony "használni" is lehet az időseket. Pénzt, időt szánunk pszichológusra, ezotériára, ki tudja mire... Arra nem gondolunk, hogyha saját nagymamánkat látogatnánk meg, beszélgetnénk vele, legalább ugyanannyira választ kaphatnánk sok kérdésre. És ráadásul a mi "fajtánktól". A saját gyökereinkből. Én még középiskolából is mentem a mamámhoz, leültem, hallgattam a csendet, ettem finom ebédet. Nem történt semmi különös, mégis ez a semmi olyan sűrű volt, hogy máig kitart...


Aztán idősödött a mama, sokat volt nálunk Pesten a panelban. 10 évig, egyre sűrűbben. Közben nekem is születtek a gyerekek, a két legnagyobb úgy növekedett, hogy egymást tángálták a dédivel. Vitték kezet mosni, stb.. Egyetemre jártam, gyerekeztem, sokat voltam otthon, így anyukám is tudott néhány nap eljárós munkát vállalni.


Vitathatatlanul nehéz volt ilyen "sokan" lenni, a mai elvárások szerint pláne. De töltekezős időszak volt az is.


A másik a történelmi tudás.. Sokszor csodálkoztak, hogy én honnan tudok ilyen dolgokat töriből.. Hát én meg azon, hogy mások hogyan nem. Hát nem mesélték a nagyszüleik? A cselédkönyvet, a Városligetet, a hullámvasutat, a háborút, a katonaságot, a fogságot, a lágert, a menekülést, a pincét, a pártgyűléseket, a "vállalatok" megalakulását, a sportéletet? Nem is értem.


De ha saját nagyszülő nincs, akkor elmeséli azt másé is, ha meghallgatják...


Persze ehhez azért az is hozzátartozik, hogy az a nagymamám, aki olyan sokáig élt nálunk, nagyon jó természetű volt, nem volt szekánt, követelőző.


Mert azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy vannak olyan idősek is, akiknek nem lehet megfelelni, és valami megkeseredés folytán utálnak mindenkit, aki nálunk fiatalabb, vidámabb, nem bírják elvben sem elviselni sem a gyereket, de még általában a kutyát, macskát sem.. Sajnos ilyen idősek közelségét nehéz feldolgozni, és nehéz a gyerekekkel elhitetni, hogy bizony nem mind ilyen...


Azért minden éremnek van egy másik oldala is..

Ugyanis a ma pofátlan fiatal kölyköket, vagy éppen azok szüleit a mai idősek nevelték...


A hiba talán már valahol ott elkezdődött. Amikor könnyebb volt/el kellett hagyni hitet, erkölcsöt, vallást, nemzetet... Mert ezek nélkül a fogalmak nélkül nehéz megindokolni egy mai gyökértelen ifjúnak, hogy ugyan miért is kellene tisztelni az időseket...

67. Rozália (válaszként erre: 66. - Zs58)
2015. dec. 6. 11:09

Nagyon sajnálom:(

Igen, nem csupán a szülők felelőssége... Egy 30 feletti ember már maga dönti el, hogyan viselkedik. Gondolom, a társaság, amiben él, legalább annyira meghatározza a viselkedését, mint annak idején a szülői példa. Én azt mondom, nem árt, ha teszünk a táskánkba paprika sprayt... Bármi történhet, legalább időt nyerhetünk...

66. zs58
2015. dec. 6. 07:47
Elég régen érkezett hozzászólás ehhez a témához, gondolom nem azért mert nem történt bántalmazás. Sajnos.Az eset tegnap történt velem egy nagy élelmiszer áruházban, Zuglóban. A mikuláscsomagokat néztem, majd vettem el, mikor hátraléptem. Rámorditott egy fiatal 30-35 év körüli férfi, hogy kérjek bocsánatot. Állitólag a kosarába rugtam. Mondtam bocsánat, és most boldogabb? Válasz tele a micsodája az ilyen 100 éves nyanyákkal. Válaszoltam, hogy az anyukád aki világra hozott azt nyanyázd. Erre odajött, és úgy belémrugott, a bakancsával, hogy csillagokat láttam.És mondta, hogy az anyját ne szidjam. És ahogy rámnézett, mintha meg akarna ölni.Mondtam is a gyerekemnek, hogy simán leszurhatott volna, senki nem figyelt, senki nem segitett, még a biztonsági őr se. Egyszerüen elképsztő, hogy az emberek mit meg nem engednek maguknak. Utálok veszekedni, kiabálni, most se kiabáltam. Tömeg volt, kosarak, kocsik mindenhol,és tényleg nem vettem észre hogy a kosárba rugtam. És elöntött egy félelem, hogy mehetek-e tömegbe, legközelebb milyen inzultus ér. És ez nemcsak a szülők felelőssége, az ilyen viselkedés. Ez amindenkin keresztül gázolás, majd én megmutatom, mindenki más le van ...... ejtve,(finoman ).Ja és a lábomat borogatom, pont a boka fölött rúgott meg. Hát ennyi.
65. winny
2011. jan. 30. 17:07

Szerintem a példa a média.

Nincs gondolkodás,együttérzés,segítőkészség.

Úgy vannak az emberek!

2009. dec. 22. 18:23
én idösek otthonába meloztam nem volt ritka az idösek bántalmazása azért is jöttek otthonba
63. Rozália (válaszként erre: 62. - Gyula)
2009. márc. 16. 19:07

Így igaz. Az én fiaim nem kaptak meg mindent, viszont minden időmet Velük töltöttem, hozzám fordulhattak kisebb-nagyobb problémáikkal, meg bármivel, mindig meghallgattam őket. Volt rájuk időm. Mindig a lelkükre kötöttem: nincs olyan dolog a világon, amiről anyu ne tudhatna, ha veletek történik. Jó is, rossz is. És ha netalántán rossz, együtt oldjuk meg.

Hál' Istennek, nem volt szükség ilyesmire. Most már végképp reménykedem, hogy rendes emberek lesznek, (maradnak) a nagyobbik már kétszeres apuka, 33 éves, a kisebbik 24 éves egyetemista.

62. gyula (válaszként erre: 60. - 1841b3b309)
2009. márc. 16. 18:20

A Porshe autó nem a szeretet jele, csak a gazdagságé, a szeretet a törődés.

Nagyon sok helyen megfizetik a törődést, a pénzzel, ezzel elaltatják a lelkiismeretet.

A törődés, odafigyelés,és a tanítás sokszor elmarad.

61. Rozália (válaszként erre: 60. - 1841b3b309)
2009. márc. 16. 15:52
Tudod, szerintem, ha mélyebben beleásnának, ott is ki lehetne deríteni, hogy valahol hibáztak a szülők. Pl. túlságosan megkapott mindent, vagy megkapott mindent, de nem foglalkoztak vele eleget, vagy ki tudja. No, persze, nem azt akarom ezzel mondani, hogy mindig a szülő a hibás.
60. 1841b3b309 (válaszként erre: 58. - Gyula)
2009. márc. 16. 14:52
Igen,ez így van,hogy sokszor otthon bántják a gyerekeket és otthonról hozzák az agressziót,de mi van olyankor pl. ez a német eset ,17 éves srác lemészárolt egy csomó embert és , jó körülmények között élt,Porshe autó stb....?
59. 1841b3b309 (válaszként erre: 57. - Rozália)
2009. márc. 16. 14:48

Na ,igen,ez meg a másik, mikor az ártatlan állatokat bántják....

Jó,hogy kitalálták ,hogy büntetk az állatkínzókat,de olyanról még nem hallottam,hogy letöltendő büntetést kapott valaki...

Szóval nincs ez még komolyan véve,SAJNOS!!!!

58. gyula
2009. márc. 16. 09:01

A gyermekek már az iskolában is bántják egymást, de ezeket a gyermekeket meg otthon ütik.

Kialakúl egy ördögi kör,nincs bennük szeretet de ha segítesz nekik, bámulatos milyen hálásak tudnak lenni.

De akin nem segít senki elvadúl, és lesz belőle maga is egy áldozat, miután bánt, rabol,....

57. Rozália (válaszként erre: 56. - 1841b3b309)
2009. márc. 16. 03:34
Tudod, szerintem ugyan olyan lelkű emberek ezek, akik képesek a gyerekeket és az állatokat is bántani...:(
2009. márc. 15. 20:03

Én, azt soha nem értettem,hogy lehet idős embereket bántani,akik ilyet csinálnak azok miből--kiből vannak??

Nincsen lelkük???

Mikor a hírekben olyat hallok,hogy 80 éves embereket agyonvernek a kis megtakarított pénzéért....hát égnek áll a hajam...

Szőrnyű milyen világban élünk.

55. katácskák (válaszként erre: 29. - Rozália)
2009. márc. 11. 09:23
Sajnos, lehetséges könnyen, hogy az Ővéről is igy godolkozik és érez-tesz VELE :(
2008. dec. 20. 18:03

Igen, ebben teljes mértékig igazatok van. A nyilvánosságra hozott esetek - legyen az gyerek, nő, idős ember - nagy száma és sűrű előfordulása mindenképpen megdöbbentő.

Itt arról tanakodtunk, hogy mennyire vezethető ez vissza a nevelésre, a családon belüli példamutatásra.

Sajnos, tenni nem sokat tudunk ellene, de ha beszélünk róla, talán elgondolkodik néhány ember, aki nem úgy él, ahogy pl. a biblia fogalmaz.

2008. dec. 20. 08:24
Hát szomorú tény a családon belüli erőszek ez való igaz.... Viszont szerintem régebben is épp úgy létezett, mint napjainkban, csak régebben nem volt TV, rádió és az emberek azt hitték, hogy nincs, pedig biztosan volt...
2008. dec. 20. 08:15

ROZÁLIA CIKKÉHEZ SZERETNÉK HOZZÁSZÓLNI SAJNOS AZ A

SZOMORÚ TÉNY NEM CSAK AZ IDŐSEK ESNEK ÁLDOZATÁUL

A BÁNTALMAZÁSNAK, HANEM UGYANUGY MEGTÖRTÉNIK CSALÁ

DOKNÁL IS FŐLEG NŐK ÉS GYERMEKEK IS ELSZENVEDIK.

A BIBLIA AZT MONDJA TISZTELD ANYÁDAT, APÁDAT ÉS

MÁS CSALÁDTAGJAIDAT. RÉGEN VALÓBAN MÁSOK VOLTAK

AZ EMBEREK IGEN IS SEGITŐKÉSZEK VOLTAK. A SÉRTETTEK NEM FORDULHATNAK RENDŐRSÉGHEZ SEGITSÉGÉRT, MERT RENDELET SZABÁLYOZZA NEM AVAT-

KOZHATNAK BELE MANAPSÁG KIALAKULT EGY KÁOSZ ÉS

SENKISEM KÉPES EBBEN AZ ÜGYBEN RENDET TEREMTENI.

2008. dec. 19. 04:38

Talán, így karácsony közeledtével, az emberek kissé elgondolkodnak, eszükbe jutnak rég nem látott, esetleg idős és magányos rokonaik, és legalább egy képeslappal megkeresik őket.

Talán lelkifurdalás ébred némelyik emberben, hogy ok nélkül tiszteletlenül viselkedett valakivel és ha már eddig a felismerésig eljut, tenni is tud ellene. De sajnos, már annyi rosszat megcselekedtünk egymással, az idősekkel, védtelenekkel, gyengébbekkel szemben, annyi helyrehozni-való van, hogy ha nem gyakorolunk önkritikát, soha nem lesz jobb a világ.

50. gyula (válaszként erre: 49. - Rozália)
2008. dec. 18. 20:51
Lehetsz is mert ha mindenki szeretetre, tiszteletre nevelné a gyermekeit, sokkal jobb lehetne ez a világ.
49. Rozália (válaszként erre: 48. - Gyula)
2008. dec. 18. 06:50

Ez így igaz. Az unokáimra pedig nagyon büszke vagyok, mert - mint lentebb is írtam - nagyon aranyosan köszöngetnek.

Csak sajnáltam őket, olyan kis csalódottak voltak. Pedig sajnos, semmi mást nem kaptak, mint ami az ÉLET.

48. gyula (válaszként erre: 47. - Rozália)
2008. dec. 18. 00:16

Tudod rozika ezafajta viselkedés, amit mutat a gyermeknek, undorító.

Nekik, a szülőknek kellett volna figyelmeztetni, hogy köszönnek a kis társaid, és köszönni neked,

1. az idősebbnek kijáró tiszteletért,

2. hogy példáz mutasson a gyermekének,

3 . hogy ne nézzék őket butának

Mert sajnos ilyen emberből nagyon sok van.


Igen, sajnos az ilyenfajta ember lenézi a másikat,pedig ezzel saját butaságát fejezi ki.

És sajnos ugyanolyan lesz a gyereke is.


Ha látod őket emelt fővel mosolyogj rájuk,hisz tudod hogy te más vagy, és nem cserélnél velűk, még gondolatban sem.

47. Rozália (válaszként erre: 46. - Gyula)
2008. dec. 17. 16:38

Érdekes dolgot tapasztaltam nem sokkal ezelőtt az óvodánál, ahova ma én mentem az unokáimért. Zuhogott az eső, ezért taxit hívtam. Arra vártunk az óvoda mellett. Több anyuka arra ment hazafelé csemetéjével. Egyszer csak jött egy fiatal házaspár a kislányukkal, aki az unokáimmal jár egy csoportba. A fiúk lelkesen kiabáltak - szia X-ke - és integettek neki. A szülők mindketten odabámultak - meg kellett, hogy ismerjék a fiúkat -, de se a kislánynak nem szóltak, hogy pl. szólongatják a fiúk, se nekem nem köszöntek oda, pl. merő udvariasságból. Meg is jegyeztem, csak úgy magam elé, hogy van kitől tanulnia a gyereknek... Simán beültek az autójukba és elmentek. A fiúk kissé csalódottak voltak, de megnyugtattam őket, hogy holnap majd találkoznak. Érteni igazából az egészet nem értem. Úgy tűnt, mint ha lenézték volna ott ácsorgó kis társaságunkat.

Nos, azt hiszem, már ez is beletartozik a normál viselkedés szabályaiba.

Szerinted?

46. gyula (válaszként erre: 45. - Rozália)
2008. dec. 17. 09:58

Erősen, és bátran fogalmaztál,és igazad van. A kompromisszumot nem ismerik a mai fiatalok,pedig ez- a békében való együttélés alapfeltétele és a tisztelet.

Mikor ez megvan tud igazi őszinte szeretetre is képessé válni,és elnézni azokat a hibákat, amit ő is elkövet, ....Lásd szálka és gerenda ....

45. Rozália (válaszként erre: 42. - Gyula)
2008. dec. 17. 09:36
Persze, így igaz. Maradjatok csak. Az ember előbb-utóbb megtalálja a megfelelő hangnemű, és inteligenciájú topikokat. Én is csomó helyen le lettem ordítva... Oda többet nem megyek. Mert nem fogok én fele annyi idős, éretlen, öntelt és beképzelt fiatalokkal vitatkozni... Azokat az anyósos fórumokat sem látogatom. Rájöttem, hogy csak nekik, fiataloknak van igaza (szerintük), meggyőzhetetlenek, hogy lehetne kompromisszumot kötni. Van nekem elég saját problémám, inkább azokkal foglalkozom. És olyan emberekkel beszélgetek, akikkel érdemes.
44. Rozália (válaszként erre: 43. - Salabakter)
2008. dec. 17. 09:30

Igen-igen...:))

De még nagyon sokan vannak a portálon.

43. salabakter (válaszként erre: 41. - Rozália)
2008. dec. 17. 08:32
Nagyon is van véleményem nekem,is de meggondolom mondjam-e,mert tudod a fejünkre koppinthatnak!
42. gyula (válaszként erre: 41. - Rozália)
2008. dec. 17. 08:15

Hát van igazad,az értelmes, szép dolgok sok ember számára unalmas,de én sokkal szivesebben vagyok itt mint olyan helyen, ahol alpári módon szidják a férjet, anyóst stb....

Azért indítottam egy pár értelmesebb topicot,de oda is csak egy pár jóérzésű ember ír.

A feleségem már megjegyezte szüntessük meg az egészet, de itt azért találtam több lelkitársat.

Ezért maradtam.

Az elején nagyon sok támadás ért,értetlenül álltam a dolog előtt, de már most imádom a " keressük meg együtt a legszebb verseket."

Gyönyörű versek jönnek, látod érdemes ilyen emberekre találni.

Inkább legyen kevés hozzászóló, de az szinvonalas, inteligens emberekből álljon.

41. Rozália (válaszként erre: 40. - Gyula)
2008. dec. 17. 07:23

Tudod, mi jutott eszembe?

Ennyire érdektelen ez a cikk? Mert azon kívül, hogy mi itt jó meghányjuk-vetjük a dolgokat, alig-alig szól hozzá valaki...

Ne értsed félre, szívesen beszélgetek Veled. De feltűnt, hogy szinte nincs is másnak véleménye - se rossz, se jó - az témáról.

40. gyula (válaszként erre: 39. - Rozália)
2008. dec. 17. 06:52

Hát az biztos kedves Rozika. hogy sok embernek valahogy érdekesebb a rossz, mint a jó.

Sokszor azzal sem törődik, hogy mi lesz a következménye.

Az ilyen emberek nem gondolkoznak tisztán szerintem baj van ott nekik legfölül,nem látják önmagukat, nem veszik észre a saját hibájukat. persze hogy minden ember téved, de én akkor legalább bocsánatot kérek, és nem teszem többet, és ugy alakítom a továbbiakat, hogy el is felejtsük .

Már megfogadtam magamban, nem szólok hozzá olyan kezdeményezéshez, ami nekem eleve nem emberi hangon működik.

De tegnap mégis megtettem, ma várom a kivégzésemet.Ilyenek vagyunk, emberek.

Az ember a teremtés koronája, én sokszor nem így érzem, látom,sok szülő ," ember " lecsúszik erről a megtisztelő címről.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook