Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet otthon leszedni a fogkövet? fórum

Hogy lehet otthon leszedni a fogkövet? (tudásbázis kérdés)


30. apeeng (válaszként erre: 22. - Dócy)
2018. szept. 4. 10:28

Magánfogorvosom egy lukas fogamat tömte. Mikor végzett, megjegyezte, hogy a fogkövet rajtahagyja, mert ebben a korban már csak kárt okozna a fögkőeltávilítással...

..és barátságosan megmutatta különböző ábrákon, mi is történne..


Marad az évtizedek alatt jól bevált fogmosás.

29. lolita2112 (válaszként erre: 27. - FrauJost)
2018. szept. 4. 10:14
nem vagta tonkre szerencsere
2018. ápr. 2. 11:42

Én egy időben Corsodyl-lal öblögettem ( nem fogkő leszedés céljából) de azt vettem észre hogy felpuhította a fogkövet és finoman le tudtam kapirgálni.

Persze ez nyilván nem a legjobb módszer, de nekem ez bevált. Bár nekem csak 3-4 fogamon van belül fogkő.

27. frauJost (válaszként erre: 23. - Lolita2112)
2018. ápr. 1. 20:04
Citrommal??? Nem ajânlom,tönkrevája a fogat.
26. bea0824 (válaszként erre: 23. - Lolita2112)
2018. ápr. 1. 09:39
Ezt hogy csinálod?
2018. márc. 28. 16:54
Szerintem sehogy.
24. babyapocakban (válaszként erre: 21. - Opiagi)
2018. márc. 28. 14:36
Nekem sajnos eddig minden alkalommal fájt.
2018. márc. 28. 10:23
citrommal par nap alatt,
22. Dócy (válaszként erre: 13. - Bomee)
2010. jún. 22. 17:21
Bocs, de mióta fogkőleszedésen voltam, azóta a fogaim közt bemélyedések vannak.És azóta fogkövem is van, pedig azelőtt úgy majdnem negyven évig egy darab fogkő nem volt a fogaimon.Nem is tudom miért engedtem, h csinálja, mikor nem volt mit leszedni.Azóta viszont, mióta leszedte a zománcot,sok baj van a fogaimmal.És a barátom is hasonlóképpen járt, bár neki volt mit leszedni.
21. opiagi
2010. jún. 21. 20:24

Sziasztok, én is készülök a fogkő eltálítására, most megyek először. Én is azt kérdezném-e hogy ez a művelet fáj-e?

Köszi a válaszokat.

20. ekiner
2009. jún. 17. 10:14

sziasztok!!

Éppen arra akarom elszánni magam hogy fogkőeltávolításra menjek. Azt szeretném kérdezni hogy fáj-e. Kell félnem tőle??? És mit használ hozzá a doki??

Kérlek titeket hogy levélben válaszoljatok

Köszönöm

19. bomee (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2008. nov. 27. 21:24
Hát ha csak a fogkőleszedővel és a polirozóval nyúlt a doki a fogaidhoz, akkor azt nem ő tette, mint ahogy már emlitettem, fogkőleszedővel nem nagyon lehet fogzománcot leszedni, max akkor ha az a zománc már annyira porózus, hogy magától is lejönne. Mégis, pontosan hol vannak a ezek a bevájások a fogaidon, úgy értem melyik fogakon (alsó/felső, metsző/kisőrlő, ilyesmi). Eszembe jutott még egy dolog ami történhetett a fogacskáiddal, de ahhoz tudnom kell mely fogaidról van szó.
18. MelisUK (válaszként erre: 16. - 8da8a563b7)
2008. nov. 27. 15:49
Ez volt a sulidokink, hozzá mentem, mert az akkori körzetis orvost nem nagyon szerette senki sem. Soha többé nem mennék hozzá, az biztos.
17. MelisUK (válaszként erre: 13. - Bomee)
2008. nov. 27. 15:48
Nem tudom, hogy pontosan mi történt, én csak azt látom, hogy a fogaim tövében bemélyedések vannak, a körmömmel is rendesen lehet érezni. Ezek azok a részek, amikre úgy gondolom, hogy a fogzománc jött le - mivel ez van kívül, ezért gondolom, hogy ez jött le - ezek a helyek fájtak nagyon a savas gyümölcsöktől és az érzékeny fogakra való fogkrém mellett is fáj néha a csokitól. Nem tudom, hogy most tényleg az ínyem van-e lejjebb a kezelés hatására, vagy sem, de tény, hogy totál olyan, mint ha a fogam tövéből lenne leköszörülve. (Melyiken mennyire látszik, van totál ép is.)
16. 8da8a563b7 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. nov. 27. 11:42
neked nagyon elszúrta a doki azt a fogkő eltávolítást. én mindig kapok ecsetelőt és 1-2 nap alatt visszahúzódik az íny.
2008. nov. 27. 11:39
SZTK-ban ingyenes a fogorvosi ellátás. leszedte a fogkövet és polírozott is. a tömés is ingyenes.
14. 8da8a563b7 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. nov. 27. 11:38
rendszeresen mosok fogat, és fél évente kell mennem fogköveket leszedetni. ez teljesen egyén függő. Párom 3 évente megy.
13. bomee (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. nov. 27. 10:41

Mindenkinek egyéni hajlam, hogy milyen ütemben nő a fogköve, akinek gyorsan nő, annak félévente kell leszedetni, akinek lassabban annak ritkábban. A nyál összetételétől függ!

Fogkőleszedéskor nem lehet fogzománcot eltávolitani, arra nem képes a fogkőleszedő eszköz. Valószinűleg nálad a foginy sérült meg és húzódott lejjebb, szabaddá vált a fognyak és ezért lett érzékenyebb.

2008. nov. 26. 13:20
Ha a körzeti orvoshoz megy az ember, ahová lakóhely szerint tartozik, akkor úgy tudom, hogy ingyen van a fogkő eltávolítás, csak magándokinál kell érte fizetni.
2008. nov. 26. 13:19
Jó tudni, hogy a szóda-bikartóbán nem fogkő eltávolításra, hanem fogfehérítésre használták, a mai napig is sok fehérítő fogkrémben ez van. Viszont vigyázni kell vele, tisztán a bikarbóna leszedi a fogzománcot. (Persze nem egyből, csak ha valaki gyakran használja.)
10. MelisUK (válaszként erre: 4. - Mmanoka)
2008. nov. 26. 13:18

Nem kell fél évente dokihoz járni, hogy ellenőrizzék a fogkövet, leszedetni sem kell fél évente, hisz ennyi idő alatt nem nő a fogadra.


Aki rendszeresen mos fogat, annak az is lehet, hogy egész életében nem kell leszedni, hisz alig lesz rajta.


Sajnos én is jól "beszívtam", amikor 18 éves voltam, akkor leszedettem. Kérdezte is a doki, hogy komolyan le akarom szedetni, hisz szinte semmi sincs rajta. Persze le lett szedve, de azzal a minimális fogkővel szépen lejött a fogzománc is a fogaim tövéből, szóval csak ártott az egész művelet. Azóta kénytelen vagyok mindig érzékeny fogra való fogkrémet használni, mert mással fáj a fogmosás, ilyen fogkrém nélkül képtelen lennék megenni a savas gyümölcsöket, mint a szilva, graperfuit, alma, stb, sőt, még így is gondom van a csokival. Nincs egy lyukas fogam se, makk egészségesek a fogaim és egy ilyen buta döntés miatt azóta is szenvedek a fogaimmal...

2008. nov. 26. 12:45

A fogkövet csak a fogorvos tudja eltávolítani speciális eszközzel. Csak ha puha lepedék van a fogaidon, azt tudod otthon súrolgatni, a fogkövet hiába is próbálnád.

A fogkőeltávolítás körzeti fogászati rendelőben ingyenes, magánorvosnál fizetni kell érte.

2008. nov. 26. 07:39
ingyenes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7. katácskák (válaszként erre: 6. - Czunyus)
2008. nov. 26. 05:34

Ez igy igaz, sQt volt amikor ecetes-citromos szódabikarbónával dörzsöltem :) És volt olyan jó mint a drága csoda porok.

De nem szabad sürün és erQsen idézlek: sikálni :)

2008. nov. 26. 00:21

Nem ingyenes min.5000,-Ft.

Maszekban, nekem 18.000,-Ft-ért csinálták, de ott aztán mindent bevetettek.

Nagyon fontos, ha fogköved van, tilos fogselymet és fogzuhanyt használni.

A fogkő fogínysorvadást okoz.


Régen, szódabikarbónával súrolták otthon.

2008. nov. 25. 17:42
Véső, kalapács.:)
2008. nov. 25. 16:41
Otthon max megelőzni lehet de a fogdokim szerint azért kell félévente menni ,mert mindenképpen fog lerakódni és ezt el kell távolitani. Egyébként ingyenes.
2008. nov. 25. 16:32

Otthon lehet úgymond koptatni a fogkövet, ehhez fogport kell venni. De ez nem elég, ha nagyon sok a fogköve valakinek, ez inkább arra jó, hogy mondjuk heti egyszer alkalmazva megelőzzük a fogkő kialakulását. Egyébként a fogpor neve Dentomin. Drogériákban nagyon olcsón beszerezhető.

Viszont a fokgő eltávolítást én is úgy tudom, hogy ingyenes.

2008. nov. 25. 16:01
Sztem sehogy. Menj el egy fogorvoshoz, szerintem a fogkőeltávolítás ingyenes.
2008. nov. 25. 15:59
Hogy lehet otthon leszedni a fogkövet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook