Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A kritikus 7. év egy kapcsolatban fórum

A kritikus 7. év egy kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 2. 06:37
Ja a 7 az kritikus,de a 11 is vízválasztó azt mondják.Mind a kettőn túl vagyunk de rezgett a léc mindkettőnél.
34. simple
2010. márc. 2. 06:33
Nekem is bejött a hét év. Hét év együttélés után szakítottunk a régi párommal.
2010. márc. 2. 06:28
Sziasztok Sajnos nekem nem jött be a 7-dik év mivel abban az évben váltam.Két kicsi gyermekem volt a fiam 5éves a lányom 4 éves volt.De ez már régen történet!Anyolcvanas évek elején.Azota már kész felnőttek.
2009. szept. 24. 10:07

Őszintén én most elgondolkoztam: egyáltalán hogy is kell számoln a 7. évet.

Mi jövő januárban töltjük be a hetet, akkor most vagyunk a 7-ben, és akkor a 8-ban, vagy akkor leszünk 7 évesek??? szóval nem még ilyen kérdést is felvet...

De sajnos tény, nekünk ez az év valahogy nehéz, sok a változás és valahogy köztünk is lecsapódik, de tartottunk ki rosszabb helyzetben is csak valahogy akkor jobban ment az összehangolódás..

De most is ezerrel kapaszkodunk, és végre egy család akarunk lenni!

2009. jan. 19. 15:17

hát mi már 18éve vunk együtt...


az első 7dik évben egy bő féléves tanfolyamon vettem részt vidéken...ott is laktam és hétvégeken jöttem haza ill a most már férjem meg is látogatott sokszor.


a második 7dik évben meg daganatos betegségem alakult ki és féltem elhagy stb...

de nem! hála isten fel sem merült ilyen probléma.

sőt saját házunk lett az előző szolgálati helyett :)


azt nem mondom, h nincsenek vagy nem vtak kisebb vagy nagyobb veszekedések de eddig mindent megtudtunk oldani együtt.

2009. jan. 9. 16:15
Mi most augusztusban leszünk 7 éve együtt. Kicsit tartok tőle, de egyébként nem izgat. Már nagyon hosszú ideje elég szépen elvagyunk, éppen a napokban kaptam tőle egy ajándékot, amit kinéztem magamnak.:)
2009. jan. 9. 16:06

Ha jól tudom, az embernek kb. 7 évente cserélődnek ki az összes sejtjei (fokozatosan elhalnak és újak termelődnek, de ennyi idő, amíg minden új lesz"). Talán ezzel összefüggésben van ez a hét év is. Nem hinném, hogy feltétlenül babona ez, lehet valami alapja. Sokmindent babonának néznek, ami nem az. Pl. sokszor olvastam, hogy valaki babonából nem vesz a születendő gyerekének ruhát vagy bármit bizonyos kor előtt. Pedig ez nem babona: ha valami történik a magzattal, milyen érzés nézni a kiságyat, a kisruhákat, akik már hiába várnak valakire? Szerintem ez az alapja, pláne, hogy régebben nem tudtak annyi koraszülöttet megmenteni, mint most.

Kicsit eltértem a témától, csak arra akartam kilukadni, hogy lehet valami a dologban, ami megfigyelésen alapul.

2009. jan. 5. 21:16
Azt mondják, az ember valmailyen szinten 7 évente változik (stilus, stb.), ezoterikus nyelven 7 évente változnak az ember energiái...és lehet hogy nem annyira stabil a kapcsolat, ill. nem illenek össze a felek, akkor ez ilyenkor mutatkozik meg.....
27. Narzisse (válaszként erre: 1. - Évi75)
2009. jan. 5. 20:58
Szia!Lehet,hogy csak véletlen,de nekünk 2007/2008 volt a 7. év.Csak hajszálon múlt,hogy még együtt vagyunk(+annak,hogy én nagyon szeretem azóta is).Borzasztó dolgokat éltem át mellette,(Tőle)de kitartottam,megbocsájtottam most még úgy érzem megérte.De a bizalmam nagyon megingott és viselnie kell a féltékenységemet,pedig én nem voltam eddig ilyen típus.
26. SIldi
2008. nov. 25. 11:42

Vannak akik a 7dik evben valnak el vannak, akik nem, vannak akik el sem valnak.

Veletlen egybeeses ha a 7dik evben val egy par.

Babona az egesz.

Ugyanigy mondhatni azt is, hogy a rakos betegek 99%a uborkat evett egy bizonyos idokozonkent.

Attol az uborka nem okoz rakot.

A parkapcsolat olyan, amilyennek 2 ember alakitja.

Ha a 7dik evre telik be a pohar, akkor akkor szakitanak, ha hamarabb akkor hamarabb, ha nem telik be, akkor elnek mig meg nem halnak

2008. nov. 25. 11:11
Szerintem nincs olyan, hogy kritikus 7 év! Én 12 éve ismerem páromat, ebből a 7. -ik évben szültem az első babánkat! Semmi gond nem volt! Házasságban jövőre lettünk volna 7 évesek! Idén elhagyott, épp az évfordulónk előtt pár nappal, szóval még a 6 ot sem értük meg együtt! Nem az évek száma számít szerintem!
24. mmanoka (válaszként erre: 20. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 11:09
Miért vártál ?
2008. nov. 25. 11:06
Mi 7 éve vagyunk együtt és azt kell mondjam hogy ebben az évben erősödött meg a kapcsolatunk . A tavalyi év volt nálunk egy krízis időszak amit sikeresen túléltünk hála a páromnak (egy pi..csa kivetette a hálóját de az én drágám nemet mondott ). Sokkal jobban tisztelem és becsülöm és imádom és ő is engem . Szóval a 7-es az csak egy szám teljesen mindegy hogy hány éve vagy vele mert ha nincsennek kölcsönös érzések akkor már megette a kutya.
22. e7d58500d8 (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 25. 10:57
Köszönöm szépen!
2008. nov. 25. 10:55
Nálunk az ismerkedés utáni 7.évben születtek meg lombik-ikerfiaink, immáron lassan 7 éve! Nagyon sok mindenen mentünk és megyünk keresztül és soha nem volt ilyen szoros a kapcsolatunk, mint most. Ezt kívánom mindenkinek! :)
2008. nov. 25. 10:53
Én is a 7. év végén szakítottam anno az exemmel. A hét év végig borzalmas volt....
2008. nov. 25. 10:52

Hét év elég hosszú ahhoz, hogy megismerjük a másikat. De rövid ahhoz, hogy változtatni merjünk ha kell.


Főleg a GYES-en lévő anyukák vannak kiszolgáltatva.

2008. nov. 25. 10:52

Ezt találtam a neten,gondoltam idemásolom :)

elnézést,kicsit hosszú :)


Azt mondják, a 7. év kritikus minden kapcsolatban. Érdekes az is, hogy sok fiú a 25. vagy a 29. életévében vetett véget kapcsolatának. Utánanéztünk a KSH évkönyvben, hogy a válások száma melyik életkorban, ill. a kapcsolat hosszát vizsgálva mikor a leggyakoribb. Meglepő eredményre jutottunk.


Férfiak esetében 25-29 éves korban a leggyakoribbak a válások, ezt követi a 30-34 éves korosztály, majd a 20-24 évesek. A nőknél 20-24 éves korban válnak el legtöbben, őket követik a 25-29 évesek.


A kapcsolat hosszát tekintve 5-9 éves házasságoknál a leggyakoribb a válás, ezt követi a 10-14 éves, majd a 15-19 éves és csak ezután a 2-4 éves kapcsolatok megszűnése.


Vajon mit jelenthet ez? Talán azt, hogy 25-29 éves korban a férfiak egy fiatalkori elhibázott döntést próbálnak helyrehozni? 25 és 29 évesen talán sokan fordulóponthoz érnek, és számvetést készítenek arról, hogy mit értek el addig. Közülük néhányan úgy érezhetik, hogy rosszul, vagy éppenséggel túl korán választottak, és ezt még helyre lehet hozni egy másik kapcsolattal.


Miért pont 5-9 év? Lehet, hogy az 5 évnél rövidebb házasságok esetében még korai lenne elválni, 9 év után meg már a feltehetően megszületett gyerek(ek) miatt inkább együtt maradnak a szülők? De az is lehet, hogy a 7 év valóban egy karmikus szám.


Aggasztó, hogy a házasságkötések száma folyamatosan csökken, miközben a válások száma növekszik. Az elmúlt évek felmérései szerint a házasságkötések 55%-a válással végződik. Az újraházasodási esélyek pedig a nők esetében 40 éves kor felett egyre kisebbek.


Mindezek logikus következménye, hogy egyre több nő neveli egyedül gyermekeit. Ehhez járul hozzá az is, hogy napjainkra minden harmadik gyermek házasságon kívül születik.


Aggasztóak a számok, ugye? Mi lehet mégis a megoldás? A házasság nem egy pont az életünkben, amin túl kell esni, és utána sodródni az évekkel. Sok nő elhanyagolja magát az esküvő után, pedig egy kapcsolatban minden egyes napon meg kell küzdenünk a másikért. A 10. évben ugyanúgy vigyáznunk kell a szavainkra, és ugyanúgy kívánatosnak kell lennünk, mint az első héten, még akkor is, ha ez nehéz. Soha ne feküdjünk le haraggal, mindig béküljünk ki elalvás előtt!


Ne felejtsd el, hogy valakinek Te vagy a Nagy Ő!

17. ALLICS
2008. nov. 25. 10:50

A párom a volt barátnőjével éppen a 7.évben jártak amikor szakítottak,de lehet,hogy én is közrejátszottam.

Szerintem nem csak babona az egész.

16. SIldi
2008. nov. 25. 10:47
7. ev... csak babona az egesz
15. Rosa (válaszként erre: 10. - Évi75)
2008. nov. 25. 10:45

Köszi.

Engem a férjecském tanitott meg rá.Ő nagyon figyelmes,szerencsésnek mondhatom magam,igy nem félek a 7.évtől.

14. sariya (válaszként erre: 12. - 3b41f6053f)
2008. nov. 25. 10:45
Mi sem csinálunk rendszert ebből,habár jön az magától:)
13. ec63a7fc29 (válaszként erre: 9. - E7d58500d8)
2008. nov. 25. 10:45
Jó ilyeneket olvasni.
12. 3b41f6053f (válaszként erre: 11. - Sariya)
2008. nov. 25. 10:44
Veszekedni azt mi is tudunk,bár vannak nyugisabb időszakok is.:)
11. sariya (válaszként erre: 7. - 3b41f6053f)
2008. nov. 25. 10:42
Mert mindketten nagyon csökönyösek és önfejűek vagyunk,és szinte naposak a "harcok",de imádjuk egymást,és kiállunk egymás mellett.Így nekünk nem kell félni a vízválasztó hónapoktól vagy évektől,mert nálunk minden nap az:DD
10. évi75 (válaszként erre: 6. - Rosa)
2008. nov. 25. 10:41

"egy kapcsolatra,házasságra mindig vigyázni kell,mert törékeny...nem csak hét évente....mindig...mig tart...akár életünk végéig.."


Ezt nagyon szépen megfogalmaztad és teljesen egyet értek vele!!!

9. e7d58500d8 (válaszként erre: 2. - 3b41f6053f)
2008. nov. 25. 10:41

Sziasztok!

Ugyanezt mondhatom, én is. Mi februárban leszünk együtt 11 éve, ebből 6 éve vagyunk házasok, van két kis gyerkőcünk, és boldogok vagyunk, sőt a férjem a mai napig azt mondja, hogy ő még mindig ugyanolyan szerelmes belém, mint az elején.

8. 3b41f6053f (válaszként erre: 3. - Évi75)
2008. nov. 25. 10:41

Nem tudom miért mondják a 7. évet vízválasztónak.


Egy kapcsolat az első pár évben is bőven tönkremehet....

7. 3b41f6053f (válaszként erre: 4. - Sariya)
2008. nov. 25. 10:39
Miért? :)
6. Rosa (válaszként erre: 1. - Évi75)
2008. nov. 25. 10:38
Régebben én is hittem ebben...aztán rájöttem,hogy semmi nem ezen múlik...egy kapcsolatra,házasságra mindig vigyázni kell,mert törékeny...nem csak hét évente....mindig...mig tart...akár életünk végéig..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook