Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 éves kisfiam még mindig pelenkába akar kakilni, mit tehetnék? fórum

6 éves kisfiam még mindig pelenkába akar kakilni, mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. Sodrika (válaszként erre: 65. - Mama_gold)
2009. ápr. 21. 13:19
Képzeld az én fiam is már hetek óta csak a wc-be kakil eleinte nehézkes volt mindig figyelmeztetgetni hogy ma még kell kakilni, de azóta mindig szól és magától megy kakilni szombaton pl. 5 ször kakilt a wc-be . Tényleg igaza volt annak a dadusnak aki azt mondta hogy amikor a gyerek megérik rá majd akkor menni fog.
2009. márc. 16. 19:59

Megoldódott a probléma, úgy látszik, csak idő kérdése volt, későn érő típus:))

Nagyon klasszul wc-ünk, mostmár csak a rendszerességgel van gond, nem akar mindennap. Többször visszatartja.

De egyszerre nem lehet mindent:) Szépen sorjában.

64. Orsóka23 (válaszként erre: 62. - Sodrika)
2009. jan. 26. 10:41
Írtad hogy sokat pisil, néha még a pelus is kevés. Próbáld meg, hogy délután és este nem adsz neki sokat inni. Kevesebbet mint amit szoktál neki adni. Nem hiszem hogy a kakit visszatartaná amiatt, hogy nem adsz rá pelust. Bár nem tudom. Szerintem én kipróbálnám. Amikor mi szoktattuk le a pelusról (persze a helyzet szokatlan), ő is sokszor bekakilt. Gyorsan ráültettem a bilire, közben lecseréltem a ruhát. De nekünk a bilicsere bejött.
63. Sodrika (válaszként erre: 62. - Sodrika)
2009. jan. 23. 15:36
mármint a kakit tartja vissza napokig ez lemaradt
62. Sodrika (válaszként erre: 61. - Orsóka23)
2009. jan. 23. 15:35

Szék formájú bilin már én is gondolkoztam egyébként 2 bilink van de egyik sem jó az egyik zenélős hát a nagyfiam csak úgy volt hajlandó ráülni ha leragasztottam az érzékelőt hogy ne zenéljen, van 3 féle ülőkénk a wc-re, de azt sem szereti, én úgy látom alapvetően azt nem szeretné,hogy ülve kakiljon.

A bilikkel nálunk az is probléma,hogy mind kicsi az én nagyfiamnak elég nagy darab muksó a drágám.

Gondoltam az éjszakai peluslevételre is de annyit pisil éjszaka hogy gyakran a pelus is kevés és kifolyik belőle ezzel várnék nyárig amikor nem kell paplan mert akkor legalább azt nem kell tisztítani ha bepisil a másik hogy attól tartok ha nem adok rá pelust napokig visszatartja és baj lesz belőle.

61. Orsóka23 (válaszként erre: 59. - Sodrika)
2009. jan. 23. 14:19
Nem próbáltad még, hogy nem adsz rá estére sem pelust? Vagy nem fél valamitől a gyerek? Ezt csak azért kérdezem, mert a nagyobbik fiamnak megtartottuk a bilijét, és amikor eljött az idő, megpróbáltam a kicsit ráültetni. Egyszerűen nem akart rajta maradni, mindig felpattant. Egyszer egy boltban voltunk, és megláttam egy bilit, ami olyan mint egy kisszék. Gondoltam megpróbálom hátha azzal van a baj. És tényleg az volt. Félt a bilitől, de amint lecseréltük egy másikra, rövid időn belül már nem is kellett pelus. Se éjszakára, se nappalra.
60. Banocska (válaszként erre: 59. - Sodrika)
2009. jan. 23. 13:55

Hát igen, értelek, vannak nehéz helyzetek , lehet okosnak lenni hogy most erélyesen, meg türelmesen meg játékosan meg minden, dehát ahány gyerek meg család annyiféle módszer létezik és működik vagy éppen nem működik,

az ajándékos példát sem ítélem el teljesen, ne érts félre, csak egy bartánőm esetéből indultam ki aki az ovival járt így. Utálta az ovit a kislánya, és ahelyett hogy arra próbált volna rájönni hogy mi okozza ezt (alapvetően egy cserfes talpraesett kislány), jött az a módszer, hogy ok, ha szépen bemész az oviba, ha jövök érted hozok ajándékot.

Először csak pici csokival indultak, és eljutottak addig hogy ha már nem mindmum egy plüssállatot hozott anyuka délután, akkor kiverte a hisztit , és nem volt hajlandó oviba menni másnap stb. Szóval csak óvatosan ezzel, mert ahogy mások is mondták, a gyerekek nem hülyék csak kicsik, nagyon jól érzékelik ők hogy mi az ami neked annyira fontos vele kapcsolatban hogy bármit megtennél cserébe (ajándék stb), és még az elején működik, aztán nem a kakilás meg az ovi lesz a természetes hanem a hozzá járó ajándék. Az édességgel való jutalmazást én személy szerint még az egészsége és fogai miatt is károsnak tartom, nem csak a lelki vonzata miatt. Hamár muszáj kis meglepi vagy valami, legyen inkább gyümölcs (a kedvence, vagy vmi különlegesség), vagy csak egy gesztus hogy utána ezt meg ezt játszunk, vagy kimegyünk a térre kicsit hamarabb mint szoktunk stb. Ezek is hatásosak és nem roncsolnak semmit.

A barátnőmre visszatérve egy idő után kiderült hogy a kislány azért viselte olyan rosszul az ovit mert úgy élte meg hogy nem szereti őt igazán az anyukája, és csak le akarja passzolni, és az ajándékokkal csak azt akarta kivivni a maga módján hogy azt érezze az anyja felől, hogy gondol rá egész nap, még ha nincs is vele, eszébe jut stb.


szóval balul is elsülhetnek az ajándékozások. Dehát ahány gyerek annyiféle. Nylván könnyű így beszélni, ha az ember ilyen helyzetbe van akármit megtesz csak működjön a dolog valahogy...

59. Sodrika (válaszként erre: 57. - Banocska)
2009. jan. 23. 13:41

Szia!

Igazad van abban hogy beáll a gyerek egy bizonyos időpontra a kakival kapcsolatban az én fiam megvárja míg este pelust adok rá és csak akkor kakil.

A klotyómanós ajándékkal szerintem semmi baj ezt úgyis el lehet hagyni később ráadásul nem kell nagy dologra gondolni mi egy szelet kindercsokit adtunk neki.

A bilire ültetéssel nálunk az a baj hogy egyik sem marad meg rajta hiába próbálkozom mesével játékkal azonnal felpattannak oda mégsem kötözhetem őket, de azért próbálkoztam , visszaültettem próbáltam elvonni a figyelmüket de semmi csak ordítás .

2009. jan. 23. 13:38
Köszönöm a tippet. Rákérdezek majd a dokinál is. De amit írtatok meg fogom próbálni. Nem akarok egyből gyógyszerhez nyúlni. Gyümit nem mindig eszik sajnos. Valamikor rájön és akkor minden mennyiségben amíg jólesik neki, de van hogy napokig nem is kell neki. A főzelékeket sajnos egyáltalán nem eszi, pedig az is jó lenne. Ha én főzök főzeléket, csak a kenyeret mártogatja bele, azt eszi. Az oviban amikor az van, csak egy pár kanállal eszik belőle.
2009. jan. 23. 13:19

Sziasztok!

Bár mi még nem tartunk a szobatisztaságnál , a bátyámék babája most 4éves, mult nyáron sikerült rászoktatni a bilire.

Náluk az volt a trükk, hogy bár kicsit durván hangzik, ráültek a bilire, minden reggel nagyjábol ugyanabban az időben, és ha hirtelen nem jött, semmi gond, vártak, énekeltek, még olyan is volt h mesekönyvből meséltek míg egyszer csak jött.

Aztán pár hét múltán egyik napról a másikra minden reggel ugyanabban az időben volt kaki. EGyszerüen beállt a szervezet erre a ritmusra, megtanulta hogy neki "ilyenkor kell kakilni" úgymond, nyilván nem volt kőbevésve, volt hogy aznap nem kellett vagy akár csak délutánra jött az inger, de az esetek 80%ban ment a dolog.


Szóval én azt javaslom hogy próbáljatok valami rendszerességet vinni a dologba, napszakkal, vagy bármilyen tevékenységgel összekötni, hátha ő is természetesnek és egyélrtelműnek éli meg (bár nem tartozik ide, de tudatosan idővel igenis be lehet folyásolni a bioritmust, hogy rászokjon egy bizonyos időintervallumra, így elkrülhető mondjuk az is hogy épp az autóban jöjjön rá a kailás, és ha akkor nem jön össze na akkor aznap már tuti semmi... reggel kijön és kész.)


A klotyó manó ajándékát meg bevallom nem tartom túl jó ötletnek, nem hiszem hogy szükséges lenne egy gyereket minden nap jutalmazni azért mert kakil... ez kicsit olyan mint amikor az anyuka minden étkezés után ha szépen evett a gyerek, ad neki vmi édességet jutalomból.... Nem, ezek halál természetes és az élettel velejáró dolgok, amiket nem azért csinálunk mert kapunk érte ajándékot... (és ha elfeljti a klotyómanó az aznapi ajcsit akkor nincs kaki?!?!... dícsérni persze szabad és kell is)


Azt viszont én is határozottan vallom hogy a gyerek a tükre annak ha valami nem működik jól a családban, és az ilyen dolgoknak (amiket amúgy nem lehet mivel magyarázni) rendszerint lelki hátterük van. Ha a családban nincs gond, érdemes ovodában körbenézni, játszótéren, tornaórán stb, hátha ott frusztrálja valami a gyereket.


Orsóka 23!

Sztem mielőtt bármilyen szerrel próbálkoznál, gondold át a gyerek táplálkozását, nem eszik e tul kevés rostosat, gyümit, zöldséget stb. Ha találsz hiányosságokat, pótolhatod mondjuk reggelire zabkásával (kis méz és aszalt gyümi bele csodákra képes, bevallom nekem ez tartja rendben a dolgokat...), vagy próbálkozhatsz különféle gyógyteákkal, bár ezeket a gyerekek nem nagyon szeretik.

Ha ezekben nálatok nincs hiba, elviheted laborvizsgálatra, hogy rendben működik e az anyagcseréje. Van olyan tipus aki csak 2-3 naponta megy wcre, de olyankor nem kemény, szóval nem az a nagyobb gond sztem hogy ritkábban megy, lehet az átlagnál lassabb az anyagcseréje, esetleg kevesebbet eszik, hanem inkább az állaga a fontos.

de akár a gyerekorvost is megkérdezheted, csak tud vmi okosat mondani :)

56. Sodrika (válaszként erre: 55. - Orsóka23)
2009. jan. 23. 13:16
Nekünk is ez volt a probléma és az orvosom javasolta hogy adjak neki minden nap egy kis korpát keverjem bele az ételébe nekünk bevált ez lepucolja a bélfalat és nem engedi összeállni a kakit hasmenésnél is jó mert felszívja a nedvességet.
2009. jan. 23. 12:48
Nekem 4 éves a kisfiam. 2-3 naponta kakil csak. Nem gond ez? Néha már azt mondja hogy fáj a kis hasa de nem kell neki. Akkor azt mondom neki, hogy üljön rá a wc-re, és próbálja meg. Akkor sikerül neki, de elég nehezen. Mit csináljak? Tudtok valami olyan szert, amivel sikerülne megkönnyítenem a helyzetét? És tudna minden nap kakilni?
54. Sodrika (válaszként erre: 53. - Mama_gold)
2009. jan. 23. 10:55

Szia!

Elkiabáltam a dolgot, az apja visszaadta rá a pelust mert nem bírta hallgatni a hisztit úgyhogy ott tartunk ahonnan indultunk.

DE a kakival nincs gond mert minden nap adok neki egy kanál korpát gyümijoghurtba keverve és az rendben tartja az állagát.

Ajánlom próbáljátok ki.

Egyébként gratulálok a sikerekhez!

2009. jan. 22. 20:37

Képzeljétek, hatalmas változás, kisfiamnak okt. óta nem vettünk pelust, és azóta "erőltetjük" a wc-t. Mostanra kezd természetessé válni és ha nem is naponta, de 2-3 naponta van nagydolog:)

Igaz néha bogyózik:( legtöbbször elefánt sieredik:-D

Szóval haladunk.

52. mama_gold (válaszként erre: 51. - Cikicakk)
2008. dec. 26. 23:39

Hú, ez nálunk nehéz, semmi ceruzás dolog nem működik:(( egyszerűen nem akar rajzolni, színezni.

Van egy füzetünk, amit az oviba kért a gyógypedagógus, abba ragaszt be neki feladatokat, de egyszerűen nem hajlandó benne dolgozni.

Most meg megint nem járhat oviba, amíg szteroidkezelést kap, így marad a "nem fejlődés".

Nagyon el vagyok keseredve. Januárba beviszem a városba egy másik pszichológushoz. Muszáj! Nem akarom, hogy kisegítő suliba menjen:(((

2008. dec. 25. 21:48
mama_gold:Barátnőm kisfia 5 éves korában hirtelen elkezdett bepisilni,pedig 2 évesen már teljesen szobatiszta volt.Elvitte gyermekpszichológushoz, és az egy kis táblázatot csináltatott a szülőkkel Azon a reggelen mikor nem pisilt be, egy napocskát rajzolhatott a papírra.Amikor bepisilt,egy fekete felhő volt,amelyből esett az eső.A gyerek nagyon boldog volt mikor napocskát rajzolhatott.Próbáljatok ti is valami ilyesmit kitalálni a kisfiaddal.Hátha neki is öröm lenne a napocska rajzolása.
50. daroki (válaszként erre: 49. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 20:57

Szia!:)


Szuper,lesz ez még jobb is,csak továbbra is legyél vele nagyon türelmes!Biztos lesz hatása a sok folyadéknak,rostdúsabb étkezésnek.

2008. dec. 25. 20:51

sziasztok!


Végre sikerült rászoknunk a wc-re kakilással, igaz, hogy minden nap nem megy, volt olyan, ogy 4 nap után kakilt, de legalább már nem pelusba.

Igyekszem, hogy sok folyadékot igyon, rostdúsabb ételeket egyen, hátha "megszereti" a kakilást! Még mindig mondogatja, hogy fáj:(( ott gugolok vele és fogja a nyakamat, így megy nekünk együtt.

48. Sodrika (válaszként erre: 47. - Mama_gold)
2008. dec. 1. 17:07

Szia!

Én is ugyanezt csinálom most mint bberni és beválik, múlt héten amikor már 3. napja nem kakilt és egész nap sirdogált az oviban mert fájt neki és több bugyit is összefestett a kakival, amikor hazamentünk ráültettem a wc-re és közöltem vele hogy nem érdekel a hiszti (merthogy nem kicsit üvöltött és sírt) nem csináljuk tovább ezt a butaságot addig ki nem jössz onnan amíg nem kakiltál, aztán egyszercsak cirka 20-30 perc után abbahagyta a hisztit és nyomott és kint volt a hatalmas kaki, ezt azóta is így csináljuk minden nap, bár azóta módosult a wc bilire.

Nem mondom vannak hisztik, bár ma reggel mondta hogy fáj a pocija simizzem meg bevittem ráültettem a bilire simogattam a pocakját és mondtam neki hogy nyomjon és nem fog fájni a hasa, 2 perc alatt kész volt a kakival minden hiszti nélkül és most régóta előszőr normális (nem kemény,nem bogyós nem tömb)bár ez lehet annak is köszönhető,hogy mostanában minden nap kap korpát egy teáskanállal amit gyümijoghurtba keverek neki, és az apja vett neki aszaltszilvalét amit az italába keverek gondolom ez hajtotta meg.

Ja és nekünk azt mondta az óvónő hogy szerinte semmi szükség pszichológusra, ez csak rajtam múlik mennyire vagyok következetes és igaza volt egyenlőre egyre jobban haladunk.

47. mama_gold (válaszként erre: 46. - Bberni)
2008. dec. 1. 16:49

Köszi, hogy írtál:-)

Lehet, hogy mi is így járunk majd. Most én is ezt a technikát alkalmazom, hogy addig ott ülök vele, míg nem történik esemény:-)) De nem megy könnyen persze így sem. Most írjuk itthon a naptárban, hogy melyik nap volt wc-n és mindennap kell menni, amikor csak lehet, ha nem, akkor megbeszéljük hány nap telt már el, hogy nem wc-zett és akkor már muszáj.

Szóval még van hátra 3 évünk:-DD

46. bberni
2008. dec. 1. 16:00

Szia!

Az én fiam is ugyanebben a cipőben járt. Mindent kipróbáltam, de csak az használt, hogy 2-3 naponta kötelező jelleggel ráültettem a wc-re, és addig nem jöhetett ki, amig nem volt eredmény. Lassan rájött, hogy kár visszatartani... De ez évekbe tellett. Most 9 éves, és még általában még mindig mi szólunk neki, hogy be kell ülni...

45. Sodrika (válaszként erre: 43. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 22:11

Nálunk minden OK. család terén szeréncsére.

Azt tudom és látom hogy fáj neki mert olyan szorulása van hogy szinte lila a feje mira kinyomja, és mindezt azért mert egész nap visszatartja és csak akkor kakil ha pelus kerül rá.

Emiatt begyülik és "besül" neki egy hatalmas kemény gomboccá, amit nagyon nehezen szenvedve tud kinyomni, bár ilyen akkor is előfordult, amikor még pelenkás volt.

A lázmérős este számomra is ismerős!

44. msjuli (válaszként erre: 41. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 21:21
nagyon jó hogy meg akarod oldani a problémát. sok kitartást hozzá
43. mama_gold (válaszként erre: 38. - Sodrika)
2008. nov. 25. 17:09

Nálam valószínűleg pszichés probléma lehet, nálatok egyébként otthon minden ok?

Tehát, ezt a vonalat kizárod?

Mondták nekem is ezt a dolgot, hogy nem meri elengedni a kakit.

Ő is, ha rajta a pelus egyből nyomja. De arra hivatkozik, hogy fáj a kakilás, pedig annyira keményet még nem kakilt, mint anno a tápszertől a nagyfiam. Csúnya lesz, amit írok, de úgy kellett belőle lázmérővel kipiszkálni (orvos mondta)

42. 81002da781 (válaszként erre: 36. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 17:02
Persze, küldöm...
41. mama_gold (válaszként erre: 40. - Msjuli)
2008. nov. 25. 16:50

én sem vagyok váláspárti, de azt kell, hogy mondjam már házasságpárti sem:-((

Arra jöttem rá, hogy nem érdemes a pasikra várni. Ha egy nőnek gyerek kell, hát szüljön magának. Lehet, hogy eddig nem "jó" emberekkel találkoztam:-o nem tudom. De nem bízom már egy pasiban sem. Nagyítóval kell keresni azokat, akikben megbízhatsz és nagyjából minden stimmel.

Az én férjem nem iszik, nem jár el sehová, elkísér mindig orvoshoz, vigyáz a gyerekre, akár tökéletes pasinak is tűnhet, de annyi sok egyéb rossz tulajdonsága van, amivel nem tudok együtt élni... biztosan az én hibám:-(

De bízom magamban, hogy helyrehozom a hibákat, amik most a gyereken csapódnak!

40. msjuli (válaszként erre: 35. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 14:47

nagyon nehéz helyzet. én vallási világnézetemnél fogva nem vagyok válás párti. ameddig lehet meg kell próbálni megoldani a családi problémákat. persze van mikor nincs más megoldás, de mindenképpen a gyerekek érdekeit is nézve. neked kell mérlegelni. lehet hogy ez megoldás, de lehet hogy csak rosszebb lesz. a helyzeteteket Te ismered. okosan dönts. tudom hogy nagyon nehéz lehet.

ha a férjed nem hajlandó elmenni veled, próbálj meg egyedül keresni valaki szakembert akivel őszintén megtudod beszélni a problémákat. ez lehet családterapeuta, egy jó pap, pszihológus vagy szociális családgondozó...

A problémák megoldásával a gyerek szorongásai is megoldódnak és az ehez kapcsolható viselkedési problémái is a kaki dologgal együtt

39. b9662b68b3 (válaszként erre: 35. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 13:52

Akkor itt a válasz:)

Nem is kell keresni, ha rendbe jön a kapcsolatotok a gyerek is rendbe jön.

38. Sodrika (válaszként erre: 26. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 12:45

Szia!

Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok, a nagyfiam 3 éves és szobatiszta ami a pisit illeti, bár éjszakára még kell rá pelus, de a kakit nem hajlandó csak pelusba, eddig 2-szer kakilt bilibe nagy kínszenvedés árán amikor már 3 napja nem kakilt rárimánkodtam a bilire és nagy szenvedés és sírás árán kinyomta a hatalmas gombócot, de azóta se, szól már ha kakilni kell, de nem hajlandó se bilibe se wc-be csak ha pelust adok rá, hiába ülünk fél órát is akár a bilin semmi, de amint ráadom a pelust azonnal elkezd kakilni.

Már mi is gondolkozunk a pszichológuson , bár én arra már rájöttem hogy nála az a gond hogy nem akar ülve nyomni ill. kakilni, mert ráülni ráül a bilire, de ülve nem nyomja, amint megkapja a pelust feláll beáll egy sarokba és nyomja.

Egyébként neki is mindig voltak ezzel problémák, még akkor is amikor állandóan pelus volt rajta.

37. mama_gold (válaszként erre: 36. - Mama_gold)
2008. nov. 25. 11:34
priven=priviben akart lenni:-D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook