Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzt adtam kölcsön. Hogy kaphatnám vissza, most már jogi úton? fórum

Pénzt adtam kölcsön. Hogy kaphatnám vissza, most már jogi úton? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. kristo_f (válaszként erre: 32. - 7fb29bdf03)
2014. júl. 27. 12:32

Régi sztori/vicc

Joe a kisfiú megkeresi a kerület "keresztapáját" és elpanaszolja

Adtam Jimnek 1 dollárt, azóta ha meglát röhögve elszalad. Hogy kaphatnám vissza tőle?

Hagyd a fenébe!

Örülj neki hogy csak 1 dollár volt, és így soha többet nem fog tőled kölcsönt kérni

33. kristo_f (válaszként erre: 31. - Fületlen)
2014. júl. 27. 12:29

Nagy pénzkölcsönzők/uzsorakamat/ még házhoz is jönnek a részletekért csak vegyél fel tőlük.


Régi "ismerős fórumon" volt hasonló helyzetben hasonló gondolatom

Hacsak az engem ismerők adtak volna 500Ft-ot, már jól jártam volna

Aztán elvetettem, mert halott 5let


De telefonkártyát nem egyszer töltöttek fel nekem, mert az én netbankomban nem lehet és sürgős volt

Természetesen visszautaltam


Te kit ismersz akár virtuálisan is itt?

2014. júl. 27. 09:36
Egyszer adtam kölcsön pénzt. Bíztam a becsületességben, az emberek jószándékában. Nem volt nagy összeg egyáltalán,nem volt szükséges papírt írni hozzá. Ez egy éve volt. Nem kaptam vissza belőle egy vasat sem. Azóta soha senkinek semmit.
2014. júl. 26. 18:34

sziasztok

megszeretném kérdezni hogy ha valaki tudna nekem kölcsönbe adni nagyon hálás lennék mert sürgős lenne 300.000 ft ra lenne szükségem előre nem tudnék fizetni de a részleteket rendesen és becsületesen fizetném kérem ha van ilyen személy aki tudna adni kölcsönbe akkor irjon nekem erikamomo@citromail.hu köszönöm előre is

30. 7630af9db4 (válaszként erre: 28. - 68f3da251d)
2009. febr. 7. 21:19
Köszönöm a jószándékú továbbképzést és hogy bíztatsz. Rendes tőled!
29. e71af41436 (válaszként erre: 28. - 68f3da251d)
2009. febr. 7. 01:13
Sanya,rólad most valami nagyon csúnya jutott eszembe :))))
28. 68f3da251d (válaszként erre: 26. - 7630af9db4)
2009. febr. 7. 00:56

Nem kell aggódnod. Kb. 2-3 hónap, mire a bíróság „feldolgozza”, majd kikézbesíti az adósnak, és csak a kézbesítéstől számít a 15 nap ellentmondási határidő. Mivel van magánkölcsön szerződésed, nem mond ellent, ha van esze.

1.Ha nem mond ellent, akkor fizetnie kell, és megkapod a pénzedet plusz a költségeidet.

2.Ha nem mond ellent, de mégse fizet, akkor a bíróság átadja a papírokat egy bírósági behajtócégnek. Erről fogsz kapni értesítést. A behajtó meg fog téged is keresni és ott is be kell pár ezer forintot fizetned (azt hiszem az összeg 0,6%-át) ami a te esetedben 4800,- Ft A behajtó cég meg kiszedi az illetőből a pénzt, plusz még a saját költségeit. Rosszul fog járni az illető, mert a 80 ezer helyett legalább 120-at kell majd fizetnie. Elöször bankszámlát, autót és más ingóságokat foglalnak le, ha nincs akkor ingatlant, ha az sincs akkor a fizetéséből vagy akár nyugdíjából is a 30%-ot leveszik neked.

3.Ha annyira hülye, hogy ellentmond, akkor megy perre a dolog, a végeredmény ugyanaz, de sokkal többe kerül neki.

Még hónapokig fog tartani, ameddig pénzt látsz.

2009. febr. 7. 00:40
Ez attól függ,hogy van e papir erröl,mert ha igen,akkor a birósághoz fordulhatsz,Ha nincs,akkor sokat nem tehetsz.
2009. febr. 2. 20:32
Üdvözlök mindenkit! Régen "találkoztunk". Ma két hónapja hogy beadtam a bíróságon a panaszt. Sajnos azóta sem történt semmi: se egy levél, egy értesítés, semmi. Már kezdek lemondani erről az elintézési módról is.
2008. dec. 31. 16:23
Igazán boldog új évet kívánok mindenkinek! Talán jövőre beindulnak azok a bizonyos malmok...
24. Regus (válaszként erre: 23. - 7630af9db4)
2008. dec. 24. 13:36
Boldog és békés karácsonyi ünnepeket kívánok neked is. Ne aggódj, előbb-utóbb rendeződni fog az ügyed, a hivatalos út mindig lassú egy kicsit a határidők miatt. Üdvözlettel: Regus
2008. dec. 24. 11:28
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden hozzászólónak! Sajnos az ügyemben síri csend van.
22. 7630af9db4 (válaszként erre: 21. - Regus)
2008. dec. 3. 20:11
Köszönöm! Neked köszönhetem, hogy egyáltalán el tudtam indítani az eljárást! Egyébként az ügyintéző vagy bíró - nem tudom milyen titulus illeti az eljáró hölgyet - is kedvező tapasztalataival bíztatott.
21. Regus
2008. dec. 3. 18:19

Szurkolok neked!

:-)

20. 3b41f6053f (válaszként erre: 19. - 7630af9db4)
2008. dec. 3. 08:59

Köszi a beszámolót!


Ha lesz valami eredmény akkor légyszi írdd meg!

19. 7630af9db4 (válaszként erre: 16. - 3b41f6053f)
2008. dec. 2. 16:49
Részeredményről tudok beszámolni: úgy gondoltam, jobb a békesség, ezért mégegyszer felhívtam az illetőt. Felajánlottam volna neki részletfizetési lehetőséget, vagy esetleg elfogadtam volna - ahogy Katinkaboszi tanácsolta -, ha Ő ajánl fel valamit pénz helyett. A megbeszélt vasárnapi találkozóra természetesen nem jött el! Ezekután nem volt más választásom, mint a Regus által tökéletesen pontosan leírtak szerint eljárni. Ma délelőtt voltam a bíróságon elindítani az eljárást. Mától számítottan 15 napja van a fizetésre vagy hogy ellentmondással éljen. Hát kíváncsi vagyok! Természetesen minden újabb fejleményről azonnal beszámolok. Köszi a segítséget és az érdeklődést is!
2008. nov. 25. 19:39
Nekünk a párom volt főnöke tartozik kb. 900.000.-ft.-tal. Munkaügyi bírósághoz fordultunk, megnyertük a pert, de pénzt eddig még nem láttunk belőle, mivel nem tud fizetni, nincs a nevén semmi. Úgyhogy ugrott a pénz. Ha tudtok segíteni, esetleg valami megoldást találni azt megköszönném!
2008. nov. 25. 19:04

"Vadidegen ember" gondolom ismerősöd ismerőse, vagy futólag ismert valaki. Nagy bátorság volt ilyen lépést tenni.

Én is megtudtam valamit, ezt a "fizetési meghagyást" nem ismertem...

16. 3b41f6053f (válaszként erre: 13. - 7630af9db4)
2008. nov. 25. 11:44

Kedves Csaba!


Majd írdd meg,hogy sikerült-e elérni valamit.


Mi is jártunk hasonlóan a kedves férjem jóvoltából!


Papír van róla,ügyvéddel is beszéltünk régen erről,pénzt azóta sem láttunk.


2005-ben eladtunk egy 20 éves fordot 110000 ft-ért a pasi adott előleget,és azt mondta majd havonta törleszti a többit.Azóta sem fizetett.Legalább a férjem megbeszélhette volna velem!!!!Na mindegy kifizettük a tanulópénzt!!!!


A pasi mindíg azt mondta most nincs pénze.Szerintem akkor később se fog fizetni.Ha kimegy a végrehajtó nem tud mit lefoglalni stb....


Ráadásul nálunk emiatt volt a rendőrség is!!!Elvitték a papírokat stb...


Éppen otthon voltam 9 hónapos terhesen,amikor jön a rendőrség,hogy a férjemet keresik(dolgozni volt).


Teljesen pánikba estem,hogy mit akar a férjemtől a rendőrség.Az egyik rendőr meg csak azt mondogatta,hogy ne idegeskedjek,mert megszülök(jó vicc!!!)

Aztán végül kiderült,hogy a kocsival csináltak valami bűncselekményt.Hál istennek legalább a papírokat(adásvételi,tartozás elismerése)elfogadták...

2008. nov. 25. 08:39
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Megpróbálom.
14. Regus
2008. nov. 24. 21:41
Kedves Csaba, fogadd együttérzésemet. Bátran add be a papírt, menni fog! Üdvözlettel: Regus
2008. nov. 24. 19:05
Most már van jogképzett ismerősöm Regus személyében! Nagyon köszönöm! Anyagi helyzetemet bonyolítja, hogy igazából a télre félretett pénzem egy részét adtam oda, hiszen egy tavasztól őszig üzemelő, szezonális munkahelyen dolgozom és télen csak minimális bevételem van. De még ez sem elég: idén januártól özvegy vagyok és egyedül nevelem 17 éves fiamat. Hát ezt kaptam!
12. Regus
2008. nov. 24. 19:03

Na szóval: értelemszerűen kitöltöd a nyomtatvány, lerovod a 3.000 Ft illetéket, beadod a bíróságra. A bíróság ez alapján kiküldi a fizetési meghagyást az illetőnek. Ez már roppant hivatalos, ettől meg szoktak ijedni az ilyen "nagyfiúk". Az összes költséged megtérül, mert hozzá kell számolni az illetéket és a postaköltséget is. Ha így nem sikerül behajtani, akkor érdemes ügyvédet fogadni.

Ha van ügyvéd ismerősöd, akkor persze az ő tekintélyét is latba lehet vetni egy előzetes egyezség során, - feltéve, ha rá tudod venni az adóst, hogy találkozzon vele...

11. 0cec113ec4 (válaszként erre: 6. - 7630af9db4)
2008. nov. 24. 18:58
Járt már így más is. Én papír nélkül adtam kölcsön, azóta meg se ismer az illető! :(
10. Júlia* (válaszként erre: 6. - 7630af9db4)
2008. nov. 24. 18:50

"Igaz, hogy írásos kölcsönszerződés is készült róla - tanúk előtt"



Ez a lényeg,

nem fog a képedbe röhögni, mert bevasalják rajta.


Ha van ügyvéd ismerősöd, az lenne jó, mert peren kívül megtudnátok egyezni.


Ezt viszont a bíróság is bevasalja a perköltséggel együtt.


Kár volt röhögnie.


:-)

2008. nov. 24. 18:48
Hihetetlen milyen segítőkész, aktív közösségbe kerültem! Még szinte a kérdést sem tudtam feltenni és máris jönnek a hozzászólások! Ez lenyűgöző!
2008. nov. 24. 18:45
Bocs, most már Szily János utca, nem Alkotmány... :-)
2008. nov. 24. 18:42
Ha 200.000 Ft alatti összeget adtál kölcsön, akkor fizetési meghagyással érvényesíthető. Menj be a bíróságra (Szombathelyen az Alkotmány utcaiba) és ott adnak ehhez nyomtatványt, és elmondják, hogyan kell kitölteni (ha nem akarsz ügyvédet igénybe venni) A fizetési meghagyás úgynevezett "nemperes eljárás", vagyis csak akkor alakul át perré, ha a kötelezett ellentmond, vagyis nem ismeri el a tartozását. De nagyon hatásos lehet, és ha tényleg tartozik, biztosan nem mer ellentmondani!
2008. nov. 24. 18:40
Nem vagyok nagy fórumozó, lehet,hogy már a kérdést sem jól tettem fel. Az történt, hogy meggondolatlanul egy szinte ismeretlennek 80 ezer Ft-ot adtam kölcsön szeptemberben. Igaz,hogy írásos kölcsönszerződés is készült róla - tanúk előtt -, de az illető csak hiteget, egy fillért sem ad vissza. Én már kértem, könyörögtem, kiabáltam - semmi. Szinte pofonröhög és azt mondja menjek a bíróságra. Igen ám, de hogyan , hol kell indítanom az ügyet? Egyáltalán nan-e valami esélyem? Vagy nyugodjak bele a pénz elvesztésébe? Van esetleg Önök közül valakinek valamilyen jó tanácsa vagy tapasztalata? Előre is köszönök bármilyen segítséget!
2008. nov. 24. 18:32
paprí van egyáltalán róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook