Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? fórum

Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. Raistlin Majere (válaszként erre: 44. - Genlips)
2008. nov. 25. 11:29

Azért, mert a gyermekeknek szükségük van varázslatra, csodákra. Nálunk mindig varázslatos volt a karácsony, imádtam hinni a télapóban és a Jézuskában. Imádtam a meséket, amikben tündérek, sárkányok és egyéb varázslények voltak. Hittem bennük.

Ettől a varázslattól soha sem fosztanám meg a gyermekemet. Mert ez az érzés teszi különlegesebbé a karácsonyt a többi ünnepnél. Kislányom hét éves, már most megírta a Jézuskának, hogy mit szeretne. Minden nap nézi, hogy járt-e már ott a Jézuska és elvitte-e a levelét.

Nálunk már ádventkor elkezdődik az ünneplés. Díszbe öltöztetjük a szívünket, a házat. Előkerülnek bentre az égősorok, girlandok, esténként mécsest gyújtunk, szegfűszeget szurkálunk narancsokba, füstölőt égetünk, gesztenyét sütünk, forralt bort iszunk, stb... Boldogan számoljuk a napokat vissza a karácsony érkeztéig. Ha megkérdezi, hogy miért lehet a boltokban csoki mikulást és karácsonyfadíszeket vásárolni. Azt szoktam feleni (csak egyszer kellett), hogy vannak olyan emberek, akik nem hisznek, ők saját maguk veszik meg maguknak.

Sajnálom, de aki gyerekkorában nem azt kapta a karácsonytól, amit én, annak nem hiszem, hogy át tudom adni azt a varázslatot, amit én ilyenkor érzek.

2008. nov. 25. 11:03
sztem 6 és 8 év között (ált)már maguktól is rájönnek.az én lányom legalábbis.tavaly is mondta,h nem is igazi mikulás volt nálunk,hanem az apja egyik haverja:)de nem is bánja.mert nagyon tetszik neki.a Jézuskába hisz csak.mindig is benne fog.párom persze igazi ünneprontó.úgyhogy bevallja h nincs.ezt az egy örömöt pedig nem engedem h elvegye.olyan édesek mikor szenteste csillogó szemmel várják izgatottan.:)
54. genlips (válaszként erre: 53. - Tliwia)
2008. nov. 25. 09:45
születésnap, névnap? :)
53. tliwia
2008. nov. 25. 08:40

Nem is olyan régen olvastam arról, hogy a gyerekek 10 éves korukig jó ha elhiszik a Jézuska, Mikulás történetet. Kell a lelki fejlődésükhöz.

Ugyanis nem nagyon értik a dolgot, ha összebalhézik a szülővel, mondjuk fogmosás, rendrakás miatt előző nap és úgy érezheti az anyja kicsit neheztel rá, miért is kap akkor ő Szenteste ajándékot, holott nem is érdemelte meg. De ő nem az anyjától kapja az ajándékot, hanem a Jézuskától. A másik eset amit felhoztak, nem mindenki vehet meg mindent a gyerekének, mondjuk a pénztárca szűke miatt, mi 3 gyereket nevelünk, a TV reklámos 10-20 ezres ajándékok szóba sem jöhetnek. Nem azért mert nem szeretjük a gyerekeket, hanem mert nem telik. Egy gyerek sok mindenre vágyik, ha nem kapja meg a hőn áhított ajándékot Szenteste nem az Anyja lesz az oka, nem őtőle kapta..... El lehet rajta gondolkodni...

52. genlips (válaszként erre: 46. - Gyöngyi)
2008. nov. 24. 20:13
:)) igazad lehet, értem már
51. genlips (válaszként erre: 48. - Júlia*)
2008. nov. 24. 20:08
Nem azt kérdőjeleztem meg, hogy ténylegesen létezik-e a Jézuska :) szóval nem kaptam a kérdésemre választ tőled
2008. nov. 24. 18:56

Sziasztok!

Jó, hogy erről beszélgettek. Elejétől fogva olvasom a topikot, de csak most van egy kis időm írni is. Az utóbbi vélemények közül közel áll a szívemhez Júliáé, sivilláé, Sztelenkéé...

Nem tudom, sokakat miért zavar, hogy az ünnepeinket bizonyos misztérium öleli körül? Pedig nemcsak a gyermekeknek van erre szüksége!

Hívőként ha belegondol az ember pl. a karácsony történetébe - hát az egy nagy misztérium, csoda. Kezdve attól, hogy évszázadokkal előtte már megjövendölték a próféták, hogy hol és mikor fog megszületni a Messiás, Szűz Mária fogantatásán keresztül, Jézus születéséig...

Nem hazudunk, mikor azt mondjuk, hogy Jézus születésnapját ünnepeljük, és Ő a legnagyobb ajándék, de azért a szeretet jegyében mi is megajándékozzuk egymást. Kisgyermekként jó hinni, hogy a Jézuska vagy az angyalok hozzák az ajándékot, később viszont megérti - és ha hitben nevelik -azt is megtudhatja, hogy ők - habár valós személyek - egy másik dimenzióban léteznek, és ezért kell nekünk elkészíteni vagy megvenni az ajándékokat.

Én is hangsúlyoznám, amit Júlia* már előttem, hogy JÉZUS ÉL - és nem olyan nagy hazugság az, hogy Ő hozza az ajándékot, mert az isteni szeretetből mindenkiben van legalább egy parányi szikra, és ezért vagyunk képesek egymást szeretni.

2008. nov. 24. 18:00

Férjeméknél nem volt jézuska mese és télapós sem.......nálunk volt!

Viszont őt nem is hatja meg a karácsony:((

Nekem meg csodálatos emlékeim vannak róla :))

48. Júlia* (válaszként erre: 44. - Genlips)
2008. nov. 24. 18:00

Ha a gyermek elhiszi Neked, hogy a Nap keleten kel, már pedig elhiszi, pedig mekkora hazugság.


A Nap nem kel és nem nyugszik, csak a Föld forog csupán. De mi is elhittük, és ők is elhiszik.


Akkor miért ne hinne a ténylegesen létező Jézuskában?


Hol van az IGAZSÁG?


Ide át,

vagy oda át?


És vajon, mi az igazság?

2008. nov. 24. 17:57
Mi nem azt mondjuk,hogy Jézustól,stb. kapja, hanem azt,hogy azért adjuk egymásnak az ajándékot,mert szeretjük egymást,ahogy ők szerettek,szeretnek minket.És ez egy kifejezőeszköz.Szerintem ezt írtam eddig is.Megmutajuk,elmondjuk,hogy ők éltek ,élnek ma is a szívünkben és ez a szokás akkor és azért alakult ki,hogy ezeken a napokon az adott személyekre emlékezzünk, őket ünnepeljük,a szokásaikat követjük.Pl:Szt. Miklóst,aki a szegényeknek vett ételt a saját egyházmegyéjében az egyház pénzén.(ezért egyénbként szembe is került az egyházzal),illetve adományozott a nevenapja előtt a gyermekeknek cukorkát,dobott be az ablakon szegény lányoknak pénzt,hogy ne kelljen rabszolgának eladniuk magukat,stb.
46. gyöngyi (válaszként erre: 44. - Genlips)
2008. nov. 24. 17:55
Szerintem ahogyan szükség van szertartásokra, ugyanúgy szükség van csodákra és tündérmesékre is. Ilyen a jézuska és a mikulás is!
2008. nov. 24. 17:53
Gyermekek lelke sok mindent nem tud feldolgozni,ezért is jó, hogy van pár olyan dolog ami megmagyarázhattlan és csodával határos. Kell a fejlősésükhöz ezek a dolgok, hogy kiegyensúllyozott felnőttek lehessenek. Na és persze hit is fontos, mert a télapó mese kiderül idővel de hit, az megmarad
44. genlips (válaszként erre: 30. - Genlips)
2008. nov. 24. 17:44
Szóval senki sem tudja megindokolni legalább olyan gyér indokokkal (hogy miért mondja azt a gyerekének, nem tőlem kapod, hanem XY-tól) mert szokás? A vallásosokra is gondolok... náluk sem tudom a hátteret, hogy miért mondanak mást a gyereknek, mint ami igazából történik, de biztos van rá jó indokuk?!
43. daroki (válaszként erre: 42. - E71af41436)
2008. nov. 24. 17:25
:D
2008. nov. 24. 17:15
miért???nem létezik??? :OOO
41. daroki
2008. nov. 24. 17:11

Pár napja mondtam el a 9 és fél éves fiamnak,hogy mi az igazság.Teljesen jól fogadta,sztem már tudta az osztálytársaktól,hogy mi a szitu.

Most már csak a kislánykám nem tudja az igazat,de ő még csak 5 éves,ráér megtudni:)

2008. nov. 24. 16:46
Nem gondolom hogy fontos lenne ilyen télapos mesékkel tömnöm a gyerek fejét.
2008. nov. 24. 16:40
Mikor úgy gondoltam, hamarosan rájön ( a lányom)mi vesszük az ajándékot, érdekes dolgot találtam ki. A férjem, és persze 1 jó szomszéd partner volt rá. A fát a lábába faragtuk. Az ajándékokat, díszeket felvittük a 3. emeletre, és ott készült minden. Jó volt az időzítés, kora estére elkészültem. Haza mentem mint aki jól végezte dolgát. A szomszéd néni nagy fia az ajtónk elé pakolt, és bekopogott. Mondtam a lányomnak Vajon ki kopogott? Megnézed?! És nagy szemekkel mondta amit látott. Behozta a lakásba. Szerintem ez egy jó emlék maradt neki. Nem is emlékszem hogyan volt a további, 15 éve lehetett ez...
2008. nov. 24. 16:36
Már a kezdetknél nem etetem ilyen hülyeséggel a gyerekeket.
2008. nov. 24. 16:21
5-6 éves korára magától is rájön szerintem(pl. ovistársaktól)
36. Sztelenke (válaszként erre: 32. - Genlips)
2008. nov. 24. 16:10

Köszönöm szépen.Azért kapta ezt a nevet,mert számomra a növény és a "kő" is nagyon fontos és pozitív tartalommal bíró élőlény.Csak arra kell gondolni,milyen szívos,sokatmegélt természeti jelenség mindkettő.Emellett a szépségük is meghatározó,mind a növénynek és a "kőnek" is.És amikor tél van és az örökzöldeken kívül kevés színt látsz,akkor az erdőben sétálva ez a növény is megmelengetheti a lelkedet a szépségével.:-)

A "kőben",ami egyébként egy növény része ,úgymond (fenyőgyanta), megőriz számunkra sok olyan dolgot a világunkból,amit mi mai emberek nem ismerhettünk volna meg.Körülölelte őket és megtartotta a mai ember számára is.Bízom benne,hogy a kislányom is hasonló értékeket tud majd képviselni,és át tud majd adni magából valami fontosat,amit nélküle az emberek nem biztos ,hogy megélhetnek.

2008. nov. 24. 15:59
A Jézus is kapott ajándékot mikor az istállóba megszületett. Mi miért ne ajándékozzuk meg egymást?!.
34. Sztelenke (válaszként erre: 29. - Júlia*)
2008. nov. 24. 15:58

Természetesen erről is beszélünk sokat,és igazad van,így mindig velünk lehet,amikor csak gondolunk rá.

Én az egész hozzászólásommal csak arra akartam rávilágítani,hogy másképp is lehet.Míg írok nektek idejött Borka és megkérdezte,hogy miről írok és kinek.Elmondtam neki,hogy miről szól a beszélgetés,karácsony,Jézuska és Szt. Miklós,stb.

Erre az volt a válasza,hogy : Anya nézzük meg a Miklóst,hogyan volt....

Most épp arról olvatunk a neten.Miután megtörtént,megbeszéltük megint a dolgokat és nyugodtan elment játaszani.

Az egész csak annyi,ki hogyan ,mennyit szán ezekre a dolgokra.

Nekünk ez így jó,viszont nem ítélünk el senkit azért,mert másnak más véleménye van.Hisz nem biztos ,hogy mindig az a helyes,amit mi magunk gondolunk.Illetve nem ismerhetjük a másik ember gondolatát,cselekedeteinek motivációját,stb.

33. genlips (válaszként erre: 31. - Júlia*)
2008. nov. 24. 15:55
még nem döntöttem el*
32. genlips (válaszként erre: 25. - Sztelenke)
2008. nov. 24. 15:55

szép a neve :)

amit leírtál, nekem elfogadhatónak tűnik, sokkal jobbnak tartom, mint hazugságokba verni magunkat a gyerek előtt, ráadásul meg utána szorongnak, hogyan mondják el később azt, hogy "hát azt nem úgy gondoltam" :S

31. Júlia* (válaszként erre: 30. - Genlips)
2008. nov. 24. 15:54
Te tagadod Jézust?
2008. nov. 24. 15:51

Még nem jöttem rá, hogy a szülők miért áltatják a gyerekeiket ezekkel a dolgokkal. El tudná magyarázná valaki? Mert egyelőre én úgy gondolom, nem fogok ilyen *t mondani nekik.

???

29. Júlia* (válaszként erre: 27. - Sztelenke)
2008. nov. 24. 15:50

"Egyébként,szerintem ő el sem hinné nekem ,ha azt mondanám,hogy bekopog Jézuska,mert sokszor olvasunk róla és tudja,hogy meghalt.Nem buta ,csak gyermek."



de fel is támadt, és ezt csak Te tudod elmondani neki.

28. Júlia* (válaszként erre: 26. - Pick-kati)
2008. nov. 24. 15:49

Jézus a szívekben lakik, nem a templomokban.


Az én gyermekim tudták, hogy ki volt Szent Miklós, aki a mai napig küldi az Angyalokat, akik a gyermekeink Védőangyalai.

Ráadásul 7 éves korukig látják is, és társalognak is velük.


Tudták, hogy MIRŐL, KIRŐL szól a karácsony, KINEK a születését ünnepeljük, KI miatt öltözik díszbe az egész világ.


Tudták, hogy Húsvét KINEK a FELTÁMADÁSA,

és ebben a szellemben nevelik majd az unokáimat is, ha mégse, amit nehezen hiszek, akkor megteszem én.


Értünk áldozta fel MAGÁT, ez a minimum, hogy a gyermekeinkkel is tudatjuk.

Ehhez nem kell semmilyen vallást gyakorolni.


:-)

27. Sztelenke (válaszként erre: 26. - Pick-kati)
2008. nov. 24. 15:45

Örülök,hogy hasonlóan vélekedünk a dolgokról.ÉN ezzel csak azt akartam kifejezni,hogy nemcsak két féle választási lehetőség van,lehet úgy is tudatni a kicsivel a dolgokat,hogy nem hazudunk és mégis megmarad az ünnep varázsa.:-)

Egyébként,szerintem ő el sem hinné nekem ,ha azt mondanám,hogy bekopog Jézuska,mert sokszor olvasunk róla és tudja,hogy meghalt.Nem buta ,csak gyermek.


A lényeg ebben a Mikulásos kérdésben szerintem inkább az,hogy a másképp értesült gyermekek egymáshoz való viszonya milyen,és hogy mennyire tudják egymás véleményét tolerálni.Bár talán ez is nevelés kérdése.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook