Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyiptomi napló fórum

Egyiptomi napló (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyiptomi napló

jan. 16. 17:50
Kb 30 éve voltunk Egyiptomban, hatalmas élmény volt, vagy csak nem vagyunk maximalisták, mindenben a jót látjuk. Kairóban landoltunk, egy csoda kis "mesevilág" szállodába vittek, ami Gízában volt, reggel az ágyból a piramisokra láttunk rá, 3 nap alatt sok mindenhol voltunk, utána egy pici "szerelemhajón" utaztunk a Níluson lefelé, Luxor, Karnak, egészen Asszuánig, vissza repülőn Kairó, hatalmas homokvihar, de még az is érdekes volt, és a legjobb, hogy életemben először a télből mentünk a nyárba, februárban 30 fokban napoztunk a hajón.
2009. júl. 30. 22:38

Sziasztok!


Tabán járt valaki? :)

16. Masször (válaszként erre: 15. - Sarkanylany)
2008. dec. 5. 13:24

Szia Sárkánylány!


Szerintem nyugodtan vihetitek a Gyerköcöt.

Sok apróságot láttam a hajó úton is, de a tenger parton is. Az egy másik kérdés, hogy mennyit ért, érthet meg a látottakból.

Április a legjobb időpont ha nem szereted a meleget!

A tenger soha nem hidegebb 22 foknál:-) áprilisban már 24 körül szokott lenni. A levegő 20-26 fok, de nagyon csalóka, mert bár hűvösnek érzed mégis éget a Nap!

A tenger partról utazgatni nagyon fárasztó! Elég ha a térképre nézel, Te is láthatod, hogy kb. 300 km-re van a Nílus völgy - az ókori emlékek.

Azt gondolom, hogy ha nézelődni szeretnél, akkor a hajó út, ha nyaralni akkor a Vörös tenger.


Jó utat!

2008. dec. 5. 10:26

Szervusztok


Én is nagyon vágyok Egyiptomba. A nagy kérdés: a három éves kisfiúnkkal milyen utat is válasszunk?! Én mennék hajóra, de az nagyon mozgalmas és fárasztó lenne vele. Esetleg csak egy hétre mennénk, de akkor itthon hagynánk, vagy elvinnénk a nagyszülőket és ők maradnak a szállodában, mi meg a párommal mennénk minden felé.

A kérdés még, hogy áprilisban milyen idő van kinn? A nagyon meleget nem szreténk, de jó lenne azért fürödni.


Elfogadnék pár tanácsot!

2008. dec. 1. 10:01

Ez a cikk nagyon jó!! Szeretem egyiptomot a második kedvencem. Jólene eljutni oda!!


Gratulálok az élmény beszámolódhoz!!

2008. dec. 1. 03:25

Gyöngyi!


Remek a beszámolod, szinte újra éltem én is a hajó utat.

A nyomor azért nem olyan vészes! Szerintem viszonylagos. Amíg mi itt a civilizált világban csak az anyagi javakat hajszoljuk, addig ők az emberi értékeket halmozzák fel.

Jártam Kairó szegények lakta részében egy családnál. Döbbenetes volt a lakáson belüli tisztaság és rend kontrasztja az utca koszával és a ház romosságával szemben.

Izmail - az ő családjánál jártunk - azt mondta, amikor kérdeztük, hogy hogyan lehet ilyen szegénységben élni " Egy lepedőbe csavarva mész Allah elé"

Visszakérdezett, tudom-e a szomszédom nevét, vagy csak biccentek neki a liftben amikor találkozunk?

Ez elgondolkodtatott, pláne, hogy oda felé menet sétáltunk az utcán - valami gödör volt az utca elején és a taxi nem tudott behajtani - minden ház előtt meg kellett állnunk, mert egy vagy két ismerőssel váltott néhány szót...


Ha eljuttok Kairóba a taxit ne hagyjátok ki!!!

Fillérek - 1 liter benzin 0,9 egp - 120 egp-t fizettünk reggel 9-től este 11-ig Ghizától a Kopt negyedig keresztül-kasul autóztuk a várost. Ne szégyelljetek alkudni!

Ott ez a kultúra része! Bármilyen furcsán is hangzik, sértőnek érzik, ha nem alkudozol:-)

Jó utat!

2008. nov. 30. 19:46

Üdvözöllek drága Gyöngyikém!


Én voltam már Egyiptomban, de te úgy leírtad ezt az utazásotokat, hogy megint elmegyünk!

Természetesen hajó útra :-)))


Gratulálok neked az utinaplód megírásához :-)))

11. winny
2008. nov. 30. 16:35
Ezt olyan csodálatosan leírtad,hogy az ember érzékelte a piramis közelségét és anyomor szorongató állpotát,amiben az emberek mosolyogni tudnak..
2008. nov. 27. 08:48

Szia.


Ez csak egy vélemény,nézzél szét esetleg utazással kapcsolatos forumokon is,ott több infóhoz juthatsz.Az utazási iroda lapján fel van tüntetve az időjárás honapokra bontva.

Bármikor is mentek,biztosan jól fogjátok érezni magatokat,egy más világ,de csodálatos.

Szia.

9. 53ee79a68b (válaszként erre: 8. - Marica 19)
2008. nov. 26. 22:28

Szia!


Köszi a választ, akkor jobban járunk, ha várunk egy kicsit..

Pedig olyan mehetnékem van már..

8. marica 19 (válaszként erre: 5. - 53ee79a68b)
2008. nov. 26. 15:09

Szia.Mi január utolsó,február első hetében voltunk Egyiptomban,időjárásról annyit,hogy nekem pulcsi kellett sokszor még nappal is,tengerben mi nem fürödtünk,másokat sem nagyon láttam a vizben,de napozni lehetett.

Szia.

7. marica 19 (válaszként erre: 5. - 53ee79a68b)
2008. nov. 26. 15:05
Szia.
2008. nov. 26. 15:03

Sziasztok.

Gyöngyi nagyon jó,részletes beszámolot irt az Egyiptomi útjáról.Az idén januárban mi is a férjemmel egy ugyan ilyen hajóúton voltunk ,akár én is irhattam volna a beszámolót,a mi útunk is pont ilyen volt,csak mi 2 hetet voltunk.A hajóúton Nilusi Krokodil nevű hajón utaztunk,mindkettőnket elkapott a fáráó átka,engem a hajón,férjemet a vonaton.Nekünk is Lóri volt az idegenvezetőnk,nagyon jó fej srác,óriási tudással.Kairóban a Pyramisban voltunk szintén,tetszett a mellette lévő szemét ellenére,azóta szoktam mondani,hogy mi már piramisra néző szállodában is aludtunk.El-Gounaban a Panoráma Bungalows-ban laktunk,egy hétig,nagyon hideg volt,február elején fújt a szél,hát az annyira nem tetszett.Lent a parton szélvédett helyen lehetett napozni.Összességében nekünk is nagyon tetszett,még fogunk is menni,talán jövőre.

Gyöngy én köszönöm a beszámolót,nagyon szép emlékeket idézett fel bennem.

2008. nov. 25. 14:06

Sziasztok!

Február környékén milyen kint az idő?

Én akkor szeretnék menni a barátaimmal. Tengerben lehet fürödni?

2008. nov. 24. 19:53

sziasztok

én már 2x megjártam Egyiptomot, egyszerűen magával ragad, fogva tart, nem enged, csodás világ, komolyan!

Gyöngyi több mondatával teljes szívemből egyetértek, a két legfontosabb, amit mintha csak én írtam volna, hogy a hihetetlen nyomor és szegénység ellenére az emberek msolyognak, jókedvűek, és rád is átmegy ez - akaratlanul is.

És hazaérve, bizony, látva az itthoni örök elégedetlenséget, pesszimizmust, hát mit mondjak, majdhogynem elszégyellem magam.


Nekem Kairó borzalmas volt, és egyszersmind csodálatos is. Jaj, de sokat tudnék erről most írni, de nincs időm per pillanat.


Majd máskor, ha valakit érdekel.

Csomó kalandban volt részünk Egyiptomban.

Búvárkodást vétek kihagyni. Ez is igaz.

2008. nov. 24. 19:27

mi is voltunk Egyiptomban, és csodálatos élményekkel tértünk haza!

Amit még kipróbálhattatok volna az a búvárkodás... :) bár nem tudom ebben a hónapban hány fokos a tenger....

2008. nov. 24. 18:20
Egy újszülüöttnek minden téma új. Mondhatná a mondás.
2008. nov. 24. 11:03
Egy hetet töltöttünk Egyiptomban. Nagyon régóta vártam már erre az utazásra, csodás volt ott lenni. Édesapámtól kaptuk ajándékba ezt az utat, felejthetetlen élményt szerzett vele nekünk!
Az utazási élményeimet írtam le.

Ugrás a teljes írásra: Egyiptomi napló

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook