Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyibe kerül manapság a keresztelés? fórum

Mennyibe kerül manapság a keresztelés? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. nov. 24. 09:16

Más kérdés illik e adni, de az szabályzat konkrétan kimondja hogy ingyenes, tehát kérni nem kérhetnek, ha egy fityinget sem adsz megkeresztelik a gyermeked akkor is.


Viszont nekik is vannak költségeik, minimum annyit illik szerintem adni ami azokat fedezi. Gondolok itt a gyertyákra, emléklapokra, és még nem tudom milyen költségek lehetnek még.

2008. nov. 24. 08:07

Mi egy hete kereszteltettük a kislányomat. Feltétel volt, az egyházadó fizetése (ez rendben is volt). A ceremónia végén behívta a szülőket/keresztszülőket a pap "adategyeztetésre".... Mi megkérdeztük mivel tartozunk, s mondta, hogy amit az "egyház javára" szánunk... A keresztszülő az öcsém volt, s ő odatett pár gyűrött ezrest az asztalra...:-S Nagyon égő volt....

Általában borítékban szokták odaadni, mindenki amennyit szán. Szerintem 5ezer körül "illik" adni.

A fiamat mások keresztelték, máshol, s nem tudom mennyit adtak, mert akkor mi be sem mentünk a paphoz, csak ők.

2008. nov. 24. 08:01
A papnak adni kell!!!Ingyen nem tesz semmit..
2008. nov. 24. 07:51
Sztem adtunk 5 ezret a papnak.
2008. nov. 24. 07:07
Ingyenes, de adományt illik adni.
2008. nov. 23. 23:11
Keresztelőért nem kérnek stólapénz, ingyenes.
2008. nov. 23. 21:20
Nem kell a papnak sem fizetni? Mi is rendszeresen fizetjük az egyház adót.
2008. nov. 23. 21:18

Szia!


Nem kell érte fizetni.Bár mia adakoztunk az egyház javára:))

2008. nov. 23. 21:17
Menniybe kerül manapság a keresztelés?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook