Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? fórum

Mit lehet tenni erőszakos hittérítés ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
85. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Drnéni)
2011. okt. 26. 21:50
Nem kell figyelembe venni öket es akkor eltunnek :)
2011. okt. 26. 21:45
Legközelebb bepróbálkozok, h. zsidó vagyok, úgyis fekete a hajam és zöld a szemem. Kiváncsi vagyok a reakciójukra.
83. danina (válaszként erre: 82. - Survivor3)
2011. okt. 24. 08:29
:-DDDD
82. survivor3 (válaszként erre: 1. - Drnéni)
2011. okt. 24. 07:27

Bármilyen vallás, vagy szekta képviselőjének csak annyit kell mondani, hogy

- Köszi, és Sátánista vagyok.


Garantáltan békén hagynak. Bevált.

81. access
2011. okt. 24. 05:54
el kell őket küldeni, szóba se kell állni az ilyenekkel.
2011. okt. 23. 22:38
El kell őket hajtani , ha szép szóból nem értenek, akkor kicsit durvábban.
2011. okt. 23. 15:02
feljelenteni azonnal a Rendőrségen ,zaklatásért
2011. okt. 22. 14:14
Én biztosan közölném velük, hogy szabadságjogod eldönteni, melyik egyházhoz kívánsz tartozni és semmi közük hozzá, amennyiben ilyen erőszakosak, ezen jogod korlátozásának okával nyugodtan fel lehet jelenteni őket. (Vagy legalábbis azt mondani hogy fel fogod jelenteni). Ha pedig be akarnak menni a lakásba, az a magán tulajdonod megsértése szóval ezt is elő lehet hozni. De a rendőröket is ki lehet hívni, hogy igazoltassák őket és megkérdezzék mit csinálnak ott.. ha gyanús alakok vannak a lépcsőházban akkor is ez a teendő (sógorom rendőr, ő javasolta), egy próbát megérne.
2011. okt. 22. 10:41
háttt adj Nekik cukorkát és kívánj Boldog Karácsonyt egy lendülettel
76. @IviBaba@ (válaszként erre: 72. - Csutkababa)
2009. jún. 15. 23:11

Szerintem inkább úgy fogalmazz, hogy neked nincs szükséged rá! Mert van aki náluk találja meg a boldogságot!

Pékkislány csak azt tudom mondani erre, nem csak neked..mindenkinek! Hiába van egy vallás, mint pl. Jehovai tanúji -ezt a vallást több millióan tudják magukénak, és bizony köztük is van olyan ,aki nem jól teljesíti a szolgálatait- mivel minden ember tökéletlen...ezért szokták azt mondani, nem egy emberből kiindulva kell ítélkezni! Mert lehet, ha más ember mondaná ugyanazt, még érdekesnek is találnád!

75. @IviBaba@ (válaszként erre: 68. - 769918d4ef)
2009. jún. 15. 23:07
Ezzel egyet értek!
2009. máj. 27. 11:22

Nekem is volt Jehovás barátnőm általános iskolában. Megértette, hogy nem fogok megtérni, nem vitáztunk, jóban voltunk.

Negatív tapasztalatom nekem sincs, bár volt már olyan, hogy visszajöttek "megbeszélni" a kis füzetkéjüket, de mondtam, hogy elnézést, én katolikus vagyok, nem érdekel. Sőt, a mormonokról jókat hallottam, nagyon udvariasak (tapasztalat) és ingyen angolt tartanak, ahol senkire sem tukmálják a vallásukat.

Én nagyon szívesen elbeszélgetek bárkivel a hitéről (sőt, kifejezetten érdekel), de ha erőszakosan akarna meggyőzni valószínűleg csúnyát találnék mondani:)

73. 769918d4ef (válaszként erre: 71. - Pékkislány)
2009. máj. 27. 10:13

Az emberek vallastol fuggetlenul kolomboznek,vannak eroszakos termeszetuek es "normalisak".Nekem Jehova tanuival nem volt meg soha negativ tapasztalatom,inkabb a Hit gyuli tagjaival....Mostanaban allitottak meg engem Jehova tanui es mivel volt idom es unatkoztam,nagyon jol elbeszelgettunk,megkerdeztem miben hisznek ok es miert... nagyon baratsagosak es embersegesek voltak...egeszen megkedveltem oket.Sot az egyik felajanlotta hogy segit beiratni a kisfiam a bolcsibe mert o ott dolgozik.Neki koszonhetem hogy sikerult bolcsibe adni a gyermeket mert ha nem csak szeptembertol fogadtak volna.Persze mondtam nekik hogy amiert beszelgetunk nem azt jelenti hogy oda akarok allni,ok megertettek es azt mondtak hogy nyugodtan kerdezzek ha erdekel vmi a vallasukkalk kapcsolatban,de ok nem fognak eroltetni.Szoval en nagyon tisztelem oket.

Inkabb falun van baj,ott egesz mas a felfogasuk az embereknek ahogy eszrevettem ,amiatt hogy nem olyan tanult emberek vagy nem is tudom...nevelesi hiba...

72. csutkababa (válaszként erre: 71. - Pékkislány)
2009. máj. 27. 09:39

teritokre senkinek nincsen szuksege, ezzel eget ertek en is.

csak mint mindenben, ebben is masok vagyunk, pl.en soha nem mennek masok otthonaba zaklatni ,hogy teritsek..

2009. máj. 27. 09:32
Ha találkoznátok az itteni Jehova tanúival és látnátok ill hallanátok ahogyan ők beszélnek szinte rámtöri a kaput és fenyegetve adja le a bemagolt szövegét Havi több alkalommal is becsenget ugyanaz akit már egyszer szép szóval elküldtem ti sem tudnátok kedvesen bánni velük.Sőt a multkor a gyógyszertárban egy öreg bácsi a gyerekeimnek esett,hogy neveletlenek és rossz hitben élnek majd ő megmodja mi a jó. Olyan mérges voltam mi jogon avatkozik az életembe és pláne olyan hangnemben? Tulzásokba esik némelyik és engem ez felháborit nem kicsit nagyon. Én döntöm el mit akarok nincs szükségem téritőkre.
2009. máj. 27. 09:27

en mindig megkerem oket, hogy tartsak tiszteletben az en vallasomat,en is tiszteletben tartom az oveket,es bekesen elvonulnak.

ennyi

2009. máj. 27. 09:18
nálam is voltak és mikor már nem akatam hogy jöjenek megmondtam hogy mi református hittel élünk és nem jöttek többé. hisz ők is emberek és csak a dolgukat végzik.
68. 769918d4ef (válaszként erre: 66. - Barai)
2009. máj. 26. 23:02
Nincs miert lekezeloen banni veluk....ez nem vall muveltsegre....En eddig ahannyal talalkoztam mindig normalisan,udvariasan vissza tudtam utasitani ha nem volt kedvem dumalni veluk,es nagyon rendesek voltak es nem eroszakoskodtak.Pedig sokan allitottak meg.De az is igaz hogy beszelni es visszautasitani is tudni kell...es erre semikeppen sem a lekezeles a jo megoldas...
2009. máj. 26. 23:00
ki se nyitom a kaput vagy elmondom,hogy katolikusnak születtem és úgy is fogok meghalni. Sosem tudott érdekelni az ilyen szekta szerü akármi amit ők egészen másként tolmácsolnak
66. barai
2009. máj. 26. 22:46
Ritkán adatik meg az alkalom,hogy találkozzam velük,de akkor elég lekezelöen bánok velük
65. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 64. - 5e48d37001)
2009. máj. 26. 19:48
Havi 150 óra nem kis vállalás. Nem csoda ha hónap vége felé idegesek. :D
64. 5e48d37001 (válaszként erre: 63. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 26. 19:24
Ezzel nincs is semmi baj,csak ne erőszakoskodjanak és zaklassanak.
63. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 62. - Drnéni)
2009. máj. 26. 15:27

A Jehovások elutasítják azt, hogy "térítés"nek nevezik ezt a tevékenységüket.


Szervezetten, ellenőrzötten végzik rendszeres prédikáló tevékenységüket, amelynek során többnyire kettesével keresik fel a területükön lakó embereket otthonaikban, vagy utcai tanúskodást végeznek. Ajtóról-ajtóra, házról-házra járva, a téma iránt érdeklődőkkel bibliai igazságokat osztanak meg, ugyanakkor rámutatnak az emberiség gondjainak egyedüli megoldására. Kiemelt prédikálási óraszámot vállaló hírnökök (tagok) az úttörők.


a kisegítő úttörők havi 50 órát,

az általános úttörők havi 70 órát,

a különleges úttörők havi 120 órát,

a misszionáriusok havi 150 órát tevékenykednek.

2009. máj. 26. 15:14
Én indítottam a fórumot. Szerencsére egy ideje már nem jönnek.
2009. máj. 26. 14:45
Ne enged be őket.
60. benvik
2009. máj. 26. 14:35
Vannak sajnos nagyon erőszakosak is közöttük. Én is találkoztam velük. Csengettek délután 1-kor. Persze sikerült az akkor pár hónapos lányomat felébreszteni. És akkor még nem is akart békénhagyni. Pedig hallhatta, hogy sír a gyerek. Na akkor bizony eléggé felemeltem a hangom, hogy mit képzel magáról, és takarodjon innen. Utána nem csöngettek hozzám többet. Jó, jöjjenek, de amikor az ember udvariasan mondja, hogy nem ér rá, és nem is érdekli, akkor fogadják el.
2009. máj. 26. 14:33
Külddddd el őket a jó büdös francba!
2009. máj. 26. 14:13
Rájuk vágni a kaput, ha jönnek, és beígérni nekik, hogy ha még egyszer ide mernek jönni, a kutya fog nekik ajtót nyitni.
2009. máj. 26. 14:11
Énhozzám is jártak szinte minden vasárnap. Mindíg akkor csengettek, amikor éppen a legnagyobb munkában voltam a konyhában, ebédidő előtt. Meguntam pár alkalom után.Szépen udvariasan közöltem, ne jöjjenek többet, nekem nincs időm bszélgetni, mikor készül az ebéd, s egyébként is van vallásom. Azóta békén hagynak.
2009. máj. 26. 08:22
Igen, az udvarias hárítás mellett vagyok én is, de a rámenősséget utálom. És azért nagyon visszataszítóan tudnak gyakran nyomulni. Na meg kéregetni is. Pl. a Nugatinál Pesten a Krisnások, amikor mennek utánad még 20 métert és próbálnak győzködni, pedig hiába mondtad, hogy nem, meg utána nem válaszolsz. Gyakran tényleg kimerítik már a nyomulásukkal a zaklatás fogalmát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook