Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől vagyunk emberek? fórum

Mitől vagyunk emberek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mitől vagyunk emberek?

10. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 9. - 22342e0151)
2011. ápr. 8. 21:05
Igazad van, de a második hozzászólónak is.
9. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Tamita10)
2011. márc. 30. 15:47

Az emberek nagy része önző és látszat "adakozó".

Azért látszat adakozókarácsony, egyéb nagyob ünnep) hogy a lekiismeretét ugymond lenyugtassa. Hiszen az ilyen emberek év közben inkább befogjákn a szemüket, hogy ne lássák a környezetükben lévő embereket.

8. 22342e0151 (válaszként erre: 2. - Júlia*)
2011. márc. 30. 15:45
hú de "okos" vagy..
2011. márc. 30. 15:39

Attól vagyunk emberek, ha másokon segíteni tudunk és törődünk azokkal, akikről biztosan tudjuk, hogy rászorulnak és jól esik, ha kapnak valakitől valamit, ami bizonyítja a jószívűségünket. Ennek megoldására a legjobb recept lenne, ha lennének minden korosztály számára biztos megélhetés és kiszámítható élet, akkor ezek a problémák jelentősen csökkenének, de ebben már kevésbé bízunk.

Üdv.Ágnes

2008. nov. 23. 12:31

Mi ma sem élünk könnyen, de volt olyan időszak, amikor sokkal nehezebb volt a helyzet. Annyira, hogy valósággal éheztünk, csak arra koncentráltunk, hogy a rezsivel el ne maradjunk, mert az katasztrófa lett volna. A karácsony akkor csak azt jelentette,hogy vettünk egy kis szaloncukrot, meg egy pici fát. Sajnálom a gyerekeimtet, hogy ez jutott nekik, de egyátalán nem oldotta volna meg a helyzetet, ha pl. kapunk egy "szeretetcsomagot".

Igazából én azt tapasztaltam, hogy azok az emberek akiknek VAN lenézik azokat akiknek NINCS. Pedig az, ha valaki mondjuk munkanélküli lesz, mint én is, vagy egyedül marad, nincs segítsége, nehéz helyzetbe kerül.

Én úgy érzem, hogy azok az emberek, akik karácsony körül elkezdenek jótékonykodni, csak a saját lelkiismeretüket próbálják nyugtatni.

5. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 2. - Júlia*)
2008. nov. 22. 16:16
Teljesen igazad van!Én olyan dologgak foglalkozom,ahol tudunk embereken segíteni egy jobb élet felé,de csak annak,aki hagyja!!És nem horgászbotot adunk,hanem horgászni tanítjuk őket,ha engedik...!!!!
2008. nov. 22. 12:22
Talán azért nem akarunk segíteni, mert tőlünk távolinak érezzük az ilyen kiszolgáltatott helyzeteket. Még az is lehet, hogy "tagadjuk" ennek a létezését,félelemből.
3. 1247d35ab8 (válaszként erre: 2. - Júlia*)
2008. nov. 22. 12:20

Ez oldaná meg a problémákat, de az élet nem fekete vagy fehér!

Mindig szükség volt, van és lesz is segítőkre.

Nagyon tetszett ez a cikk, valós problémával foglalkozik és elgondolkodtat.

A gondolkodásból születnek megoldások.

2008. nov. 22. 11:14

Nekem erről az a véleményem, hogy nem karácsony közeledtével kell a rászorulóknak egy-egy halat adni, hanem meg kell tanítani őket horgászni.


Horgásztavakat kell létesíteni /munkahely/ ez oldja meg hosszútávon a problémákat.

2008. nov. 22. 11:03
Életünkben, ha jót tehetnénk, miért nem akarjuk?
Vannak nehéz helyzetben lévő családok, akikre igazából csak akkor figyel mindenki, ha jön a karácsony, húsvét, vagy hasonló ünnepek. Akkor is inkább csak filmen legyen, mert az már sok embert bántana, ha foglalkozni kellene vele.

Ugrás a teljes írásra: Mitől vagyunk emberek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook