Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál fórum

Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közlekedési morál, avagy mi folyik manapság a zebránál

1 2 3 4
101. AlexFly
2009. aug. 13. 12:41

A kerekparosok evek ota folytatnak propagandat a felelos kozlekedes erdekeben. Pl: "Vegyel lampat! Vilagos?, Ne jardazz!, Lakatolj!, stb. Es nagyon sokan jobban ismerik a KRESZ-t, mint az autosok tobbsege. Es a kerekparutak: itt a varosban 2rol tudok, amibol 1 hasznalhato. A jardara festett sarga csik NEM kerekparut. Es nem is kotelezo a hasznalata -meg akkor sem, ha az autosok azt hiszik! A jarda a gyalogosoke: jarmunek semmi keresnivaloja ott. A jarmuvek szamara van az uttest: nem csak az auto, hanem az osszes jarmu reszere! A zebra a gyalogosoke...

Ehhez nem kell oktatas. Erdekes modon a KRESZ vezsgan az egyetlen kerdes, amire mindenki kapasbol tudja a valaszt, az a zebrara vonatkozik. Amikor viszont volan mogott ul, akkor mar nem emlekszik ra.

Es azt hiszem, Kuku mar igen sokat tett a varosi kozlekedes erdekeben. Nem kellene fuckingolni...

Ha ertelmes otlete van valakinek, akkor meg lehet keresni. De:

- sulyado a kerekparokra: OK. Azt a ram eso kb. evi 50 Ft-ot kifizetem. Hol kell?

- keros rendszam: Tamogatom. Bar a nyilvantartas valoszinuleg tobbe kerul, mint amekkora haszna lenne...

- keros jogsi: a nyolcvaneves mamat kell rola megkerdezni, aki mindennap azzal jar a sarki boltba...

- kozlekedesi szabalyok betartasa: igen. Ha az nem veszelyezteti sem az en, sem a tobbi kozlekedo epseget. De amig a szabalyokat betartva eletveszelyes vagy lehetetlen a kozlekedes -foleg a szabalytalan autosok miatt- addig koszonom, nem.

Tudomasul kell venni: a kerekparosnak is ugyanolyan joga van kozlekedni, mint egy autosnak. Es csak azert, mert nem tonnas konzervdobozban ul, nem lehetne tole elvenni ezt a jogot.

2008. nov. 30. 17:59

Mi folyik a zebránál???


Ha a hátam mögötti autósra nézek, komplett pantomim előadás nemzetközi kar és kézjelekkel.

2008. nov. 27. 14:56

... én valami ilyesmire gondoltam

[link]

98. dancingqueen (válaszként erre: 97. - Magdi8)
2008. nov. 26. 10:07
köszi:)még igazából nagyon az elején vagyok,de ismét be kell látnom,hogy az egyik fél(enyém-autós)igyekezete nem elég. A bringás pasas és a többiek csak a szavak erejéig nagyok,meg addig,amíg fel kell vonulni. De ha már tenni kell,akkor sunyulás van.
97. Magdi8 (válaszként erre: 96. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 22:28
Sok sikert hozzá. Minden elismerésem a Tiéd.
2008. nov. 24. 19:13
nah,én ezzel a pasival próbálok majd tárgyalni...
95. Magdi8 (válaszként erre: 94. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 18:55
Hát ez nonszensz. Ennek az agyát kellene megvizsgáltatni.
2008. nov. 24. 12:07
olvastátok mai Bors-ot?Ki vagyok ettől a pasitól!ehhez mit szóltok?a piros lámpa ne legyen tilos a bringásnak????jesszus!
2008. nov. 24. 09:04
Szeretnék megkérni minden olyan autóst aki olvassa a fórumot, hogy legalább esős időben legyen körültekintőbb azokra akik nem autóban ülnek.(Persze tisztelet a kivételnek) Sajnos pénteken is volt szerencsém megtapasztalni, hogy sokan esőben is úgy vezetnek mint száraz időben nyomják a gáz és nem törődnek azzal aki a zebrán ácsorog. Csak az éberségemnek köszönhető hogy nem csapták rám a vizet. Ráztam is az öklöm rendesen arról már nem is beszélve hogy egy autós oldalról majdnem belém jött. Megvárta míg én mellé értem és akkor akart elindulni. Pedig van első hátsó lámpám mellényem meg minden igykszem látható lenni azoknak akik látni akarnak.
2008. nov. 23. 15:56
Kürti úr...kerestem már jó ideje...most is csak felháborít a pasas
2008. nov. 23. 15:55
holnapi Bors számban lesz egy jó anyag erről...nézzétek meg!
90. dancingqueen (válaszként erre: 89. - Magdi8)
2008. nov. 21. 21:37

Kedves Magdi!



El sem tudod képzelni, milyen örömmel olvastam soraidat:)!Szó szerint, hajszálra pontosan ugyan úgy gondolkodunk a dologról:)!!!

89. Magdi8
2008. nov. 21. 19:25
Én is járok gyalog,autóval és biciklivel is. Abban maximálisan igazatok van, hogy a kerékpárosokra is kötelezővé kellene tenni legalább egy KRESZ vizsgát, hiszen ők is részt vesznek a forgalomban. Méghozzá nemis akárhogy. Pl. világítás nélkül, szemben a forgalommal az egyirányú utcában, részegen. A kerékpárutat hírből sem ismerik. Én egy Pest megyei városban lakom, nagyon jól ki van építve a kerékpárút, /az országos átlaghoz képest/ mégis az úttesten bicikliznek. Tisztelet a kivételnek. A gyalogosok sem a zebrán mennek át, hanem a két zebra között félúton. Szerintem még az lenne jó, hogy egyértelműen jelezzék, hogy át akarnak menni a zebrán, mondjuk úgy, hogy emeljék fel a kezüket. Többször tapasztaltam már én is, hogy akár fél-1 órát is beszélgetnek, miközben az autósok meg állnak meg nekik, miközben eszük ágában sincs átmenni az úton. Természetesen az autósok se szentek.
2008. nov. 21. 15:04
jah,és képzeljétek...ha már ott tartunk,hogy ki akar valban tenni. Több kerékpáros szervezetet is megkerestem már,hogy lennének ötleteim,és jó lenneösszefogni,meg lennének kampány ötleteim,stb,stb...szerintetek,meghallgattak?válaszoltak az e-mailemre?:(de az Andrássy utat le tudják zárni...pedig én tényleg szeretnék együtt működni...:(
2008. nov. 21. 14:54
na igen külföldről elég sok dolgot lehetne átvenni ott valahogy minden jobban működik. Amúgy volt egy srác valamelyik nap a tv-ben félig láttam csak a riportot aminek az volt a lényege hogy csinált egy táblát kartonpapírból (elsőbbségadás kötelezőt) és azzal próbált meg átkellni a zebrán Debrecenben és Budapesten és ha jól értettem valamelyes működött is persze vicces lenne ha mindenki ilyen táblával mászkálna. Amúgy én teljes mértékben támogatom a bringás azonosítót mivel az enyémet fényes nappal a belváros közepéről lelakatolva fújták meg és ha lenne rajta azonosító talán könnyebb lenne ellenőrizni és megtalálni.
2008. nov. 21. 14:25
svájcban pl van rendeses matricájuk a bringáknak,hogy lehessen azonosítani,és minimál,de van biztosítás rajta. Minket elkaptak,mert tavalyi matrica volt még,és azt hitték,hogy loptuk:D
2008. nov. 21. 14:24
:)
2008. nov. 21. 14:18
nagyon egy húron pendülünk úgy látom :)
83. dancingqueen (válaszként erre: 71. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 14:13

hát látod,ez az...nekem okoztak(nem is kis ) kárt...és elhajtottak...ha autós csinál ilyet,persze,elhajthat,de megnézem a rendszámát...igy az én pénztárcám bánta, de a sztorit inkább el se mesélem,mert azt hinnétek,hogy "biciklista ellenes vagyok":)pedig nemcsak nagyon sok inden bosszat...ahol van bic.út,ott sem használják nagyon sokan...a jogok megvannak,csak a kötelezettségeket felejtjük el ugye:Smondjuk ez sajnos az egész országra érvényes sztem. Mindenkinek vannak jogai,csak épp ha kötelezettségről van szó,akkor mindenki behúzza fülét,farkát:(


Kondorosi úr száma megvan,és gondoltam,hogy jó lenne vele beszélgetni erről...hátha fogékony rá. A zéró toleranciát is ö találta ki,szerintem meg is volt a hatása(statisztika,h hányan haltak meg az utakon),a szigorú pontozással viszont nem mindig és mindenhol értek egyet:S

2008. nov. 21. 14:07
Idős mami siett a piacról és nem néz semmit csak fut kersztűl minden át.......nah az megvágnák egy ötössel legközelebb már jobban átgondolná a dolgot
2008. nov. 21. 14:05

Főleg Győrben érvényesek ezek a dolgok,nap mint nap tapasztalom autósként és gyalogosként egyaránt!

Sajnos egyre jobban "meghülyül" a társadalom,nincs tolerancia,odafigyelés és empátia!

Oktatni kellene ezeket is a Kresz szabályaiban!:-(((

2008. nov. 21. 14:00
pénzt se kéne elkülöniteni a plussz zsarukra, mert annyi embert büntenének, hogy simán fedezné
2008. nov. 21. 13:59

De gondoljatok bele....nekünk lehet furcsa lenne tanfolyam meg rendőrők zebráknál, meg a járdákon.

Viszont a következő generációnak ez már tök természetes lenne.

78. mmanoka (válaszként erre: 76. - Pemete)
2008. nov. 21. 13:53
hát igen mindenki látott már ilyet de ha jobban belegondolok az ilyen felléphetne a cirkuszban minta akrobata mert azért valljuk be nem kis teljesítmény kiegyensúlyzni és "stabilan" tartani még a kormányt se . Nekem eszembe se jutna életveszélyes helyzetbe hozni a gyerekem (még nincs de ha lesz igyekezni fogok óvatos közlekedésre nevelni).
2008. nov. 21. 13:51

Amúgy én nem megyek ki bringával a fő utra mert félek.......eléggé forgalmas az út és kanyargós is.

Sok autós akkor is megelőz ha nem lát semmit a kanyarba.......inkább gyalogolok


Azt hozzá tenném, hogy én bezony elmászok a zebrához

76. pemete
2008. nov. 21. 13:49
A harmadikat meg a kormányra ülteti, én már láttam ilyet is!
75. sivilla (válaszként erre: 74. - Mmanoka)
2008. nov. 21. 13:49
Hát azt meg ne is mond.......júj
74. mmanoka (válaszként erre: 72. - Sivilla)
2008. nov. 21. 13:48
Ja meg csomagtartón két gyereket visz nehogymá kétszer kelljen fordulni.
2008. nov. 21. 13:46
Amúgy tényleg kéne több bicigli út ......
2008. nov. 21. 13:45

Nekem az a véleményem, hogy szigoruan büntettném a vétkezőket.

Jó ötlet ez a tanfolyam és bizony kötelezővé tenném aki bringára pattan. Viszont nagyon keményen büntettném azt a gyalogost is aki nem a zebrán megy át (persze ahol van zebra). Abból tanul a magyar, ha kikell nyitni a buxát......


A normális bringáson van mellény. lámpa a cangán meg tud közlekedni.

Falun rengeteken csak eltekernek a boltig meg oviig. Jelzem simán megy így a főuton is (gondolván út-út tök mintegy ez is a faluhoz tartozik).

Pedig csak jó kis razia kéne aztán változnának a dolgok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook