Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? fórum

Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
54. memo1
2009. ápr. 19. 17:03
Neked hol csinálják? Persze írok, valószínüleg lesz rengeteg időm utána :-)
2009. ápr. 19. 10:31
Ja, és lábra tudsz majd állni, csak cipőt nem tudsz majd hordani.....
2009. ápr. 19. 10:30

Nekem még nem volt ilyen műtétem, de 6 hét tuti betegállomány....

Nekem juni 3-án lesz... Ha megkérhetlek írsz nekem??!! Én kibulizom, hogy vagy gerincbe érzéstelenítsenek vagy altatásban....

Nekem súlyosabb lesz, mert az egész lábujj elfordult, úgyhogy csontot is kell lecsípni...

Nagyon félek...... én is.

51. memo1 (válaszként erre: 49. - Rosehip)
2009. ápr. 17. 21:11

Sziasztok,


Az oldalt olvasva teljesen elbizonytalanodtam. Máj.20-ra van időpontom műtétre az Ars medica klinikára ( velem nagyon kedvesek voltak és a doki is szimpi volt). Nekem csak 15%-os a nagylábujjam elhajlása és helyi érzéstelenítésben csinálnák. Nagyon félek, hogy sokáig nem bírok lábra állni. Biztassatok egy kicsit :-)

50. Dzsudesz (válaszként erre: 47. - Rosehip)
2009. ápr. 5. 17:48

Szia!


Nekem is az Uzsokiban műtötték a lábamat. Nagyon tudom ajánlani.

2009. ápr. 1. 14:23

Aranyos vagy, de ne fáradj! Arra gondoltam felhívom azt is meg ezt az Ars Medicat, aztán meglátom. ha nem jutok dűlőre megkérlek, hogy segíts.

Amúgy szerintem nagyon emberfüggő a gyógyulás... Páromat keresztszalaggal műtötték, és gyönyörűen gyógyult. 1 hónap után a mankót is elhagyhatta. ha 1 térdműtét is végződhet ilyen jól, talán ezzel sem lesz gond...

2009. márc. 31. 20:14
Az Uzsokiról én is jót hallottam. Szerintem ott keress egy dokit, de ha szeretnéd akkor utána érdeklődök....
2009. márc. 31. 19:11

Sziasztok!

Érdeklődve figyelek. Én is esztétikai problémával küzdök, de néha fáj is a bütyköm, és azt vettem észre, h évről évre nő 1 kicsit. Utálom!

Elhatároztam, megműttetem, ez már tuti. Csak szeretnék biztosabb lenni benne, hova menjek!? Itt az uzsokiról olvastam a legtöbb jót...

2009. márc. 31. 16:12

köszönöm, hogy válaszoltál....

nagyon izgulok.... és még ha nem is sikerül....

Ha van valakinek élménye , akkor azt szívesen olvasom......


Sziasztok

45. murmel (válaszként erre: 44. - Monyó21)
2009. márc. 31. 13:32

igen. 3 és fél hete. és edzôcipôben simán tudok mászkálni. nekem a térdem a gáz.bütyök mûtét...bakfitty. csak azon izgulok, hogy tudjam majd hajlítani a nagylábujjam. az még nem megy.

én nem beszéllek rá, de ha rászántad magad, akkor hajrá. már én is szebben látom a jövôt (dzsudesz sokat lendített ezen)

44. monyó21 (válaszként erre: 43. - Murmel)
2009. márc. 28. 14:03

azt mondta, hogy baba lábat nem fog tudni csinálni belőle... Mert az volt a kérdésem, hogy ha megműti akkor soha nem fog fájni? (hülye kérdés), erre mondta, hogy érezni mindig fogom, de jobb lesz , mint most.


3 hete műtötték a Tied is???

43. murmel (válaszként erre: 42. - Monyó21)
2009. márc. 28. 11:34

Szia, addig félsz csak tôle, míg ki nem tolnak a mûtôbôl. Utána már teszed a dolgod, nincs más lehetôség :)

Én a 3. héten vagyok, edzôcipôben, dolgozom mégis állandóan ezen jár az agyam.


De mit értett azon, hogy nem lesz tökéletes?

2009. márc. 27. 17:18

Sziasztok!!


Most értem haza az orvostól. Június 3-án kell befeküdni.

A csont perceket le fogja vágni, a nagy láb ujjat kiegyenesíti, bedrótozza a többit és még farag rajta egyet -kettőt. A műtét 3/4- óra 1 óráig fog tartani.


Gondoltam, hogy nem lesz séta galopp, hát most vágjunk bele....

A gyógyulás 6 hét , mondta Ő, szerintem lesz az fél év is .. Azt mondta fél évig még érzékeny lesz. Sose lesz tökéletes, de nem fog annyira fájni.


Vittem egy RTG leletet, azt mondta, hogy ezt elteszi megmutatni a kisorvosoknak. Hát mondtam, hogy nem lesz egyszerű..

41. Dzsudesz (válaszként erre: 40. - Monyó21)
2009. márc. 27. 08:27

Én is féltem előtte, de hidd el, nem bánod meg a műtétet.

drukkolok..... :)

2009. márc. 27. 07:42

A csontok is el vannak csúszva, nagyon.

Ma megyek délután, már tegnap görcsbe volt a gyomrom:(..

Délután írok.... Drukkoljatok!!!!!

39. Dzsudesz (válaszként erre: 34. - Monyó21)
2009. márc. 26. 17:37

Egyébként a lényeg az, hogy ki csinálja.

Nekem a jobb lábamat nyolc éve csinálták, és nem lett szép, bár sokkal szebb. mint volt, de picit nekem is rövidebb lett a nagylábujjam. A bal, amit most Az Uzsokiban csináltak, nagyon szép lett.

38. Dzsudesz (válaszként erre: 34. - Monyó21)
2009. márc. 26. 17:35

Mit jelent hogy baromi rondák?

A csont is ferde, vagy csak nagy a bütyök?

37. Dzsudesz (válaszként erre: 36. - Murmel)
2009. márc. 26. 17:34
:)))))) igen, mindenkinek jár, nekem két kis drót van benne, azt majd május végén veszi ki.
36. murmel (válaszként erre: 26. - Dzsudesz)
2009. márc. 26. 11:40
Köszönöm bíztató válaszod, dzsudesz! (Új név kellett valami miatt) Minden napnak örülök, amikor jobb, ha nem javul elkeseredem. Ráadásul nekem a térdemet is mûtötték, úghyogy kemény a helyzet. Nekem csavar is van a lábfejemben, biztos azért tudtam hamarabb járkálni. Vagy az mindenkinek jár?
35. murmel (válaszként erre: 29. - Kartya5)
2009. márc. 26. 11:37
És hogy lett 2 cm-rel rövidebb? Rögtön mûtét után vagy idôvel ment össze? Ha az utóbbi, akkor az mennyi idô volt? Nagyon sajnálom, az ember úgy megy oda, hogy jobb lesz...
2009. márc. 26. 07:47

Az AEK-be megyek. egy doktornő, akivel dolgozom, annak a férje, baleseti és orthopéd sebész.

Hát én nagyon kíváncsi vagyok, mert baromi rondák a lábaim, szerintem egy műtétből nem is fogja tudni megcsinálni.

33. Dzsudesz (válaszként erre: 32. - Monyó21)
2009. márc. 26. 07:43
Írd meg, kíváncsi vagyok, mit mondott. Kihez mész, melyik kórház?
2009. márc. 25. 21:01

Hát nem tudom, nekem a térd műtétem is 4 hónapos betegácsival végződött.

Pénteken megyek a dokihoz, ha érdekel, akkor megírom, hogy mit mondott.


Jó éjszakát. Holnap még ha van kedved beszélgethetünk.



Sziasztok!

31. Dzsudesz (válaszként erre: 30. - Monyó21)
2009. márc. 25. 20:30

Egyszerre nem fogják megcsinálni a kettőt. És ne is engedd, mert az is elég rossz, ha csak az egyik lábadat tudod használni.

Nekem 8 éve csinálták a jobb, és két hónapja a bal lábamat. A jobb, nekem se lett az igazi, de azóta fejlődtek.......a bal szép lett.

Sztem négy hét betegácsi minimum.

2009. márc. 25. 20:20

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Engem most nagyon foglalkoztat ez a téma. Az sem mindegy, hogy meddig vagyok betegállományban. Álló munkát végzek, nővér vagyok.

Mindkét lábamon van bütyök és azt mondták nem lehet 1 hétig ráállni. Azt gondoltam, hogy egyszerre csináltatom meg a kettőt, de akkor csak a kezem tudnék járni.


Biztassatok egy kicsit!!! nagyon félek!!!!

2009. márc. 25. 18:49
Kedves bütykösök. nekem 5 éve operálták nagyon begbántam pedig tuti orvoshoz mentem. Amütét után a nagy lábujjam 2 cm-rel rövidebb lett. Ez azt jelenti, hogy nehezen tud a lábam egyensúlyozni és magassarkú cipőt sem tudok felvenni. Az orvos azt mondta ez ezer közül egy, köszönöm ha ez én vagyok. a mütét semmiség. Két nap korház egy hét fájdalom, 4hét bicegés.mindenki nagyon gondolja meg nehogy az ezredik legyen. sziasztok kartya5
28. Dzsudesz (válaszként erre: 27. - Monyó21)
2009. márc. 25. 18:20

Szia!


Nekem két hónapja volt ilyen műtétem. Ne félj tőle, hidd el, nem bánod meg. A gerinc érzéstelenítéstől én is nagyon féltem, de kellemesen csalódtam. Ha újra műtenének, újra azt választanám.

2009. márc. 25. 17:29

Sziasztok!!


Rám is műtét vár és nagyon félek tőle!!

Pénteken megyek először az orvoshoz, hogy megnézze a lábam (nagyon csúnya).

Melyikőtöknek volt már ilyen műtétje??

A gerinc érzéstelenítéstől is nagyon félek!!!

26. Dzsudesz (válaszként erre: 24. - 362859b7dd)
2009. márc. 25. 15:12

Szia!


Ne aggódj ezek a tünetek napról napra szépen el fognak múlni.

A bütyök műtét gyógyulása hosszadalmas. Egy ideig még "dagi" lesz, türelem.

Korai még tornáztatni, de ha nem fáj bármit csinálhatsz. Igen, normális, hogy most még nem működik rendesen. A sebből max egy pici halvány csík marad.

Én négy hétig mankóztam a műtét után, tehát irigyellek......az a legszörnyűbb az egészben.

:))

Jobbulást.

25. sára86 (válaszként erre: 23. - Dzsudesz)
2009. márc. 23. 15:55

Szia Dzsudesz!

légyszi írd le priviben a dokid nevét és elérhetőségét!

És ha nem gond,hogy zajlott az egész műtét,hány napot voltál bent,meg a fontosabb tudni valókat!

Köszönettel:Sára

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook