Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? fórum

Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
114. Rozin (válaszként erre: 111. - Bonci48)
2011. ápr. 27. 16:04

Szia Bonci!

Örülök, hogy már jobban van a lábad és mankóra sincs szükséged! Én nem kaptam mankót, gondolom azért mert csavart sem kaptam a lábamba. Nem tudom milyen lesz az ujjam, jó lenne, ha nem lenne annyira ferde mint volt. Van nekem az ujjra csatolható húzató pánt, az orvos szerint varratszedés után már használhatom.

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

113. Rozin
2011. ápr. 27. 15:53

Sziasztok!

Van műtét előtti képem is (direkt készítettem egyet kettőt), még a héten felteszem.

Több szúrást éreztem, de azok szerintem a gerinc érzéstelenítés előtti érzéstelenítők voltak (ezt jól leírtam, tehát mielőtt gerincbe szúrnak a szúrás helyét is elzsibbasztják.) Percek alatt deréktól lefelé elzsibbadtam, nem éreztem semmit.

Az érzéstelenítésről annyit, hogy nekem miután kijöttem a kórházból (műtétet követő 2. naptól olyan fejfájásom lett, hogy három napig csak feküdni bírtam, még a cataflam és a kvalerin sem használt. Ha feküdtem egyáltalán nem fájt a fejem, de amint megpróbáltam felkelni egyből elkezdett lüktetni. Állítólag ez a migrénes fejfájás az érzéstelenítő mellékhatása, de nem mindenkinél fordul elő!!

Székesfehérváron műtött Dr Czifra Attila.

Április 21-én volt a műtét, rá két napra már csak enyhe fájdalmat éreztem, fájdalomcsillapítóra sem volta szükség. Nekem, mint írtam nem csavarozták az ujjam csak a bütyök lett eltávolítva, szerintem ezért nem fáj és ezért állhattam rá már másnap. Mankót sem kaptam, de nincs is rá szükség,

külső lábélen sántikálok itthon.

112. hippi62 (válaszként erre: 111. - Rozin)
2011. ápr. 27. 10:58

Üdv. mindenkinek!

Én is örülök, hogy Te már túl vagy a "fűrészelésen". Remélem előtte is lefényképezted, hogy láthassuk, miből mit tudtak alkotni. Ezek szerint a gerinc érzéstelenítést nem is érezted?

Nem tudom írtad-e, hol és ki műtött?

Ha lesz kedved, szívesen olvasnám a gyógyulásod folyamatát is. Kíváncsian várom a képeket!

111. bonci48 (válaszként erre: 111. - Rozin)
2011. ápr. 26. 14:04

Örülök, hogy túlvagy rajta!!!

Én járok gyógytornára, botot már nem használom, csak ha hosszabb útra megyek. Estére még kicsit bedagad, de már nagyon szupi.

Vigyázzál a lábadra, kíméljed!

110. cullinan (válaszként erre: 109. - Rozin)
2011. ápr. 15. 14:25

Hu, köszi a tanácsot, jó, hogy mondtad, mert igazából nekem tényleg nem fáj, esetleg akkor, ha magassarkuban vagyok hosszabb ideig, és nyomja a cipő.

Sok sikert, majd ird meg milyen volt!

Én a mütéttől nem is félek, csak attól a lassu gyógyulástól tartok, azt olvastam több hónap!

Ezért vacilláltam, mikor is mütessem, most tavaszra terveztem, de erről már lecsúsztam, azt hiszem.

109. Rozin (válaszként erre: 108. - Cullinan)
2011. ápr. 14. 18:51

Kedves Cullian!

Nekem is mind a kettő lábamon van sajnos bütyök. Leginkább esztétikai okok miatt műttetem meg, csak nagyon ritkán szokott fájni. Én is utálom, nem merek egy nyitottabb pántos szandit, papucsot felvenni az ujjbedugósról már nem is beszélve!

Azt ajánlom Neked, ha műtétre szánod el magad az orvosnak nehogy mondd, hogy nem fáj !! Nekem azért nem műti meg a másikat, mert azt mondtam, hogy az nem igazán szokott fájni. Erre közölte.hogy panaszmentes lábhoz nem nyúl, esztétikai műtétet nem végez!

108. cullinan (válaszként erre: 107. - Rozin)
2011. ápr. 12. 19:39

nagyon szoritunk, engem is érdekel,reméljük minden rendben lesz, én is szerettem volna elmenni most a tavasszal,de csak huzom, mindkét lábamon van, nem fáj, de esztétikailag utálom, nyáron papucsban csunya!!

Minden jót!!

107. Rozin
2011. ápr. 12. 17:31

Sziasztok!

Voltam az altató orvosnál és meglepetésemre megkérdezte, hogy hogy szeretném az érzéstelenítést!

Altatást vagy gerincbe szúrt érzéstelenítést választok-e? Az altatástól még jobban tartok, így maradtam a gerinces érzéstelenítésnél! Írok majd beszámolót és fényképet is teszek fel majd a jelenlegi állapotomról és a műtét utániról is!

Szorítsatok, már csak alig egy hetem van a műtétig!

106. hippi62
2011. ápr. 10. 18:48

Akkor várjuk a beszámolót. Én is a gerinc érzéstelenítéstől félnék a legjobban, ezért az is nagyon érdekelne, hogy milyen.

Arra is kíváncsi lennék, hogy kinek milyen, mekkora a bütyke, amit már megműtenek. Nem tudnátok képet is feltenni róla? Esetleg előtte és utána képet.

105. Rozin (válaszként erre: 103. - Hippi62)
2011. ápr. 8. 12:44

Nekem április 21-én lesz a bütyök műtétem, szívesen leírom a tapasztalataimat, ha túl leszek rajta!

Nagyon félek, sajnos nem altatnak és csak az egyik lábamról operálják csak le. Remélem, hogy szebb lesz a lábam, mivel jelenleg csak zártabb cipőkben merek járni, annyira szégyenlem a bütykeimet és az eldeformálódott ujjamat!

104. syria (válaszként erre: 100. - Nagylány67)
2011. ápr. 3. 10:22

Nekem kicsit használt. A bal lábamon kisebb a bütyök, az már szinte nem is fáj. Viszont a jobb lábamon sokszor begyullad és nagyon fáj.

A műtéttől rettenetesen félek. Még azt sem tudom eldönteni, hogy ha mégis vállalkoznék rá, csináltassam-e meg mindkettőt, vagy csak az egyiket.

103. hippi62
2011. ápr. 3. 10:17
Sziasztok! Én is nagyon várom már a friss műtétesek tapasztalatait is. Nekem is van mindkét lábamon bunkó, és jó lenne megszabadulni tőlük. Én viszont csak altatásban mernék vállalkozni rá.
102. cullinan (válaszként erre: 100. - Nagylány67)
2011. febr. 21. 15:28

Biztos jó ez a cipő, de szerintem ha már elég nagy, nem huzódik vissza, legfeljebb nem nő tovább.

De azért köszi!

101. cullinan (válaszként erre: 99. - Bonci48)
2011. febr. 21. 15:27
Na, szurkolok, majd kérjük az élménybeszámolót:)
2011. febr. 19. 21:17
Nekem is volt/van bütyköm. Először is elég magas vagyok, így én soha nem hordtam magassarkú cipőt.2009 őszén elkezdtem használni az mbt cipőt, és cca 6 hónap után vettem észre, hogy sokkal kisebb a bütyköm ,vagyis eddig nem jól terheltem a lábamat és azért ( ill örököltem szüleimtől)alakult ki. Szóval akinek nem óriási, az próbálja meg először ezt a cipőt használni
2011. febr. 19. 20:44
Megvan az időpontom, márc. 2. befekvés 3. műtét
98. bonci48 (válaszként erre: 97. - Cullinan)
2011. febr. 10. 12:36

Először a háziorvosod ad beutalót az ortopédiára, aztán mehetsz oda ahol műttetni akarod, és ott elmondják mi a teendő.Uzsokiba is műtenek ilyet, Karolina úton, és az Irgalmasba-Frankel Leó úton.

Nem tudom életkor függő-e a műtét és 34 leszek, 23 évesen műtötték az előzőt.

Még sajnos nem jött a "behívóm", így még nem tudom a műtét időpontját.

Anno a doki azt mondta kicsi az esélye, hogy visszanő, remélem nem fog.

Ide nem tudok képet felrakni, ha írsz egy e-mail címet küldök képet ha gondolod a lábamról.

97. cullinan (válaszként erre: 95. - Bonci48)
2011. febr. 10. 10:12

megmutattam a hozzászólasaid a kolleganőmnek, mert neki 20 éve volt hasonló mütét mindkét lábán(még kislány korában)és az a problémája, hgy az utobbi hónapokban azt vette észre, hogy a bal lábán a bütyök nő, és egyre többször fáj.

Ő is többnyire lapos cipőket hord, a kérdésünk az lenne, hogy neked anno a doki mondott olyat, hogy esetleg visszanőhet a bütyök?

Mert azt mondják, az ilyen fajta mütétnél kicsi a valószinüsége annak hogy visszanő.

A másik kérdés, hogy ennyi idősen is ezt a fajta mütétet csinálják neked?

Mert én ugy tudom, 49 évesen már nem csinálják, csak a lefaragásos verziót

2011. febr. 9. 22:05

igen, nagyon örülnék, ha beszámolnál a mütétről,

Mikor mész? már időpontod is van?

Ha rászánom magam, akkor mi az első lépés, hova kell menni?

2011. febr. 9. 21:42

Remélem én is, hogy most már könnyebben megúszom :-)))

6 hét után már elég jól mentem, de sokat is tornáztattam.Magassarkú cipőt én nem hordok, ebben nem tudok segíteni neked, de az biztos, hogy sokkal jobb, hogy nem nyomják a szűkebb cipők.Bp-en műtöttek ORFI-ba, most Irgalmas Kórház a neve, megint ott műtenek.

Megírom majd ha megtudom mikor és hogyan műtenek.

Nyugodtan kérdezz :)

94. cullinan (válaszként erre: 90. - Molnárka)
2011. febr. 9. 21:16

nekem is ugyanez a porblémám, nem tudom, hol kell elkezdeni az utánajárást??

Én nem félek a mütéttől, az enyém nem fáj, de nagyon csunya, nyáron már nem veszek fel papucsot:(

93. cullinan (válaszként erre: 91. - Bonci48)
2011. febr. 9. 21:12

Köszi a választ, nagyon szeretném megmütetni,nekem annyira nem fáj, csak ha sokáig van rajtam szükebb cipő, viszont annyira csunya, egy csinosabb cipőt nem tudok felvenni,mert nagyon ronda,ha oldalt kidudorodik a csont:(

és gondolom ez évről évre rondább lesz.

ha 11 éve mütötték a jobb lábad, lehet hogy azóta már sokat fejlődtek és még korszerübb mütéted lesz.

És a mütét után 6 héttel már rendesen tudtál menni?

Magassarku cipőt is fel tudtál venni a mütét után, és mikortól?

mert olvasgattam a hozzászólásokban hogy hónapokig nem tudtak rendes cipőt felvenni

hol mütetted a lábad?

Sok kérdésem van, igaz?:)

2011. febr. 9. 20:59
Tinédzser koromban műtötték mind a két lábamon helyi érzéstelenítéssel,hát nem volt egy leányálom hallani és érezni,ahogy kalapálják a csontot.És ráadásul a kis tetvek visszanőttek.Most már nem műttetném meg.
91. bonci48 (válaszként erre: 88. - Cullinan)
2011. febr. 9. 20:32

Szia Cullinan!

A jobb lábam műtétje nagyon jól sikerült, maga a műtét nem egy kellemes dolog helyi érzéstelenítésben végezték, csavarral rögzítették, ami egy évig benne volt.Műtét után 6 hétig nem terhelhettem.De már áprilisba lesz 11 éves, nagyon szép és sose fáj. Nekem a bütyköm már elviselhetetlenül fájt mire rászántam magam a műtétre. És a bal lábamon lévő eddig nemigen okozott panaszt ezért nem lett eddig megműtve. Most már eléggé fáj, és egy sérülés is érte a lábfejem-vérömleny lett benne-így mindkettő miatt megoperálják hamarosan. Ha fájdalmas már a tied is érdemes megműttetni.Sokkal könnyebb cipőket is felvenni, nem lyukasztja ki őket. Írj még mit szeretnél még tudni! Szia: Bonci

90. molnárka (válaszként erre: 89. - Krumplicska)
2011. febr. 6. 19:24

Szia Krumplicska!

Ha jól értem,ezzel a problémával akkor először az ortopédiára kell beutalót kérni, aztán az ottani szakorvos írja fel ezt a szilikon ujjterpeszt és talpbetétet? Sokszor már engem is nagyon zavar ez a dolog, csak nem tudom hol kezdjek hozzá.

2011. febr. 5. 10:53

Sziasztok!

A bütyök kialakulásának két fő oka van: 1. öröklött hajlam 2. harántboltozat süllyedés következményeként - ez a gyakoribb.

Ha panaszokat okoz, vagy esztétikailga zavar érdemes megopráltatni, de szükséges csináltatni egy számítógépes talpvizsgálatot és annak eredményétől függően egy egyedi talpbetétet. Enélkül idővel ki fog újulni a bütyök. Ha csak enyhe elváltozásról van szó rendszeres betét viseléssel és egy saját lábra készített szilikon ujjterpesztővel megállítható, esetleg visszafordítható a dolog.

88. cullinan (válaszként erre: 87. - Bonci48)
2011. febr. 5. 10:48

Nagyon érdekelne , hogy sikerül a mütéted, én is annyira szeretném megmütetni a bütyköt mindkét lábamon, beszámolsz majd, hogy élted meg?

Minden jót!

2011. febr. 1. 22:08

Sziasztok!

Nekem mindkét lábamon gyerekkorom óta van bütyök.

A jobb lábamat lassan 11 éve műtötték tökéletes lett, nem nőtt vissza.A bal lábamat is megoperálják 2 hónapon belül. Wilson típusu műtétem volt 1 évig volt benne egy csavar.

Sajnos a lefaragásos műtétesek mind visszanövésre panaszkodnak. Ez az enyém komolyabb műtét de megéri!

86. Pici69
2011. jan. 3. 13:35

Sziasztok!


Én is eléggé félek a műtéttől de bele fogok vágni..

egyébként ma már altatásban is végzik a beavatkozást!

ajánlanék egy jó szakorvost Dr.Bodó László

85. cullinan (válaszként erre: 84. - Pocópuszi)
2010. aug. 14. 08:56
ok, ha eldöntöm, mikor, fogok szólni, hátha Te is rászánod magad!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook