Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? fórum

Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
174. limier (válaszként erre: 171. - Cat_y)
2013. jan. 22. 09:29

Szia!

Nekem Dobos főorvos műtötte mind a két lábamon a bütykömet egyszerre, és én nagyon meg voltam vele elégedve. A Kórteremben lévőket ahol feküdtem Czifra doktor műtötte térddel, és Ők is meg voltak elégedve vele. Amit Én láttam kedves volt a betegekkel, még viccelődött is velük. A nővérek meg nagyon aranyosak voltak, mindig odafigyeltek ránk, és mindenben segítettek, válaszoltak a kérdéseinkre.

173. limier
2013. jan. 22. 09:19

Sziasztok!

Nekem 2013. jan. 4-én volt a műtétem Székesfehérváron a megyei kórházban. Dobos főorvos csinálta, és mind a két lábamon egyszerre. A műtét után nem kelhettem fel, és nagyon fájt volna, ha a nővérek nem figyelmeztetnek előre, hogy mielőtt a fájdalom kategóriába belépek, kérjek fájdalomcsillapítót. Nagyon aranyosan mindig kérdezgették, hogy hozzanak e, és én állítom, hogy ez a sok fájdalomcsillapító tette elviselhetővé ezt az egészet. Ezen kívül állandóan hozták a jégzselét is, ami felért egy fájdalomcsillapítóval.Az első napon is sok fájdalomcsillapítót szedtem,de kimehettem pisilni, és mosakodni, persze csak talpélen való járással. Ez a fájdalom olyan volt, mint amikor fájt a bütyök a cipőben. A következő napok már egyre jobban teltek,enyhébb fájdalommal, igaz még kértem a fájdalomcsillapítót, de egyre kevesebbet kellet már beszednem. A műtét utáni 3. napon már hazamehettem, otthon fel kellett pócolni, és csak pisilni mehettem ki. Jégzseléztem is kb. 2 hétig.A varratszedés a műtéthez képest két hét múlva volt esedékes. Kiszedték, igaz kicsit fájt, de túléltem. Most már lehet többet mocorogni, de csak sarkon vagy talpélen.Fájdalomcsillapítót már csak ritkán szedek, mert nem fáj, csak ha sokat terhelem, inkább a jeges borogatást használom. Én nagyon örülök, hogy rászántam magam, és köszönet Orvosomnak és az osztály nővéreinek a sok hasznos tanácsért. Én mindenkit arra bíztatnék, hogy mihamarabb csináltassa meg, mert az akkori fájdalom és e között az állapot között ÓRIÁSI a különbség a mostani állapot javára.

2013. jan. 6. 11:22

Régi bütyök mütöttek!

olyan jó lenne, ha leirnátok hogy sikerült a mütét, hogy vagytok azóta?

Visszaolvastam a fórumot, én vagyok szerintem az egyedüli, aki 3 éve készül a mütétre.

De most tényleg elhatároztam, hogy kora tavasszal belevágok.

A lányomnak is van bütyök az egyik lábán, és azt mondta, menjünk el együtt.

ugy hogy tébyleg rászánom magam.

Az arc medikát gondoltam, de most annyi jót olvastam az Uzsoki kórházról.

A lányom azt mondta, ő nem megy sztk alapon, mert az biztos nem lesz jó.

Nem tudom? mire essen a választás!

irjatok légyszi!!

171. cat_y
2012. dec. 15. 18:58

Kedves Rozin ! Szeretném mwegműtetni a lábam, de félek, hogy nem lesz a változás igazi. Az orvosok közül sem tudom ki lenne a lehető legjobb. Székesfehérvár lenne jó. Szeretném megkérdezni, hogy Dr Czifra Attilával mennyire voltál megelégedve? Már sok idő eltellett, olyan lett a lábad amilyenre gondoltál. Mennyi idő alatt gyógyult meg ?

Dr Dobos Ferenc műtötte valakinek a lábát. Ha igen meg volt-e elégedve vele?

2011. dec. 31. 18:45

Kedves Mindenki !

Legyen nagyon jó új évetek, álmaitok,vágyaitok jó egészségben teljesüljenek !!!

169. Napraforgó61 (válaszként erre: 168. - Cullinan)
2011. dec. 29. 16:02
Salgótarján,s egy kisvárosi szakrendelésre lejár rendelni,így jegyzett elő, s operált Doktor.
168. cullinan (válaszként erre: 167. - Napraforgó61)
2011. dec. 29. 15:47

Ez konkrétan melyik kórház?

ha jól sejtem, nem Budapest?

Akkor nincsenek rossz élményeid, és árban is elég elfogadható.

Gondolom nem te fogadtad az orvost, vagy hogy megy ott?

Borravalót is adtál?

Gyors gyógyulást kivánok!

167. Napraforgó61 (válaszként erre: 165. - Cullinan)
2011. dec. 29. 15:27

Most látom,kihagytam pár kérdést,csak egy lábam csinálták de a tisztálkodás miatt/elég macerás hogy ne ázzonn el a kötés,támaszkodni,stb.,nem is bánom.Ha nem fáj a lábam,már most is egész jól járkálok itt fönn a lakásban,pedig nekem csontot metszettek ki/Brandes műtét/

Tehát ha fáj,vágjál bele minnél előbb,nem olyan szörnyű egyáltalán!!!Ha előbb mentem volna, nekem is egyszerűbb lett volna/hallux rigidus/

Üdv:napraforgó

166. Napraforgó61 (válaszként erre: 165. - Cullinan)
2011. dec. 29. 15:21

Nekem 2011.dec.16-án volt a műtét,megyei kórház Ortopédián,VIP szobát kértem,így benn volt fürdőszoba, TV-5 napig voltam benne,12.500 Ft volt.Ha csengettem,rögtön jöttek,segítettek.

A műtét gerincűr fecskendezett érzéstelenítéssel történt,kb.1 óra volt v. rövidebb,negyed tízkopr hoztak ki,estig nem volt fájdalmam ennek köszönhetően.Délután fájt a fejem,hányingerem volt,mivel még ment infúzió,abba nyomtak gyógyszert,ezt követően hánytam.De egyszer régen altatásos műtét után egész éjjel hánytam...Valaószínű,így reagálok.De most csak 1x hánytam és utána még egyszer volt hányingerem,de időben szóltak,megint vénásan adtak valamit és megszűnt.Első pillanattól a jégzselét cserélgették a lábamon,így nrem volt különösebb probléma.Ja, feszült a hólyagom,nem tudtam pisilni, megkatétereztek,reggelig benn volt-így nem volt ágytálazási procedúra-ugyanis reggelig úgyis feküdni kellett.Reggel külső talpélre,sarokra állva kimehettem volna a fürdőbe de inkább csak a járókerettel mentem.Arra szépen felámasztottam a lábam tudolás közben,s szépen minden nap jobb volt.

Következő nap tettem le a sarkam.Csak alkalmanként kértem gyógyszert.A órházban jó volt melt kiszolgáltak,mindent elém tettek, itthon egyedüól élek,már nehezebb.Ha többet járkálok-tisztálkodás,teakészítés,mosogatás-hát érzem.

Ha van még kérdésed,írj nyugodtan.

165. cullinan (válaszként erre: 163. - Napraforgó61)
2011. dec. 29. 07:40

Jó, hogy valaki irt tapasztalatot, nagyon szeretném én is megmütettni, nekem nem annyira fáj, de egy csinosabb cipőt nem tudok felvnni, nagyon kidudorodik és csunya.

Szeretném megkérdezni, hogy neked mindkét lábad megcsináltál, milyen érzéstelenitéssel, és mennyiben van neked az egész mütét?

mikor csinálták, mennyi idő mulva tudtál rendesen közlekedni?

Bocs a sok kérdésért, de kell az ösztönzés, hogy belevágjak:)

164. Teó25 (válaszként erre: 163. - Napraforgó61)
2011. dec. 28. 17:49
Nagyon szépen köszönöm!
163. Napraforgó61 (válaszként erre: 162. - Teó25)
2011. dec. 28. 17:40

Szia,menjetek ortopédszakorvosi rendelésre,ott eldől a műtéti javaslat.Tb támogatja,sok helyen csak a hoteldíjat kell megfizetni,magánkórházban is.De sok kórházban nagyon jó az ellátás.Nem árt mielőbb túlesni a műtéten, Én is bűnom hogy iedáig nem műttettem meg.Ez a helyben levés elég rossz, de maga a műtét nem olyan szornyű.

Remélem segítettem,üdv:Napraforgókatinka

162. Teó25
2011. dec. 23. 17:28

sziasztok! Kérlek segítsetek!

Párom lábán bütyök van az öregujjnál. Nagyon fáj neki. Ilyenkor mi a teendő? Műtét? Kinél? Mikor? Javaslat? Tb-re lehet?


köszönöm a válaszokat!

161. Rozin (válaszként erre: 157. - Cullinan)
2011. aug. 9. 08:34

Szia!

Magassarkút a magasságom miatt (178cm) nem hordok, de egyébként, már azt is fel tudnám venni!

A műtétem április 21-én volt és rá 4-5 hét múlva már könnyedén fel tudtam venni a cipőket.

160. cullinan (válaszként erre: 159. - Larka49)
2011. júl. 5. 12:17

Köszi szépen, de azt gondolom az magán lehet, és elég drága:(

Én sokat nem szeretnék fizetni!

159. Larka49 (válaszként erre: 158. - Cullinan)
2011. júl. 5. 09:39
Szia! Én az Ars Medica klinikán jelentkeztem, egynapos, altatásos műtétem volt. A honlapjukon minden infót megtalálsz. Én úgy tudom, hogy ott csak egy lábat műtenek egyszerre. Nekem csak pozitív tapasztalatom van velük.
158. cullinan (válaszként erre: 155. - Larka49)
2011. júl. 5. 08:58

Téged hol mütöttek??

ADJATOK TANÁCSOT HOVA ÉRDEMES MENNI?? ki vált be nektek?

Budapest és környéke

157. cullinan (válaszként erre: 156. - Rozin)
2011. júl. 5. 08:57

Ez szuper! magassarkut is?

mikor volt a mütéted?

156. Rozin (válaszként erre: 154. - Cullinan)
2011. júl. 4. 18:43

Szia!

Műtét óta rendben van a lábam, már mindenféle cipőt fel tudok venni!

155. Larka49
2011. júl. 4. 13:49

Sziasztok! Most találtam rá erre a topikra.

Tiszteletem mindenki előtt, aki belevágott ilyen vagy olyan megoldásba! Nekem is volt bütyök műtétem, csak drótok nélkül, és csak a bal lábamnál, június 15-én, egynaposan, úgyhogy aznap délután haza is mentem. Jövő szerdán leszek három hetes, akkor veszem le a kötést és a kezelő cipőt. Eddig egész jól bírtam. Itthon csak másfél hétig tudtam maradni, utána mentem dolgozni, BKV-val. Már profi módon tudom a cipőt álcázni :-), alíg biccegek, bő, hosszú nacikban járok, de mégis alíg várom, hogy megszabaduljak a felemás cipőtől.

Szeretném felajánlani a kezelőcipőmet, 36-t (de 37-s lábra is biztosan jó lesz, nekem elég bő), jobb cipő teljesen szűz, a bal alíg használt, kifogástalan állapotú. Műtét előtt keresgéltem a neten hasonló lehetőséget, vaterán stb, de sajnos nem találtam, így újat kellett vennem, egy párat, csak 3 hétre... Budapesten vagyok.

Sziasztok!

154. cullinan (válaszként erre: 153. - Rozin)
2011. jún. 30. 22:51

Köszi, de lehet hogy akkor hetekig fel sem tudok kelni:)

Neked minden rendben a mütét után?

153. Rozin (válaszként erre: 152. - Cullinan)
2011. jún. 28. 19:01

Szia!

Budapesten és Székesfehérváron is megoperálják a két lábat egyszerre, ha mindkettő problémás!

2011. jún. 27. 20:41

Olvasgatlak benneteket, én is rásánom magam összel:))

de én mind a kettőt szeretném egyszerre letudni, lehetséges ez??

151. Rozin (válaszként erre: 148. - Goldieka)
2011. jún. 27. 19:37

Szia!

Mára már teljesen jól vagyok, bár még július végégig a sportot, erősebb megterhelést mellőznöm kell!

Minden műtött társamnak jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

150. bonci48
2011. jún. 20. 22:09

Ma megszabadultam a csavaromtól!!!!

Múlthét csütörtökön begennyedt a csavarfejnél, kifakadt, ma reggelre nagyon bedurrant, lüktetett-szúrt. Így visszamentem dokimhoz, röntgen, majd kisműtét következett. Nem volt annyira szörnyű, rosszabbra számítottam.

További javulást mindenkinek!

Bogi

149. Goldieka (válaszként erre: 147. - Tempest)
2011. jún. 17. 19:31

Szia!


Nekem a Pólus Centerben a Sholl boltban ajánlgatták, de az ortopédus azt mondta, hogy nem sok értelme van a dolognak, legfeljebb műtét után lehet hasznos, mert rögzíti az ujjat.


De lehet, hogy más orvosnak más a véleménye....

148. Goldieka (válaszként erre: 146. - Rozin)
2011. jún. 17. 19:28

Szia!


Nem, hál' Istennek még viszonylag korán elmentem, ezért "csak" el kellett távolítani a bütyköt.

Csak a balt műtötték, mert pár hónappal ezelőttig csak az fájt. Most már viszont a jobb is fájdogál (egyelőre még csak ritkán, de a bal is így kezdte). Szerdán voltam kötözésen, meg is kérdeztem az orvost, hogy szerinte azt is meg kell-e műteni, azt mondta, hogy sajnos valószínű, mert az egyik után mindig jön a másik is.

Ha sikerül erőt gyűjtenem, jövőre arra is rászánom magam.


Köszönöm a jókívánságot!

Te hogy vagy azóta?

147. Tempest
2011. jún. 16. 21:30
Sziasztok, tud valaki segíteni abban, hogy Budapesten hol kapok bütyök sínt?
146. Rozin (válaszként erre: 145. - Goldieka)
2011. jún. 15. 17:08

Szia!

Neked csavarozták az ujjad? Ha jól értem akkor csak az egyiket műtötték?

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2011. jún. 13. 12:02

Sziasztok!

Engem június 9-én, vagyis 5 napja műtöttek, és mivel én nagyon örültem minden információnak, amit előtte itt találtam, gondoltam, én is megosztom Veletek a tapasztalataimat:

Tulajdonképpen gyerekkorom óta van bütyök mindkét lábamon, de az utóbbi egy-két évben a balon jóval nagyobb lett, egyre többet fájt is, és szinte egy számmal nagyobb cipő kellett rá. Ezért döntöttem el, hogy megműttetem (nálam az esztétikai okok nem nagyon játszottak). A műtét az Uzsoki kórházban volt, amelyet mindenkinek jó szívvel tudok ajánlani: az orvostól az aneszteziológusig (egy nővért leszámítva) mindenki hihetetlenül kedves volt, és próbáltak mindent megtenni, hogy az ember a körülményekhez képest jól érezze magát. A műtétet gerinc érzéstelenítéssel végezték, de úgy, hogy csak a bal lábamat zsibbasztották el (én ilyenről azelőtt nem is hallottam). Én nagyon be voltam tojva a gerinc szurkálástól, és bár nem tartozik életem legkellemesebb élményei közé, abszolúte kibírható volt. A műtét maga nem volt több fél óránál, az utolsó pár percben már el is aludtam.

Sajnos az este és az éjszaka igen rossz volt, ugyanis a műtét után, ahhoz, hogy ehessek, meg kellett várni az első spontán vizeletet. Mivel délután háromkor toltak ki, nagyon éhes voltam, ezért igyekeztem minél többet inni. Ennek az lett az eredménye, hogy estére már egyfolytában pisilnem kellett, az éjszakás nővért pedig a "terminátor" szóval tudnám a leginkább jellemezni. Háromszor kértük tőle az ágytálat, és mivel nem hozta, kénytelen voltam felkelni, és mankóval kimenni. Ezt valószínűleg nem kellett volna, mert onnantól kezdve egész éjjel NAGYON DURVA fájdalmaim voltak, a "kedvesnővér" pedig nem volt hajlandó több fájdalomcsillapítót adni.

Azt mondták, hogy reggeltől nyugodtan járkálhatok a sarkamon vagy a külső talpélemen. Én ezen felbuzdulva reggel meg is próbáltam így elindulni, viszont ahogy ráálltam a bal sarkamra, csillagokat láttam a fájdalomtól, és visszaestem az ágyra. Az összes orvos, nővér, gyógytornász azzal engedett el, hogy a fenti módon járhatok rajta. Bevallom, azóta is mankózom (egyrészt azért, mert ha megpróbálok csak kis terheléssel is ráállni, valamelyik része a lábfejemnek rögtön megfájdul, másrészt, mert az orvos aki a műtét reggelén felvett, azt mondta, hogy két hétig egyáltalán ne terheljem). Persze azért fokozatosan próbálkozom, de úgy gondolom, hogy csak akkor fogom rendesen terhelni, ha már nem fáj. Egyébként az első éjszakát leszámítva a fájdalom kibírható, nem vészes, én egy Cataflamot szoktam bevenni reggel, mert felkelés után mindig fáj. Szerdán megyek majd kötözésre, a többi utána kiderül.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook