Kancsalság (beszélgetős fórum)


28. Ditta88 (válaszként erre: 26. - Burbi11)
2019. dec. 8. 10:11
Dr.Domsa Patríciát érdemes lenne megkérdezni.
27. seeinstereo (válaszként erre: 24. - Zhref)
2013. okt. 15. 13:34

Saját tapasztalaimat gyüjtgötem össze talán hasznos lehet:

[link]

2011. nov. 8. 12:33
SZiasztok!.Az én lányom is születése óta kancsal és már 7 szer műtötték,most már 14 éves múlt,de még mindig a jobb szeme felfelé megy,de nagyon.Az orvos aki eddig műtöte már a felső izmot teljesen elakarta vágni neki,így nem tudott volna egyáltalán felfelé nézni.De a legrosszabb az,hogy már úgy elrontotta neki,hogy lefele már így sem tud nézni.Ott hagytuk és elmentünk egy nagyon jónak mondott helyre.Sajnos ezek után azt mondták lehet nem tudnak érte tenni semmit.A lányom a korházban zokogot az orvosok előtt és nap mint nap itthon is.Már teljesen ki van a mi idegrendszerünk is.Nem tudom hova vigyem segítene e rajta bárki is.Abba is beletörődnék ha nem jönne helyre teljesen,de legalább ne látszódjon rajta annyira.Sajnos az anyagiak sem engedik meg,hogy messzire elhordjuk és nyomjuk a hálapénzt.Fogalmunk sincs mit tegyünk az biztos nagyon szenved miatta,és nagyon szeretnénk ha nem is teljesen ,de rendbe jönne végre ennyi év után.
2011. aug. 23. 23:35
Nekem is az a bajom hogy nagyon rosszak a szemeim és a bal szemem ha elfárad kancsalítok (vagy ha netán alkoholt fogyasztok) és amugy is megszeretném mütetni a szemem, hogy jól lássak és az lenne a kérdésem hogy egybe megtudnák-e csinálni a kancsalságot is?
24. zhref
2011. jún. 10. 14:01
24 éves vagyok és ez a testi hiba megkesíretette az életemet főleg mert az én esetemben nem látszik elsőre(megtudom játszani egy ideig hogy semmi baja) a bal szememre szinte teljesen vak vagyok a jobbra rövidlátó.A balt tudom irányítani de ahogy elfáradok látszik sőt tudom hogy látszik mert el kezd fájni a fejem és másokat meglepetésként éri hogy héj kancsal vagyok és látom, hogy nem tudják hova nézzenek zavarukban. Többen meglepődnek azon ahogy "nézek" nemtudok szemkontaktust felvenni olyan emberekkel akiket megismerek mert félek mit gondolnak rólam azt hiszik félős vagyok pedig imádom az embereket szeretném szeretni őket de ha kinevetnek azért amiről nem tehetek én...nemtudom mit csináljak...nagyon sok mellékhatást okozott ez tanácsot szeretnék kérni, hogy mások hogyan kezelték mindezt.Azthittem felül tudok kerekedni ezen de nem sőt...egyfolytában szégyellem magam amióta az eszemet tudom
23. 60f38ac606 (válaszként erre: 22. - 430654d2c7)
2009. szept. 16. 09:16
Nálam is nagyon hamar jelntkezett és ma is van, főleg ha már kikészítette a szemem a számítógép, vagy egyéb dolog miatt fáradt.
22. 430654d2c7 (válaszként erre: 21. - 60f38ac606)
2009. szept. 16. 08:21
Én gyerek koromban is észre vettem, hogy néha tudok duplán látni, annyira szégyelltem, hogy senkinek sem mertem elmondani!
2009. szept. 15. 16:51
igen, szerintem ez vele jár
2009. szept. 15. 15:03

Sziasztok!


Én 3 éves korom óta vagyok kancsal!

Baromi vacak dolog, szégyenlem is nagyon!

Azt akarom kérdezni, ha "bandzsíttok" egy pillanatra kettős látásom van, tapasztaltatok már ilyent Ti is?

2009. szept. 14. 13:39

KIcsit nekem is kancsal a bal szemem, régen minden fotón borzalmasnak láttam magam, mikor iskolába kellett kép, vagy igazolványképet csináltattam. Akkor volt rossz, mikor tudta az agyam, hogy mindjárt kattan a vaku. Ezt sok év alatt megtanultam kezelni, hogy nézzek, hogy jó legyen, stb, és kontaktlencsével is sokkal jobb. Ha fáradt vagyok, vagy alkoholt iszom, nekem is sokkal durvább, ráadásul számítógépes munkát végzek...


Gimiben meg akartam műttetni Debrecenben egy arab orvossal, de a dokik azt mondták felesleges, mert annyira nem vészes és lehet utána csak rosszabb lesz.


Nekem egyébként azért esik be a szemem, mert a ballal amúgy se sokat látok, és azt meg nem is lehet műteni, ahogyan a jobbot sem, hisz ő sem áll látás terén a helyzet magaslatán. :) Így születtem, és van valami folt is a szememen (ami lehet egyszer szürkehályog lesz), ez akadályozza, hogy megműthessenek őket rövidlátásra.


Az életemet eléggé megkeserítette már a szemem, érzem, hogy romlik, fárad, de megtanultam ennyi idő után ezzel élni. Csak nem merek autót vezetni, valamint két szenvedélyem a rajz és az írás sem vállalható be kenyérkereső dologként, mert félek, teljesen legyengíteném azt a szervem, ami a legtöbb örömöt okozza számomra.

2009. szept. 9. 15:43
sziasztok! tudtok segiteni, nem fizetek tbt mert külföldön dolizok, es kancsal vok es szereten mmaganklinikän megcsinältatni, de meg nem talältam olyan magänklinikät ahol kancsalsäg mütetet vegeznek. nem tud vki egy maszek klinikät?. elöre is köszi
17. 24978939ee (válaszként erre: 14. - Meggy)
2009. máj. 9. 22:08
Engem érdekel. Légy szíves, írd meg azt is, hogy tórténik a műtét.
16. meggy (válaszként erre: 15. - Ebda58275b)
2009. jan. 20. 22:59
Holnap elküldöm priviben!
15. ebda58275b (válaszként erre: 14. - Meggy)
2009. jan. 20. 21:21
Nekem elküldhetnéd, és pár mondatot írhatnál róla mi meg hogyan zajlott. Előre is köszönöm!
14. meggy
2009. jan. 18. 22:37

Sziasztok!


Én megműtettem 2 éve a szemem és elmúlt a kancsalságom. Pesten maszek klinikán csinálták, de megérte, akit érdekel annak megírom, a doki nevét és az árat is.

Megéri belevágni!

2009. jan. 18. 16:55
Sziasztok! Elolvastam a fórumon az összes "hozzászólást", és mindenki mást mond, szóval nem tudom, mit gondoljak. 14 éves vagyok és már nagyon zavar a kancsalságom...Nem akarok senkinek a szemébe nézni, és lássuk be, elég nehéz így kimenni az utcára, vagy akár beszélgetni. Szeretném megműttetni, és aki tud tanácsot, tippet adni, (hogy kihez forduljak, és hogy milyen egy műtét, hogy zajlik, és hogy marad-e valami nyoma...)azt megköszönöm.:) Akár itt, akár msnen. Címem: kicsi.papri@hotmail.com Előre is köszi a válaszokat. Nagyon fontos lenne.:(
2009. jan. 13. 19:57

Sajnos én is hasonló cipőben járok. Nálam annyival komplikáltabb a helyzet hogy engem gyerekkoromban háromszor műtöttek, és most felnőtt fejjel, egyre nehezebben viselem. Persze régebben sem volt egyszerűbb de valahogy nem foglalkoztam vele. Vannak időszakok mikor rám tör az egész és tök depressziós leszek. Teljesen ki vagyok tőle. Voltam egy dokinál akit nem nagyon értettem meg. Eleinte azt mondta nem jöhet szóba műtét (ennek oka az előző 3, és az azok után maradt hegesedés), később már javasolta, majd újbol visszakozott. Természetesen én biztosra akartam menni és nem hagytam békén a dologgal és a végére szerintem besokallt belőlem, már már majdnem úgy éreztem hogy én tartozom bocsánatkéréssel amiért próbálok tenni valamit a dolog ellen.

Nos, Én csak annyit szeretnék kérni, hogy aki tud egy vagy akár több jó orvost az ossza meg velem. Utána akarok járni a dolognak és több orvostól akarom hallani hogy van-e esélyem vagy sem,

Kszönöm előre is!

2008. nov. 22. 21:18
Engem is nagyon zavar, mert nem szeretek így senkinek a szemébe nézni, mert azt hiszik, hogy mögöttük nézek valamit! Mondjuk az ismerősök már hozzászoktak, de amikor új emberrel találkozok előfordul, hogy hátranéz, hogy megnézze mit nézek a háta mögött... nagyon zavaró! Ezért nem hordom sokszor a szeművegem! :-((
2008. nov. 21. 16:43
Engem nagyon zavar, mert elfordulnak tőlem és nem tudok párkapcsolatot kialakítani.
2008. nov. 20. 20:49
Engem műtöttek vele még gyerekkoromban. Álltam a műtő előtt, és az asszisztens egy kb fél literes injekciót szó szerint beledobott a seggembe! Az tetszett! Néha még most is kancsítok, de ritka. Engem nem zavar.:D
8. survivor3 (válaszként erre: 7. - -!Maya!-)
2008. nov. 20. 20:46

Óvodás koromban nekem is volt problémám vele.

Bocsánat nem akartam megbántani senkit.

2008. nov. 20. 20:33
Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy annak igen is nagy probléma a kancsalság, aki ebben szenved! Mások talán kicsit szexinek vélik vagy valami "szépet"látnak benne, de ettől sajnos a mi problémánk még probléma marad! Én is kancsal vagyok és tervezem, hogy műtéti úton megpróbálok tőle megszabadulni, de az is lehet, hogy nekem (meg sok más embernek is) sajnos ez sem segít!
2008. nov. 20. 20:23

Sziasztok!


Egy nő akkor is lehet gyönyörű ha kancsal.

Sőt ha nagy orra van akkor is.

Nekem kifelyezetten tetszik.

2008. nov. 20. 20:13

Én is kancsal vagyok, de egyáltalán nem áll jól! :(

Régebben rosszabb volt a helyzet, de a szemüveg rendbehozta valamennyire (most nincs szemüvegem, mert a régi már nem volt jó, szemvizsgalaton nem tudtak vele mit csinálni, orvost még nem kerestem).

Nekem akkor látszik, ha fáradt vagyok, ill. ha jobb oldalra vagy közelre kell néznem.

És nekem műteni sem lehet...


Szégyellem, a mai napig nem tudom elfogadni, és ha látom, hogy megint elfordul, lesütöm a szemem... Ha valaki közel van hozzám, úgy beszélgetek vele, hogy nem nézek rá... Biztos "egyenes" embernek gondolnak...

:(

2008. nov. 20. 19:52
én sajnos ha szemüvegben vagyok kancsalítok kicsit, és ez nagyon zavar... csak műtéttel tudnák helyre hozni, arra viszont nincs pénzem, úgyhogy amikor tömegközlekedem nem hordom a szemüvegem
2008. nov. 20. 19:25
Szerintem jó dolog, meg szép is, főleg egy nőben.
2008. nov. 20. 19:24
hogy érted,hogy mi a véleményünk róla ?
2008. nov. 20. 19:23
Mi a véleményetek a kancsalságról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook