Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
737. mkriszti81 (válaszként erre: 735. - Szambea)
2012. júl. 12. 15:30

annak jónak kell lennie

sikerült?

736. mkriszti81 (válaszként erre: 734. - D550c57e19)
2012. júl. 12. 15:30

így még senki se csinálta, nem tudom :)


De hogyhogy nem lesz ropogós? Akkor lehet nem sütöd elég hosszan, így jóval több idő kell neki, mint sima olajban. Én vékony csirkemellet szoktam rántani, gyakorlatilag olyan lesz, mint a cipőtalp, jó száraz, de férjem így szereti. Az ropog is, amíg puha, addig nem is állítom le a sütőt.

735. szambea
2012. júl. 10. 09:31

Sziasztok!

Nekem is van ilyen sütőm.Már régen ahsználtam,akkor inkább mirelitet sütök ki benne.

Ma cukkinifasírtot szeretnék benne kipróbálni.Hátha sikerül.

2012. júl. 10. 09:20

csak tudod a receptkönyvben is van más recept meg ilyen paradicsomszószos husi stb.

Viszont ami nekem hiányzik a Rántott cuccoknál a panír ropogóssága. Vajon ha előtte megpirítom a morzsát az milyen lehet ? Tehát ha panírozás előtt :)

733. mkriszti81 (válaszként erre: 732. - Mkriszti81)
2012. júl. 9. 14:32
tegnap sült (előzőleg fűszeres olajban pácolt) hús készült benne
732. mkriszti81 (válaszként erre: 731. - D550c57e19)
2012. júl. 9. 14:31

főzni nagyon nem is lehet, mivel forró levegőt keringet, épp az a lényege, hogy nem igen keletkezik pára

zöldségeket én is csak úgy csinálok benne, hogy öntök egy pici vizet alá, de úgy is száraz lesz, magyarán párlásra nem alkalmas


ma saját készítésű paella készült belőle

2012. júl. 7. 11:33
sziasztok !régen írtam de én is rendszeresen használom a gépet . Én is tegnap rántottam cukkinit nagyon jó lett:) a kedvenc benne a sült krumpli továbbra is . Szerintem újkrumpliból nagyon nagyon finom ! Jó ropogós :) meg a csirkefalat is remek. Főzni nem próbáltam benne továbbra sem . De most nagyon praktikus mert kirakom a teraszra ott süt nem melegszik be a konyha :)
2012. júl. 6. 15:44

rántott tök finom lehetett!


én a héten fűszeres natúr hússzeleteket sütöttem (lapát nélkül), mert maradt egy kis rizs előző napról


illetve füstlit olaj nélkül (!), sokkal jobb itt sütni, mint serpenyőben, ott hatalmas füstje lesz, itt szinte semmi... :)

729. jucula
2012. júl. 5. 13:55

Sziasztok!

A héten rántott tököt készítettem a drágámban. Isteni lett. Kivettem a keverőlapátot és olajsprayvel fújtam a szeleteket. Kicsit tovább tartott mint rendesen olajban sütve, de az íze és az, hogy nem ázott át a zsírtól a bundája kárúótolt ezért.

2012. jún. 27. 13:02
és se tükörtojást, se chipset nem próbáltam (nem is tervezem) sorry... :)
2012. jún. 17. 21:30
olvastam,hogy próbált valaki chipset.Nekem nem sikerült:( Hogy kell?És meddig?
2012. jún. 16. 20:33
Örülök,hogy tetszett a linkem.Én még mindig a mireliteket sütöm benne.Oka idő hiány az előkészületekre.De ha szabadságon leszek kísérletezni fogok és le írom majd ide.:))
2012. jún. 16. 20:31
Tükörtojást próbált már valaki?
2012. jún. 16. 12:19

Én is megcsináltam a 710-es hszban lévőhöz hasonló ételt, a férjem nagyon oda volt érte, én nem annyira, de igazából a fűszer miatt, mert nem találtam csak valami sűlt húsokhoz valót és nekem az nem ízlett annyira, egyébként jó lett...

2 napja csináltam benne sajttal sonkával töltött sertésszeletet kb.30 perc kellett neki, közben persze forgattam, de nagyon jól átsült, meg lepődtem, mert azthittem nem fog...a panír is ízlett, tettem a tojásba olajat és így szupi lett...


Szerintem egyébként viszonylag olcsóbbra jön ki az ember ha ezzel főz...én például bele szoktam tenni 2 kiló krumplit is sülni egyszerre, - hiába nem írja, hogy szabad- , és szupin megsült 40-45 perc alatt, az főzőlapon legalább 2 adagban sülne ki és még az olaj is...


:D:D

2012. jún. 12. 16:01
köszi köszi csak még kezdem használni de már nem találom a kanalát.Tök jó lett az újkrumpli hasábnak,jól felitattam konyharuhával előtte 40 perc nagyon jóóóó
722. mkriszti81 (válaszként erre: 721. - Lafenice)
2012. jún. 12. 14:28

fú, én soha nem is használtam... de olyan kettő lehet


én mindig körbelöttyintem az olajjal a sütő alját (egy kört "rajzolok" vele), nem szent írás ez az adagoló :D

2012. jún. 12. 12:02
Tud valaki segíteni?Elkevertem a mérőkanalat.Egy mérőkanál az mennyi evőkanál olaj?
2012. jún. 6. 16:35

Régen jártam erre, de azért használom az sütőt és nagyon szeretem. A rántotthúsi nagyon finom benne, bár az elsőnél megijedtem a színétől.

Tegnap újkrumplit sütöttem, bár tudtam, újból nem szabad sütni, de gondoltam ezzel a sütővel kipróbálom. Nagyon finom lett, csak nagyon összeesett..:)

2012. máj. 23. 16:19

Pár napja megcsináltam a 710-es hsz-ban lévő kínait! Nem 100%-osan azokból az összetevőkből, de isteni lett, a finnyás férjem is azt mondta, máskor is csinálhatok ilyet :D


amit megtanultam a kínai szakácstól: alulra kerüljenek a fűszerek, mert ez a sütő a tetején süt, ott keringeti a forró levegőt. Középre a zöldségek, hogy kicsit tudjanak párolódni. És felülre a hús, hogy azonnal fehéredjen a hőtől, majd piruljon.


akit érdekel, én így csináltam:

(ebben a sorrendben tettem az edénybe)

- pár gerezd apróra vágott (vagy zúzott) fokhagyma

- 2 jó fej félkarikára vágott vöröshagyma

- sárgarépa kis vékony csíkokra vágva

- kínai kel csíkokra vágva

- megszórtam vegetával és fokhagymás sóval

- megöntöztem sok szójaszósszal

- és egy kevés citromlével (nem lett savanyú, de épp pikáns)

- kis kockákra vágott csirkemell (a videóban darált hús volt, de férjem csak a csirkemellet eszi meg és csak így darabosan)


25 perc kellett neki.


Jó csurig legyen, mert nagyon összeesik! Ketten alig hagytunk egy fél adagnyit :O


Más fűszerek, többféle zöldség is bátran használható. A videóban tettek bele erős paprikát is, de én nem szeretem az erőset, ezért hagytam ki.

718. mkriszti81 (válaszként erre: 716. - Bogyó84)
2012. máj. 23. 16:08

itt nekünk van sütőnk... próbáld az apróhirdetéseknél

sok sikert!

717. mkriszti81 (válaszként erre: 714. - Df8cdba3b2)
2012. máj. 23. 16:07
abszolút igazad van :)
2012. máj. 22. 14:46
Nekem van egy eladó új tefal actifry sütőm. Sajna anyagi okok miatt kényszerültem erre a megoldásra, pedig már nagyon régóta vágytam rá. Ha esetleg valakit érdekel szóljon.
715. ce53b9ff5e (válaszként erre: 714. - Df8cdba3b2)
2012. máj. 20. 21:09
én is szeretem még mindig ,pedig több,m 1 éve megvan. Olajjal kapcs. is igazad van.És mennyivel kevesebb kcal igy es egeszesegesebb:-)
2012. máj. 19. 21:55

Én is pont ma csináltam petrezselymes újkrumplit, de én előtte megfőztem, a rántott csirkemell "zsírjába" szórtam a petrezselyemt, beleraktam a főtt krumplit és 10 perc alatt összesütöttem. Anyukám így csinálja, csak ő lábosban. Finom lett, de ez főtt krumpli, nem sült. Újkrumplikát nem lehet sütni.


Én továbbra is nagyon szeretem, másfél év óta is, pedig a kezdeti lelkesedés után meg szoktam unni a konyhai kütyüket, mert szinte mind macerás. De ez érdekes módon nem. :)

Lábosban soha nem állnék neki rántottat sütni, hagyományos olajsütőt meg nem használnék (kár bele az a sok olaj 2 személyre). Szerintem aki szerint nem éri meg használni, mert lábosban hamarabb megsül, az elfelejti, hogy igen, de sokkal több olaj megy pocsékba, illetve sokkal egészségtelenebb kaját kap a család... Szerintem ehhez képest a +20 perc villanyszámla nem tétel.

713. mkriszti81 (válaszként erre: 710. - Febemola)
2012. máj. 16. 17:29

húú de jól néz ki, köszi a linket!!

mondjuk ráncoltam a szemöldököm néhány összetevőn, de végülis a keleti konyhában előfordulnak furcsaságok...

712. mkriszti81 (válaszként erre: 706. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 16. 17:28
ügyes vagy
711. mkriszti81 (válaszként erre: 707. - 'szti)
2012. máj. 16. 17:23
:) annak viszont tökéletes ;)
2012. máj. 15. 21:04
Ezt nézzétek meg!!! [link]
2012. máj. 15. 21:00
A youtubon találtok videókat is.Én ma kaptam egy ilyen készüléket,most van kiprobálás alatt.Mirelit panírozott csirke mellett sütöttem 15 perc alatt olaj nélkül.Finom lett.Most sül a mirelit burgonya :))Eddig be vált a készülék :))Mindenkinek kellemes főzöcskét.
708. ce53b9ff5e (válaszként erre: 707. - 'szti)
2012. máj. 9. 18:41
:-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook