Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
767. 'szti (válaszként erre: 766. - SzánI.)
2013. febr. 14. 14:31
szerintem a csirkeszárny pl szuper benne, meg kicsontozott comb együttsütve zöldségekkel. sem sertést, sem egyéb száraz húst nem próbáltam, asszem csirkemellet sem. viszont a natúr hal (csak citrom-só-fokhagyma) is nagyon jó lett. bundásakkal nem kisérleteztem.
766. SzánI.
2013. febr. 14. 14:04

Szerintem ez csak a zöldségek párolásához jó, és a sültkrumplihoz (de itt csak a szagok miatt, mert nem engedi ki).


A cipőtalp rántotthúst meg egye meg az, aki kitalálta ezt a sütőt.

2013. febr. 13. 21:57

Sziasztok!


krumpli: a mirelithez én se adok olajat, nyers krumplit pedig sárga krumpliból szoktam csinálni, kevés olajjal tökéletesre sül. Ja és a max jelzésig telerakhatom, úgy is tökéletes lesz, nem tudom gyik1962 mit ronthat el... én egy ilyen teli adagot kb 45 percig sütök.


natúr hússzeletek: a natúr alatt én a simán befűszerezettet értem, lapát nélkül sütöm, középidőben fordítom, 2 hátránya van: egyik, hogy kissé száraz (cipőtalp) lesz, merthogy ez a sütő forró levegővel süt, másik, hogy kevés, kb 3-4 szeletke fér csak bele, tehát 1 személy adagja kb... én az ilyen húsokat tepsiben, a sütőben sütöm.


panírozott cuccok: olajat lehet tenni a tojásba is, de én csak megkenem minden oldalát, félidőben fordítom és jó lesz (lapát nélkül)

764. 'szti
2013. febr. 13. 10:17
én mirelit krumplit szoktam sütni benne és semmi olajat nem adok hozzá
763. belluka
2013. febr. 12. 16:29
Sziasztok ! Ahogy olvastam, bizonyos ételeknél, pld panírozott dolgoknál praktikus egy kevés olajat a tojásba keverni. Más - pl. zöldésgek, hagyma sütésénél, ecsettel kell kikenni a készüléket. Persze ilyenkor és a panírozott dolgoknál is ki kell venni a lapátot. A klumplinál meg nem mindegy a fajta, csak a sütni való fajta krumpliból lesz jó sült krumpli, legalább 40 percig kell sütni és nem szabad megtömni.
762. SzánI.
2013. febr. 12. 07:20

Az a helyzet, hogy meg lehet sütni azt az adott mennyiséget ilyen kevés olajjal is, ahogy te csináltad, csak max. az íze nem lesz olyan.


Nekem sem ízlett kevés olajjal, de mi főleg azért is vettük meg, mert szinte semmi olajszag nem jön ki, amikor krumplit sütünk.

2013. febr. 11. 06:28

Csak az a gond akkor miért vezetik félre az embert, de különben a krumpli mennyiségét és időt az előírások szerint használtam!


De azért köszi a segítséget!

760. SzánI. (válaszként erre: 759. - Gyik1962)
2013. febr. 7. 13:27
Vagy kevés ideig sütötted vagy túl sok krumplit tettél bele. Egyébként több olaj kell bele és ugyanolyan finom lesz, mint a hagyományos.
2013. febr. 7. 09:19

Tisztelt Fórumozók!


Azt szeretném kérni, hogy seggítsetek az alábbi témában:


Vettem ezt az egy kanalas olajsütőt de nem sikerült a krumpli sütés, messze nem olyan lett mint a hagyományos hasábburgonya! Mit ronthattam el, vagy mit kéne tennem? Várom válaszotokat!


Üdvözlettel:

Karcsi

758. galery (válaszként erre: 757. - Kindercsoki)
2013. febr. 1. 21:24

az orly mod az ugye valojaban ecceruen magyarul natur, szoval szerintem a naturszeletet nem igazan lehet ebben sutni , tul lucskos .

de ha van valakinek kiprobalt es jol mukodo technikaja nosza ossza meg

2013. jan. 27. 13:18
Sziasztok! Azt szeretném kérdetni, hogy van e valakinek tapasztalata arról, hogy valamilyen módszerrel el lehet e készíteni az orly módon panírozott húsokat az actifry-ban? köszi
756. miel77 (válaszként erre: 755. - Nyuszi.)
2013. jan. 21. 23:34
Sztem attól függ mi a baja, nekem kb. 2-3 hetet kellett rá várnom.
755. nyuszi.
2013. jan. 18. 17:06
Sziasztok. Az érdekelne hogy garanciára kb mennyi idő alatt javítják? Az enyém szerdán vitte el a futár, és már bele vagyok betegedve.
2012. dec. 24. 08:01
Boldog karacsonyt mindenkinek!
753. mkriszti81 (válaszként erre: 752. - Manki)
2012. dec. 24. 08:01

Szettrancsirozza?? Benne hagyod a lapatot?

Az ilyen szeletes, paniros vagy fuszeres dolgokat (pl rantott hal, rantott hus, fuszeres husszeletek) lapat nelkul kell, s felidoben te forgatod meg kezzel,hogy a masik fele is atsuljon, a keverolapatot ki kell venni addig :-)

752. Manki (válaszként erre: 745. - E5bfff55e3)
2012. dec. 19. 21:31

Sziasztok,


nekem is a kedvencem, csak halat nem szeretek benne sütni, mert széttrancsírozza, Nektek nem? Valamit nem jól csinálok?


Köszi

751. nyuszi. (válaszként erre: 747. - Mkriszti81)
2012. szept. 16. 16:43
nem merem.. nem tudom hogy viselkedne a forma benne tudom hogy a halogénbe lehet tenni ilyesmit de erről én sem hallottam, pedig van olyan receptem amihez kell a forma és unom kivárni amíg felmelegszik a hagyományos sütő :(
750. sgery
2012. szept. 14. 16:06

Néhány finom, általam készített recept, melyek kiválóak diétához / edzéshez:


Csirkemellcsíkok:

vágjunk kockára csirkemellet és egy fej vöröshagymát. Öntsünk rá egy kevés olíva olajat (akár fokhagymával fűszerezett olívát), sózzuk, borsozzuk, szórjunk rá grillcsirke fűszerkeveréket (vagy amit kívánunk) és hagyjuk egy picit állni.

Ezután helyezzük a sütőbe és süssük meg, miközben legalább 1 alkalommal keverjük meg. A vége felé érdemes egy kis mirelit zöldséget rádobni, majd azzal készre főzni.


Fitness bundás rántottcsirke

A csirkét vágjuk fel, sózzuk, borsozzuk és dobjunk rá még pár fűszert amit kívánunk. Ezután durumlisztbe (vagy bármilyen teljes kiőrlésű lisztbe) dobáljuk bele, majd tojásba és végül zabkorpába tegyük.

A szeleteket fújjuk le fokhagymás olíva spray-el úgy, hogy mindenhol érje olaj, majd mehet a sütőbe. 1 alkalommal fordítsuk meg sütés közben.

749. mkriszti81 (válaszként erre: 748. - Eszterlánc11)
2012. aug. 27. 13:09

tényleg, milyen jó ötlet, nyaraláskor mekkora segítség, ha önellátó az ember, mindent meg lehet benne csinálni


ilyenkor talán a legpraktikusabb a krumpli + hús kombináció, ami felturbózható hagymával, és/vagy egyéb zöldségekkel és együtt megsül kb 35-45 perc alatt :) (mikor itthon nincs időm sokat főzni, mindig ez a kaja, férjem imádja)

2012. aug. 27. 08:03
Sziasztok.. Régen jártam erre, nekem bejött ez a sütő, azóta még jobban fogy a rántothús, de a fasirt valamiért nem ízlett. Voltunk nyaralni és oda is magammal vittem, kocsi elbírta és jó volt benne krumplit sütni.
747. mkriszti81 (válaszként erre: 746. - Nyuszi.)
2012. aug. 21. 21:39
én még nem és nem is olvastam róla... kipróbáltad? Mit sütöttél benne?
746. nyuszi.
2012. aug. 12. 19:35
Sziasztok. Próbált valaki szilikon formát rakni bele? Én elég régóta használom, de még sosem mertem, viszont hamarabb készen lennék mint hagyományos sütőben. Előre is köszi a segítséget.
2012. aug. 3. 12:30
Sziasztok! Csatlakozom én is a csapathoz! :) Múlt karácsonykor kaptam páromtól a sütőt, de mostanában kattantam rá igazán. Most éppen sült krumplit, meg halrudacskát sütök ki benne ebédre, de a későbbiekben szeretnék sok-sok dolgot megtanulni még vele. Nagyon tetszik!
744. mkriszti81 (válaszként erre: 740. - Ancsa57)
2012. aug. 1. 17:04

De miért nem vittétek vissza gar-ba? Most hogy hozzányúltatok, ugrott a garancia :(


amúgy igen, óramutatóval megegyező irányba forog

743. Té-eM
2012. aug. 1. 10:16
A bekötésnél van a probléma.fordítva van bekötve az áramellátás.
742. Ancsa57
2012. aug. 1. 10:12
Köszi! Akkor valami baj van, mert ez ellenkező irányba forog. Méghozzá két gépből raktuk össze, de mind a kettő ellenkező irényba forgat.
741. Té-eM
2012. aug. 1. 10:02
Óramutatóval megegyező irányba kell forognia.
740. Ancsa57
2012. aug. 1. 09:48

Sziaszok! SÜRGŐS! Segítsetek. Kaptam egy ilyet, de nem működik. A párom megjavította, de szerinte rossz irányba forog a lapát. Merre kell forognia?

Óramutatóval megegyező vagy ellentétes a forgás iránya?

739. mkriszti81 (válaszként erre: 738. - Eszterlánc11)
2012. júl. 18. 15:32

mert a legfelül lévő dolgokat süti legjobban, ott fújja/keringeti a forró levegőt


próbáld meg beirdalni és a bőre alá bedugni a kis szalonnadarabokat

2012. júl. 18. 06:32
Sziasztok. A napokban cs.combokat sütöttem benne, gondoltam még ízletesebbé teszem, ezért tettem mindegyik tetejére egy kis kocka szalonnát. Kis idő után elkezdett füstölni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook