Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
257. df8cdba3b2 (válaszként erre: 256. - Helenhadsell)
2010. szept. 6. 10:55

Szia, igen, kivettem.

Tegnap csináltunk rántott májat, az is nagyon jó lett. Ennél is kivettem. A panír is ropogós lett, a "szokásos" technikával csináltam: ecsettel megkentem olajjal, mielőtt beraktam a gépbe. Kb. 15 perc alatt sült meg, közben forgattuk.

256. helenhadsell (válaszként erre: 255. - Df8cdba3b2)
2010. szept. 1. 15:53
Kivetted a forgot?
2010. szept. 1. 10:05

A bundás kenyér és a rántott cukkini is nagyon finom lett benne.

A kenyérnél a tojásba öntöttem nagyon kevés olajat, hogy ne legyen száraz. (Ha teflonban olaj nélkül csinálok rántottát, megsül az is, de főtt tojás íze lesz, ezt akartam elkerülni.)

A cukkinit, miután bepaníroztam hagyományos módon, megkentem ecsettel egy kis olajjal.


Csináltunk fagyasztott rántott sajtot is. Amit megkentem olajjal, az ropogósra sült, amit nem, annak puha maradt a bundája.

2010. aug. 29. 20:08

Pénteken rászántuk magunkat, megvettük a készüléket. Tegnap sült krumplit csináltunk benne, egyelőre elősütött krumpliból (hogy minimalizáljuk a kudarc lehetőségét elsőre), nagyon finom lett.

Ma csirkecombot sütöttünk. Elégedett vagyok vele, bár a füzetke 30-32 percet írt, nekünk kb. 50 perc alatt sült meg, pedig összesen 2 alsó és 2 felső comb volt.

2010. aug. 20. 11:31

Nekem nem jött be ez a készülék, már nagyon sok esélyt adtam neki, sajnáltam eladni,mert mindig olvastam, hogy mindenkinek milyen jó tapasztalatai vannak...Biztos én vagyok erre ügyetlen :)

Ezért úgy döntöttem, hogy eladom, ha valakit érdekel az ára 30.000,- Ft!

Nektek további jó sütögetést kívánok!

2010. júl. 7. 15:21

[link]


Ebben találtam recepteket.

2010. júl. 7. 15:18
Sziasztok! Én is szeretnék venni egy ilyen készüléket. Végigolvastam a fórumot, de a tisztitásáról nem találtam semmit. Mennyire könnyű vagy nehéz tisztítani? Minden alkatrészét el lehet mosni, vagy pl. a tetejére ráég a zsír, mint a hagyományos olajsütőknél? Esetleg mosogatógépbe bele lehet tenni az alkatrészeket? Előre is köszönöm!
250. zsizsmizs (válaszként erre: 249. - Helenhadsell)
2010. jún. 22. 15:14
Nem, még soha nem jött le. Bár én kiveszem a keverőlapátot ha rántott dolgokat vagy sült húst, fasírtot csinálok. Ilyenkor néha ránézek hogy milyen, és megforgatom a húst. Csak a krumplinál szoktam bennhagyni, vagy ha szaftosabb dolgokkal kísérletezem.
249. helenhadsell (válaszként erre: 248. - Zsizsmizs)
2010. jún. 22. 12:05
Nem porog le a panir?
248. zsizsmizs (válaszként erre: 246. - Kophiphi)
2010. jún. 22. 10:06
Nekem sem olyan jó ropogós a rántott dolgok panírja, mint a bő olajban. Biztos pont azért mert nem annyi olajat használok. Én igyekszem úgy ráönteni az olajat hogy a bundát mindenhol átitassa. Gondolkodom azon is hogy beszerzek egy olajspray-t is, azzal talán kevesebb olajat jobban el lehet osztani. De pl. a rántott csirkeszárny elég szépen megsül, gondolom azért mert a bőréből elég sok zsír kisül és ez itatja át a panírt.
2010. jún. 20. 13:37

Sziasztok!


Mi is vettünk egy ilyen gépet. Már kipróbáltam benne a előre legyártott elősütött sült krumplit olaj nélkül. Én 35 percre tettem be, hozzáadott olaj nélkü, ahogy írja. Szerintem egy kicsit száraz lett. Majd jövőben kisérletezem, hogy lenne a legfinomabb.

Most viszont rántott gombát készítettem illetve rántott csirkemájat. A gombát egy kicsit előfőztem sós vízben, majd bepaníroztam és betettem a beolajozott sütőbe. Szerintem így nem lett tökéletes. A következő adagnál viszont visszatettem a lapátot, majd betettem a gombát és a tetejére öntöttem 1 kanál olajat. Kb. 15 percig sütöttem. Így már sokkal jobb lett. A májat szintén így készítettem el, ennek még szebb lett a színe és szerintem az ize is nagyon finom, puha maradt. Kb fél időnél a gépbenlévő adagot megforgattam egyszer. Arra kell még figyelni, hogy ne legyen túltömve a gép, mert akkor az étel bundája lejön mikor a lapát keveri őket.

2010. máj. 24. 19:57

Sziasztok!


Mi is megvettük a gépet. A sültkrumplit és a bundás kenyeret már ki is próbáltuk, finom volt. Ma megpróbáltam a rántott karfiolt is. Nem lett az igazi. Kicsit megpöttyintettem oliva olajjal a tetejét is, de valahogy nem barnult meg a bunda. Ti hogy csináltok rántott ételeket benne? A fagyasztottak az okés, hiszen elő vannak sütve, de amit én panírozok azt hogy kellene? Köszi előre is!

245. zsizsmizs (válaszként erre: 244. - Kikicsrd)
2010. ápr. 26. 14:26
Én próbáltam a barssóit, de nem lett a legjobb. Mindent egyszerre raktam bele. Úgyhogy ezen még finomítani kell.
2010. ápr. 24. 17:47

Hü de lelassult itt az élet, pedig nagyon jó volt olvasni titeket.

Ugyanis én is mostanában tervezgetek venni egy ilyen gépet és minden vélemény, tanács nagyon érdekel.

Ha vannak uj receptjeitek vagy tanácsok arra, hogyha külömbözö dolgokbol adodik össze az étel (mint pl. a brassoi...) egyesek szerint nem egyszerre kell a dolgokat betenni - szoval bármi érdekel.

Köszi elöre is.

243. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 242. - Martian)
2010. márc. 29. 14:08
Akkor csere lesz az! Jótállási jegy, mint írtam, elegendő azzal viheted is vissza a boltba.
242. Martian (válaszként erre: 241. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 29. 13:35
a tetején először az egyik "pöcök" tört le amivel be lehet csukni, most meg az a rúgós része tört le a tetejének amivel le lehet szedni a gépről, ha el akarnám mosogatni, de én soha nem vettem le
241. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 240. - Martian)
2010. márc. 29. 08:45
Szia, a jótállási jegy elegendő, ha az megvan. Azzal már viheted is a kereskedőhöz, ahol vásároltad. Mi a problémája?
240. Martian
2010. márc. 28. 19:36

sziasztok :)


enyém már kezd szétesni fél év után, ráadásul nem találom a számláját, de meglesz mert tuti nem dobtam el

239. zsizsmizs (válaszként erre: 238. - Helenhadsell)
2010. márc. 18. 09:36
Megcsináltam a fasírtot, de zsemlemorzsába nem forgattam be. Nagyon kevés olajat öntöttem, mert dagadóból szoktam készíteni, és az elég zsíros. Belepakoltam szépen sorba a gombócokat (a lapát természetesen nem kell) és szép pirosra sütöttem. Ja, és egyszer meg is forgattam őket.
238. helenhadsell (válaszként erre: 235. - Zsizsmizs)
2010. márc. 9. 10:11
Hogy csinalod a fasirtot?
2010. márc. 6. 20:08
Köszi szépen
236. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 235. - Zsizsmizs)
2010. márc. 5. 12:41
Szia, nem fog kifolyni, vagy ha pár csepp át is jut, alul gyűlik össze, és ott ki tudod törölni.
2010. márc. 3. 12:46

Sziasztok!


Nekem is van egy ilyen csodamasinám. Eddig csak krumpli, húsi, fasírt stb. sütésére használtam. Tegnap a receptfüzetből próbálkoztam az egyik recepttel, és e szerint több mint 2 dl vizet kellett volna beleönteni. Inkább csak apránként tettem rá a vizet, mert féltem hogy a közepén lévő lyukon esetleg kifolyik és tönkreteszi a gépet. Van valakinek tapasztalata erről? Végül is az is elképzelhető hogy a keverőlapát miatt nem tud kifolyni a szaft, de én nem mertem kockáztatni.

234. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 233. - Erykka)
2010. márc. 1. 11:14
Szia, vidd vissza és kérd a termék cseréjét. Oda vidd, ahol vásároltad, nem kell a szervizhez utaznod vele, ha csak nem közelebb van mint a kereskedő ahol vetted. A miénk lassan 1,5 éves és szerencsére jó.
233. Erykka
2010. márc. 1. 11:00

Hali!

Már régen írtam, de sajnos ismét problémáim vannak a géppel. A szervízelés után (ahol mindent kicseréltek, még a műanyag fedelet is/; eddig működött, pedig csak hetente 1X használtam. Jelenleg a fedelet nem lehet lezárni, az egyik műanyag pöcök fogta magát, és kitört. Az érdekes az, hogy sehol nem találom a darabját. Ha valakinek van hasonló "élménye", írja meg. Nem tudom, a garancia erre érvényes-e, de nem törhettem le, mivel elől kell a gombot benyomni, hogy kinyissam a sütőt. Egyáltalán forgalmaznak még olyan termékeket, ami egy évnél tovább hibátlanul működik?

2010. febr. 18. 18:21
köszi
231. Suzy25 (válaszként erre: 229. - Sarkanylany)
2010. febr. 16. 20:54
Szia! Én pont tegnap sütöttem benne először csirkecombot. Nagyon - nagyon finom lett, pedig csak simán sót tettem rá. 6 db felső combot raktam bele, de jó nagyok voltak.
230. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 229. - Sarkanylany)
2010. febr. 16. 11:57
Szia, nálunk jó sok, kb. annyi mint egy nagy serpenyőbe.
2010. febr. 16. 08:54

Sziasztok!

Érdeklődök a gép után. Sok jót és rosszat is hallottam. Ami érdekelne: belerakható mennyiség. Mennyi rizs, hány db bundás kenyér fér bele, hány csirkecomb vagy csirkemell szelet?


Köszi

228. Suzy25
2010. febr. 14. 11:08

Sziasztok!

Mi is vettünk egy ilyen masinát. Ti kaptatok hozzá rendes garanciapapírt? Kibontattam az üzletben(TESCO) a dobozt de nem volt benne olyan garanciapapíramibe pecsételni meg beírni tud a szervíz. Tehát nincsenek azok a rubrikák amik a megszokott garanciapapírokban lenni szoktak. A Csávó a piros tefal feliratos (alatta földgömb)kis füzet végérenyomott egy dátumbélyegzőt és a Tesco-s bélyegzőt. Ebbe a kis füzetbe vannak felsorolva a különböző országokban található szervizek címei.

Kaptatok ezenfelül más szerízfüzetet?

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook