Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2010. dec. 16. 09:34

Sziasztok!

Karácsonyra a családom olajsütőt szeretne nekem ajándékozni. Nagyon megtetszett az actifry, de nem tudom, hogy a nagy kedvenc, a rántott hús milyen lesz benne?

A párom főleg azzal érvel a hús ellen, hogy nagyon olajos, ebben a gépben kompromisszumos megoldás lehetne és végre csinálna nekem :)

286. ila76 (válaszként erre: 285. - Panna!!)
2010. dec. 16. 08:34

tehát akkor nem olyan, minhta párolták csak volna a krumplit, meg a húst

köszönöm a választ

kár, hogy nem lehet valahol kipróbálni, nem olyan olcsó, hogy aztán az első használat után betegyük a szekrénybe és soha többet ne használjuk

285. Panna!! (válaszként erre: 284. - Ila76)
2010. dec. 15. 18:02
A sült krumplim isteni lett benne....kívül ropogós belül puha, isteni, a hús pedig nagyon hamar kész van, és pl a rántott husi fini "szaftos"(tehát nem száraz, vagy túl olajos)lett, de én már egy csomó mindent kipróbáltam benne, eddig minden nagyon tetszett:)
284. ila76
2010. dec. 15. 10:00

Sziasztok!

Régóta tervezem egy ilyen sütő vásárlását. Attól tartok, hogy az ebben sütött krumpli, hús nem lesz olyan ropogós, mintha serpenyőben sütném.

Meg tudnátok irni, hogy milyen? Ugye nem lesz puha a sült krumpli?

Előre is köszönöm

üdv. ila

283. olik22
2010. dec. 13. 18:41

Sziasztok!

Sokat olvastalak benneteket és felkészültem a gép vásárlásra. Ma megvettük, sütöttem tanácsatok alapján és minden nagyon finom lett, sültkrumpli, csirkecombok, mell, isteni!!! Holnap próbálom bundás kenyeret meg zöldségeket. Családom, babáim rajongói lettek, mi is, megérte az árát ( Metro jópontokért vettem, külön 1800ft-ért sikerült a pontokat megvennem és nem 200000 ft után :))

Szóval: soha nem voltam olyan biztos abban, amit veszek és ez bejött!Köszönöm Nektek!

Üdv.Olik

282. Panna!!
2010. dec. 11. 20:13
Szerintem szuper a készülék, nekem közel 2 hónapja van meg, sokk mindent csináltam már benne, és tökéletesen elégedett vagyok mindennel:)
281. Ildi0325 (válaszként erre: 280. - Hegkrisz)
2010. dec. 10. 15:42
Ebbe tényleg minimális olaj kell, ez is jó benne.
2010. dec. 10. 15:30
Hát köszi, én a sok olajat untam meg.Nincs szívem kiönteni. Már addig jutottam, hogy csak gyűjtöm, csak gyűjtöm, és ma beszéltem egy használt olajat elszállító céggel hogy magánszemélytől is elviszik-e?Ez erre ideális megoldás lenne!
279. Ildi0325 (válaszként erre: 278. - Hegkrisz)
2010. dec. 10. 15:15
2 hete vettük, eddig bundás kenyeret próbáltam benne, sült krumplit, és a saját receptkönyvéből kipróbáltam az ananászos csirkét (nagyon jó lett)és a sült almát. Eddig csak jót tudok róla mondani.Imádom, hogy könnyű elmosni, a régi frittőzömet borzasztóan utáltam takarítani.
278. hegkrisz (válaszként erre: 277. - Ildi0325)
2010. dec. 10. 15:09
Köszönöm!Egyéb kaják sütéséről neked mi a véleményed?
277. Ildi0325 (válaszként erre: 276. - Hegkrisz)
2010. dec. 10. 14:49
Én kb. fél kiló mirelit krumplit sütöttem benne tegnap 2 kanál olajjal, 25 perc alatt nagyon jó lett.Nagy hangja nincs szerintem.
2010. dec. 10. 14:42
Sziasztok!Szeretnék venni egy Actifry-t,de olvastam róla elég rossz híreket is.Igaz hogy majd' egy óráig süti a krumplit?Én soha semmilyen olajsütőt nem használtam, így nincs összehasonlítási alapom.Ha csak kevesebb krumplit sütök, akkor kevesebb ideig tart?És tényleg nagyon hangos?
275. Panna!! (válaszként erre: 274. - Df8cdba3b2)
2010. nov. 6. 22:43
én csak enyhén nedves ruhával ki szoktam törölni, mivel sosem koszos igazán, csak néha belemegy egy kis prézlidarab vagy ilyesmi:)
2010. nov. 6. 22:41

Ja, és egy kérdés, mindenkihez, aki olvassa... Szoktátok a sütő belsejét tisztítani? Azt a részt, ahova bele kell helyezni a sütőedényt. Hogyan?

Köszi.

2010. nov. 6. 22:40

Köszi, lehet, hogy kipróbálom.

Mi kis grillkolbászkákat sütöttünk tegnap, nagyon fincsi lett.

272. Panna!!
2010. nov. 5. 08:46
sok sok mindent csináltam egyébként már a masinában...pl, sült virsli, tükör tojás, a cordon bleu valami isteni lett benne, és bármelyik sült dolog:)ma halat fogunk sütni benne:D vagyis párom, mert én csak ebédre jövök haza:)....ő is ügyesen használja:)
271. Panna!! (válaszként erre: 270. - Panna!!)
2010. nov. 5. 08:45
ja igen ez a tepsis változat...az actifryosnál rövidebb a sütési idő...
270. Panna!! (válaszként erre: 269. - Df8cdba3b2)
2010. nov. 5. 08:44
a rétestésztás sütit előre gyártott tésztából csináltam:) tehát bolti rétestésztát lefektetek egy lapot egy nedves konyharuhára, megkenem olajjal, ha olyan a rétes akkor kicsi tejföllel is lehet még, rá a köv. lap, azt is megkenem, aztán a 3. lap és megtöltöm töltelékkel...édessel vagy sóssal, ki mivel szereti:) 180fokon nem tudom pontosan meddig sütöttem de látszik a színén ha kész van:)
2010. okt. 28. 12:56

Megadnád a rétestésztás süti receptjét (amilyen részletesen csak lehet)? Köszönöm!


Nekem villanytűzhelyem van, úgyhogy szinte mindegy, melyik fogyaszt áramot. (Nő vagyok, fogalmam sincs az ilyenekről számszerűen.)

De már az eleve takarékos, hogy nem öntesz ki több liter olajat rendszeresen, mint a többi olajsütőnél.

Nem beszélve arról, hogy nem kell ott állni mellette, mint a lábosok mellett, egy csomó időt megspórolsz.

Rántottaknál kevesebb a koszos edény.

Számomra ezek mindent megérnek, a fogyasztással annyira nem is foglalkoztam.

268. Panna!!
2010. okt. 26. 18:11
Ma brassói volt, isteni lett, csak ajánlani tudom....persze ha valaki kizárólag szaftosan szereti akkor előre szólók hogy ez nem az:D
267. Panna!!
2010. okt. 24. 22:02

Ma dült almát vacsoráztam:D és rétestésztás sütit is sütöttem benne:) mindkettő nagyon jó lett:) gyakorlatilag a vékony tészta miatt 12 perc alatt megsült...:)


Csak egy kérdés, egy sütő kb mennyi áramot fogyaszt???csak mert tanakodtunk párommal hogy azon kívül hoyg finomakat lehet benne sütni lehet még takarékos is??? kedden sztem kipróbáljuk a brassóit:)

2010. okt. 24. 17:43

Szia!

A bundás kenyeret én majdnem mindig túlsütöm, egyszerűen nem tudom olyan hamar kivenni, hogy lágy maradjon a tojás. :) De úgy is ízlik. Én szoktam a (2-3) tojásba keverni 1 evőkanál olajat, hogy jobb íze legyen.


A párom ma sült gesztenyét csinált. Próbálta már valaki? 1-2 percenként megkeverte (a lapátot kivette, azzal nem volt jó), 10-12 perc alatt sült meg. Nagyon finom lett, és könnyen meg lehetett hámozni. Nem tudom, hogy az Actifry miatt vagy jó fajta gesztenyét sikerült-e vennie, de jobb lett, mint sütőben.

265. Panna!!
2010. okt. 23. 22:30

Sziasztok!

Most kaptam egy actifry-t a páromtól:) AZ első sütésem naná hogy bundás kenyér lett ma reggel:D nem nagyon szeretjük a bő olajban sültet....párom az íze miatt én pedig inkább a tudat miatt hogy túl olajos::D....finom lett...bár fura volt, hogy az egyik oldala jó tojásos lett a másik meg inkább ropogós, pedig megfordítottam 2 perc után:D "lefojt" a tojás a másik oldalára:)

Remélhetőleg hétfőn vagy kedden sikerül kipróbálni a krumpli, hús sütést is:)

264. becsaj
2010. okt. 18. 12:27

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, nagyon fontos lenne!!!

A sütőnk motorja elromlott, és ahhoz, hogy garanciában megcsinálják, kellene a számla, ami sajnos már nincs meg!

Tudna valaki egy másolás erejéig kölcsön adni egy számlát?

Köszönöm: Barbi

2010. okt. 2. 12:24

Sziasztok! Adtunk még egy esélyt a "brassóinak", pontosabban annak, hogy a hús a krumplival együtt süljön. Ezúttal csirkemellet vágtam csíkokra, gyros fűszersóval pácoltam (+ olaj), a sütőbe a krumplival együtt került (okulva abból, hogy múltkor a hús később berakva nem sült meg), az olajat nagyjából lecsepegtettük, de azért maradt még bőven, fűszerrel együtt, ezért a krumplira nem is tettem külön olajat. (Nyers krumpli volt.) Nagyon jól beszívta a fűszeres olajat, finom lett. A csirke kicsit túlsült, tényleg elég 10 perccel a krumpli után berakni. A múltkor a hússal lehetett a gond.

Összességében nagyon-nagyon finom lett.

262. KGyula
2010. szept. 20. 18:02

Sziasztok!


Megoldottam! Letöltöttem az Internetről!

261. KGyula
2010. szept. 20. 17:01

Sziasztok!


Feleségem meglepte magát egy Tefal Actifry olajsütő csodamasinával. Sajnos, elkövette azt a hibát, hogy nem nézte meg, van-e benne magyar nyelvű termékismertető. Nem volt.


Valaki, tud segíteni? Előre is köszönöm!


Üdvözlettel: KGyul@

2010. szept. 17. 10:40
A tegnapi rántott hal is nagyon finom volt.
259. zsizsmizs (válaszként erre: 258. - Df8cdba3b2)
2010. szept. 6. 11:19
Nekem is ez a bajom a brassóival, én is disznóhúsból csináltam. :( Bár a párom szereti a kiszáradt húst, de nekem nagyon nem jött be. Inkább húschips volt. :S
2010. szept. 6. 11:01

A neten talált brassói recept viszont nem vált be. Igaz, nem csirkéből, hanem sertés combból és lapockából csináltam vegyesen. Nagyon nehezen sült át a hús, amire megsült, addigra kiszáradt. Lehet, hogy nem volt alkalmas a sertés comb erre a célra? Vagy túl nagy kockák voltak? Nem tudom... Pont azért nem csirkemellből csináltam (ahogy a recept írta), mert féltem, hogy nagyon száraz lesz. De lehet, hogy majd kap egy esélyt csirkével is.

Viszont a krumplit megettük, az marha finom lett! Ez most nem fagyasztott volt, hanem mi szeleteltük, hozzáraktunk szalonnakockákat meg fokhagymát meg a húst.


Ezt a receptet próbálta már valaki? (Indiai vajas csirke. Nem folyt bele a gépbe a szósz?)

[link]

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook