Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2011. jan. 8. 14:47
A fasírt is fincsi lett, nekem nagyon bejön a gép. a főzést én is hallottam, de még receptet nem találtam rá.
2011. jan. 7. 20:21
Nekem is van es en nagyon szeretem,de eddig csak sutottem benne.De az olvastam hogy fozni is lehet benne.Nem folyik ki a viz belole es finom az etel.Ha valakinek van tapasztalata legyen szives irjon mar rola.Koszi.
2011. jan. 7. 16:23

Sziasztok!


Tegnap próbáltuk ki először ezt a gépezetet és nem sikerült túl jól. Először hagymakarikával próbálkoztunk aminek a széle megégett de a többi része nyers maradt. Sajna a krumplival sem jártunk jobban. Nem lett egyáltalán ropogós, a széle megpörkölődött úh nem mertem tovább sütni. Nincs vmi ötletetek?

2011. jan. 6. 12:51

A férjemnek ízlett a fűszeres sertéscomb is azt mondta nincs ennek semmi baja nagyon fincsi lett. :)

Ma este farsírt lesz nagyon kíváncsi vagyok ..

2011. jan. 3. 15:44
Végre nekem is van. Próbáltam a mélyhűtött panírozott halrudat, a sült krumplit, és sütöttem benne fahéjas körtét. A körte nagyon finom lett, a többi sem rossz, csak egy kicsit más ízvilág, mintha bő olajban sütöttem volna. De már épp itt az ideje leállni a sok-sok olajról.
2011. jan. 3. 11:50

Most olvastam a gyorsfagyasztott, panírozott tintahal karikákról. Próbáltátok már benne?

Ma este nem tudom kipróbálni, de holnapra beszerzem a hozzávalókat.

Ma estére egy kis sült gyümölcsöt tervezek.

A párom nagyon szeretne már elkezdeni diétázni, ami mellettem igen csak nehéz, neki próbálok meg kedveskedni egy kis almával és szőlővel.

Milyen gyümölcsöt lehetne még hozzáadni?

311. boroscsilla (válaszként erre: 309. - Panna!!)
2011. jan. 2. 16:15

Köszönöm szépen!

Közben a krumpli fincsi lett a sertéscomb enyhén gumis, pedig vizet is tettem hozzá... hm ezen még javítani kell. De ahogy a dal is mondja: NEM ADOM FEL...

310. mohonc
2011. jan. 2. 16:07
Sütöttem benne pici fasirtokat szilveszterre. Lapát nélkül, 20 perc alatt készen lettek.
309. Panna!! (válaszként erre: 308. - Boroscsilla)
2011. jan. 2. 15:39

Szia!

Én minden rántott dolgot keverőlapát nélkül készítem, sztem egy kicsit leverné a prézlit a lapát....annyi hogy félidőben szoktam forgatni őket...

2011. jan. 2. 15:10

Sziasztok!


Nekem is hozott a Jézuska egy Actifry-t már nagyon régóta szerettem volna és most végre sikerült!!!

Nagyon örülök h van ez a fórum ugyanis elég kevés receptet találtam a használati útmutatójában és hát nem azok a tipikus magyaros receptek.

Most éppen sült krumpli készül aztán fűszeres sertéscombit dobok bele remélem sikerülni fog.

Lenne egy két kérdésem a tapasztalt tulajdonosokhoz. Azt látom h rántott dolgokat is ügyesen készít, de nem mindenhol egyértelmű számomra hogy keverőlapáttal vagy anélkül készítitek-e az ételeket. Gondolom a rántott szelet keverőlapát nélkül készül, de pl. a csirkecomb? rántott karfiol? Előre is köszönöm a segítségeteket!

307. mohonc
2010. dec. 25. 18:06

Nekem is hozott a Jézuska ilyet!!!

A sült krumplit már kipróbáltuk, és második kísérletként céklát pároltam benne. Pici olajjal, sóval, 15 perc alatt nagyon finom lett. Husi mellé köretnek - óriási sikere volt.

306. johnnyweiss (válaszként erre: 305. - Kisgabó)
2010. dec. 25. 10:41
Nem folyik le, hiszen annyi olaj nem lesz benne. Ugye ott a közepén ha kiveszed a keverőt, akkor azért van egy kis perem.
305. Kisgabó (válaszként erre: 304. - Johnnyweiss)
2010. dec. 25. 00:01

Köszönöm a tanácsot, az ünnepi halat hagyományosan sütöttem, hátha nem lett volna az igazi. Kipróbálom ebben a masinában is.

Ha kiveszed a keverőlapátot, akkor nem folyik le az olaj az edény aljára?? Persze a hús-hal-szeleteket máshogy nem lehetne megsütni.

Remélem nem fogunk csalódni, és jó kaják sikerednek majd!

2010. dec. 24. 21:43

Én ma próbáltam. Úgy csináltam, hogy kivettem a forgó lapátot, a tál alját ecsettel megkentem olajjal, majd beleraktam a panírozott halszeleteket.

A halszeletek tetejét és oldalát is megkentem olajjal, majd 25-30 percig sütöttem, félidőben megfordítottam őket megint megkentem olajjal a tetejüket és a helyüket is megcseréltem. (van ahol jobban süt a sütő, van ahol kevésbé).

A végeredmény: ízre jó, de a panír nem lesz olyan jól átsült mint bő zsírban vagy olajban. Ettől függetlenül szerintem jó lett.

2010. dec. 23. 21:45

Sziasztok!

Ma vettem egy Actifryt!

Rántott halat szeretnék benne sütni. Valaki próbálta már? Ha igen, akkor nagyon kérem adjon tanácsot! Vagy maradjak inkább a hagyományos olajsütőnél?

Köszönöm, ha segit valaki!

2010. dec. 23. 10:32

Sziasztok!


Lenne egy hatalmas kérésem!

Ha lenne valakinek begépelve olyan receptje amit ebben a Tefal Actifryban finomra ellehet készíteni átküldené nekem mailben?? De teljesen részletesre lenne szükségem, olyanra mintha egy szakácskönyvet olvasnék :)

Szuper recepteket írtok itt de nekem pld. egy sima brassói elkészítése is gondot okoz nemhogy ebben a Tefalban megcsinálni. Látom a bundáskenyértől kezdve egy csomó mindent ebben csináltok csak nekem nem elég részletes hogy az adott ételt hogyan kell elkészíteni. Hátha lenne egy vállalkozó kedvű Actifry tulajdonos aki segítene pár recepttel :)


Előre is köszönöm,

Adrienne

2010. dec. 22. 19:48
Hát be kell szarni...milyen gondjaitok vannak :)))))
300. zsloti (válaszként erre: 298. - Törpikék)
2010. dec. 22. 19:45

Amint kinyitod a tetejét, leáll magától

Zs

299. törpikék (válaszként erre: 297. - Panna!!)
2010. dec. 22. 11:07

Nem sikerült még sparyt szereznem de vettem szilikon ecsetet majd azzal bekenem!

Köszi a brassói receptet!

298. törpikék (válaszként erre: 297. - Panna!!)
2010. dec. 22. 11:06

Szia!

Ma reggel kipróbáltam! Bundás kenyeret csináltam, nekem és a gyerekeknek ízlett a férjemnek száraz volt!

A lényeg meglepett kicsit, hogy zajos de szerintem nem vészes és a lényeg szagtalan a lakás!!


Kérdeznék még! Amikor valamit megfordítotok benne, akkor megállítjátok az on/off gombbal, vagy csak úgy menet közben kinyítjátok?!

297. Panna!! (válaszként erre: 295. - Törpikék)
2010. dec. 22. 09:26

A brassóit én csirkéből csinálom, szóval előbb a krumplit sütöm 25 percig kb, az alá tettem olajat és utána mikor a húst bele tettem már nem is igazán tettem.

A rántott dolgoknál én azt csinálom hogy alá is fújok egy picit a sprayvel és a tetejére is:)

296. zsloti
2010. dec. 21. 19:25

Üdv

Kipróbáltuk az 5 perces fánkot Tefal Actifry sütőben is

A formája ,színe elmarad a sima olajban sütöttől de az íze ugyanolyan finom

A fánk receptjét itt találjátok:

[link]

Zs

295. törpikék (válaszként erre: 294. - Panna!!)
2010. dec. 21. 18:32

Sziasztok!

Tegnap végre mi is megvettük a sütőt! Már 1 éve kinéztem magamnak, de most szántuk rá magunkat a vételre!

Mi a Media M.vettük és volt magyar leírás a receptkönyv végén!

Elsősorban én azért vettem meg, mert utálom az életszagot a lakásban! Imádjuk a rántott karfiolt sült krumplit, de utánna 2 napig ilyen az egész lakás!

Nagyon remélem beválik!

Elolv.a hozzászólásokat, sok jó ötletet szereztem!

De lenne kérdésem! Pl.brassói: amikor a krumplit előre beteszitek akkor arra is tesztek olajat vagy sem elég ami a husin van?!

+rántott karfiol, májnál alá tesztek inkább olyajat vagy a tetejére?

Nem kaptam olaj sprayt, de vettem jó kenőtollat az is jó szerintem.

294. Panna!! (válaszként erre: 293. - Gurabli)
2010. dec. 21. 16:15

Az én tapasztalatom a rántott húsról az hogy nagyon fini:)

rendes olajsütőben sült, nekem néha túl olajos....olyan iskolás menzás érzésem van tőle:D...viszont hogy egészségesebb legyen próbáltam régen sütőben is....az meg száraz lett....ebben viszont az történt, hogy a husi olyan jó szaftos maradt, de nem azért mert tocsogott az olajtól:).....és én csináltam magamnak zabkorpás panírosat is, és majdnem hasonló volt az íze...nekem abszolút megnyerte a tetszésemet, és nem megy az íz rovására nálunk....


Takarítás: úgy tudom lehet mosogatógépbe tenni az edény részét....viszont nekem az nincs:D de nagyon könnyű elmosni, nem ég rá úgy semmi, annyi, hogy a keverő lapátot nehezebb takarítani, de csak azért mert több az apró rés, mélyedés, és én sokat bíbelődöm mindig azzal hogy elmossam....viszont a húsokhoz nem nagyon használom, szóval olyankor le van róla a gond....


Amit még imádok:), hogy beteszem a húst, és amíg sül(1szer meg szoktam fordítani), addig elkészítem a köretet, vagy valami mást, vagy megterítek, elmosogatok, elpakolok a konyhában, és mire kész a husi, mindenhol rend van:D....tehát nagyon szeretem hogy beteszed és kiveszed és ennyi...nem kell forgatgatni,fröcsög az olaj, jujj, odaég, van hogy beteszem és felporszívózom közben:).

293. gurabli
2010. dec. 21. 15:51

Sziasztok! Végigolvastam sok hozzászólást, egyre komolyabban érdekel az Actifry. Lenne pár kérdésem, amire remélem tudtok válaszolni, tanácsot adni.

99%-ban csak jókat olvasok erről a sütőről. Viszont számomra nagyon fontos, hogy a rántott hús (bécsi) olyan legyen, mint az "igazi". Tapasztalataim szerint, ha valami "túlzottan egészséges", az nem túl finom:) Ne értsetek félre, számomra is fontos, hogy minél kevesebb olajat használjak, de azt nem tudom megszokni, amikor ez az íz rovására megy. Ami diétás, csökkentett, ilyen-olyan, az lehet, hogy egészséges(ebb), mint az eredeti, de sohasem olyan finom. Nagyon érezni a húsokon, hogy kevés olajban készülnek?

Amire egy hagyományos olajsütőt lehet használni, arra ezt is lehet?

Könnyen kezelhető, tisztítható (pl. mosogatógépben)?

Köszönöm!

292. Panna!!
2010. dec. 17. 18:42

Csirkemellből csináltam már brassóit:D nem lesz olyan szaftos mint serpenyőben de isteni lett nekem:) 40 perc volt kb...és a 20-25percnél tettem csak bele a húst...


A rántott zöldségek és husi bundája nekem simán megpirul...van olaj spray ezért nem használom a kanalat, azzal fújok alá egy kicsit majd a tetejére is picit , félidőben megforgatom....sőt, ma sült csirkeszárnyakat sütöttem, ropogós lett a bundája.....


Annyi hogy nekem bal oldalon hátul olyan mintha jobban sütne mint mondjuk jobb oldalon elől...ezért én pl húsoknál ahol nincs bent a keverő lapát szoktam forgatáskor tologatni is őket, hogy "helyet cseréljenek"....biztos ott megy valami fűtőszál vagy valami aztán azért sülnek ott jobban a dolgok...nem értek hozzá:D

291. zsizsmizs (válaszként erre: 290. - Nelly1)
2010. dec. 17. 11:37

Én disznó húsból csináltam 2x is. Az én ízlésemnek száraz és rágós lett a húsi, de valaki csinált már csirkemellből is. Ezt fogom én is kipróbálni legközelebb.

Egyébként a disznóból úgy csináltam hogy a befűszerezett húst beletettem, hagytam kicsit sülni, majd rátettem a krumplit, mikor az is félig elkészült az összevágott hagymát. A páromnak ízlett, de ő szereti a kiszáradt húst. :D

A csirkemellnél pont fordítva fogom, először bele a krumpli, és ha majdnem kész akkor a hús.

Jó kísérletezést. :D

290. Nelly1
2010. dec. 17. 10:49

Sziasztok!

Kérnék szépen brassói recepteket...Actifry-ben készíteném!

Köszönöm!

289. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 288. - Zsizsmizs)
2010. dec. 17. 09:17

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Végül is úgy döntöttünk, hogy ilyet kérünk karácsonyra.

Már alig várom, hogy kipróbáljam.

Úgy fogom várni a családot, hogy a pulton ott fog pihenni egy kilo krumpli :)

288. zsizsmizs (válaszként erre: 287. - 11e0b7a6bc)
2010. dec. 16. 16:18
Én rántott csirkeszárnyat csináltam benne. Szerintem egy kicsit más lesz a panír, talán nem olyan ropogós. De meg lehet szokni. Mindenkinek ízlett így is. De pl. nekem a rántott zöldségek nem jöttek be, azokon nem akart megpirulni a bunda.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook