Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek fórum

Tefal actifry olajsütő kipróbált és saját receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
557. mkriszti81 (válaszként erre: 555. - Cherry41)
2011. dec. 14. 15:22

Pár hónapja a metroban volt 1-et fizet 2-t kap akció, úgy nagyon megérte, a jelenlegi teljes árát én sokallom picit, bár sokszor használom, de tudom, ha több főre kéne főzni, akkor már sok lenne időben és talán fogyasztásban is, ha több adagot kellene egymás után csinálni (2 főre kényelmes a mérete).


Mostani akcióról nem tudok, de amit miel írt, az egész jó ár a 42ezerhez képest.

556. miel77 (válaszként erre: 555. - Cherry41)
2011. dec. 12. 17:40

Mennyire olcsóra gondoltál?

A múlt héten láttam az auchanban 35ezerért :) 30 alatt még nem találkoztam vele... Mivel egyedülálló termék, vagyis egyelőre más márka nem gyárt ilyent, én úgy tudom, gondolom amíg nincs konkurencia, vagy nem dobják piacra az újabb változatot, nem nagyon akciózzák le. Én 2 évig vártam, hogy végre legyen vhol olcsóbban, de nem ment le az ára :((

2011. dec. 12. 10:10

Sziasztok!

Van most valahol akcióban ez az olajsuto, vagy hol lehet olcsón megvenni?

554. mkriszti81 (válaszként erre: 551. - Miel77)
2011. dec. 11. 16:35

én tettem a tojásba is csurranásnyi olajat és a panírt is bekentem ecsettel mindkét oldalát jó alaposan - így jó lett! nem egészen olyan puha, mint az olajban sült, viszont nem tocsog az olajban, amitől nyugodtabb szívvel ettük meg :)


Era csinálhatsz benne fagyasztott fél kész ételeket is (kiengedés nélkül), én pl. paellát csináltam már.

Illetve a sült zöldségköret is isteni.


Én a krumplira csak utólag teszek fűszert, mert a só megpuhítja és lassabban sül meg (így 30-35 perc egy teli adag).


Ami nálunk most a kedvenc:

Krumpli kis kockákra vágva, kb 15 perc után hagyma karikák és virslikarikák/ vagy szalonna kockák/ vagy kolbászkarikák stb bele. Isteni!

553. mkriszti81 (válaszként erre: 550. - Era1974)
2011. dec. 11. 16:28
hű ez jó drága tombolaajándék... jól jártatok! :)
552. era1974
2011. dec. 11. 12:58
Köszi,szépen,most jöttünk haza,most állunk neki főzni:-)Csirkemellet,és sült krumplit csinálunk:-)
551. miel77 (válaszként erre: 550. - Era1974)
2011. dec. 11. 09:20

De jóóó :))) Ez nagyon jó ajándék :)

Sztem a legjobb benne tényleg a sültkrumpli :) Egy kanál olajat elkeversz valamilyen fűszerrel, rá öntöd a krumplira és 40 perc alatt kész az 1 kg :)) És ugyanolyan finom mint az olajban sült krumpli :DDD


A fasírt is jó lett nekem benne :)

Sajnos a bundás kenyér, meg a rántott dolgok nekem eddig nem sikerültek :( úgy megkeményedett a panír... lehet több olajjal kellett volna bekenni, vagy sokáig sütöttem???

Próbálkozni kell :)

550. era1974
2011. dec. 11. 07:39

Sziasztok!


Tegnap nyert a férjem egy ilyen tefal sütőt tombolán,nagyon örülönk neki,de nem tudom hogy érdemes használni.Nem olvastam végig a fórumot,de ha lesz időm nekifogok:-))Kérdésem hogy mit érdemes benne sütni,és tényleg elég minimális olaj?

549. ce53b9ff5e (válaszként erre: 548. - Miel77)
2011. dec. 9. 21:18
Hát az enyem mükszik jol,koppkopp,de örömmel olvasom,h a Tiedet is emggyogyitottak. Müködjön,kivanom!Ma jo kis halat sütöttem benne!
548. miel77
2011. dec. 8. 19:18

Sziasztok!

Van itt valaki, akinek javított, szervizelt az acti-ja? Nekem most lesz kész a garanciás szervizelés! Most próbálom, de kicsit félek tőle, hogy megint tönkremegy :( arra lennék kiváncsi, hogy akinek javított, annak azóta működik tökéletesen?? Kösszi :)

2011. dec. 5. 17:21

Én sem tudok kis feketéről, az enyém fehér, de nem mondanám túl nagynak, 2 személyre ideális a mérete, ha többet akarsz benne csinálni, akkor több sütés szükséges.

Nagyon szaftos dolgokat nem csinálunk benne (talán a többiek nevében is mondhatom), ha a lapátot kivesszük, akkor igen, ott a lyuk, nem ajánlatos, hogy bármi belefolyjon. Pl pörköltet nem lehet készíteni benne. De sokminden mást igen :)

546. miel77 (válaszként erre: 545. - Vicuska1980)
2011. dec. 5. 08:43

Szia!

Én a nagyobbat még nem láttam nézegettem meg élőben, de ugye az 50 ezer körül mozog a kisebb meg 38 ezer körül.

A nagyobb az újabb fajta, és az a különbség, hogy az már családi, tehát 1,5 kiló husit/krumplit lehet bele tenni egyszerre. Meg állítólag már javítottak a technikán, és más a kijelzője.

De kicsit én még nem láttam feketében, szóval ha van azt nem tudom miben különbözik.

2011. dec. 5. 00:45

Sziasztok, lehet elkerulte a figyelmem, es nem talaltam valaszt az aggodalmamra, igy megkerdezem toletek akik actifry-t hasznaltok.

Szeretnem szuleimet meglepni karacsonyra egy ilyen masinaval.

Neztem az uzletben a kisebb - fekete szinut es a nagyobb feheret.

Azt szeretnem kerdezni hogy van e valamilyen kulombseg a ketto kozott. En talan a fekete -kisebb mellett dontenek, de nem tudom abba is lehet e barmit pakolni, mert az nem olyan kivehetos, kozepet lyukkal, lehet attol felnek hogy befolyik valami lé vagy szaft a suto belsejebe???

Lehet nagyon butasagot kerdezek, mert nem ertek hozza??

Arra gondoltam hogy abban az esetben ha valami szaftosat suttok benne es ki akarjatok venni a kanalat ebbol a fajtabol- a kisebbol akkor nem csurog el valahova a dolog?

Milyen tapasztalataitok vannak?


Errol a ket suto osszehasonlitasrol kisebb és nagyobb elonyeirol es hatranyairol meg nem olvastam....

544. mkriszti81 (válaszként erre: 541. - Df8cdba3b2)
2011. nov. 9. 22:08

köszi :)


Alaszkai tőkehalfilét vettünk végül, fagyasztottat, elég sokáig kellett sütni, mire ropogósabb lett, mert hiába itattam le a vizet, nagyon vizes maradt.

De végül nagyon jó lett! :)

543. maxité
2011. nov. 8. 20:08
Bocsánat:((( Most látom, hogy itt nem az edényekről van szó.
542. maxité
2011. nov. 8. 20:06
Kicsit off, kicsit nem. Nekem vannak Tefal pontjaim, ha valakit érdekelne esetleg. Szívesen elcserélném valami apróságra.
541. df8cdba3b2 (válaszként erre: 530. - Mkriszti81)
2011. nov. 6. 16:24

Hát... nagyon nehéz tanácsot adni így, mert mindenkinek más jön be. Ha meg eleve nem nagyon esztek halat, még nehezebb. Én mindenfélét szeretek ízre, de a mi szálkás, azt nem vagyok hajlandó megvenni.

A szüleim ki nem állhatják a halszagot, ők minden esetben kizárólag tonhalat vesznek, aminek nem igazán van halíze szerintem.

Tőkehalból is van sokféle.

Ha fagyasztottan veszem, mindig olyat veszek, aminek átlátszó a csomagolása, és meg lehet nézni, milyenek a darabok. A kis szeletes finomabb, mint a nagy. A nagy sokszor zsíros, és az nem jóízű. A zsír látszik is rajta még a csomagoláson át is.

Érdekes, hogy a pangát vizesnek érezted. Hogy csináltad? Én mindig kiolvasztom, lemosom, aztán kicsit kinyomkodom belőle a vizet, és le is törlöm papírtörlővel. (Nagyon csavargatni nem jó, mert úgy meg száraz lesz.)

A lazac tényleg finom, de ha valaki nem szereti az erős halízt, ne nagyon vegye. Rántva nem igazán láttam még lazacot, csak vajon sütve/párolva.

Ettem már vajhalat, sütve és rántva is, iszonyú finom volt, de egy 4 csillagos szálloda szakácsa készítette, fogalmam sincs, hogy lehetne azt a hatást elérni. Biztosan nem sima panír volt.

A ponty jó, de szálkás.

Hekket actifryban még nem sütöttem. Lehet, hogy egyszer kipróbálom.

Halrudacskát már sütöttünk, hosszabb időbe telik actifryban, mint serpenyőben, viszont nekem serpenyőben mindig leázott róla a panír, actifryban nem.

Esetleg ilyesmivel is kísérletezgethettek az elején. Ez van többféle halból, rémlik, hogy még talán valami spenótos lazacot is láttam.

Amit még szoktak használni, az az afrikai harcsafilé. De ezt sem próbáltam még actifryban, csak menzán.

540. df8cdba3b2 (válaszként erre: 537. - BDorina)
2011. nov. 6. 16:15
Köszi a figyelmeztetést, de senki nem mondta, hogy extra szűzben sütünk. :) Egyébként minden fajta olivaolajra rá van írva, mire használható. Az extra szűz az pl. csak hidegen, salátához. De van sütésre alkalmas is.
539. mkriszti81 (válaszként erre: 536. - BDorina)
2011. okt. 24. 22:30
mindenhol azt olvasta, hogy nincs nagyon rá bevált tipp... a fagyasztott jó csak sajna :(
538. mkriszti81 (válaszként erre: 537. - BDorina)
2011. okt. 24. 22:29
igen, benne sütni nem szabad - de az actifry-ban csak egy csurranásnyit öntünk az étel alá (amit be is vesz), szóval NEM TESSZÜK (legalábbis én nem...)
537. BDorina
2011. okt. 22. 00:21

Bocs, hogy beleugatok, de annyi helyen olvastam, hogy kihasználva, hogy kevés olaj kell, olivával sütitek a krumplit, mert az milyen egészséges. NE tegyétek!

Az olivaolajat (az igazi, extra szűz) nem szabad sütésre használni SOHASEM! Ezt minden olasz tudja.

Kikerestem ezt a linket Nektek:

[link]

Aki olivát akar használni (mert valóban csodaszer, mediterrán tájakon fejenként havi fél litert főznek el, de nem is rákosak, állítólag ez az EGYIK oka), az csinálhat belőle akár kenyérre való krémet (hűtőbe tenni, fűszerezni), akár majonézt. Ezekből elég sokat el tudsz fogyasztani és jót tesz. Viszont SOHA ne süss benne! Nagyon káros.

536. BDorina
2011. okt. 21. 22:12

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hogyan süssek benne rántott sajtot? Megpróbáltam Camemberttel, de - ahogy előre éreztem is - szétfolyt. Duplán paníroztam természetesen, más ötlet?

Arra gondoltam, talán lefagyasztom és úgy. Ti hogy csináljátok?

535. miel77 (válaszként erre: 534. - Mkriszti81)
2011. okt. 21. 15:13

majd írd meg hogy sikerült :)

Az jutott még eszembe, hogy a párod a hal kinézet miatt nem szereti sütve? :) ha lazacot veszel, akár fagyasztottat is, szép vörös húsuk van, az szerintem nem az tipikus hal kinézet :) plusz ugye a fagyasztott abból van az a féle, amely olyan kiskockákra össze vannak "gyúrva" Lehet az bejönne neki sütve, vagy az sem???:) Mert az tényleg nagyon finom :) egy próbát megér :)

534. mkriszti81 (válaszként erre: 533. - Miel77)
2011. okt. 21. 13:54
köszönöm, legközelebb veszünk tőkehalat, kipróbáljuk, ha nem jön be, akkor muszáj lesz a lazacot :D
533. miel77 (válaszként erre: 532. - Mkriszti81)
2011. okt. 21. 12:21
ha csak rántva... hmm a tőkehalfilé biztos jó rántva is, olyant már ettem azt hiszem. A lazacot is meg lehetne próbálni, mivel actiban csinálod biztos nem lesz olajos, ami elveszi az igazi ízét. Szerintem friss halból kellene megpróbálni, mert a fagyasztott tőkehal is lehet vizes lesz, a pangaiussal is ez a baj ált. :(
532. mkriszti81 (válaszként erre: 531. - Miel77)
2011. okt. 21. 12:12

igen, sajnos sütve sem hajlandó megenni, csakis rántva, mert úgy kevésbé látja és érzi, hogy hal... nyugi, én sem értem teljesen, pasilogika :D


köszi a választ :)

531. miel77 (válaszként erre: 530. - Mkriszti81)
2011. okt. 21. 12:10
A tőkehalfilé és a lazac szerintem a legfinomabb halak, csak drágák. Nálam a lazac a favorit, mondjuk az sütve isteni, hogy rántva milyen nem tudom... még a hekk fincsi, de az is sütve, valamint a pisztráng :)
530. mkriszti81 (válaszként erre: 528. - Df8cdba3b2)
2011. okt. 21. 12:04

még mindig nem találtam rántott halnak valót, vagyis nem mertem venni, mert a férjem finnyás, nem eszik meg akármit...

mi kb évente egyszer eszünk halat, így azt mondtuk, lehet drága is, de jó legyen


szóval tengeri halak közül (pangasiuson kívül, azt már próbáltuk, nem ízlett, és vizes) melyiket ajánlanád? (amiket boltban eddig láttam: vajhal, lepényhal, alaszkai tőkehalfilé, lazac - ezek közül esetleg valamelyik?)

529. mkriszti81 (válaszként erre: 528. - Df8cdba3b2)
2011. okt. 21. 11:59

csak simán fagyottan beleönttem, olajat sem tettem alá, mert eleve vajon sütötték elő a húst és tengeri herkentyűket, ill. ahogy felolvad, elég levet ereszt


kb 20 perc kellett neki, akkor volt jó, mikor eltűnt alóla a víz (lé)


eddig nem is ismertem, sőt a halon kívül semmi tengerit nem szoktam enni, de ez valami isteni finom így egyben :)

2011. okt. 21. 11:53
Megkérdezhetem, hogy a paellát hogy csinálod? Én még sosem vettem. Megveszem a fagyasztottat. Csak simán beleöntöd és megsül, vagy kell vele valamit csinálni vagy olajat önteni alá? Köszi
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook