Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról, hogy az autósok nagy része nem áll meg a zebránál ha látja, hogy várakoznak? fórum

Mi a véleményetek arról, hogy az autósok nagy része nem áll meg a zebránál ha látja, hogy várakoznak? (beszélgetős fórum)

2009. nov. 10. 10:28
sajnos van olyan autós, aki ha lelépünk a zebrára, még akkor sem hajlandó megállni
19. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Gabcsi8080)
2009. okt. 8. 11:45

Veled értek egyet.


A gyalogos várakozik...Hm én úgy tanultam, hogy ha lelép, akkor kell megállni. Tehát ha jelzi a szándékát.

Egyébként én át szoktam engedni őket.

Itt Szlovéniában nekem is furcsa volt, hogy átengednek. Először futottam a zebrán, majd a párom rákérdezett, hogy hát ezt meg miért? Itt nem idegeskednek és nem akarják kitaposni a beled:)

2008. nov. 21. 14:36
Én próbálok megállni,és többnyire sikerül is:-))
2008. nov. 21. 08:10

nyáron Spanyolországban jártunk..

Ott teljesen természetes hogyha valaki áll a zebránál akkor megállnak az autósok... !!!!

Nekünk az első pár nap nagyon furcsa volt , mert mindig gyanakodva vártunk hogy megállnak-e.....

MEGÁLLNAK !!!!!!!

ez náluk olyan természetes , mint mondjuk ha wc-re kel menni..

tanulhatnánk tőlük....bár én mindig megállok a zebránál....

16. pemete
2008. nov. 19. 13:29
Ha már a gyalogosoknál tartunk, azért említsük meg a bicikliseket is! Akik szerintem a legveszélyesebbek a forgalomban. Mert nem elég, hogy kacsázik az úton, a kereszteződésben, meg a körforgalomban autónak képzeli magát, még a zebrára is olyan sebességgel vágódik le a járdáról, hogy az már fantasztikus. Holott neki le kéne szállni és áttolni, mert ha olyan a zebra, hogy nem látom a járdát ahonnan érkezik, akkor simán elüthetem amikor megyek át kocsival a zebra részen abban a tudatban, hogy nincs gyalogos aki átjönne! De ugyebár ebben az esetben is én leszek a hibás, mert a zebrán ütöttem el!
15. bomee
2008. nov. 19. 13:25

A munkám miatt (több helyen dolgozom) autóval közlekedem. Azonban nem felejtettem el azt az időt amikor gyalogosként jártam-keltem, odafigyelek a gyalogosokra. Mondjuk az szituáció függő, hogy mikor kit engedek át. Pl: ha látom a visszapillantóban, hogy több autó is van mögöttem én igenis megállok a zebránál, ha viszont én vagyok az utolsó a sorban, akkor úgyis át tudnak kelni, amint elhaladtam.

És igen, a zebránál akkor is mindig le kell lassítani.

De jó lenne, ha az emberek empatikusabbak lennének egymással.

2008. nov. 19. 13:17
Kocsogok...
13. d@nu
2008. nov. 19. 13:12
Nekem mindig eszembe jut a babakocsis "hirdetés", amit mostanában nyomnak a TV-ben. Kár, hogy annak, aki a volán mögött ül és nagy ívben tesz arra, hogy más is közlekedni próbálna, elromlott a TV-je. :P
12. pemete
2008. nov. 19. 13:05
Én igyekszem mindig megállni, ha gyalogost látok a zebránál, főleg ha babakocsist, vagy kismamát látok. De sokszor előfordult már négysávos úton, hogy én a külső sávban megálltam, hogy átengedjem az embereket, a belső sávban, meg az idióta majdnem elütötte a népet! Nem is gondolt rá, hogy én vajon miért álltam meg!!! Őt nem érdekli, ő siet!
2008. nov. 19. 13:03
Én mindig megállok a zebránál.Minap engem a két gyerekkel majdnem elütött egy állat.Az biztos,ha megtörténik egyszer a következő lincselést én fogom elkövetni azon aki elütne minket...(ha túlélem).És biztos,hogy a hátralévő életét megkeseríteném annak a valakinek.Kérdem én mi az a 2-5 másodperc még meg kell állni? Hova rohanunk ennyire?A börtönbe majd nem kell rohannia sehova.Mindenki azt gondolja,hogy ez vele nem történhet meg...Miért nem?
2008. nov. 19. 12:59

nálunk az egyik iskolánál reggelente rendőrök vannak a zebránál,segítve az átkelést és még így is múltkor úgy kellett az egyiknek szószerint elkapni egy gyermeket mert az őrült nem állt meg... :S

elég rossz pedig az a kereszteződés nincs lámpa több irányól jöhetnek az autósok... de sajnos csak jönnek,figyelni nem figyelnek... gondolom rendőri irányításra is ezért van szükség minden reggel...

9. andreagirl89 (válaszként erre: 4. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 19. 12:57
Hát nem tudom nagyvárosba mi a szokás mert énis kisvárosban lakom!
2008. nov. 19. 12:57

Nekem friss, 3 hetes jogsim van, mindig megállok a zebránál, ha gyalogost látok.

Az oktatóm erre külön felhívta a figyelmemet, hiszen annyi de annyi gázolás történik zebrán való áthajtás miatt, hiszen sokan nem néznek körbe, mielőtt zebrára lépnek, hiszen megkell állni az autósoknak, így vélik a gyalogosok is.

Csak hát sok majom ezt nem tartja be.

7. gabcsi8080 (válaszként erre: 1. - Andreagirl89)
2008. nov. 19. 12:56

Hát azért az se semmi mikor a "kedves gyalogos lelép én megállok és el akar engedni........rendőr meg majd írja a cetlit.


Különben meg szituációtól függ, nekem azt tanították, hogy nem szabad gyalogost csalogatni.......


Persze megállok én is de 2 emberért nem, aki ráadásul olyan határozatlan, hogy azt sem tudja mit akar..........

6. andreagirl89 (válaszként erre: 3. - 9df60c3431)
2008. nov. 19. 12:56
És ráadásul elvárják hogy megköszönjük azt amit egyébként is meg kellene tenniük!
2008. nov. 19. 12:56
Lenne min változtatni, az biztos.
2008. nov. 19. 12:55
Amíg babakocsival közlekedtünk azért sokan megálltak. Gondolom ez csak kisvárosra igaz...
2008. nov. 19. 12:55

Ez a magyar közlekedési morál.. Tisztelet a kevés számú kivételnek pl Győr :)

Itt nálunk jó ha 10 perc alatt átérek az úton úgy hogy nem ütnek el, nem szitkozódnak, és nem dudálnak.

2008. nov. 19. 12:54
A kérdés hogy az autóból vagy az autó előttről nézed:D
2008. nov. 19. 12:53

Sziasztok!


Engem ez felháborít!!És nektek mi a véleményetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook