Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Light Pizza, és egyéb light ételek fórum

Light Pizza, és egyéb light ételek (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 9. 07:57
Óvatosan a light-okkal. Nem ellenség, de sokszor alig tartalmaz kevesebb kalóriát, mint a hagyományos. A teljes őrlésű az más tészta :-). Kalóriában szinte ugyanannyi, mint a fehér lisztes, de egészen más az összetétele. Sokkal alacsonyabb a szénhidrát tartalma, fehérje és rost is van benne. Sok összehasonlító táblázat van. Üdítőben is az a light, ami max 15-20 kalóriás. EZ kb. fele a hagyományosnak. De pl. a light popcorn amellett, hogy fűrészpor ízű, összesen 30 kalóriával kevesebb, mint a hagyományos. 400-430. Ennyiért nem éri meg fűrészport enni. Amúgy nem hiszem, hogy Don Popo érdemben túl sokat tud csökkenteni a kalórián a normálhoz képest. Még a light mozzarella is elég kalóriadús. A sonka az meg sonka így is úgy is. Egy diétában így is úgy is kihágás, ha csak nem állsz meg 1 szeletnél. Akkor meg jöhet a brutál is.Talán annyi előny vena, hogy a t. ő. tészta jóval tömörebb, hamarabb laktat.
2010. febr. 22. 09:52

hülyeség.

volt már erről szó, h jobban hizlal mint az rendes kóla stb..

meg a koffein mentes kávé...sokkal többet ártunk vele magunknak mint a rendes kávéval..mert több kezelésen megy át, h kivonják belőle a dolgokat..


én hülyeségnek tartom ezeket a termékeket.

17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Fehér Judit)
2008. nov. 19. 15:33
Nem csak a cukorról beszélek, sokkal több fehér lisztet esznek az emberek, mint cukrot, a legrosszabb, a kettő együtt, a kis illatozó kakaóscsigák, túrósbukták és társaik.
2008. nov. 19. 15:25
Létezik egy stevia nevű növény, azt szokták még édesítésre használni. Én is használom. Van egy kis mellékíze, de mostanában megjelent egy mellékíz nélküli stevia édesítő, Crysa Nova a neve. Ez teljesen természetes és egészséges.
2008. nov. 19. 15:17
Azt értem, hogy a szénhidrátokra van több alternatíva is, de azt hallottam, hogy a különböző édesítőszerek nem igazán tesznek jót, ha mézzel helyettesítem a cukrot, akkor meg ugyanott vagyok.
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Fehér Judit)
2008. nov. 19. 15:09
Nem emiatt nem laksz vele jól. Amiatt érzed, mert a cukor és az egyszerű finomított szénhidrát függőséget okoz. Ha nem kapsz, azonnal követeli a szervezet. Egy hét alatt azonban simán le lehet róla szoktatni, az első két napon a falat fogod kaparni, de ha kibírod, hamar megszűnik.
2008. nov. 19. 14:57
Én nem igazán tudom, hogy működnek-e ezek a dolgok, de szeretnék hinni benne. Egyébként pedig a light/cukormentes/stb. kajákkal az a baj, hogy emiatt nem igazán lakik jól velük az ember.
2008. nov. 19. 12:43
nagyjából már nézegettem,köszönöm:)már a norbi módszert...csak az a baj,hogy hármas függő vagyok:D:D:Dmost nézem az étel rendelését,háááát...elég húzós áron van,az biztos:S
11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2008. nov. 19. 12:14
A Norbi módszernek az a nagyszerűsége, hogy nem kell a márkázott kajáit venned ahhoz, hogy lefogyj. Keresd meg a honlapján a kódokat és ha fogyni akarsz, elsősorban 1-eseket egyél, elvétve 2-eseket, de a 3-asokat felejtsd el jó időre. Itt a receptek között is találsz egy csomó U1-es kaját.
10. dancingqueen (válaszként erre: 8. - Enci2)
2008. nov. 19. 12:11
norbis-kaja azt jelenti,hogy update dologgal el vannak látva,vagy normál kajákat, csak a kódjuk besorolásával akkor eszed,amikor "szabad"?
2008. nov. 19. 12:10

köszönöm a lányok a sok jótanácsot:)nem tudom,hogy norbi kaját hol lehet rendelni-meló helyre szeretnék. találtam olyat,ahová egy hétre előre leadhatom a rendelést, pedig nekem ilyen ad hoc módon kéne egy-egy fogás(tudtok esetleg ilyet?)


örömmel hallom,hogy azért nem oylan borzasztó a Dp pizza:)hogy mekkora,azt nem írták(centire),de jó lenne valakivel felezni...mert hát ugye,mint minden"egészséges" kaja ez is jóval drágább,mint a zsírban tocsogós(ez is baromira bosszant egyébként...legyél bio,meg egészséges,csak háromszor annyiba kerül,mint a sarki közértben a kakaós csiga)

8. enci2 (válaszként erre: 5. - Dancingqueen)
2008. nov. 19. 12:06
Szia.. Én már régóta Norbizok, és lefogytam az életmód programjával (nem csont soványra, de az nekem nem is tetszik, inkább csak vékonyra:o)), én szinte csak norbis kaját eszek... A Norbis pizza az nagyon finom, szerintem, ha jól van megcsinálva még a rendes pizzánál is jobb!! A teljes kiőrlésű pizza - vki írta is - jóformánn ehetetlen... Light egy pizza sokmindentől lehet, pl.. sovány sajt, sovány húsok, cukormentes öntet. Az update lisztek valóban hashajtó hatásúak, de nem mindegyik és nem mindenkinél - ez egyéni!!
7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Dancingqueen)
2008. nov. 19. 11:56

Dehogy van benne hashajtó. Az édesítők többségének van egy enyhe hashajtó hatásuk. Erről viszont kérdezd inkább villerst, ő a szakember.


A Norbi kajája nem light a szó hagyományos értelmében. Egy speciális lisztkeverékből vannak a tészták, amiben elenyésző a felszívódó szénhidrát.

2008. nov. 19. 11:53

nekem mondjuk ízlett a DP light pizzája, már nem emlékszem melyik ízt vettem annakidején, de rendeltem többször is tőlük.

teljes kiőrlésű lisztből van a tésztája, mondjuk én másban is szeretem a teljes kiőrlésű liszt ízét.

na jó, azért bevallom, hogy a hagyományos, túlfinomított és jósokzsírossajtos verzió jobban ízlik:))))


(azt hiszem amúgy a light verzióban kevesebb a zsír, mert nem zsíros sajtot használnak, hanem valami zsírmentest)

2008. nov. 19. 11:51
és pl a norbi kaják?azok mitől light-ok,és miért "fogysz tőle és nem hízol"?olyasmit hallottam,hogy hashajtó van benn!!!:(ez igaz lehet?
4. dancingqueen (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 19. 11:50

hihi:)köszi:)


bizony, a Don ****(csak hogy ne legyen reklám:P) láttam, és felcsigázott...ezekszerint nem túl jó az íze:Sde valóban kevesebb kalória meg mifene lehet?

3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Dancingqueen)
2008. nov. 19. 11:45
Szerintem attól, hogy nem fogod megenni :)). Teljes kiőrlésű lisztből készül, szerintem teljesen alkalmatlan az emberi fogyasztásra :). Viszont több mint egy éve rendeltünk, s ha még mindig rajta van az étlapon, valakinek csak bejön.
2008. nov. 19. 11:45

Light pizza???

Manapság miket ki nem tudnak találni...szerintem nem lehet ugyanolyan az íze,mert akkor miért nem csinálják alapból lightosabbra,nem?

2008. nov. 19. 11:42
Sziasztok! Meg szeretném kérdezni, hogy valaki kóstolta-e már a don pepe(vagy bármelyik más ételszállító) light ételeit?Szembe jött velem egy "light pizza" felirat, és nem tudom eldönteni, vajon mitől lehet light, milyen lehet az íze,és vajon tényleg kevesebb kalóriát, zsírt, szénhidrátot, ezt-azt tartalmaz-e...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook