Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a jobb: könnyűszerkezetes ház, ami áll 3 hét alatt vagy a hagyományos? fórum

Melyik a jobb: könnyűszerkezetes ház, ami áll 3 hét alatt vagy a hagyományos? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 17. 22:23
ja, ez kicsit offtopic :D
22. f303be5590 (válaszként erre: 21. - Svarc)
2010. aug. 17. 22:22
melyik adatlapon?
21. svarc
2009. ápr. 5. 19:51

ELSŐ KÉZBŐL...

A MINŐSÉG MINDKÉT ESETBEN A KIVITELEZŐ LELKIISMERETESSÉGÉN MÚLIK.

23 LAKÓHÁZAT ÉPÍTETTEM FALCO KÖNNYŰSZERKEZETES TECHNOLÓGIÁVAL, ITTHON ÉS EURÓPÁBAN IS OTTHON ...

( adatlapon az első 3 kép )

2008. nov. 19. 14:51
köszönöm
19. Kedveske (válaszként erre: 2. - Eprecske)
2008. nov. 19. 13:31
Ebben a témában már van két fórum is (sajnos a címüket nem tudom), ott is sokan leírták a tapsztalatukat.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 14. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 13:05
Köszi! Szervezkedtünk is eleget! Amikor szülés előtt befektettek hozta a férjem a nyílászárós katalógust! Legalább eltereltem a gondolataimat. :) Ezeket a munkásokat, meg mestereket rendesen kell hajtani. :) Sokszor sajnos az idő sem kedvez ugyebár. Szerettünk volna úgy beköltözni, hogy a pici már "oda szülessen". Csak pár hónapot késtünk.
17. emagdi (válaszként erre: 14. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 11:58

szia!

nem tennél fel 1-2 képet a házatokról az adatlapodra? nagyon kíváncsivá tettél a leírásoddal, biztos nagyon szép a fa burkolat belülről, de nem nagoyn tudom elképzelni, hogy hogyan néz ki, ha esetleg tennél fel fotót, az szuper lenne:)))

persze ha nem, megértem, csak gondoltam megkérdezem, hátha:)) köszi!

2008. nov. 19. 10:49

Gondolat köszönöm szépen.


És várom a további tapasztalatokat érveke mindkettőt illetően!

Köszönöm!

15. c0c88e77c0 (válaszként erre: 13. - Eprecske)
2008. nov. 19. 10:43
igazán nincs mit:) kívánom,hogy Ti is megtaláljátok a számotokra megfelelő megoldást és építkezési módot :) szívből kívánok sok sikert hozzá :)
14. c0c88e77c0 (válaszként erre: 12. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 19. 10:42
szerintem az időintervallum nem annyira számít,inkább a végeredmény,hogy azzal legyünk elégedettek igaz,nem jó ha nagyon elhúzódik hosszú-hosszú hónapokig,netán évekig.... nekünk az 5 hónapban benne volt a régi épület elbontása mert amikor megvettük a telket akkor volt rajta egy ház,és a bontáshoz is megkellett várni az engedélyt...és sajnos én azt tapasztaltam,hogy sok engedély csúszhat... és ezért írtam az 5 hónapot de ez nem mind építkezés volt,hisz körülbelül 3-4 hét úgy telt el,hogy nem költöztünk még be,viszont már készen volt a ház,csak én csinosítgattam,otthonossá tettem, megvártam a bútorokat, a készítetett konyhabútort,mert gyerekkel nem szerettem volna átmeneti helyzetben lenni,dobozokkal zsákokkal körülvéve... úgyhogy megvolt minden hamarabb, de nekem nem ez számít :) amikor konkrétan beköltöztünk ,már a ruhák is a szekrényben voltak,játékok is a helyén és a kertben is kinőtt a fű :) gartulálok a házatokhoz, főleg ha ti úgy érzitek szuper lett a végeredmény és jól érzitek magatokat benne akkor méginkább :):) gratulálok :)
13. eprecske (válaszként erre: 11. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 10:30
Köszönöm hogy megosztottad velem a tapsztalataidat!Kívánom h. sokáig élvezzétek ez a házat :)
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 9. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 10:26

Szia!

Nekünk hagyományos házunk van paraszt födémmel. 8 hónap alatt készült el. Mi sem kapkodtuk el. Akkor elég gyorsak voltunk mi is!

2008. nov. 19. 10:22

tartósság szempontjából csak annyi,hogy ez nem "sima" fa! mi Svájcból hozattuk a faanyagot, speciálisan vannak megmunkálva,kezelve illetve áztatva többféle anyagban és így tartós,illetve tűzbiztos!

És olyan technikával vannak összeillesztve,hogy nagyon biztosan áll,nem recseg nem érezni a mozgást! és nem utolsó sorban nagyon szép és annyira jó a hangulata,az ismerőseink közül eddig mindenkinek nagyon tetszett:) nekünk sehol sincs festett felület csak fa az egész,így nincs gond,hogy lepiszkolódik a fehér festett fal! kívülről pedig rendesen bevan színezve és nem látszik,hogy fából van,illetve így védve van az időjárás viszontagságaival szemben is ! mi amúgy fa mániások vagyunk,amikor panelben laktunk is az egész lakás borovi fenyővel volt belül burkolva mindenhol és amikor eladtuk akkor egy hét alatt elkelt bútorostúl,szőnyegestűl :) a csodájára jártak :) nem is olyan volt mint egy panellakás :) de persze lehet akinek rosszak a tapasztalatai, én ezt maximálisan tiszteletben tartom és sajnálom ,de én egyenlőre rosszat nem tudok mondani:)

2008. nov. 19. 10:18
Azt hallottam hogy a gyors házaknál van ami fém vázas.Tényleg van ilyen?Arról esetleg + tapasztalat vkinek?
9. c0c88e77c0 (válaszként erre: 6. - Eprecske)
2008. nov. 19. 10:10
maga a ház párhét alatt elkészült vagyis a szerkezete!a benti munkálatok kicsit több időt vettek igénybe például a gáz,fűtés,víz... volt,olyan,hogy különböző engedélyekre kellett várakozni ami miatt nem tudott haladni a munka de teljesen készen lettünk kb.5 hónap alatt mindennel ! lehet,hogy lehetett volna gyorsabban is, de én nem szerettem volna kapkodni,azt szerettem volna ha minden precíz és olyan amilyennek megálmodtuk :)minden munkálat szépen haladt ahogy kell :)illetve tényleg akkor költöztünk be amikor az utolsó függöny is a helyén volt! mi nem a gyorsaság miatt szerettük volna hanem a hangulata miatt :)lassan két éve,hogy beköltöztünk és még mindíg annyira érezni a fenyő illatát,nagyon szeretjük :)
2008. nov. 19. 09:52
A könnyűszerkezetesnek fa a váza. Szerintem nem lesz olyan hosszú életű, mint a hagyományos...
7. *bodza* (válaszként erre: 5. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 09:48
Én a szomszédom tapasztalatát írtam le,azon kívül,hogy gyorsan elkészült,más pozitívumot nem tud róla mondani.
6. eprecske (válaszként erre: 5. - C0c88e77c0)
2008. nov. 19. 09:48

Erre gondoltam amit írtál!

Köszönöm.

Mennyi idő alatt készült el?Szabad megkérdezni mióta laktok benne?

2008. nov. 19. 09:40

nekünk könnyűszerkezetes a házunk vagyis faszerkezetű :) nagyon elégedettek vagyunk! minden megoldott simán mehetett minden a falra rendes mosdó ilyesmi... szintes a ház,nagyon masszív :) fűtés az nekünk padlófűtés+radiátor!

Belül is az egész, teljes mértékben fa,nagyon hangulatos :) kivéve a fürdőszobát ott csempézve van :) nekem csak jó a véleményem,igaz mint írtam ez teljes egészében faszerkezetű,kívülről bevan szigetelve és színezve így nem látszik,hogy fából van, viszont belűl mesebeli :) amikor kész elemekből építik a házat arról nincs tapasztalatom,úgyhogy ha arra gondoltál akkor nem tudok mit mondani :)

2008. nov. 19. 09:22

Köszönöm :)

Ez komolyan nagyon elgondolkodtató :)

3. *bodza* (válaszként erre: 2. - Eprecske)
2008. nov. 19. 09:11

Könnyűszerkezetes ellen:Nem lehet nehezebb dolgokat falra aggatni/pl:álló mosdó kell/

Könnyen leéghet,bármilyen fűtést nem tehetsz be,mert veszélyes.Túlszigetelt.

2008. nov. 19. 09:09

Arra lennék kíváncsi melyiket érné meg jobban.Mi szól mellettük ill.ellenük.Pl: rezsi,ára stb.

Köszönöm a segítséget!!

Az is érdekelne esetleg van-e már valakinek és ő h. van megelégedve :)

2008. nov. 19. 09:07
Melyik a jobb:Könnyűszerkezetes ház ami áll 3hét alatt vagy a hagyományos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook