Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2009. ápr. 9. 14:22
A húgomnak is kihullott a haja baba korában. Mikor megszületett, korom fekete volt a haja. Ez kihullott, azóta világos barna haja van.
83. toncsimimi (válaszként erre: 82. - 5e48d37001)
2009. ápr. 9. 14:21

Láthatóvá tettem!

Légyszíves nekem is küld el!

2009. ápr. 9. 14:05

Vagyis toncsimiminek nem tudom elküldeni,mert nincs kint az adatlapján e-mail cím:(

De akkor Marianna neked elküldöm.

2009. ápr. 9. 14:04

Sziasztok!

Sikerült bescannelnem a cikket,amiről a másik topikban írtam.Természetesen Nálatok nem ez a helyzet,mivel ez csak kisfiúknál fordul elő.Csak atért küldöm el,mert vannak benne tippek,hogy még milyen kezelésekkel lehet próbálkozni.

Csak 2 részletben tudtam bescannelni mert nagyobb a cikk,mint az A4-es felület.Szóval most küldöm az itt található imail címetekre.

2009. ápr. 8. 09:52

Sziasztok!

Ma elkezdünk egy 20 hétig tartó kezelést. Biolán (vagy valami ilyesmi), lézeres program. Stimulálják a hajhagymákat, vérbövé teszik a fejbőrt. A hajgyógyász szerint ettől KI KELL HOGY NŐLJÖN a haja. Hú, hát én már nem vagyok ennyire bizakodó. Hiszem ha látom!:)

Egyébként közben lehet hogy ki fogjuk vetetni a kicsi manduláját... Egy gócponttal kevesebb, egy eséllyel több a gyógyulásra. Majd írok nektek hogy mi volt a kezelésen. Ja, és kaptunk (illetve a volt férjem vett egy homeopátiás szereket, most ezeket is szedjük....

Puszi, csajok!!! javulást, reményt mindenkinek!

79. toncsimimi (válaszként erre: 78. - Marianna1973)
2009. márc. 30. 12:55

Szia Mariann!

Lélekben teljesen veled vagyok, ugyanezt éljük át mi is. Csak Toncsinak már tényleg minimális kis haja maradt. Nekünk már a legelső bőrgyógyászati vizsgálaton egy fiatal doktornő egyből mondta (akkor még csak 2 kis folt volt), hogy anyuka készüljön fel, hogy lehet az összes ki fog hullani! Otthon sírógörcsöt kaptam és nem akartam elhinni... :( Sajnos igaza lett...

Lélekben készülj fel te is rá és próbálj erős maradni!!!


Hallottatok már FLP-s termékekről (Aloe vera), mi most még az Immuno Kids mellett, az Aloe gélt isszuk és a First -el fujjuk a kis fejbőrét. Olyan sok emberen segített már, bízom benne nekünk is használ.

Mennyi idő alatt hízta a kislányod a 4 kg-ot? Gyereknél szerintem az elég sok.


Nyugodtan írd le a problémáidat, hátha tudunk segíteni. Ha más nem legalább, meghallgatunk! ;)

Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 30. 10:48

Sziasztok!

sajnos a lánykámnál semmi változás! A tarkójánál is egyre nagyobbak a foltok!!! A hétvégén teljesen kiborultam!! Mi lesz vele ha kihullik az összes haja??????? Bele sem merek gondolni!!!!! Totál tőben letörik a haja!!!! Próbáltam cinket venni neki, sajnos nem adtak sehol. Mivel a forcapilt is szedi és abban is van, nem ajánlották. Ráadásul abból is annyit szed mint egy felnőtt! Lehet hogy ezért hízott hirtelen 4 kilót? Vagy valami hormonzavar? Nála csak a pajzsmirigy hormont vizsgáták. Van még más hormon vizsgálat is? Azon is gondolkodom hogy elviszem mégegyszer egy másik fül-orr gége dokihoz. Hátha. . . valahogy nem hiszem hogy lelki okok miatt hullik a kis haja. . . .

Már nem nagyon bírom lelkileg!!!!! Ráadásul más jellegű promlémáink is akadtak mostanában... A baj most csőstől jön....

77. toncsimimi (válaszként erre: 73. - Timot)
2009. márc. 17. 14:48

Én is örülnék, ha valaki, aki már túl van ilyen betegségen megosztaná a tapasztalatait velünk!!!


Én személyszerint eddig egy olyan anyukával találkoztam az egyik szakrendelésen, akinek a kisfiának egyszer csak az összes haja, szempillája, szemöldöke kihullott és nem nőtt vissza többet. Ja és nekik sem sikerült kideríteni az okát!!! Borzalmas, hogy mik vannak...

76. toncsimimi (válaszként erre: 74. - Marianna1973)
2009. márc. 17. 14:44

Ma voltunk két helyen kontrollon (Fül-orr-gége, Bőrgyógyászat). Sajnos nem lettünk okosabbak. A Fül-orr-gégész torokváladékot vett, a bőrgyógyász professzor asszony pedig türelemre intett, azt mondta valóban immunrendszerrel kapcsolatos hajhullásról van szó, ami az esetek jelentős részében gyerekeknél magától meggyógyul. Azt amit felnőtteknél alkalmaznak ilyenkor (szteroid injekció, fényterápia), azt nála még nem lehet.

Próbálok türelmes lenni... Hátha csoda történik...


Egy gyógyszerész ismerősünk ajánlotta az IMMUNO KID Multi tabs vitamin tablettát, azt adom a kicsinek, hogy erősödjön. Mások is dícsérik!Próbáljátok ki ti is!


Még azon gondolkodom, hogy egy természetgyógyász vajon tudna segíteni???

75. Marianna1973 (válaszként erre: 73. - Timot)
2009. márc. 17. 11:33

Szia!

Nagyon örülnék neki ha sikerülne felvennem a kaocsolatot az ismerősöddel.Előre is köszönöm!

Üdv: Mariann

2009. márc. 17. 11:30

Sziasztok!

Most konzultáltam a gyermekorvosunkkal. Háát. . . . Szerinte az autoimmun betegség már korábban látszódott volna a laborleletekből. . . De ott minden jó volt.

Szerinte sok az 500 mg C- vitamin a gyereknek, holott a hajgyógyász szerint 1000 mg-ot is szedhet nyugodtan.

Lehet hogy adok neki még D- vitamint, mert iszonyatosan száraz a bőre is a kislánynak. Meg talán A vitamin is kellene pluszba. . .

Szóval ott vagyok ahol a part szakad. Újból tanácstalan, nem tudom merre induljak tovább. . .

73. timot (válaszként erre: 72. - Marianna1973)
2009. márc. 16. 16:29
Sziasztok!Sajnálattal olvasom,h a kislányodnak az allergiavizsgálat negatív lett és a hajgyógyász azt mondta,h autóimmunbeteg!Jézusom........hogy tud ilyet mondani valaki!Ezt csak a vérből tudják megállapítani és ez egy nagyon komoly betegség!A szervezet idegenként fogadja el(pl:a hajhagymát),és folyamatosan dolgozik ellene,ezért is a neve autóimmunbetegség.Ezt a betegséget nagyon erős szteroidokkal tudják szinten tartani,ami a belső szervekre romboló hatással van.Én is egészségügyis vagyok,de ilyet anélkül hogy pozitív labor eredményei nincs valakinek ne merjen mondani senki.Írtam a fiam osztálytársáról ő szerencsére meggyógyult,de sajnos a kolléganőm kisfia is hasonló gondokkal küzd,csak az engedélyét kértem,hogy elmondhatom-e?Náluk 5 éve fennáll sajnos ez a betegség,és most költözés miatt nem tudja felvenni veletek a kapcsolatot,de amint tud jelentkezni fog,amiben tud,segít!Pesten a gyerekklinikán náluk is nézték,hogy nem-e autóimmun beteg a kisgyerek de az erdményük negatív lett.Ezt csak azért írom le,h ne keseredjél el,attól,hogy foltos hajhullása van a kislányodnak nem lehet autóimmun beteg.Egyébként most voltak ők is Szombathelyen egy doktornőnél,jelenleg folynak a vizsgálatok!Sziasztok
72. Marianna1973 (válaszként erre: 71. - Toncsimimi)
2009. márc. 16. 12:48
Olyan a fejbőre, hogy tiszta borosta. Ép a hajhagyma, csak tőben letörik a haj. Vannak új hajszálak, de azok nagyon vékonyak és szőké, inkább pihék. Azt mondta a hjgyógyász, hogy a vastag szálaknak kellene megindulniuk.
71. toncsimimi (válaszként erre: 70. - Marianna1973)
2009. márc. 16. 12:41

Még egy kérdésem lenne. Ahonnan kihullik a kislányod fején a haj, ott egyáltalán nem nő új hajszál???

Nekünk már van, ahol 1-2 cm-es. A frissen kihullottak helyén is már kezdenek az újak látszani.

70. Marianna1973 (válaszként erre: 69. - Toncsimimi)
2009. márc. 16. 12:21
Megnézte mikrokamerával, meg ugye abból, hogy mást nem találtak nála. Szerinte biztosan ez a baja. Nameg beszélgetett vele. Lehet hogy csak nagyon akarok hinni neki, mert már nagyon kellene valami támpont, amiből kiindunhatnánk.De úgy tűnt hogy érti a dolgát.
69. toncsimimi (válaszként erre: 68. - Marianna1973)
2009. márc. 16. 12:05

Hasonlóan érzek én is. :(

Hogy vizsgálta meg a hajgyógyász?

Ilyesmit szerintem vérből lehet megállapítani. Nálunk volt is hasonló vizsgálat az immunológián, de azt mondták minden rendben.

68. Marianna1973 (válaszként erre: 67. - Toncsimimi)
2009. márc. 16. 11:59
Megértelek, én már kezdek depressziós lenni emiatt. Legszívesebben bőgnék egy bezárt szobában. De sajnos a kicsi miatt tartanom kell magam!!!:((((((((
67. toncsimimi (válaszként erre: 66. - Marianna1973)
2009. márc. 16. 11:56

Szia Mariann!

Ezt hogy állapította meg a hajgyógyász???

Mi még nem jártunk hajgyógyásznál, a héten megyünk vissza néhány helyre kontrollra. Egy biztos, hogy nálunk is hasonló probléma lehet! Ugyanis, most hogy beteg volt (vírust szedett össze az oviban) fokozottabban hullott a kicsi haja!!! Úgy gondoljuk valami immun probléma lehet a dologban. Csak a véreredményei mind tökéletesek...

Nem tudom, de mi már kezdünk kikészülni... :(

2009. márc. 16. 10:17

Sziasztok!

Voltunk a múlt héten hajgyógyásznál. Sajnos úgy néz ki hogy a kisány autoimmun beteg, vagyis a saját immunrendszere támadja meg a hajhagymákat, mivel ideget testnek tekinti. Lehet hogy az összes haja ki fog hullani, lehet hogy vissza sem nő. De az is lehet hogy évek múlva igen!Van egy kzelés, ami talán majd segíteni fog rajta. Mutatott képeket a hajgyógyász olyanokról akiknek már segített. Valamilyen ausztrál szabadalom, de még nem tudom pontosan hogy milyen. Nagyon le vagyok törve. De valamilyen szinten kicsit megnyugodtam hogy nem reménytelen a dolog. Ti mit gondoltok? Mit tudtok erről a betegségről?

Puszi: Mariann

65. b09973ea6d (válaszként erre: 63. - Toncsimimi)
2009. márc. 11. 08:55
sajnallak titeket nagyon:(((((.nalunk mindig igy van.kihullik,hosszu ideig igy van,aztan kino es nem telik el kis ido es masik helyrol hullik ki:(((((en is szomorkodom nagyon.nekunk pszihologust ajanlottak,oda jarunk.jovohonapban kell menjunk vissza a borgyogyaszhoz.kitartast kivanok mindenkinek es erot a megprobaltatas elviselesehez!!!
64. Marianna1973 (válaszként erre: 63. - Toncsimimi)
2009. márc. 11. 08:08

Ó, Istenem! Nagyon sajnálom!!!!!!

Mi tegnap voltunk Szombathelyen allergiavizsgálaton, az égvilágon semmire sem allergiás a kislányom. Viszont megbeszéltük az orvossal hogy kap a Tina egy féreghajtó kúrát, mivel az anyuék kutyusaának gyakran van hasmenése, gyógyszereket szed rá..... Hátha a kutyától kapott el valamit... Voltunk már székletvizsgálaton, de azt mondta az orvos hogy nem mindíg egyszerre mutat eredményt a vizsgálat.

Sokat játszik a kislány a kutyussal.

Ma megyünk a hajgyógyászhoz. Ti már voltatok?

Jövő héten meg pchiológushoz. Majdcsak lesz valami. Tina fejbőre elég pihés, de nagyon viszket is neki, meg hámlik. Ma megnézik mikrokamerával. Írok majd hogy mi volt.

Puszi, kitartás, veled érzek 100%- osan!!!!

2009. márc. 10. 13:02

Nagyon szomorú vagyok... :(

Újra elkezdett hullani a haja Toncsikámnak. Minden kezdődik előről.

Ma vettük észre az újonnan kinövő hajszálak között, hogy van egy kis folt... :(

Fogalmam sincs hova forduljak most már, mindent végig jártunk!?

62. Marianna1973 (válaszként erre: 60. - Timot)
2009. márc. 9. 08:05

Szia! Szeretném megköszönni hogy írtál. El is megyünk a vizsgálatra, majd megírom az erdményt! Mégegyszer köszi!

Egyébként az arcüreg röntgen kimutatott minimális nyálkahártya megvastagodást!

Üdv: Mariann

61. toncsimimi (válaszként erre: 59. - Marianna1973)
2009. márc. 6. 20:31

Jaj de sajnállak titeket! :(

Szomorú, hogy még mindig nincs semmi javulás. :(


Nálunk nagyon lassan és nem mindenhol indult meg a hajnövekedés, de legalább javulás látható. Minden egyes hajszálnak örülünk!!!!!!


Nem is tudom mit tanácsoljak, annyira tudom mit érzel... Hátha a hajgyógyász tud valami biztatót mondani!!! Szívből kívánom a legjobbakat!

Írj, ha valami változás történik!

Puszi

60. timot
2009. márc. 6. 18:14
Sziasztok!Nagyon szeretnék segíteni rajtatok ezért leírom a fiam osztálytársának esetét!Nála is már hosszú ideje fent állt a foltos hajhullás.Többféle orvosnál jártak,sikertelenül.Végül az allergia vizsgálat kimutatta a kisgyereknél az állatszőrallergiát.Állatot nem tartottak otthon,de azt mondta az orvos elképzelhető,hogy a gyerek arcüregébe bejutott és megtapadt egy macskaszőr és ez okozza ezeket a panaszokat!Nincs is olyan gyerek amelyik ne simogatott volna kutyát vagy macskát!Kapott erre egy speciális antibiotikumot és meggyógyult!Az arcüreg nagyon nagy gócforrás,vigyétek el a gyerekeket fül-orr gégészetre és kérjétek a röntgenezését!Örülök ha ezzel is segíthettem!
2009. márc. 6. 11:56

Sziasztok!

Újabb folt!!!Megőrülök!!!

Közben átgaloppoztam egy másik topikba is, ugyanez a téma, kaptam már hasznos tanácsot, nézzetek be ha gondoljátok: [link]

Valakinél valami hír?????

Puszi

2009. febr. 20. 15:36

Sziasztok!

Elkezdtük az ovit, de hamar le is betegedtünk. Sikerült megfáznia a kis drágámnak...

Örömmel ment és nem volt semmi probléma. A gyerekek közül volt, aki meg sem ismerte, olyan régen látta, és akkor még persze hosszú volt a haja. Kicsiknél sok idő a 2-3 hónap. Egy-két gyerkőc észrevette és megkérdezte az óvónénit, hogy miért nincs haja Toncsinak. Az óvónő megbeszélte a gyerekekkel és azóta nem is kérdezik, elfogadták. Szerencsére kislányom nem feszeng emiatt!

Nagyon-nagyon lassan, de növöget a hajacskája! :)


Nektek is kívánom a mielőbbi gyógyulást!!!

57. b09973ea6d (válaszként erre: 56. - Marianna1973)
2009. febr. 20. 12:22

ezzel en is egyetertek,ram is ramferne nemi biztatas.de sajna semmi uj,sot meg 1 ujabb foltot vettem eszre a kisfiam fejen:((((.jarunk pszihologosuk,allitasa szerint vannak dolgok amik nagyon zavarjak az iskolaval kapcsolatosan,de mi lesz ha majd nagyobb lesz es meg tobb kihivassal kell szembeneznie???

velemenyem h bizzunk,ne adjunk fel!!!Puszi mindenkinek!!!

2009. febr. 19. 09:53

Senkinél semmi váltzás? Annyira rámférne már valami jó hír!! Bízom a tavaszban, a napfényben, a jó levegőben, talál előcsalogatja a hajszálakat a gyerkőceink fejecskéjén.

Puszi mindenkinek!!!

2009. febr. 11. 12:22

Sziasztok!

Hát sajnos sokkal többet Szombathelyen sem tudtunk meg, de annyiban megnyugtattak, hogy biztosan vissza fog nőni a kislányom haja. Látni az erős hajszálakat, tiszta borosta, a doktornő szerint ledörzsöli a gyerek. Háát mit mondjak, és még nem láttam hogy ilyesmit csinálna. Kapott valami krémet hogy kenegessem a fejbőrét, az van ráírjva hogy ekcéma ellen. Javasolták azt is hogy vigyem el pszhiológushoz. Továbbá járjak a végére annak hogy mitől magasabb az egyik vérvételi eredménye, amiben a májfunkcióit vizsgálták. A gyermekorvos erre azt mondta hogy enyhe túlsúly miatt is lehet nagyobb ez az érték. De Tinám kicsit erős, de nem kövér. Szóval pillanatnyilag ez van.Az új hajszálai növekednek, kb 5%-ában a foltnak. De közben újabb szálak hullanak ki. Kitségbeejtő!!!

Puszi mindenkinek, írjatok nálatok mi van!

Timi, állítólag a mandulája nem gócpont!

Üdv: Mariann

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook