Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. jún. 3. 17:09

Szia Brigi!


Hogy lehet az , hogy leesett? Képtelenség! A speciális rögzítés nem engedi el! Nem értem! Nekem régóta ilyen hajam van, és még soha sem esett le ( Hála Istennek ), 2 hónap után is bírja, igaz , akkor már lazábban, de akkor sem esik le! Nem értem mi lehetett a probléma.

2011. jún. 3. 16:45

sziasztok

képzeljétek,nekünk az első nap után leesett,de aztán visszamentünk Anitáékhoz,és most 4 napja fennt van.még nekem is nagyon fura megszoknom a kislányom,végülis 2 évig semmi hajacskája nem volt:-(kíváncsi vagyok,h hogy fogja majd ő is bírni hosszútávon.Mariann,remélem h a pici lányodnak csak átmeneti ez a dolog,bár lehet h segítene ha szakemberhez fordulnátok,egy beszélgetést megér szerintem,rosszat nem teszel vele.puszi mindenkinek

202. Marianna1973 (válaszként erre: 201. - Eb2bb91636)
2011. jún. 2. 11:21

Szia Gergő!

Egyenlőre itt sopronban a nevelési tanácsadóban jártam más okokból, és ott javasolta egy szakember, hogy pchioológus (hogy is kell írni? :) )segítségét ajánlja, ő ad tanácsot, hogy miként kezeljem ezeket a helyzeteket. Még nem mentem el, hátha csak átmeneti a kétségbeesése, de ha rosszabb lesz a helyzet, biztosan kérek segítséget.

201. eb2bb91636 (válaszként erre: 200. - Marianna1973)
2011. jún. 2. 10:37

Szia Mariann!


Csodálom a lányodat, hogy képes pár hónapra is levetetni a protézist! Én biztos nem merném, enélkül olyan vagyok, mint egy félkarú óriás. Elég amikor a refúzión leveszi arra a 20 percre, de már olyankor is rosszul érzem magam amég nincs rajtam. Nagyon hozzám nőtt, enélkül nem tudnék élni. A napfény miatt nem kell levenni, igaz, hogy szárítja, de akkor több olajat kell rátenni, és nincs gond. A klóros víz valóban nem tesz jót neki, de van egy spré, amivel ha befújod a hajat vele, egy bevonatot képez, és ugyanúgy lehet úszni benne, nem árt neki a klóros víz. Ezt István mondta nekem! A kislányodnak nyilván nehezebb feldolgozni ezt, mint mondjuk egy fiúnak, de nekem is nagyon nehéz volt, annak ellenére , hogy férfiből vagyok, sokat sírtam emiatt, nagyon megviselt :( Nem akartam elfogadni, hogy ilyen szemtelenül fiatalon megkopaszodtam :( De egy lánynak nyilván nehezebb! Szerintem jól tetted, hogy szakemberhez fordultál, hátha tud segíteni egy kicsit! Bízzunk benne! Megkérdezhetem, hogy milyen szakemberhez fordultatok? Lehet, hogy nekem is jó lenne egy ilyen! Előre is köszönöm!


Üdv: Gergő

2011. jún. 2. 08:25

Sziasztok!

Annyira örülök, hogy egyre többen szánjátok rá magatokat a protézisre. Tényleg nem olcsó, de lelkinek nagyon sokat segít!Egy percig sem bántam meg.

Most hogy közeledik a suli vége, Tinám már várja hogy levegyük a protézist pár hónapra. Tavaly sem volt rajt nyáron, nagyon élvezte. Sapi, kendő, és kész. Egyrészt nem annyira macerás a strandon, mivel ott én csak úszósapkában engedtem a vízbe. Semmi gond nem lenne a protézissel, csak a kifésülési procedúrától kíméltem mindkettőnket. Továbbá a klóros víz sem éppen használ a hajnak. Az erős napfényről nem is beszélve. Szóval a nyáron pihentetjük a hajacskát.

Bizonyára említettem már nektek, hogy Tina viszonylag jól viselte a helyzetet, azt hogy alig van hajacskája. Sajnos lelkileg a napokban eléggé mélypontra jutott, sokat sírt, és mindig azt kérdezgeti, hogy miért van ez, mikor gyógyul meg, miér nem olyan mint a többi gyerek. Persze, vígasztaltam, próbáltam ráhatni hogy pozitívan álljunk, bizakodjunk, sok gyerek sokkal betegebb mint ő, stb. De igazán még nem érzem hogy segítettem neki, ezért azt gondoltam hogy segítséget kérek szakembertől , hogy fel tudja dolgozni a helyzetét. Mit gondoltok? Nagyon várom a véleményeteket!

199. Cinege20 (válaszként erre: 197. - Brigitta79)
2011. máj. 30. 10:53

Sziasztok azt megkérdezhetem, hogy mennyibe került? A kislányomnak kellene, nagyon gondolkodom rajta!


Lánykádnak hogy tetetszik? Mit szól hozzá. Hány éves?

198. eb2bb91636 (válaszként erre: 197. - Brigitta79)
2011. máj. 30. 08:51
Örülök Brigi, kívánom, hogy nagyon boldog legyen a kislányod! :) Majd most fogjátok megtapasztalni, hogy milyen a rögzítés. Az első 3 hétben tökéletes lesz, friss, és erős lesz a rögzítés, de a 4.-ik hét után kezd oldódni a rögzítés, lazább lesz. Akkor sem fog leesni, csak nem lesz olyan szoros! Az enyém 9 hetet kibír. Ti milyen időközönként fogtok visszajárni refúzióra? Minden jót kívánok!:)
2011. máj. 29. 21:16
Megvan a picilányom hajacskája!!ma voltunk fennt:-) picit furi még,de tündér hercegnő:-)
196. brigitta79 (válaszként erre: 195. - Eb2bb91636)
2011. máj. 26. 21:48
Jaj remélem,de elöször biztos furcsa lesz neki...remélem h azért nem fogja zavarni.holnap várom h telefonáljanak:-)majd írok ha sikerül felmenni érte,és köszi:-)
195. eb2bb91636 (válaszként erre: 194. - Brigitta79)
2011. máj. 24. 21:50
Brigitta, nagyon örülök! Jó lesz, nagyon, majd meglátjátok!:) Szurkolok!
2011. máj. 24. 21:22

Sziasztok

Ma telefonáltak sopronból,már a vámon van a picikém haja,lehet h hétvégén már mehetünk érte.sajnos nekünk sincs közel,esztergomból járunk...de már alig várom

2011. máj. 24. 20:26
Bár az oviban Nikinek is van barátja. Kettő is. Egyszer az egyik lesz a férje máskor a másik.:) Nagy a szerelem.
192. Cinege20 (válaszként erre: 191. - Toncsimimi)
2011. máj. 24. 20:24

Semmi:((

Voltunk egy genetikusnál és azt mondta, hogy a leletek alapján nagyon szűk körben végeztek vérvizsgálatot, ezért elküldött egy átfogó, teljes vérképes vizsgálatra amire több mint 3 hónapot kell várni.

2011. máj. 24. 18:43

Sajnos, semmi változás. :(

Viszont a kislányom nagyon vidám, sok barátja, sőt kis szerelme is van az óvodában! :) Ez vigasztal, hogy boldognak látom, ez mindennél többet ér!!!

Nálatok valami változás???

190. Cinege20 (válaszként erre: 182. - Toncsimimi)
2011. máj. 24. 14:51

Sziasztok, változás??? Semmi???

Újabb vérvételi időpont aug.30. Szép! Addig várunk.

2011. máj. 16. 15:15
Sziasztok, olvastam hogy mindenki a soproni cégről beszél akik hajprotézissel foglalkoznak.. én találtam egy budapestit is . Őket American hair studióként lehet megtalálni a neten. róluk van valakinek valamilyen információja? vagy összehasonlítási alapja a soproni céggel? mert a távolság miatt nekünk a pesti cég jobb lenne, csak nem tudom hogy ugyanazt a minőséget produkálják -e hiszen a sopronival ha jól értettem a kommentekből mindenki meg van elégedve... csak hát a távolság... esetleg valaki tudna segíteni abban hogy közeli képeket tesz fel a protézisről csak hogy lássam hogy érdemes elcankózni sopronba debrecenből... a segítséget előre is nagy megköszönöm ...
2011. máj. 4. 17:16
Vitaminhiány, nyomelemhiány, gombás fertőzés, bakteriális fertőzés...sok oka lehet
187. brigitta79 (válaszként erre: 186. - Eb2bb91636)
2011. máj. 3. 22:06
szia,hát mostmár lassan 3 hónapja,remélem már nem sok idő:-)és köszi a jókívánságot,írok majd ha meglesz!
186. eb2bb91636 (válaszként erre: 186. - Brigitta79)
2011. ápr. 24. 21:09

Szia Brigi!

Mióta vártok rá? Nekem még annak idején elég sokat kellett rá várnom. De megérte!:) Minden jót kívánok a lányodnak, ég és föld lesz a különbség!:)

2011. ápr. 19. 17:07

Sziasztok!

Én egy 19 éves fiatal srác vagyok, nekem is hajprotézisem van, én is Anitáékhoz járok, ahogy látom mások is!:) Mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek ilyen problémája van, semmi köze a parókázok, nagyon jól érzem magam, újra van önbizalmam!:) Fantasztikus dolog!

2011. ápr. 19. 08:50

Ez még nem sok, de hátha valakinek reményt ad:


[link]

183. KaGeMiNi (válaszként erre: 164. - Gm70)
2011. ápr. 7. 09:43

Sziasztok!


Lentebb gm70 ezt írta:


"Egyetlen doktornő (immunológus, bőrgyógyász, allergológus, stb. végzettségű főorvosnő) segített a diagnosztizálásban"


Írtam neki privátot, de nem válaszotl ezidáig.

Aki esetleg felvette vele a kapcsolatot, az legyen szíves megírni nekem privátban, hogy ki ez a doktornő.


Köszönöm!

182. toncsimimi (válaszként erre: 179. - Cinege20)
2011. ápr. 5. 19:46

Kedves Cinege!


Nem kap semmilyen kezelést Toncsika, mert nincs mire. Ok nélkül nem vágnak bele, ilyen komoly kezelésbe. Viszont örülök, hogy kiderült mégsem autoimmun beteg a kislányom! Minden eredménye negatív lett, mindenféle antitestek, hormonok eredménye tökéletes.

Hogy hova tovább? Nagyon jó kérdés, most egyelőre sehova.

Marad az esti imádkozás, pozitív gondolkodás, öngyógyítás, mást nem tehetünk.

181. toncsimimi (válaszként erre: 180. - Mari20)
2011. ápr. 5. 19:40

Valószínűsítem itt nem egyoldalú táplálkozástól hullott ki egyikőnk gyermekének sem a haja.

Azért, köszi a hozzászólást...

180. Mari20
2011. ápr. 5. 10:13

A- vitamin hiány, egyoldalu táplálozás


sajtot, tejet, szilvát, szalámit, fözeléket,

vegyes étrendet ajánlok


a szervezetnek 3 hónapig is raktározható az A vitamin készlete, kimerültek a készletek ez okozza a hajhullást....


nem gyógyszert, vegyes táplálkozást kövess

a szervezet előállitja amire szüksége van, a kapott üzemanyagból


nekem ez a véleményem

2011. ápr. 5. 10:06

És akkor ezt a kezelést nem is kapja meg?


Nálunk is minden rendben volt az eredményekkel. Most hova tovább???

178. toncsimimi (válaszként erre: 177. - Cinege20)
2011. márc. 31. 20:05

A héten kiderült, hogy Toncsika vérképe tökéletes. Konkrétan ez áll a leleten:

"A rendelkezésre álló eredmények alapján immunhiányos állapot, illetve a felmerült APECED szindróma gyanúja nem valószínűsíthető."


Nem tudom mitévő legyek, kezdem feladni...

Hihetetlen, hogy a semmitől hullik ki egy gyermek teljes szőrzete...


Remélem nálatok legalább találnak valamilyen kapaszkodót, ami segít a gyógyulásban!

2011. márc. 31. 10:20
Szia, én is utánajártam és most a vérvételi eredményekre várunk.
176. toncsimimi (válaszként erre: 176. - Cinege20)
2011. márc. 16. 21:44

Kedves Cinege!


Sajnos ezt a kezelést, amiről az anyuka mesélt már nem végzik nálunk, mert betiltották.


Azonban utánajártam a 164. hsz-ban leírt kezelésnek. Fogadott minket egy professzor, elkezdett velünk foglalkozni. Most egy széleskörű vérvételen vagyunk túl, az eredményekre várunk. Amint tudok konkrétumot és belevágunk vmilyen kezelésbe, ígérem jelentkezem.


Kitartást kívánok mindenkinek!

175. Marianna1973 (válaszként erre: 174. - Brigitta79)
2011. márc. 6. 22:26

Szia!

Oké, persze! A napokban elküldöm jó? Meg kell keresnem a képet.. :)Van egy olyan, ami akkor készült, amikor először tették fel.

Üdv: Mariann

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook