Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
234. Marianna1973 (válaszként erre: 225. - Toncsimimi)
2011. szept. 20. 09:47

Sziasztok!


Igen, elkezdődött a suli, és nem tetettük vissza a protézist.!!!Annyira gyönyörű volt a haja a nyáron!

Viszont újra jönnek a foltok sajnos! Eddig még nemigen látni, legalábbis nem olyan feltünő, de már a feje búbján elléggé villog a kopasz folt. Tarkóján megint semmi haj. De egyenlőre rálóg még a hosszabb tincsek a fetetőről. Sajnos ezt a dolgot sejtettem hogy így lesz.

Ildi, a Tinának is vannak vitiligói, és amikor orvosnál voltunk anno, azt mondták hogy ez is az autoimmun betegség egyik tünete. Viszont Tinánál szépen visszabarnult, már nagyon kicsi a színkülönbség. De nem múlt el teljesen.

Most egy kis méregtelenítő kúrán gondolkodom, hátha segít!

Puszi mindenkinek, és írjatok!

2011. szept. 13. 19:29

Az L-Thiroxint pajzsmirigy alúlműködésre szokták adni. Mind a két gyerkőcnél eltért egy-egy hormon értéke, ezért mind a ketten 1/4 szemet szednek.


A nagynál szerencsére nincs hajprobléma, és remélem soha nem is lesz!!!


Kedves Ditta! Remélem igazad lesz és azzal, hogy elkezdtük szedni a gyógyszert a kicsi is meggyógyul végre!!!

232. Ditta67 (válaszként erre: 229. - Toncsimimi)
2011. szept. 12. 12:43
A pajzsmirigy okozhatja a hajhullást.Nem lehet,hogy ha gyógyszeresen beállítják,elmúlik a gondotok?
231. Cinege20 (válaszként erre: 229. - Toncsimimi)
2011. szept. 12. 12:37
Ez a gyógyszer mira való? A másik gyerkőcnek nincs ilyen hajas problémája?
2011. szept. 12. 12:36
Jelenleg semmilyen kezelést nem kap. Eddig dithranolos szesszel kentük a fejét több mint másfél évig, de ettől begyulladt. Most gyull. csökkentővel kenjük és 2 hét múlva lesz új kezelés. Még nem tudom, hogy mi.
229. toncsimimi (válaszként erre: 228. - Cinege20)
2011. szept. 10. 08:15

Igen ilyen családdal én is találkoztam, hogy gyerekként a kisfiú haja teljesen kihullott, de egy mára elavult ecseteléses kezelés segített neki. Akkor utána jártam a kezelésnek, de nálunk már sehol nem csinálják.

Ti milyen kezelésre jártok?


A sensolite kezelésre még nem jutottunk el, de mindenképpen ki fogjuk próbálni!!!


Endokrinológián voltunk kontrollon, vittem a nagyot is vérvételre, kiderült mindkettőnek 1/4 szem L-thiroxin-t kell szednie. Mindig van valami...

Ráadásul festékhiányos foltok jelentek meg Toncsika bőrén, remélem hogy csak a túlzott napsütés okozta...

Szóval zajlik az élet!

2011. szept. 9. 10:43
Képzeld! Tegnap az orvosnál, amíg várakoztunk, találkoztam egy családdal. Nekik a fiuknak nem volt haja. Többször kihullott. Gyerekorvos mondta, hogy lehet csak vashiánya van. Kapott vas- és c-vitamin cseppeket és széphaja van most már. Sajnos azt hiszem ez nekünk nem elég:(
227. Cinege20 (válaszként erre: 208. - Toncsimimi)
2011. szept. 9. 10:36
Próbáltátok a Sonsolite fényterápiát? Ha igen hatott?
2011. szept. 9. 10:33

Szia, de örülök, hogy írtál!! Minden nap nézem a fórumot, de senki semmi:(


Nálunk semmi változás. Tegnap voltunk kontrollon és abbahagytuk a feje kenését ezzel a szerrel, mert begyulladt tőle a bőre. Most két hétig gyull.csökkentővel kell kenni, utána vissza a dokihoz. Kiváncsi vagyok mit talál ki most.

2011. szept. 8. 18:01

Sziasztok!

Írjatok, hogy vagytok?

Valakinél valamilyen változás?


Mariann! Kinőtt Tina hajacskája a nyáron vagy visszatetettétek a protézist?


Nálunk látványos változás nincs. :(

2011. jún. 30. 16:06
Igen Mariann, a "mi hatásos a hajhullás ellen" című topikban írtam a protézisről, ahol több nő szenved hajhullásban! Pusztán segítségből, a jó szívem vezérelt abban, hogy segítsek másokon, mindenféle önös érdek nélkül! Erre csak azt kaptam az ottani fórumozóktól, hogy én egy szemét csaló vagyok, és hogy takarodjak innan, és különben is mit akarok én itt, meg biztos pénzt kapok cserébe, hogy én ezt reklámozom! Nagyon rosszul esett ez nekem! Rájöttem, hogy a mai világban sajnos nem érdemes segíteni másokon! És a legszánalmasabb az volt, hogy fölse fogják, hogy tulajdonképpen mi is az a protézis, de szidják ahogy csak tudják, és nő létükre olyat mondanak, hogy majd 100-szor inkább parókát vesznek föl, mint ilyen protézist! Ezt elmondtam Anitának, és ő egy legyintéssel csak annyit mondott, hogy ha ilyeneket mondanak, akkor megis érdemlik a sorsukat! Igaza van!
2011. jún. 30. 12:05

Kedves Geri!

Most olvasgattam a hozzászólásaidat, és látom hogy milyen harcot kell folytatnod a protézis védelmében más fórumokon!!!

Sajnálom hogy nem láttam időben, biztosan "beszálltam" volna a küzdelembe!!!!

222. Marianna1973 (válaszként erre: 221. - Eb2bb91636)
2011. jún. 30. 11:56

Szia Geri!

Igen, megértelek teljes mértékben!

Egyébként nekem Anitáék adtak reményt hónapról hónapra, anélkül hogy ígértek volna bármit is!

Nagyon hálás vagyok nekik ezért!

Remélem hogy meggyógyul Tinám teljesen, és nem kell új hajacskát csináltatni. Az anyagi vonzatokról nem is beszélve. Tudod a hosszabb haj többe kerül. De ha kell, hát kell.

Reménykedem csendben hogy ne így legyen!

Minden jót kívánok Neked!

2011. jún. 30. 11:45
Amúgy Mariann, ha a lányod kinövi, akkor , nem kell letenni, csak új fejméretet kell venni, és újat csinálnak!
2011. jún. 30. 11:43

Szia Mariann! :)

Amit mondassz, az igaz is meg nem is :) Az igaz, hogy a férfiaknál jobban elfogadott a kopaszság, de nem fiatal korban sajnos! Én 18 éves voltam, amikor már alig volt hajam, és az ismerőseim, mind kérdezgettek, hogy mi bajom van, milyen betegségem van, hogy kopaszodok? Hiába mondtam, hogy tesztoszteron érzékeny vagyok, úgy néztek rám, mintha a Marsról jöttem volna:( Azon idegeskedtem, milyen lány fog így velem szóba állni? Amióta protézisem van, minden gond elszállt, és ha a Jó Isten is úgy akarja, még szeretném egy jó 50-60 évig legalább hordani, mivel 60 évesen sem szeretnék kopasz lenni:) Nem tudok haj nélkül élni! Abban is igazad van, hogy önbizalmat ad! Méghozzá maximálisan! Enélkül már az utcára se mernék kimenni! Az az egy poén ebben, hogy ugye a protézis láthatatlan, olyan mintha a saját hajam lenni, és mostanában mindig azon idegeskedem, hogy megint ki fogja megszólni a hajamat, mert mostanában mindenki mondogatja, hogy milyen jó genetikám van, hogy ilyen eszméletlen dús hajam van:) Én meg ilyenkor csak nevetek magamban! :)

219. Marianna1973 (válaszként erre: 213. - Eb2bb91636)
2011. jún. 29. 23:11

Kedves Geri!

Azt gondolom, hogy neked sem lehetetett könnyű, és én tudom hogy Neked mit jelenthet a protézis. Magabiztosságot, önbizalmat, stb...

De talán a férfiaknál elfogadott ha kopasz, míg egy fiatal lánynál, nőnél azt hiszik róla hogy rákos. Sajnos ezt átéltem én is, szörnyű volt.Valaki elkezdte terjeszteni a kislányomról.

Néha ilyenkor azt gondoltam hogy talán a fiúknak könnyebb ebből a szempontból.

218. Marianna1973 (válaszként erre: 212. - Cinege20)
2011. jún. 29. 23:01

Szia!

Ha így marad, és nem lesz a nyár folyamán hanyatlás, akkor nem helyeztetjük vissza. Tavaj nyáron sem hordta, de akkor csak 4-5 tincs volt a fejecskéjén. Amúgy is már majdnem két éve hordja, lassan ki foja nőni. :(

217. brigitta79 (válaszként erre: 215. - Geri91)
2011. jún. 29. 21:26
Hát igen Geri,sajna ez van..de ha teljesen meggyógyult akkor visszatesszük,persze,csak rossz lesz most így vinni megint oviba,a többi gyereknek is úgy tetszett:-)dehát nem baj.a dokibácsink is azt mondta,h neki még a pöttyök is jól állnak:-)
216. Cinege20 (válaszként erre: 215. - 470f6cae11)
2011. jún. 29. 19:04
Az egész fején nincs haj. A szempillája és a szemöldöke kb 1 éve van újra.
2011. jún. 29. 18:05
Foltosan vagy mindenhonnan hullik?
2011. jún. 28. 18:33

Sziasztok!

De jó olvasni a jó híreket!Örülök neki nagyon,és tényleg reményt ad:-)Képzeljétek a pici lányom meg bárányhimlős lett,úgyhogy le kellett vennem a protézist,mert a kis feje is tele lett pöttyel,úgyhogy most meg kell várnom még teljesen begyógyulnak a pöttyök..szegénykém mondja is,h már nem "aranyhaj"..de nekem így a legszebb akkor is :-) puszi mindenkinek,és még sok-sok hajnövekedést!:-)

213. eb2bb91636 (válaszként erre: 211. - Marianna1973)
2011. jún. 28. 16:02
Örülök Mariann, hogy a kislányodnak van még esélye! Bízom benne én is , hogy újra kinő a saját haja! Bár én sajnos nem hinném, hogy ilyenekben hihetnék, mert férfias hajhullásom van, fejtetőn semmi a forgómig, oldalt és hátul a tarkón van még hajam:( Úgyhogy sajnos az életem végéig kell nekem a protézis, de már annyira megszoktam, hogy eszembe sem szokott jutni, hogy nekem protézisem van:) Mintha a sajátom lenne! A lányodnak mégegyszer jobbulást kívánok!
212. Cinege20 (válaszként erre: 211. - Marianna1973)
2011. jún. 28. 11:46

Szia,

hát ez szuper!!! Nagyon örülök Nektek. Csak nyárra vették le a protézist? Vissza kerül majd?

2011. jún. 28. 11:25

Sziasztok!

Nagyon jó hírem van, de csak óvatosan merek örülni. Tinuskának levették a protézist, és olyan szép a saját hajacskája alatta, hogy nem is kell kiskendő!!!! Ahol foltjai vannak, éppen rálóg a kinőtt haj! Igaz, hogy puha, selymes, nem túl erős a haj, de ennyire még soha nem nőtt meg a haja!!! Szóval nagyon jó érzés!!! Elmodhatatlanul.

Bízom a sorsban, hogy teljesen rendbejön végleg. Pláne azért hogy reményt adjak Nektek is!!!

Puszi mindenkinek!!!

2011. jún. 28. 10:52
Nem! Mi ez a Sensolite fényterápia? Érdekelne! :)
2011. jún. 26. 10:12
Még nem hallottam róla. Utánanézek. Másnak segített már?
2011. jún. 25. 22:04

Szia Cinege!

Sajnos a fején semmi változás a kislányomnak, de az arcán sok helyen egyre több apró pihe látható. Biztos a napfény jótékony hatása miatt indult be. Egyébként most hallottam a Sensolite fényterápiáról, azon gondolkozom lehet nekünk is segítene. Ti hallottatok már róla???

2011. jún. 25. 19:21
Sziasztok, Toncsimimi nálatok semmi változás? Nálunk foltos hajnövekedés látható. De van olyan hely ahol semmi. 2-3 tincsben hosszabb-rövidebb hajszálak.
2011. jún. 16. 15:34

Hogy van a lányod Brigi?

Mi újság a hajával?

Remélem minden rendben van! :)

205. brigitta79 (válaszként erre: 204. - Eb2bb91636)
2011. jún. 9. 11:40

Szia Geri


Pedig tényleg leesett..a kislányom hajnalban állt az ágyánál,kezében a hajacskájával..édes volt:-)de azóta fennt van,semmi gond.mondta az anita,h elöször nem rakta annyira erősre,h tudja szokni a kislány,dehát nem gondoltuk h ilyen hamar elenged.meg a pici lányomnak semmi hajacskája nincs ám,azért is nehezebb a rögzítés.elég jól megszokta már,remélem rendben lesz minden:-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook