Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. márc. 14. 13:20

Sziasztok!

Marianna1973! A Tűzoltó u-i klinikán belül hová mentek? Mi tegnap voltunk ott az immunológián, de semmi bíztatót nem hallhattunk. Persze akinél megállapították a hajhullás okát, azt sikeresebben tudják kezelni, de sajnos (vagy szerencsére) nálunk nem áll betegség a háttérben. (vagyis jelenleg nem tudják az okát.) Azt mondták, hogy kicsit immunhiányos, esetleg a jövőben azt lehet infúzióval pótolni, de ettől nem hinném, hogy kinő a haja. Vagy spontán visszanő, vagy nem. Járunk hajgyógyászhoz, még kézrátétes energiával gyógyítókhoz is... Ki tudja, mi fog segíteni. Hátha egyszer sikerül!

263. Cinege20 (válaszként erre: 261. - Marianna1973)
2012. márc. 12. 14:02
Drukkolunk! Várjuk a fejleményeket! Feltétlenül írd meg mi volt. Milyen orvoshoz mentek?
262. Cinege20 (válaszként erre: 253. - Toncsimimi)
2012. márc. 12. 14:00
Igen nálunk is ez a vigasz. Sulit mikor kezditek, vagy már jár?
2012. márc. 11. 19:47

Sziasztok!

Szerdán megyünk 3 év után újra a tűzoltó utcai klinikára. Remélem hogy ezúttal lesz valami eredmény..Nagyon izgulunk!

Puszi mindenkinek!

260. Micurgo
2012. márc. 6. 13:28

Sziasztok!

Végigolvastam a 9 oldalas levelezéseteket, nagyon sajnálom, hogy ennyi megpróbáltatáson és vizsgálatokon kellett végigmennetek.

8 éves kisfiam fejecskéjén, hátul, kb. 2 hét alatt kialakult egy 3 cm átmérőjű kopasz folt. Szerencsére dús haja van, még a rálógó tincsek takarják neki. A háziorvos Elocom oldatot írt fel, és kénes samponnal mossuk.

Jövő héten megyünk bőrgyógyászhoz. Ha jól gondolom, utána orr-fül-gégészhez célszerű menni. Ha van vmi tanácsotok, szívesen fogadom. Előre is köszönöm!

2012. febr. 25. 16:25

Hát igen, így is fel lehet fogni, szerencsére az én kislányomnak sincs semmi komoly baja, ezért én is hálát adok. De azért a reményt nem adom fel, hátha...

Mindenesetre drukkolok az összes sorstársnak, és köszönöm a biztatást

2012. febr. 24. 21:40

Én egyszer egy kamasz fiúval találkoztam, akinek 10 évvel ezelőtt volt hasonló problémája és kinőtt a haja. Másról sajnos nem tudok...


Kislányom lassan 3 és fél éve él ezzel a problémával, de szerencsére eddig komoly sérelem nem érte a kis lelkét. Éljük a mindennapos életünket: korcsolyázni és úszni járunk. :)

Az iskolától én is félek, de remélem maradandó negatív élmény nem fogja érni. Megtanultunk együtt élni ezzel a problémával, és örülünk, hogy nem egy súlyos betegséggel kell megküzdenünk!


Légy erős és hidd el, így is lehet teljes és boldog életet élni!!!

2012. febr. 23. 22:33

Szisztok!

Hát, nem nagyon nyugtattatok meg! Persze mi is túlvagyunk mindenféle vizsgálaton, mint ahogy írtam, most hajgyógyászhoz készülünk. Ám ott sem biztattak sok jóval, azt mondták, valószínűleg várható javulás, de hogy véglegesen meg is marad-e a haja, az igen kérdéses. Bár előfordult 1-2 gyerek, akinek megmaradt. Az alopécia rendelésen is azt mondták, hogy van, akinek spontán visszanő. Őszintén, ismertek ilyen gyereket? Mert én egyelőre főleg negatív példákat látok magam előtt. És a ti gyerkőceitek hogyan viszunyulnak a problémájukhoz? Én attól félek, hogy ha egy picit nagyobb lesz, rengeteg hátrány éri majd az állapota miatt, ami nagyon meg fogja viselni a kis lelkét.Próbálok erős lenni, de nehéz ám!

256. toncsimimi (válaszként erre: 254. - Butterfly83ster)
2012. febr. 22. 22:13

Lelkiekben teljesen együtt érzek veled. Én is ugyanezt éltem át, amit te most. Az egész család stresszben élt hónapokig, hetekig kutakodtam a Net-en hátha valami okosságra, jó tanácsra bukkanok, de sajnos érdemben segítséget nem találtam. Viszont nagyon sok sortársat igen, ami egy kicsi megkönnyebbülés volt, hogy a kislányom nincs egyedül a problémával.


Én indítottam ezt a fórumot, ha van időd olvasd végig milyen sok mindent próbáltunk végig az érintett anyukákkal.

Sajnos biztatót személyes tapasztalatból nem tudok írni, mert mi 3 éve stagnálunk.

Viszont, ahogy Mariann is írta, nem tudhatjuk mit hoz a jövő és a remény hal meg utoljára!!!

2012. febr. 22. 15:00

Szia!

Szegény Annácska! Pedig milyen picurka még! Sajnos mi itt a hoxán is azt tapasztaljuk, hogy ennek a betegségnek az analizálása is nagyon gyerekcipőben jár még. (ne haragudj, ha negatív vagyok egy kicsit)!Járunk időről időre vizsgálatról vizsgálatra, de ha elérünk is egy kis javulási eredményt, az többnyire átmeneti.

Azt gondolom hogy a betegség okát sem tudják még, nemhogy a gyógyítását.

Mi szerencsésebb helyzetben vagyunk,mert a kislányomnak soha nem hullott ki totálisan a haja, kb 20% mindig maradt, aztán újra kinőtt, aztán, máshol megint kihullott. És ez így megy évről évre....

Beszéltem anyukákkal akik amerikát is megjárták a megoldás reményében, de sajnos semmi redményt nem értek el.

Nade a remény hal meg utoljára, bízzunk az orvostudományban, amilyen ütemben fejlődik,ki tudja hátha holnap megtalálják a probléma okát.

Nekünk édesanyáknak kell erősnek lennünk, és mi itt a hoxán is bíztatjuk egymást!

Ha van kérdésed írj nyugodtan!

2012. febr. 21. 23:26

Szisztok!

Még új vagyok itt. Kislányomnak, Annának tavaly májusban kezdett hullani a hajacskája, s októberre kihullott mind, sőt a szemöldöke, szempillája is. Idén januárban töltötte be a 2. életévét. Mindenfélét vizsgáltak rajta (autoimmun, pajzsmirigy, vitaminhiány stb), minden negatív, ill. volt egy kis vas- és szelén hiánya, de már nincs, a haja mégsem nőtt vissza. Pár napja jutottunk el az alopécia szakrendelésre, ahol széttárták a karjukat, azt mondták előfordul, ez van. Vagy visszanő, vagy nem. Viszont én nem hiszem, hogy ölbe tett kézzel kellene várnunk a csodát! Kíváncsi volnék a tapasztalataitokra, hogy milyen módszerekkel próbálkoztatok, és milyen eredménnyel.

Köszönöm

2012. febr. 13. 18:07

Ó, nagyon sajnálom! :(

Nálunk sincs semmi változás, már kezdünk beletörődni a helyzetbe...


Mindig azzal vigasztaljuk magunkat, hogy ennél rosszabb soha ne legyen!!!

2012. febr. 13. 09:49
Sziasztok! Úgy tűnik, hogy nem használt a szer. Sőt nov-ban még volt egy kis tincs a feje tetején, de már az sincs! Néha pici hólyagok lesznek a fején a szertől. Akkor gyorsan lemosom és krémmel kenem, hogy eltűnjön. Szóval nem használ semmit!
2011. dec. 14. 17:24

Sziasztok!

Hogy vagytok??? Nálunk semmi változás.

250. Cinege20 (válaszként erre: 249. - Toncsimimi)
2011. nov. 9. 12:19
Hát ez nagyon jó. Akkor most aggódhatok, hogy mi lesz a mellékhatás és egyéb tünetek. Nem is értem, hogy hogy lehet az hogy valahol támogatják valahol meg nem. Mi alapján döntik el és ki? Na majd meglátjuk. Max fél év és kiderül, hogy hat-e a szer vagy sem.
249. toncsimimi (válaszként erre: 248. - Cinege20)
2011. nov. 8. 17:28

Tudomásom szerint 8-10 évvel ezelőtt próbálták ki nálunk először ezt a kezelést, és úgy hallottam nem vált be, többet ártott, mint használt. Pontos okokat nem tudok, de ez a kamaszfiú is anno a Heim Pálba járt kezelésre, mert csak ott csinálták. Nekik bevált!!!

Én itthon felkerestem a főfő bőrgyógyász prof.asszonyt, hogy konkrétan ezt a kezelést szeretnénk kipróbálni, de teljes mértékben lebeszélt róla minket.

248. Cinege20 (válaszként erre: 247. - Toncsimimi)
2011. nov. 8. 12:24
Miért nem? Tölünk nem kérdezték meg, hogy akarjuk-e, egyszerűen csak mondták hogy lesz. Nem is gondoltam volna, hogy van ahol nem vállalják. Mi lehet az oka?
247. toncsimimi (válaszként erre: 246. - Cinege20)
2011. nov. 7. 18:36
Hm, akkor tényleg ez az a szer. Egy biztos, ismerek egy most már kamasz fiút, akinek 10 évvel ezelőtt ettől nőtt ki a haja!!! Nekünk nem vállalták a kezelést. :(
2011. nov. 7. 08:41

Igen ecsetelős. Sajnos okoz allergiás reakciót. A kórházban mikor utolája kenték a fejét másnapra egy picit piros lett a helye. Erre azt mondták, hogy ez jó és hazaengedtek. Második napra behólyagosodott. Vissza kh-ba, gyengébb szert kaptunk.

Szombaton kentem be a fejét a gyengébbel és ma reggelre egy pici helyen felhólyagosodott a tarkójánál. Nagyon viszket neki ezért sebtapasszal leragasztottam, hogy ne vakarja ki. Most gyull.csökkentővel kenem ezt a kis foltot.

245. toncsimimi (válaszként erre: 243. - Cinege20)
2011. nov. 5. 20:57

Köszi szépen! :)


A DPCP egy ecsetelős szer???

Azt hiszem pont erre mondták nekünk itt a bőrgyógyászaton, hogy elavult ez a módszer, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, ezért nálunk nem csinálják...

Ha jól tudom erős allergiás reakciót vált ki a fejbőrön. Kíváncsi vagyok te milyen tapasztalatokat fogsz írni róla, remélem csak jót!!!

244. Cinege20 (válaszként erre: 240. - Brigitta79)
2011. nov. 5. 08:54
Voltatok a találkozón? Milyen volt? Mesélj egy kicsit!
243. Cinege20 (válaszként erre: 242. - Toncsimimi)
2011. nov. 5. 08:50

Nagyon aranyos a lányod. A tavaszi képen - nem is tudom miért - a lányom jutott az eszembe.


Megjártuk az orvost. Úgy volt, hogy nem kell befeküdni, de aztán mégis ott tartottak. Persze nem vittünk magunkal semmit, majd Apa hozott be mindent.

DPCP nevű szert kaptunk. Max. fél évig használjuk. Ha addig nem hat akkor ez sem használt.

2011. okt. 22. 09:26
Töltöttem fel néhány képet!
241. toncsimimi (válaszként erre: 238. - Brigitta79)
2011. okt. 21. 18:00

Engem is érdekelt volna ez a találkozó, kérlek ha legközelebb lesz értesíts minket is!

Majd, írd le milyen volt és hogy az orvosok mit mondtak!


Toncsikám ma megkapta a 6 éves oltását, kicsit levert, fájlalja a karját. A hétvégén csináltunk egy szuper szülinapi zsúrt az ovistársakkal, öröm volt látnia a drágám boldogságát!:)


Én is szépnek látom így is a kislányom, valószínűleg mi sem csináltatunk protézist, mert Toncsika nem akar műhajat, mindig azt mondja, hogy a sajátját szeretné visszakapni. Szülinapi ajándéknak is ezt kérte... mostanában egyre többször mondja... Vannak nehéz pillanataink, de a reményt nem adjuk fel!!!

240. brigitta79 (válaszként erre: 239. - Cinege20)
2011. okt. 17. 12:11

Szia

Nem baj a kérdésekért,azért is vagyunk itt,h megosszuk ezeket :-). Nem voltam még ilyenen,de az a másik anyuka már igen,akit írtam.Kíváncsi leszek,de azért is megyek,h a kislányom lássa h nincs egyedül,és h más kisgyerek is van,de egyébként felnöttek is sokan vannak ott így.Előre kell jelentkezni a létszám miatt h tudják,de a legközelebbinél időben szólok,és akkor bárki eljöhet.A szemöldöke magától nőtt ki a babámnak,és már a szempillája is alakul! :-)

239. Cinege20 (válaszként erre: 238. - Brigitta79)
2011. okt. 15. 10:35

Sziasztok, mentek a találkozóra? Más is mehet? Hol lehet erről tájékozódni? Voltár már ilyenen? Bocs a kérdésekért, de nagyon érdekelne.


Valamilyen szertől nőtt vissza szemöldöke vagy csak úgy magától?

238. brigitta79 (válaszként erre: 235. - Toncsimimi)
2011. okt. 15. 10:22

Sziasztok

Rég nem voltam,örülök h megint írtok ide.Képzeljétek,találkoztam itt a városban ahol lakom mégegy ilyen kislánnyal,és az anyukájával.Jövőhétre szerveztek egy találkozót alopéciás gyerekeknek,és fog jönni genetikus,hajgyógyász is.Kíváncsi leszek.Az ő kislányána adott egy természetgyógyász egy krémet,fél éve kenegeti a kislány fejét,és látványosan növekedni kezdett a haja!Ki fogjuk mi is próblni.Az én picimnek a szemöldöke visszanőtt!Remélem a haja is megindul lassan...A protézist nem "hordjuk",szokatlan,és fura ...na mind1,nekem így is gyönyörű :-)

puszi mindenkinek

237. toncsimimi (válaszként erre: 236. - Cinege20)
2011. szept. 23. 18:57

Teljesen megértelek, hogy aggódsz! Én is aggódnék, ez szerintem természetes. Mindenesetre csak optimistán gondolkodj, ez kétszer NEM történhet meg egy családban!!!

Az orvosokat nem kérdezted meg ezzel kapcsolatban?

2011. szept. 23. 10:34

Ha jól emlékszem kortizolt emlegetett a doki, de egy hét múlva megint kell menni és akkor pár napig napota. Majd megint rákérdezek a nevére pontosan és fel is írom.


Igen, úgy néz ki lesz kistesó:) Nagyon örülünk és már rég óta várunk rá. Csak van bennem egy kis félsz nehogy ő is beteg legyen. De már nagyon várjuk! Ha minden rendben, akkor április elején fog születni.:))

235. toncsimimi (válaszként erre: 235. - Cinege20)
2011. szept. 22. 20:56

Mi történt a dokinál? Milyen kezelést kaptok?

Nálunk már nem is próbálkoznak a dokik, korábban a szteroid jöhetett volna szóba, de még ők is inkább lebeszélt róla, azzal az indokkal, hogy kicsi a gyerek.

Látom kistesó fog érkezni!!! :)

Szívből gratulálok!!! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook