Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. máj. 1. 17:48

Egy kis info az autoimmun folyamatokról:


Az autoimmun betegségek olyankor alakulnak ki, ha a szervezet valamilyen oknál fogva nem képes felismerni saját struktúráját és immunválaszt indít el saját sejtjei és szövetei ellen, gyulladást okozva.

Az autoimmun betegségek gyakoriságát felbecsülni nem lehet, de tény, hogy a népesség tagjainak többségénél valamelyik autoimmun betegség az élete folyamán bekövetkezik. A betegségek nőknél kb. háromszor gyakoribbak, ennek oka ismeretlen.


Az alopecia totalis a haj teljes elvesztését jelenti (olykor a szemöldök és a szempilla is kihullhat), az egyéb testrészeken található szőrzetet a betegség nem érinti. Olykor e betegségre az areata totalis megnevezést használják. A teljes hajvesztésnek rendszerint két típusa fordul elő. Az egyik az aránylag gyors lefolyású kopaszodás, amelynek következtében teljesen kihull a beteg haja. A másik típus lassabb lefolyású, alopecia areataként kezdődik, és teljes kopaszsággal végződik. Az alopécia e típusában szenvedő embereknek gyakran deformálódik a körmük: a köröm felülete egyenetlenné válik, töredezik.


Az alopecia totalis autoimmun betegség, amely esetében az immunrendszer a szervezet saját szőrtüszőit támadja meg, ugyanis azok valamiképpen módosultak, ezért az immunrendszer testidegen anyagként azonosítja őket. Az esetek többségében van esély a szőrtüszők megújítására és legalább a részleges állapotjavulásra. Feljegyeztek teljes gyógyulást is.


A Hashimoto-thyreoiditis autoimmun betegség, amely a pajzsmirigy krónikus és fájdalommentes gyulladásához és végeredményben pusztulásához vezet. A folyamat ma még gyógyíthatatlan, de L-Thyroxinnal kezelhető. A betegséget az immunrendszer hibás működése okozza.

2012. ápr. 30. 22:56
Tinuskámnak a nyaki ultrahang és az izotópos vizsgálat is negatív lett. Viszont a véreredmények szerint allműködik a pajzsmirigye. Most készülünk endokrinológushoz, meg gyerek- gasztro-ra, de sajnos itt Sopronban egyik sincs, úgyhogy irány Győr, vagy újra Budapest!
292. toncsimimi (válaszként erre: 288. - KaGeMiNi)
2012. ápr. 30. 22:04
Az endokrinológián foglalkoznak a pajzsmirigy betegségekkel!
2012. ápr. 30. 22:02

A hajhullásos gyerekeknél érdemes a pajzsmirigyet vizsgáltatni, mert mindkettő autoimmun folyamat, és általában társul hozzá. :( Pláne, ha a családban van pajzsmirigyes beteg! Ugyanígy társulhat a hajhullás mellé a vitiligo is, szintén autoimmun betegség, a bőrön jelentkező festékhiányos folt.


A kislányomnak pm. alul működése van, gyógyszert szed rá fél éve, most az ultrahang gyulladást mutatott. A vérvétel eredménye után tudjuk meg a továbbiakat. Egyébként a vérvétel során pajzsmirigy hormonokat vizsgálnak: Ft4, STSH, a-TPO

290. KaGeMiNi (válaszként erre: 287. - Toncsimimi)
2012. ápr. 29. 21:25
Sajnálom. Ez mit jelent?
289. KaGeMiNi (válaszként erre: 282. - Micurgo)
2012. ápr. 29. 21:24

Nekünk az immunológus doktornő azt mondta, hogy a nagyon részletes vérvételi tesztet 2 év elmúltával nem érdemes újra megcsináltatni, hisz ha akkor, a betegség legrosszabb fázisában negatív volt a teszt, akkor nyilván most sem találnának semmit.


Az emberi test így működne? Nem olyan, hogy folyamatosan változik? Főleg kisgyermekkorban. Számomra ez érthetetlen....

288. KaGeMiNi (válaszként erre: 277. - Butterfly83ster)
2012. ápr. 29. 21:19

Szia,


igen, valszeg mi voltunk azok. Nálunk is kb a szoptatás abbahagyása után jelentkezett, utána még tápszert kapott bő egy évig a lánykánk. Valami hiper/super antiallergén tápszert, már nem ugrik be a neve.

Most ha jobban belegondolok, kb a tápszer abbahagyása után kezdett újra nőni a haja, kb 2 éves korában.


Azt valaki megmondaná nekem, hogy az endokrinológián milyen vérvételt csinálnak, azaz mit néznek a vérből?

2012. ápr. 28. 20:16

Sziasztok!


Kicsit el vagyok kenődve, a héten voltunk endokrinológián, és pajzsmirigy ultrahangot is csináltak, nem lett túl jó az eredménye. :(

286. Micurgo
2012. ápr. 27. 13:07

Szia butterfly83ster!

A bőrgyógyászaton elküldtek minket laborba, elsősorban pajzsmirigy és immunszerológia miatt. Az immunszerológia eredményére 1 hónapot kell várnunk, mert külsős cég csinálja. Egyébként nagyon kedves volt a rendelésen mindenki, a doktornő is, és őszintén megmondta, hogy autoimmun beteség, a tudomány mai állása szerint nem tudják az okát és gyógymódját sem. Kaptunk egy oldatot, azzal kell kenegetni naponta 1x.

Szerintem gasztro-ra feltétlenül menjetek el! A gluténtesztünk negatív lett, az endoszkópot nekünk is emlegették, de még csak 4 éves volt a fiam akkor, így eltekintettünk a vizsgálattól.

Nagyon hullik a fiam haja. És megvan már a 4. foltunk is, viszont az első foltunknak a közepén nő vissza a hajacskája.

A hajgyógyász mit csinál? Miből áll egy kezelés? Van eredménye? Írnál róla vmi? Előre is köszönöm! Jó pihenést Nektek a hosszú hétvégére!

285. butterfly83ster (válaszként erre: 282. - Micurgo)
2012. ápr. 18. 12:17

Szia!

Bocs, rég volt időm feljelentkezni a hoxára.

Mi nem feküdtünk be egy kórházba sem, csak vizsgálatokra jártunk. Egy orvos sem akadt, aki a kezébe vett volna mnket, és megmondta volna, hogy kihez forduljunk, milyen vizsgálatok lehetnének célravezetőek. Ezért mindig mi találtuk ki, hogy éppen hová kéne menni, azok alapján, amiket olvasgattunk a témában.

Hogy miért kellett annyit várni a vizsgálati eredményekre? Sajnos nem tudok másra gondolni, csak az orvosok és egyéb dolgozók lustaságára, mivel ugyanaz a vizsgálat a Tűzoltó u-ban egy hét után eredményt hozott.

Gasztron még nem voltunk, lehet, oda is el kéne menni. De ha te gyerkőcödnek ment a hasa, nem lehet, hogy glutén érzékeny? Vagy negetív lett a vizsgálat? Nekünk is elvégezték, de csak vérből, úgy negatív lett. De állítólag csak az enoszkópos vizsgálattal lehet bizonyosságot szerezni.

Azt tapasztaltam, hogy egyik orvos sem tudja igazán a baj okát, úgyhogy hajgyógyázhoz, kineziológushoz járunk, és egyéb természetes gyógymódokat követünk. Nem tudunk mást tenni!

284. f64f0d9a69 (válaszként erre: 283. - Micurgo)
2012. ápr. 6. 16:18

Váljék egészségetekre!

A probiotikumok erősítik az immunrendszert!

283. Micurgo (válaszként erre: 281. - F64f0d9a69)
2012. ápr. 6. 13:12
Köszönjük szépen!
282. Micurgo (válaszként erre: 280. - Butterfly83ster)
2012. ápr. 6. 13:08

Szia butterfly83ster!

Mi már sajnos többször feküdtünk kórházban - gasztroenterológián, - többszöri, igen erőteljes hasmenés miatt, így allergiavizsgálatokon, immunrendszeri vizsgálatokon és egyéb vérvételeken túl vagyunk. Mondjuk az 3-4 éve volt, lehet, hogy újra megcsinálják a vizsgálatokat? Akkor minden lelet negatív volt. Az IgA is megfelelő szintű volt, itt sok hozzászólásnál olvastam, hogy az alacsony volt a gyermekeknél.

A szteroidot én sem vállalnám be, maradna a remény.

Nem tudom miért kellett Nektek 4 hónapot várni, itt talán részletesebb labort kérnek? A gasztro-n szinte aznap vagy másnap megvolt minden.

Hogy kerültetek ennyi kórházba? Mondjuk mi is feküdtünk már mindegyikben egyéb okból kifolyólag, sajnos.

Tényleg csak a reménykedés marad, hogy majd egyszer minden jóra fordul...

2012. ápr. 6. 11:56

Hasznos olvasnivalók, hátha valakinek segíthet.


[link]


[link]

"A hajhullás kisgyermekkorban több okra vezethető vissza, általánosságban elmondható, hogy a szervezet segélykérő jelzése.


Kiválthatja különféle bélflóra zavarokból adódó felszívódási probléma, vagy A vitamin túladagolás.

"

2012. ápr. 5. 23:42

Szia Micurgo!

A bőrgyógyászaton nekünk is csináltak mindenféle labort, többek között lisztérzékenységre is. Szalay doktornőnél voltunk, de igazából ő is azt mondta, amit mindenki: nem tud semmit tenni. Ha nagyobb lesz, adhatnak szteroidot neki, de ahhoz még kicsi. Egyébként láttam már szteroiddal kezelt gyereket, hát inkább ne! Visszatérve a laborra: 4 hónapot vártunk az eredményre (tavaly októbertől idén februárig), ám biztosat még mindig nem tudunk. A tűzoltó u-ban 1 hét alatt megvolt ugyanaz. Szerintem ott normálisabbak a dokik. Ja, a Madarász u-t is megjártuk, eredmény ott sem volt.

Sok sikert nektek!

279. Micurgo (válaszként erre: 277. - Butterfly83ster)
2012. ápr. 4. 15:48

Szia!

Már eddig is tapasztaltam, hogy nem igen járatosak az orvosok ezügyben. A Heim Pál kórházban csinálnak vizsgálatokat, labort, azaz a bőrgyógyászatról automatikusan küldenek a lehetséges "gócpontok" kutatása felé?

2012. ápr. 4. 12:19

Bocs, a 0,04 asszem, hülyeség volt, azt elnéztem. De tény, hogy most 6 a 70 helyett! Illetve az egy másik számítási mód volt, annál nem tudom az értékhatárokat.

Sziasztok!

2012. ápr. 4. 12:09

Sziasztok!


Kedves Micurgo!

Mi is a heim pálban voltunk az alopecián, a doktornő nevére nem emlékszem. Velünk közölte, hogy nem tudnak mit kezdeni, ez van. A legjobb, amit tehetünk, hogy várunk. De ha nektek van valami konkrét oka a hajhullásnak, akkor biztosan tudnak segíteni. Nálunk egyelőre csak az IgA hiány igazolódott be, ami ellen szintén nem lehet tenni semmit. A pajzsmirigy hál'istennek rendben, de a száraz bőr és bőrpír maradt. Annus körme is töredezik néha, máskor meg teljesen rendben van.


Kedves KaGeMiNi!

Köszönöm az infót, nekünk is kb. ugyanezt mondta a doktornő, még példálózott is valakivel, akinek normalizálódott az IgA, és kinőtt a haja. Lehet, hogy ti voltatok azok. Az IgA nálunk nagyon alacsony, a 70-104 közötti normál értékhez képest mindössze 6, viszont fél éve 0,04 alatt volt. Tehát nem reménytelen! És nálatok volt összefüggés a szoptatás abbahagyása és a hajhullás kezdete között? Mert Annus tavaly márciusig kapott anyatejet, és májusban kezdődött a hajhullás. Talán addig védve volt. Nem tudom, mindenesetre tényleg kitalálhatnának már végre valamit az orvosok!

276. Micurgo
2012. ápr. 3. 10:45

Sziasztok!

Jövő héten megyünk a fiammal a Heim Pál Kórház alopecia rendelésére Siklós Krisztina doktornőhöz. Van valami tapasztalatotok a kórházról, esetleg a doktornőről? Mire számítsunk? Egyelőre 3 foltunk van hátul a tarkónál, de még csak egy hónapja kezdődött nálunk a betegség.

275. KaGeMiNi (válaszként erre: 270. - Butterfly83ster)
2012. ápr. 2. 23:05

Az IgA hiánnyal nem kezdtünk semmit, magától jött rendbe, ha utánaolvasol a neten, akkor kapsz erről bővebb infót, ezt kinőhetik a gyerekek. A lentebb említett immunológus doktornő annyit ajánlott, hogy minden létező védőoltást adassunk be, meg is tettük, főleg a bárányhimlő ellenit javasolta.

Nálunk kb 7-8 hónapos korban kezdődött, bő egy évig nem volt hajacska, aztán egyik tavasszal elkezdett foltokban nőni, egyre több helyen, stb, stb.

2012. ápr. 2. 22:30
Tinámnak olyan a körme, hogy szinte hullámos. Piros foltjai nincsenek, viszont vitiligói vannak, de ezek már halványodnak kb 1-2 éve.
2012. márc. 31. 21:34

Sziasztok!

Nálunk is a totalis alopécia mellett ugyanezek a problémák: pajzsmirigy alulműködés, nagyon száraz bőr, néha piros foltok, és köröm töredezés.

Ha minden kisgyereknek ugyanaz a problémája, tehát egyre több gyereket érint, akkor miért nem találnak végre rá gyógymódot???

2012. márc. 30. 23:06

Kedves Marianna1973!

Az IgA immun globulin antitest, ennek hiánya: egyfajta immunhiány. Emiatt az ember hamarabb kap meg betegségeket. Egyébként az én Annácskámnak is nagyon száraz a bőre, és gyakran jelennek meg piros, (atópiás? - asszem, így nevezték), nagyon száraz foltok rajta. Ezekre csak betadint, canestent javasolt az orvosunk, nem tulajdonított nagy jelentőséget nekik. De szerinted ez összefüggésben van a pajzsmirigy-működéssel? Nálunk így kimondottan nem találtak kórosat a pajzsmiriggyel kapcsolatban, de készülünk endokrinológushoz, hogy megnézzen nála minden hormonszintet.

Üdv

2012. márc. 30. 17:50

Sziasztok!

Megvan már az eredménye Tina laborvizsgálatainak, habár még nincs a kezemben, mert úgy postázzák ki valamikor. A doktornő a telefonban azt mondta, hogy nagyjából rendben van, viszont enyhe autoimmunitást mutatott ki a vérkép, és a pajzsmirigyműködésnek kell utánajárnunk, be kell állítatnink hormon gyógyszerekkel.gyanakodtam én is a pajzsmirigyre, mert rettentő száraz a kislány bőre, és ez ha jól tudom hogy a pajzsmirigy alulműködésének is lehet a jele. nameg a hajhullás. Ha majd a kezemben lesznek a papírok, és továbblépünk még írok.

Különben, az előző hozzászólást olvasva érdeklődnék hogy mit jelent az IgA hiány?

Üdv, puszi!

270. butterfly83ster (válaszként erre: 269. - KaGeMiNi)
2012. márc. 29. 22:59

Kedves KaGeMiNi!

Örülök, hogy valaki valamennyire pozitív példát is tud felhozni. Az én kislányomnál is megállapították az IgA-hiányt, nem tudom, ez mennyire függ össze a hajhullással. Annácskámnak is totalis alopeciaja van, most 2 éves. Tavaly májusban kezdett hullani a hajacskája, októberre kiment a szemöldök, szempilla is. Nálatok hogy volt? Mennyi idős a gyerkőc? Fiú, lány? És mit kezdtek az IgA-hiánnyal, hogyan normalizálódott? És azzal összefüggésben nőtt vissza a haja? Kezeltétek valamivel? Úgy látom, teljes gyógyulást nem tud garantálni a mai orvostudomány.

2012. márc. 28. 21:24

Sziasztok,

úgy gondolom, hogy azért csak negatív példákat lehet hallani, mert akinek van pozitív élménye az fél elmondani, mert tart attól, hogy elkiabálja és újra negatívba csapnak át a dolgok.

A sorok között olvasva, talán már van aki érti, hogy mire célzok.

Nálunk a sok vérvétel és vizsgálat, amit 2-3 éve elvégeztettünk totalis apolecia miatt, csak IgA hiányt állapított meg, azzal jártunk vissza kontrolra és az normalizálódott, beállt az életkornak megfelelő szintre. Nem tettünk ezért különösen semmit, ugyanúgy azért sem, hogy már többször voltunk fodrásznál, amit (volt idő, amikor) elképzelni sem tudtunk. Nem számolhatok be 100%os gyógyulásról, vagy hogy elfelejthetnénk a problémát örökre, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy épp ilyekor kora tavasszal jelentkezik néhány folt, ritkulás, de bízunk abban, hogy a nap ereje, a szervezet nyári időszámításkori pozitív reakciói, a jókedv, a sok játék és örömködés helyrebillentik ezt.

Amit teszünk egyébként: sok gyümölcs, jó minőségű multivitamin, Omega 3, C-vitamin, lehetőleg káros anyagoktól mentes ételek.

Reklámozni nem szeretnék senkit és semmit, de még egy ötletet bedobok: [link]

Mi nem csináltattunk még ilyen tesztet, de elképzelhető, hogy megpróbáljuk. Ezt egy fiatal, lelkes, segítőkész orvos ajánlotta nekünk, de tavaly nem mentünk el, mert épp pozitív szakaszban voltunk. Talán érdemes lehet, igazából nem tudom, hogy ez mitől több vagy kevesebb, mint a lentebb írt vizsgálatok.

Minden jót, sziasztok.

2012. márc. 28. 15:59

Sziasztok!

Mi is a Délfalvi doktornőnél voltunk. Nagyon kedves volt, de okosabbak nem lettünk. Azt hiszem, az orvosok sem tudják, mit csináljanak.

És akkor mit is csinálnak a gasztrón? Miből áll a vizsgálat? Mert már nálunk is szóba került. Az antitestes vizsgálatról még nincs hírem, ha lesz, megírom. És lisztérzékenységre vizsgálták a ti gyerkőceiteket? Mert még az is felmerült. Vért vettek már hozzá (újra), meglátjuk. De pontos diagnózist állítólag csak az endoszkópos vizsgálattal lehet felállítani, annak meg nem igazán szeretnénm kitenni a kislányom. Szép napot nektek!

267. toncsimimi (válaszként erre: 266. - Marianna1973)
2012. márc. 23. 23:08

Szia Mariann!

Mi már voltunk gasztrón, ott általában ételallergia tesztet csinálnak ill. felszívódási zavarokat vizsgálnak a vérből. Mi rendszeresen járunk kontrollra, mert első körben sok mindenre allergiás volt Toncsi (banán, eper, narancs, kivi). Nem hallottam olyat, hogy gyereknek is csinálnának gyomortükrözést! Szerintem csak rémhír.

2012. márc. 20. 13:28

Sziasztok!

Hát nagyon hamar végeztünk, csak sima vizsgálatot véveztek meg vért vettek. 3 hét múlva lesz meg az eredmény. elküldtek viszont gasztroenteorológióra, mert elég gyakran fáj a hasa a Tinának. Ildi, Ti már voltatok ilyen vizsgálaton, miből áll? Ijesztegetnek hogy egy csövet dugnak le a gyerek gyomrába....

Egyébként mi is az immunológián voltunk, Dr, Dérfalvi Beáta doktornőnél.

Engem is érdekelne ez a budai antitestvizygálat, ha bővebben kiderül majd valami, írjatok!

Puszi!

2012. márc. 14. 13:23

Jaj, még egy kérdésem lenne!

A tűzoltó u.ban mondták, hogy volt egy hely Budán, ahol tudták vizsgálni, hogy a szervezet termel-e a hajhagymák ellen antitesteket, amik esetleg "kidobják" a hajhagymákat. Ez a vizsgálat azonban megszűnt, mivel veszteséges volt számukra. Ti voltatok ilyen vizsgálaton? És esetleg nem tudtok ilyennel foglalkozó labort javasolni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook