Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2008. dec. 30. 12:09
Minden nap bekukkintok ide,hogy van e valami valtozas a gyerekeddel.Nagyon remelem,hogy minden rendben lesz,vagyis meggyozodesem,hogy minden megoldodik!!Kerlek irj,hogy hogy alakul,a mandulla mutetet,hogy viselte?Nem szivesen mondom ki,de az en kisfiam 7 eves es neki is meg van ez a problema a hajaval.Voltunk mi is orvosna,de semmi valtozas.:-(
23. toncsimimi (válaszként erre: 22. - Marianna1973)
2008. dec. 29. 15:17

Küldtem privát üzenetet!

Ugyanezt éltem át én is, a tehetetlenségél nincs rosszabb!!!

2008. dec. 29. 14:31

Szia!

Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a topicra, mert az én kislányommal is ugyanez a helyzet, és kétségbeesésemben a neten próbáltam választ keresni a problémára. Szóval teljesen megértelek, és tudom hogy mennyire borzasztó a tehetetlenség. Tina kislányom 6 éves és kb. 2 hónapja fokozatosan alakult ki a feje tetején egy nagyobb és egy kisebb folt, amik azóta is egyre nagyobbak. Szegénykémnek messzíről virít a fejbőre.Még valahogyan rá tudom fésülni a haját, de már nem olyan könnyű. Természetesen az összes laborvizsgálattal megvagyunk, fül-orr gégész, bőrgyógyász, stb.... Semmi eredmény !! Minden negatív!! Méghátravan egy hasi ultrahang, s egy újabb vérvizsgálat.Iszonytos ez a tehetetlenség! Kérlek írj majd hogy nálatok mi a helyzet, mert eddig még nem volt alkalmam ugyanilyen helyzetben lévő anyukával megbeszélni a gondomat!

Előre is köszi!

Üdv: Mariann

2008. dec. 18. 15:39

Most már egy mandulaműtéten is túl vagyunk, valószinüleg ez volt a problémák okozója.

A legfurcsább az egészben, hogy soha nem volt beteges a mandulájával és mégis ki kellett venni!

20. toncsimimi (válaszként erre: 19. - Pemete)
2008. nov. 29. 22:38

Most annyi fejlemény van, hogy a héten találtak egy baktériumot a székletében, ami elvileg okozhatja a hajhullását, erre antibiotikumot szed. Más orvos azt mondja, hogy vizsgáltassuk tovább, mert más lehet a probléma, ezért jövőhéten megyünk a hematológiára.

Közérzete változatlanul jó, de a haja egyre kevesebb. :(

19. pemete
2008. nov. 19. 21:45
Van valami eredmény már egyébként? Gondolom még semmi, de azért gondoltam rákérdezek, hátha:)
18. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Toncsimimi)
2008. nov. 19. 20:43

Felhoztam ezt a topicot, hátha van aki még nem olvasta és tud valami tippet adni.


Pusz!!!

17. toncsimimi (válaszként erre: 14. - D88030a7e1)
2008. nov. 18. 20:41
Feltétlenül rákérdezek! Köszönöm, hogy írtál!
16. toncsimimi (válaszként erre: 10. - D88030a7e1)
2008. nov. 18. 20:38
Sok eredményt várunk. Torok váladék (mandula eshetőség miatt), speciális vérképek (fertőzést kutatva). Azért lehet eröltetem még ezt a fogorvos vizsgálatot!!!
15. scorpiolady (válaszként erre: 13. - Toncsimimi)
2008. nov. 18. 20:38
Csak azért írtam mert az illetőnek is foltokban hullott a haja.
14. d88030a7e1 (válaszként erre: 13. - Toncsimimi)
2008. nov. 18. 20:36
Általánossal nem néznek hormonszintet, a legtöbbet csak endokrinológus kérheti. Elég hosszadalmas, de szerintem megér egy kört.
13. toncsimimi (válaszként erre: 6. - Scorpiolady)
2008. nov. 18. 20:35
Általános vérképnél szerintem nézték neki. Azért majd rákérdezek az orvosnál!
2008. nov. 18. 20:34
Remélem helyrejön a kicsi!
11. pemete (válaszként erre: 9. - Toncsimimi)
2008. nov. 18. 20:34
Hú az durva!!! Nem igaz, hogy nem jönnek rá mi baja!
10. d88030a7e1 (válaszként erre: 8. - Toncsimimi)
2008. nov. 18. 20:33

Bár én már felnőttként éltem meg, de nálam egy ciszta volt a fog gyökerén ami hajhullást okozott és az kívülről nem látszott.

A hormonvizsgálat jó ötlet.

9. toncsimimi (válaszként erre: 7. - Pemete)
2008. nov. 18. 20:33

Neki teljesen ép a fejbőre.

El sem tudom képzelni mi lehet a baj.

Az a baj, hogy az orvosok sem!

Az egyik azt is mondta, hogy készüljünk fel, hogy akár az összes is kullhat neki. :(

8. toncsimimi (válaszként erre: 4. - Moncsiga)
2008. nov. 18. 20:30

Egy fogorvos már megnézte, de röntgent nem csináltak. Ránézésre mindent rendben talált, ezért kizárta ezt a lehetőséget is.

Megijeszt, hogy azt írod gyéren nőtt vissza az öcséd haja, mert a kicsinél egyre nagyobb helyen hiányzik a haja. :(

7. pemete (válaszként erre: 5. - Toncsimimi)
2008. nov. 18. 20:29
Nem volt gyulladt, talán egy picit piros. Olyan volt mintha egy foltban rettenetesen korpás lett volna, csak ez nem hullott le a fejemről, hanem rátapadt a fejbőrömre,és ilyen nagyobb darabokban tudtam lekaparni. A bőrgyógyász adott rá kenőcsöt, ugyanolyat amilyet a kezemen lévő ekcémára is kellett kennem.
2008. nov. 18. 20:28
Van egy ismerősöm neki is gyerekkorától hullik a haja, ő lány és hormonproblémái vannak, kap rá kezelést és egyre jobban sűrűsödik a haja, ha a részletes vérképnél nincs hormonszinteredmény, nézess azt is feltétlenül.
5. toncsimimi (válaszként erre: 3. - Pemete)
2008. nov. 18. 20:26

Köszönöm válaszod. Bőrgyógyásznál már voltunk semmilyen bőrelváltozás nincs a fejbőrén. (Neked piros és gyulladt volt a fejbőröd?)

Még ovikezdés előtt észleltük az első jeleket, ezért nem tudnám összekötni ezzel. Egyébként a beszokás is zökkenőmentes volt. Imád oviba járni, bár most nem viszem egy darabig...

2008. nov. 18. 20:23

Szia!

Az öcsémnek valamikor ovis korában kihullott egy foltban a haja. Anyukám nagyon megijedt, össze-vissza rohangált vele. Semmi problémát nem találtak, míg végül eszébe jutott egy dokinak,hogy nézesse már meg a fogait is. Egy gyulladt góc az egyik fognál okozta az egészet.

Azóta eltelt 20-25 év, az öcsém él és virul.:))

A haja ugyan gyérebb maradt azon a részen, de valamennyi azért visszanőtt.

Bár nálatok nincs gyulladásra utaló jel, ezt azért írtam mégis le, hogy ne félj annyira! Valami pici probléma is okozhat ilyen ijesztő tüneteket.

2008. nov. 18. 20:21
Nem akarok okoskodni, meg hülyeségeket írkálni, mert nem vagyok orvos. De szerintem a stressztől is lehet akár! Nem érte valami mostanában? Esetleg az ovikezdés miatt ideges? A fején semmi bőrbetegség nincsen? Nekem anno kisiskolás koromban ekcémás lett a fejbőröm, és attól hullott a hajam foltokban ott ahol az ekcéma volt. Sajnos nincs több tippem. De ezek is csak kósza ötletek, dehát az ember ilyenkor minden lehetőséget megvizsgál. Remélem helyrejön a kislányod haja:)
2008. nov. 18. 20:12

3 éves kislányomnak 1-2 hónapja elkezdett foltokban hullani a haja, 1 hete drasztikusan. Általános vérképe negatív. Se vas hiány, se pajzsmirigy eltérés, se gyulladásra utaló jel nem található.

Alaposabb vér eredmények 2-3 hét múlva jönnek meg.

Addig is hullik a haja. :(

Valakinek volt már hasonló problémája?

2008. nov. 18. 20:11
Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook