Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
54. b09973ea6d (válaszként erre: 51. - Marianna1973)
2009. febr. 6. 15:59

en is az iskolaba meneteltol feltem a legjobban,attol h kikozositik a kisfiam.Meg szerencsere nem volt gond az elso felevben.

Mi most jarunk pszihologushoz.Nem tudom mikor lesz valami valtozas.Lassan en keszulok ki ettol.

Az orvosok csak tapogatoznak,senki nem tud semmit,csak mondjak h turelem,turelem.

En is probalok pozitivan melle allni a dolognak es bizom benne h mindegyokunk gyereke rendbe jon.Irjatok minden fejlemenyrol.

Udv.Rozi

53. toncsimimi (válaszként erre: 51. - Marianna1973)
2009. febr. 5. 21:48

Jövőhéten újra kezdjük az ovit, remélem most sem lesz semmi gond...

Az óvónéni is biztatott, hogy nyugodtan vigyem, de azért mégis féltem nehogy megbántsák a gyerekek...


Egyre határozottabban látszanak a hajszálak, csak kis szőke a drágám, így még nem feltünő. Elfelejtettem írni, hogy Bioptron lámpázzuk is időnként, hátha segít!

Teljesen megértelek, hogy aggódol a kislányod miatt, egy nagyobb gyerek nehezebben élheti meg a rajta történő változásokat és sajnos a nagyok kritikusabbak is egymással. Azért ne aggódj szeptemberig még van idő!!!


Járj végig minden lehetőséget hátha kiderül mi az oka! Bőrgyógyász mit mondott???

2009. febr. 3. 15:30
51. Marianna1973 (válaszként erre: 50. - Toncsimimi)
2009. jan. 31. 21:47

Sziasztok!

Nálunk sajnos az van, hogy iszonyatosan elkezdett hullani Tinám haja újra (pedig egy darabig megállt a hajhullás) a lakásban mindenütt látom a hajszálakat, ...iszonyat! Nem tudom mit tegyek, már végigjártunk mindent. Most egy hónapja szedjük a Forcapilt, mintha lennének itt-ott új növekvő hajszálak, amik már kb 3 mm-esek. Mint írtam korábban, eddig fél milisnél tovább nem nőtt, valószínűleg egyből letörött. Nem tudom. Csütörtökön megyünk Szombathelyre egy állítólag nagyon jó bőrgyógyászhoz, kikérem neki is a véleményét. Nem adom fel, addig keresem az okát, amíg meg nem találom. Ősszel megy a kislány iskolába, godolhatjátok....

Megkérdeztem a napokban egy gyermek pszihológust, aki azt mondta hogy valószínűleg nem lelki oka van a hullásnak, mert akkor a gyerek maga tépi a haját, és azt nem tudja csak két foltban.

Na, szóval nálunk ez van, elkeserítő a helyzet.

Azért annak nagyon örülök hogy Toncsika kezd rendbejönni! Remélem hogy minél előbb mindegyikünk gyerkőce meggyógyul, és lezárhatjuk a topikot!!! Kitartást mindenkinek, írjatok ha van valami fejlemény.

Üdv: Mariann

2009. jan. 31. 15:11

Sziasztok!

Nálunk annyi fejlemény van, hogy szerencsére kiderült a pajzsmirigyével semmi baj nincs. Így bezárult a kör, mindent végig jártunk. Most már biztos, hogy a mandula lehetett a bűnös. A hajhullás szemmel láthatóan megállt és a korábban duzzadt nyirokcsomói is eltüntek.

Egyre több helyen indult meg a kislányom hajnövekedés, ami még másoknak nem szembetűnő, de mi már észrevesszük! :)


rozierika:

Ti milyen vizsgálatokon voltatok mostanában? Nagyon sok oka lehet, a mandula mellett akár a pajzsmirigy is okozhatja vagy vitaminok ill. ásványianyagok hiánya.


Mariann nálatok van valamilyen változás?

2009. jan. 30. 22:15
valakinel valami valtozas???engem megorjit ez az allapot:(((
48. Marianna1973 (válaszként erre: 47. - Toncsimimi)
2009. jan. 14. 12:49

Szia!

Írtam privit, küldtem a képet is!

Üdv: mariann

2009. jan. 14. 10:31

Sziasztok!

Valakinél valami változás???


Nekünk kész lett a várva várt véreredmény, amire 1 hónapot vártunk. Egy eredmény magas lett, a pajzsmirigy ellenanyaga a TPO, ezért jövőhéten Endocrin szakrendelésre kell mennünk. Fogalmam sincs ez az eredmény összefüggésbe lehet-e a hajhullásával, 21-én kiderül...

46. toncsimimi (válaszként erre: 45. - Marianna1973)
2009. jan. 9. 12:03

Én is küldök az e-mail címedre a lányomról. Két hónapos folyamatos hullás után most úgy látom megállt neki és eltüntek a nyirokcsomó duzzanatai is, amik az utóbbi időben jelentkeztek.

Ahonnan először kihullott neki, két oldalt tarkó tájon ott még teljesen csupasz, viszont a fejtetőn már 3-4 mm-es pihéket látok mindenhol!

Bízom benne, hogy hátul is elindul idővel!!!


Én sem tudok még vérvétel eredményeket, mert még mindig nem készültek el...


Azért örülök, hogy negatív lett az ultrahangotok, csak rossz, hogy még mindig nem derült ki, hogy mi okozza!

45. Marianna1973 (válaszként erre: 41. - Toncsimimi)
2009. jan. 9. 11:30

Szia!

Tegnap az UH-n negatív eredményt kaptunk, mint eddig mindenre.A vérvétel eredményét még nem tudom.

Igen, a Forcapilt gyerekek is szedhteik, 2-4 hónap egy kúra. De nem tudom hogy a kislányod be tudja venni már a kapszulát? Nálunk a Tina nagyon ügyes, de a Barbi (9 éves) mégcsak mostanra tanulta meg. Napi kettőt kell bevenni reggelente. De van oldat is belőle, azta fejbőrre kell kenni.Egyébként semmi változás, én a foltokat egyre nagyobbnak látom a kis fején,annak ellenére, hogy állandóan " borostás" ott a fejbőre, de valahogy nem nő egy milit sem a haja.De azt mondta a doktornő hogy ez azért bíztató, hogy nem haltak ki a hajhagymák.A kislányodnak teljesen sima ott a fejbőre? Készítettem a Tináról egy fotót, majd elküldöm priviben.

Üdv: Mariann

44. toncsimimi (válaszként erre: 43. - B09973ea6d)
2009. jan. 9. 08:36

Igen, én is hallottam, hogy a stressz is okozhat hajhullást. Nálunk is felmerült, de hamar kizártuk, mert Toncsika vidám, nyitott kislány, az oviba is könnyen beszokott, örömmel ment oda.


Ha nálatok valóban ez a baj forrása, akkor szerintem egy jó gyermek pszichológust keress fel, aki segít a kisfiadnak a feszültségek oldásában!!!

Hallottam már a **s módszerről, de igazán nem ismerem.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
43. b09973ea6d (válaszként erre: 42. - Toncsimimi)
2009. jan. 9. 07:24

Nalunk valtozatlan minden,azt mondja az orvosunk,h nincs gond a mandullajaval.Azt allitja,hogy nagy valoszinuseggel a stressz okozza a fiamnal a hajhullast,ugyanis nagyon szorongo kisfiu,elegge nehezen dolgoz fel dolgokat(pl.az ovodat nem szerette,mindig izgult mikor mentunk,olyan is volt h ossze hanyta magat.Most pedig az iskolaval birkozunk:(.)

Nem tudom mire velni.Gondolkoztam termeszetgyogyaszaton,irtam is valamelyik cikkenben,hogy kiprobalnam a **t.

Igen jol latod h nem Magyarorszagon elunk,hanem Romaniaban.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
42. toncsimimi (válaszként erre: 34. - B09973ea6d)
2009. jan. 7. 15:54

Nálatok van már valamilyen fejlemény? Voltatok már a Fűl-Orr-Gégészeten?

Jól látom az adatlapodon, hogy nem Magyarországon éltek?

41. toncsimimi (válaszként erre: 40. - Marianna1973)
2009. jan. 7. 15:50

Szia!

Rákerestem a Forcapilra a Neten, nagyon jókat írnak róla, én eddig még nem hallottam róla. Gyerekek is szedhetik?

Mi Schüßler sókat szedünk (homeopátiás szer) és Locoid oldattal kenegetjük a kis fejbőrét.


A Schüßler sóról egy kis info:

A Schüssler-só alapfilozófiája: ásványi anyag hiánya esetén sokszor nem az a baj, hogy az egyén nem visz be a tápcsatornájába elegendő asványi sót, hanem hogy a szervezet nem képes azt a sejtekbe beépíteni. Ilyenkor nem az a megoldás, hogy még nagyobb adagban tömjük az emberekbe pl. a magnéziumot vagy a vasat, hanem a szervezetet kell képessé tenni arra, hogy be tudja építeni az adott anyagot sejtszinten. A Schüssler-só a sejtek ásványianyag háztartását billenti helyre, ebben különbözik a boltokban általában kapható ásványianyag készítményektől (pl. egy magnézium vagy egy vas tablettától).


Most úgy veszem észre mintha megállt volna a kislányom hajhullása. :)

Te tapasztalsz bármilyen változást?

2009. jan. 5. 21:37

Szia!

Köszi szépen, de Te a Te lánykáid is gyönyörűek, büszke lehetsz rájuk!:))

Mi elkezdtünk most egy vitaminkúrát is, Forcapil a kapszula neve, amit szed a kisányom. Nagyon remélem hogy segíteni fog valamennyire, most ebben nagyon bízom.Közben kezelem Elocom oldattal is a fejbőrét. Egyébként azt mondta egy gyermekorvos, hogy egy korábbi vírusfertőzés is okozhatja a hajhullást. Csütörtökön majd írok, hogy mi volt az UH-n.

2009. jan. 5. 13:40
hormonváltozás miatt, sokvagy kevés vitamin...
38. toncsimimi (válaszként erre: 37. - Marianna1973)
2009. jan. 5. 13:20

Nálunk semmi változás nincs. Toncsikám felépült a mandula műtétből, jó a kedve és az étvágya!!! Ennek most nagyon örülök! :)

A héten lesz meg néhány véreredményünk, majd leírom mit mondtak.


Csütörtökön ne felejtsd el a nyaki ultrahangot is megcsináltatni, ha már úgy is ultrahangra mentek!


Nagyon szépek a kislányaid!!!

37. Marianna1973 (válaszként erre: 32. - Toncsimimi)
2009. jan. 4. 15:53

Szia!

Hogy vagytok? Mi csötörtökön megyünk UH-ra, meg újból vérvételre. Nagyon jó lenne ha végre kiderítenék hogy mi a baj. Nálatok van valami változás?

36. b09973ea6d (válaszként erre: 32. - Toncsimimi)
2009. jan. 4. 11:01
lehet nem jol fejeztem ki magam,nem csak 1 folt van a fejen,hanem tobb.Van 1 ami nagyobb es kb.4 kisebb.Nagyon aggodok:(((
35. b09973ea6d (válaszként erre: 34. - B09973ea6d)
2008. dec. 30. 22:11
a szervezetere gondoltam:)))))
34. b09973ea6d (válaszként erre: 32. - Toncsimimi)
2008. dec. 30. 22:05
Oszinten kivanom nektek is a gyogyulast!!Azon gondolkoztam hogy **s modszert alkalmazok a kicsimnel(gyogyito energia),ki kell tisztitani a szerezetet!

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
33. toncsimimi (válaszként erre: 29. - Haaeen)
2008. dec. 30. 21:50
Köszönöm a hozzászólásod egy kis biztatás nagyon jól jön!!!
32. toncsimimi (válaszként erre: 28. - B09973ea6d)
2008. dec. 30. 21:49

Értem. A mi esetünk abban különbözik a tiétektől, hogy nálunk fokozatosan egyre több helyről hullik ki a kicsi haja és egyenlőre nem nő látványosan vissza. Ici-pici kis pihéket azért már látok néhány helyen! :)

Nálunk a fogászat is mindent rendben talált.A fogászaton csináltass panoráma röntgent, azt mondják az mindent kimutat. Kislányomnak épek a fogai.

A Fül-Orr-Gégész szerint 50% az esélye, hogy a mandula volt a gócpont. Imádkozom, hogy most már gyógyuljon meg a kis drágám!!!

31. haaeen
2008. dec. 30. 21:02

"Mire jó?


Gyógyteaként rendkívül sokrétű a felhasználási köre, általános erősítő, vértisztító, vizelethajtó, továbbá hólyaghurut, reuma, köszvény, bőrbetegségek, hajhullás, magas vérnyomás, gyomorhurut ellen is bizonyítottan jótékony hatással bír. Tavasszal sokan alkalmazzák a csalánteát vértisztító kúrák részeként, mivel jól átmossa a veséket, és kimossa a vesehomokot és a veseköveket, de ezek megelőzésére is jó. Mosóvizes változatban kiválóan alkalmas hajhullás és korpásodás megelőzésére, valamint hajzsírosodás ellen. A kovasav-tartalma erősíti a kötőszöveteket, a körmöket, a hajhagymákat. Főzetét külsőleg hajhullás és korpásodás ellen használják, vagy reuma elleni fürdővizet készítenek vele."

www.hazipatika.hu


próbáljátok ki, ártani bizti nem árt (az már más kérdés, hogy télen hol találsz csalánt :)

30. b09973ea6d (válaszként erre: 29. - Haaeen)
2008. dec. 30. 20:49
kedves h vigasztalni probalsz,hiddel nagyon jol esik:)
29. haaeen
2008. dec. 30. 20:00
sziasztok, mikor én is ovis voltam, félig megkopaszodtam, az orvosok nem tudták, hogy mi lehet a baj. nem is találtak semmit. anyukám mindig szedett igazi csalánt, azzal mosta a maradék hajamat, meg vett csalános hajerősítőt, azzal kenegette a fejbőrömet, és annyira megerősödött a hajam, és olyan sűrű lett, hogy még most, 20 év távlatából, is gyakran emlegetjük, hogy kopaszból milyen szép lettem :)
28. b09973ea6d (válaszként erre: 25. - Toncsimimi)
2008. dec. 30. 19:18

Kb mar 1 eve vettem eszre mikor vagtam le a hajat,hogy 1 pici helyen nincs haj.akkor mondtuk az orvosunknak es azt mondta h vitamin hianytol van.kapott multivitamint,ki is nott ott azon a pici helyen,de ra kis idore mar mashol vettunk eszre ugyanolyan kis foltot.Eljuttunk bor gyogyaszhoz o azt mondta,hogy valami gyulladas van a szervezetben,azt kell megtalalni.Labor eredmenyek jok voltak,maradt meg a fogaszat.sajnos nagyon rosszak a fogai is.En is a mandullajara gytanakszom,mivel mar nagy mandullakkal szuletett.Meg nem voltunk orr ful gegesznel,de majd az ujevben az kovetkezik.

Na,azt akartam leirni,hogy mar egy eve hullik ki a haj es ra par honapra ki no,majd nem telik el 2 honap es ismet kihullik egy masik helyrol.

27. monika0104 (válaszként erre: 21. - Toncsimimi)
2008. dec. 30. 18:55
Én erre csak annyit mondok, hogy nekem az izületeimre ment rá a mandulám állandó gyulladása és nekem sem fájt előtte soha a mandulám mégis ki vették.Azóta egy kicsit többet fáj a torkom, mint előtte de muszáj volt ki venni .Hát reméljük most már ezek után meggyógyultok, minden jót nektek.
26. tücsimücsi (válaszként erre: 25. - Toncsimimi)
2008. dec. 30. 17:42
Szióka!!!
25. toncsimimi (válaszként erre: 24. - B09973ea6d)
2008. dec. 30. 17:38

Konkrétan mi a helyzet nálatok? Mikor kezdődött a hajhullása? Hogy hogy semmi változás? Nem nőtt ki a haja?

Kérlek írj magatokról, mert minden információnak örülök!

Szerencsére a mandula műtétből felépült a kislányom, nem volt komplikáció és most már az étvágya is visszajött! Őszintén remélem, hogy a mandulája volt a gócpont és most már meggyógyul!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook