Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok segíteni az ultrahangos leletem megfejtésében? fórum

Tudtok segíteni az ultrahangos leletem megfejtésében? (beszélgetős fórum)


18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Ritamoto)
2009. jún. 19. 18:22

Ha még aktuális, nézd meg, nekem sokat segített, amikor az első lányomat vártam:

[link]

2008. nov. 18. 20:24
Az r. nagy rendes nagyot jelent, nem túl nagyot! A Douglas-űrben a folyadék utalhat kismedencei gyulladásra, de nem feltétlen. Ezt labor kizárhatja. Bátorítanálak, hogy mindig kérdezz az orvostól, még akkor is, ha egyértelműen azt érezteti, hogy jobb szeretne ajtón kívül tudni. Kötelessége tájékoztatni téged. Ez mindenkinek szól.
16. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Ritamoto)
2008. nov. 18. 14:56

Szívesen,bár nem sokat segítettem.

Legjobb,ha az orvossal beszélsz,és nem idegesíted magadat feleslegesen,főleg,ha babát szeretnél.

Sok sikert és megnyugvást kívánok.

15. ritamoto (válaszként erre: 13. - 9c8432d068)
2008. nov. 18. 14:54
Köszi szépen!
14. krizsanevi (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2008. nov. 18. 14:52
Nincs mit :) Sok sikert!
2008. nov. 18. 14:51

A hátsó hüvelyboltozatot a medenceűrt bélelő hashártyától (peritoneum) csak a vékony hüvelyfal választja el, és a hashártya itt a mélybe nyomul, a Douglas-üreget (spatium rectouterinum) alkotva. Ily módon a hátsó hüvelyboltozat különböző diagnosztikus és sebészeti eljárások helyéül szolgál. A Douglas-punctio (kuldoszkópia) esetében a hátsó hüvelyboltozaton keresztül vezetik a tűt a Douglas-üregbe, ezáltal bármilyen, ott felgyülemlett folyadék természete meghatározható - vér, genny nagyobb mennyiségű szövetnedv. Kolpotomiánál a hátsó hüvelyboltozaton kis metszést ejtenek, melyen keresztül a medenceüreget bélelő hashártyaűrbe jutnak. Ezen a nyíláson keresztül kuldoszkóp segítségével - mely optikai eszközökkel és fénnyel ellátott cső, a testüregi mikroszkópok egyik fajtája - a medencei zsigerek látótérbe hozhatók. A kolpotomia bizonyos sebészi beavatkozásokhoz is segítséget nyújthat, amint a petevezetékek lekötése (ligatura tubae) vagy esetleg a méhen kívüli terhesség eltávolítása.


Én ezt találtam,és még annyit látok,hogy nagyobb a méhed.

Az "ut" szó uterus-t méhet jelent.

2008. nov. 18. 14:51
Köszi a tanácsot. Már írtam is nekik.:-)
11. krizsanevi (válaszként erre: 10. - Ritamoto)
2008. nov. 18. 14:43

Szerintem igen.

Figyi, van itt egy tudásbázis:" Ma vettem be az utolsó szem Clostilbegyt tablettát. Holnaptól már lehet próbálkozni a babával?" Szerintem ott kérdezd meg, Ők biztos többet tudnak.

10. ritamoto (válaszként erre: 7. - Krizsanevi)
2008. nov. 18. 14:40
Azt tudom, hogy már volt peteérés, de tüszőrepedéskor kezd el kifelé vándorolni a petesejt, és akkor találkozik a hímivarsejttel, nem ? Tehát akkor most kellene próbálkozni?
9. ritamoto (válaszként erre: 8. - Krizsanevi)
2008. nov. 18. 14:37
De nem baj, ha van benne folyadék?Mit jelent ez?
2008. nov. 18. 14:33
A Douglas üreg, a hasüreg egy része, amely a hüvely felső szélével érintkezik.
7. krizsanevi (válaszként erre: 5. - Ritamoto)
2008. nov. 18. 14:30
Azt jelenti, hogy már volt peteérésed.
2008. nov. 18. 14:12
..én beírtam a keresőbe hogy "douglas,", de csak Michael Douglasról jöttek ki infók...:-)
2008. nov. 18. 14:03

Babát szertnénk.Ma voltam ultrahangon (18.nap), azt mondták most volt tüszőrepedésem( kérdés hogy mi az a most? Ma , tegnap, 3 napja?), és ezek állnak a papíron:

R.nagy ut.7mm-es nyh.

Jo.ov.-ban bevérzett tüsző.

Kóros erezettség nincs.

Douglasban 9mm-es folyadék.-ez aggaszt a legjobban, mi lehet ez?

Most kell próbálkozni, vagy már elkéstünk?

2008. nov. 18. 14:01
gondolom a rövidtésekre vagy kiváncsi:-) neten ha beírod keresőbe kidob mindent, de azért csak tedd fel a kérdést, hátha:-)
2008. nov. 18. 14:00

Szia!

Talán.Van kép?

2008. nov. 18. 13:59
van nyeremény is?
2008. nov. 18. 13:59
Tudtok segíteni az ultrahangos leletem megfejtésében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook