Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldöksérvvel mit lehet csinálni? fórum

Köldöksérvvel mit lehet csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
33. lehotaine (válaszként erre: 30. - Nikice)
2009. jan. 29. 17:32

Sziasztok!


Aranyosak vagytok, hogy szorítotok nekünk.

Valóban kezdünk egy kicsit aggódni, ahogy közeleg a jövő péntek. Mi egyébként a gyerekorvosunk ajánlására kerestük fel a Bán doktort, aki rendel itt Kecskeméten is. A kisfiamnak le volt nőve a nyelvféke, s azt is ő vágta fel, nekem akkor nagyon szimpatikus volt. Kedves volt a kicsivel is és velem szülővel is. Mikor a lányommal kerestük fel sérv ügyben, akkor is nagyon jó fej volt, elmondta részletesen mi fog történni Zsófival, s hogy nekünk szülőknek mire kell figyelni a műtét előtt és után (ne legyen hurutos betegsége, meddig ehet, ihat, stb.)


Bízom benne, hogy minden rendben lesz.

Jelentkezem majd a részletekkel, ha "készen vagyunk".


Üdv:

Móni

32. ildi79
2009. jan. 29. 15:37

Sziasztok!


Én azért választottam ezt a dokit, mert a nőgyógyászom -akinél születtek a fiaim- ajánlotta. Legjobb barátok a Bán Gyulával.

Móni! Nagyon szorítok és várom a beszámolót!(részleteset)

31. Nikice
2009. jan. 29. 09:16
ahh, most nézem, közel laktok egymáshoz...
30. Nikice
2009. jan. 29. 09:16

Sziasztok!


Móni, én is szorítok Nektek! Még egy hét, nem irigyellek, biztos ideges vagy!:(

Van valami oka, hogy mindkét gyerkőcöt ez a dokibácsi műti?

29. lehotaine (válaszként erre: 28. - Ildi79)
2009. jan. 28. 20:41

Szia Ildi!


Zsófit is a Bán doktor fogja műteni. Írok majd, ha túlvagyunk a nagy napon.


Üdv:

Móni

28. ildi79
2009. jan. 28. 14:01

Szia Móni!


Szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen. Az én nagyobbik fiamat is Szegeden műtik áprilisban, amikor tavaszi szünet lesz, mivel most első osztályos. Milyen jó lett volna, ha hamarabb megtesszük. Na, mindegy ez van, bíztunk benne, hogy hátha még összenő, de sajna nem így lett.

Ki műti a kislányodat? Csabit Dr. Bán Gyula.

Várom majd a beszámolót!

2009. jan. 19. 21:50

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra, s sajnos bennünket is érint. A lányom októberben lett 3 éves, s nem múlt el a köldöksérve magától. A gyerekorvos elküldött bennünket gyereksebészhez, aki azt mondta, hogy 3 éves kor után műteni szokták, már nem fog javulni. Aranyos volt, azt is elmondta, hogy nem kell most műteni, ha várni akarunk, nincs igazán kockázata, de a műtét kelleni fog.

A férjemmel úgy döntöttünk, hogy talán szerencsésebb hamarabb túllenni rajta, most még jobban fogja viselni, mint 5-6 évesen. (Reméljük így lesz!) A doki azt mondta, másnap már ugynúgy fog tudni mindent csinálni a kislány, de vigyázni kell rá, ne erőltesse magát 1-2 hétig legalább.

1 hét bölcsiszünet mindenképpen javasolt.

Kecskemétiek vagyunk, s Szegeden fogják műteni febr. 6-án. Reggel megyünk, este jövünk, ez az alapfelállás, ha minden rendben lesz, s persze minden rendben lesz.

Nekem okt-ben volt köldöksérv + hasfali sérv műtétem hasplasztikával egybekötve, s elmondhatom, hogy az altatásból adódó hányáson kívül nem volt semmi kellemetlenségem. A műtét napján kértem fájdalomcsillapítót, s azt követően többet soha, mert nem fájt egyátalán.

Kicsit elkanyarodtam a témától, de ezzel magamat és benneteket szülőket is nyugtatni akartalak.

A gyerekek sokkal ügyesebbek nálunk, ők még gyorsabban túlteszik magukat a kellemetlen élményeken.

A lányomat egyébként beavattuk a műtétem körüli dolgokba, s így most tudja, hogy neki is "szép lyukas köldököt csinál a doktor bácsi". A maga módján elmagyaráztuk neki, hogy ő aludni fog, s mire felébred, már szép lesz a kis köldöke. Már készítjük lélekben a műtét előtti nem ehetsz - nem ihatsz feladatra is, ami biztos sírdogálásban fog végződni, hiszen reggel még ki sem nyílik a kis szeme, már kéri a tejet.

(A kisfiamnak - 15 hónapos - is van köldöksérve, lehet, hogy 2-3 év múlva vár még ránk egy újabb "utazás".)


Szorítsatok nekünk!

Ha valamelyikőtöknek túl van a gyerkőce az operáción, szívesen fogadom a tapasztalatokat.


Minden jót, jó egészséget!


Móni

26. Nikice (válaszként erre: 25. - Ildi79)
2009. jan. 15. 11:05
Édeske :( A fiam is most 7 éves, át tudomérezni, miylen lehet vele közölni, és hiába nagyobb, ha a kisbabához mérjük, még ő is nagyon-nagyon pici ezekhez a tortúrákhoz. Szegény, akkor biztos nem várja a tavaszi szünetet! Neked is nehéz lehet, az ember százszor menne maga, csak a gyereknek ne kelljen.
25. ildi79 (válaszként erre: 24. - Nikice)
2009. jan. 15. 09:21
Igen, tud róla. Először nagyon sírt amikor megtudta, de aztán beígértük neki, hogy utána azt választhat a játékboltban amit akar, így már nincs is sírás. Persze, ha majd közeledik az idő biztosan félni fog. Arra kell majd vigyáznom, hogy rajtam ne lásson semmit.
24. Nikice (válaszként erre: 22. - Ildi79)
2009. jan. 15. 08:21
Jó lenne, ha egyből otthon lábadozhatna, nem kellene benn aludnotok!!! Tud róla egyébként, hogy mi vár rá?
23. Nikice (válaszként erre: 22. - Ildi79)
2009. jan. 15. 08:20
Lilien 2 és fél hónapos, és normális köldinek néz ki, ha fekszik, és nem erölködik, ha erölködik akkor türemkedik ki egy fél meggy nagyságnyi kb (de pici meggy :) inkább úgy mondom, hogy a hüvelykujjam teteje akkora kb...
22. ildi79
2009. jan. 14. 21:32

A mi dokink azt mondta, hogy 4-5 éves korig várjunk, de mi akkor még nem tudtuk rászánni magunkat a műtétre.

Reggel bemegyünk, megműtik és este már haza is mehetünk, ha minden rendben lesz. Amit nagyon remélek. A felépülési időt még nem tudom. 20-án megyünk akkor fogjuk a pontos időpontot megbeszélni.

Neked mennyi idős a kislányod? És mekkora a lyuk?

21. Nikice (válaszként erre: 19. - Ildi79)
2009. jan. 14. 12:57
Mit mondanak, meddig kell bentlennetek, és kb mennyi a felépülési idő?
20. Nikice (válaszként erre: 19. - Ildi79)
2009. jan. 14. 12:56

Sajnálom, igazán :(

Érdekes, hogy eddig vártak, a mi dokinénink 3 éves kort mondott, de egyre több helyről hallom a 4-5 évet. Aztán másfelől meg, hogy ha addig nem záródik magától, míg 3 lesz, kár tovább várni. Hát nem tudom. Remélem, nem kell majd ezen gondolkodnunk.

19. ildi79
2009. jan. 14. 12:47
Igen. Bíztunk benne, hogy összenő, de sajnos mi nem voltunk ilyen szerencsések.
18. Nikice (válaszként erre: 16. - Ildi79)
2009. jan. 13. 14:30
Neki is születésétől fogva van?
17. frutty
2009. jan. 13. 12:02
műteni!
16. ildi79 (válaszként erre: 15. - Nikice)
2009. jan. 13. 09:44
Köszi! Sajna a fórumozókat tényleg nem érinti ez a dolog. Sajnálom. Szerettem volna többet tudni a dologról.
15. Nikice (válaszként erre: 14. - Ildi79)
2009. jan. 12. 11:02

Senki nem jár erre. :(

Én sok szerencsét kívánok Nektek és mielőbbi felépülést!

14. ildi79
2009. jan. 9. 13:05

Sziasztok!


Hét éves lesz a fiam, és tavaszi szünetben lesz a műtét. Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban szívesen venném.

13. Nikice
2009. jan. 6. 20:45

Sziasztok!

Az én kislányomnak is van köldöksérve :(. Szerintetek ez fájhat neki? (lehet buta kérdés, bocsi) Nekünk is azt mondták, hogy általában magától rendbejön.

2008. nov. 19. 00:15

Sziasztok!

Az én kislányomnak is köldöksérve van kb. 2 hós kora óta. Gyermeksebészetre kellett elvinni,de azt mondták nem kell vele semmit csinálni mert általában magától elmúlik.

Azóta voltunk több kontrollon is,most 2 éves és úgy tünik kb.3 éves korában meg kell műteni.

Akkor lesz újabb konroll és ha látszik javulás akkor nem műtik de ha még mindig így néz ki akkor megbeszéljük az orvossal a műtét idejét.

2008. nov. 18. 19:40
Szerintem akkor is rendbe fog jönni ha nem csinálsz vele semmit. Ne legyen fájdalma emiatt!
10. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 9. - Vapi)
2008. nov. 18. 16:27
Köszönöm az infót!:-)
9. vapi
2008. nov. 18. 14:02

21 hónapos kislánynak van sérve. Védőnő látta, ő azt mondta, hogy vattával tapasszam le. De olyan kicsi a köldöke és a sérv is, hogy a vatta csak fájdalmat okoz neki. Nem rég kezdett el jól enni és hízogatni.

Ő kemós volt így nagyon lefogyott, most kezd hízni és erősödni, de még sok van hátra hogy minden úgy menjen neki ahogy kell.Ált. akkor jön ki neki alig 0,4-0,5 mm-t, ha tele ette magát és erőlködik.Pl. meg akar fordulni, sír.

2008. nov. 18. 13:51
.....valamiről lemaradtam??...nincs a kérdésben az hogy babának van sérve.....a lényeg az hogy lássa orvos!!!
7. panna77 (válaszként erre: 3. - Szilviosz77)
2008. nov. 18. 13:41
Nekünk egy hónapig simán le kellett ragasztani és helyre is jött.
2008. nov. 18. 13:23

A kislányomnak is volt egy enyhe sérve. A doktornő irt fel leszorító tapaszt. Nekünk bevált. És közben erősödött a hasizma, ami sokat segített, és elmúlt. Kb. 2 hétig használtuk a tapaszt. Fürdéskor cseréltük, igaz nem minden nap ragasztottuk le, mert a kicsi bőrének nem tesz túl jót.

Mindenképp lássa orvos, az a biztos!

2008. nov. 18. 13:15

Orvosnak megmutatni,minél hamarabb,amíg ki nem záródik!!!!(egy ki bélszakasz kitüremkedik a sérv kapun..rosszabb esetben ez a szakasz elhal)

Egy darabig el lehet vele lenni,de előbb vagy utóbb be kell "stoppolni"!

2008. nov. 18. 13:10

"Hernia umbilicalis - köldöksérv

A köldöksérv 1-5 éves korra spontán záródik. Ha ez 5 éves korig nem történik meg, műtétet kell végezni. Régebben leragasztották, hogy záródást gyorsítsák, de ennek az eljárásnak a hatásossága nem bizonyított, a bőrnek pedig árt.

Kizáródása extrém ritkaság, de előfordulhat, s azonalli műtétet igényel.

Nagyméretű omphalokele fedése a has bőrével az ilyenkor kisebb hasüreg miatt nem lehetséges. Felszíne 2%-os mercurochrommal való ecsetelés (2-3* naponta) hatására fokozatosan behámosodhat."

Schuler Dezső - Gyermekgyógyászat (egytemi tankönyv)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook