Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelés után, napokig tartó elviselhetetlen fájdalom. Mennyire általános? fórum

Gyökérkezelés után, napokig tartó elviselhetetlen fájdalom. Mennyire általános? (tudásbázis kérdés)


21. TamiPhotography (válaszként erre: 20. - 8ef78160df)
2013. máj. 13. 01:43

Szia!


Ha ez azóta is így van, akkor tuti nem lett minden ideg eltávolítva, érdemes lenne visszamenni.

2011. júl. 11. 23:56
Nekem utána több hétig fájt, szinte elviselhetetlen volt, és mái napig néha-néha belenyilallik, 10 éve volt gyökérkezelésem.
2011. júl. 11. 23:55
Elvileg nem kéne fájnia..
18. csorba
2011. júl. 11. 23:28

szimo, bár kicsit későn írok de azért hátha.

Én most csináltam végig 2 hónap alatt egy ilyet, ráadásul hátsó felső fog, elég durva volt.

Nekem kezelés után ideiglenes tömést tettek bele, ami ugye egy darabig málik. 1 óra után már ehetsz bármit, semmi gond, az ideiglenes tömés megvédi a fogat, többnyire nem esik ki (ha pedig igen, akkor vissza a dokihoz). Érzéstelenítőt sem kértem, csak a legutolsónál (ma elég meleg volt, lehet emiatt sokkal érzékenyebb volt) Szóval nem vészes, csak "fura" érzés egyébként. Sőt utána sem fáj, csak olyan "fura" érzés :D Aki volt, az tudja mire gondolok. Viszont örülök, h. belevágtam, körzeti húzni akarta volna, így mentem magánhoz. (no meg 1 hét elviselhetetlen fájdalom után)

17. szimoo
2011. jún. 3. 21:00
Sziasztok,en most ertem haza eletem elsö gyökerkezeleseröl,de meg 2szer vissza kell mennem:S nem nagyon fajt:S (Amugy Nemetorszagban elek) kerdesem az lenne h gyökerkezeles utan mit szabad es mit nem??Mit ehetek es mit nem?Ra lehet harapni masnap?Elöre is köszi
2011. ápr. 28. 14:51

Tegnap estem túl egy gyökérkezelésen, én is rögtön rákerestem a neten, hogy mennyire fog ez utána fájni. Mivel itt elég sok elrettentő példát olvastam, gondoltam biztatásként leírom, hogy nekem gyökérkezelés után mikor kiment az érzéstelenítés hatása fájt egy kicsit és még másnap is, de ez már fájdalomcsillapítóval simán elmúlt.

Gyökérkezelésnél annyira elérzéstelenítették a fogam hogy semmit nem éreztem, olyan volt mit egy sima fogtömés.

15. ceci
2011. jan. 14. 13:12
Nekem tavaly májusban gyökér kezelték a fogam,egy teljesen elhalt fogat,minden fajta érzéstelenítés nélkül és egyáltalán nem fájt,felrakta a doki ezt gyógyszeres tömést,reggelre mint egy dinnye úgy feldagadt a fejem,baromi büdös volt a szám,kivették a gyógytömést,kipucolták még egyszer,másik doki is megnézte jól volt megcsinálva a gyökérkezelés,antibiotikumot kaptam,utána vissza megint gyógytömés,reggelre megint dinnyefej,orvos kipucol...na egy fél évig vissza sem mertem menni lukas foggal járkáltam,tegnap újra kaptam gyógytömést,ha keddig kibírja a fogam akkor gyökértömés,hanem akkor húzás,de keményen be vagyok parázva,pedig nem fájt csak ez a hülye cirkusz vele amit leírtam
14. Tecu20
2011. jan. 4. 19:32
Sziasztok.Nekem kb 2 hónapja gyökérkezelték a fogam..kaptam bele gyógyszert és idéglenes tömés, most mentem vissza mertelkezdett kiesni a tömés, de nem fájt semmi. Ma gyógyszercsere volt és megint idéglenes tömés,,azt mondták, most egy darabig igy lesz. De most nagyon furcsa a fogam.Mikor nyomom a nyelvemmel erősen érzem, nagyon érzékeny...Ez természetes vajon?? Fájni nem fáj, csak nagyon érzékeny.Léci aki tudja válaszoljon.köszike
2010. dec. 3. 19:05

Halo!


Masodik alkalommal voltam gyokerkezelesen, most is mint az elsonel azaz utana sirogorcs kerulget.

Oriasi fajdalom van. Azt mondta a doki, hogy nem 100% sosem a gyokerkezeles eredmenyessege.

Oblogettem mar palinkaval, kataflan, stb stb

ilyen nincs ekkora brutal fajdalom.. :(

12. Brigi9
2010. jan. 2. 19:44
Sziasztok! 4 nappal ezelőtt gyökérkezelték az egyik lenti őrlőfogamat és nem tudom, hogy csak szerencsém volt,vagy a dokinéni volt nagyon ügyes, de nekem sem a kezelés alatt sem utána (eddig) nem fájt. Az egyetlen fájdalom az érzéstelenítő injekció beadása volt, de az ugye pár másodperc. Első 1-2 napban érzékeny volt ha ráharaptam véletlenül, (mert próbáltam a másik oldalon rágni)de most már az sem. 3 nap múlva fog bele gyógyszeres tömést rakni, addig nyitva lesz. Azt mondta, hogy pár napig nyitva kell hagyni nehogy legyen vele valamilyen baj. Szóval én megúsztam fájdalom nélkül, pedig én is nagyon paráztam...
2009. okt. 21. 07:22
Hello! Én szerencsétlenül jártam!4-szer kellet vissza mennem azzal a foggal!Kiderült hogy van még egy gyökere!Betett egy idéglenes tömést és nagyon fájt amikor ki ment az érzéstelenítő! Aznap vissza menetem ki vette a tömést és most nyitva hagyta!Most már nem fáj!
2008. nov. 19. 10:58

Kedves Tina!


Én épp most járok fogászatra.Nekem egyszerre négy fogamat gyökérkezeltek.Az én orvosom nem egyszer hívott vissza,mert azt mondta,hogy akkor biztonságos a tömés,ha teljesen elmúlik a gyulladás a gyökérből.Először a kezelés után fertőtlenítőszert kaptam a gyökérbe és így zárta le a fogamat egy ideiglenes töméssel.Egy hét múlva kellett visszamennem a rendes tömés miatt és akkor mégegyszer kitisztította a biztonság kedvéért.Nekem sem a kezelés nem fájt ,sem utána nem volt problémám vele.Nekem az egész fogsorom csinálják 3 hónapja,egyszer éreztem fájdalmat igazán,amikor 5 fogamat húztak,azt is csak a gyógyuláskor.Szerintem fogorvosfüggő is a kezelés.Érdemes egy kis pénzt szánni rá,mert sajnos időhiány és rutinkezelések miatt a szakrendelésen nem kaphat az ember mindig olyan ellátást.Tisztelet a kivételnek.Nekem 8 éves korom óta van koronám,tapasztalatból beszélek.

Kívánom,hogy mihamarabb rendbejöjj.

Szép napot.

2008. nov. 19. 09:57
Köszönöm a tanácsokat és a véleményeket. Azt hiszem nincs más választásom mint visszamenni! :( Soha nem féltem a fogorvostól, és nyugodt szívvel ültem be a székbe, de mióta ez történt, igen is félek! :S Nem akarom érezni megint ezt a borzasztó fájdalmat! :'(
2008. nov. 18. 14:10
Én 1 hónapig jártam vissza,mire kipuculódott,még ózonos kezelést is kaptam.
2008. nov. 18. 13:39
Sűrgősen menj vissza a fogorvoshoz.
2008. nov. 18. 12:25
Egyetértek az előttem szólókhoz. Vissza kell menni kipucoltatni. Nekem tavasszal volt gyökérkezelésem és egyáltalán nem fájt!
2008. nov. 18. 12:07
Egy-két nap normális,utána nem.Azt jelenti,nem pucolták ki rendesen,s a tömés alatt dolgozik a bentmaradt cucc.Én így jártam,és elviselhetetlen fájdalmam volt.Menj vissza,és szedesd ki a tömést.Ezek szerint kell még neki idő,míg kipucolódik.Valószínű,hogy most be sem tömig egy pár napig.
4. 29 (válaszként erre: 3. - 36662af67d)
2008. nov. 18. 11:59

Szia!


Nekem is fájt, gyökérkezelés után, az egyik fogam, éjszaka már annyira, hogy ügyeletre mentem.

Ott a doki írt fel antibiotikumot, mert már dagadt fel a fejem, ő is kitisztította, meg érzéstelenítőt adott.Így tudtam aludni éjszaka.

Na meg cataflamot írt fel.

De így is sztem egy 4.5napig bogyón éltem.

És elvileg jól volt kiidegelve:-((

Úgyhogy megértelek.


Anita

2008. nov. 18. 11:47
Sziasztok! Pár éve volt egy gyökérkezelésem, ami után napokig úgy fájt a fogam, hogy azt sem tudtam hova legyek! :( Semmi nem használt rá! Mikor visszamentem a fogorvoshoz, Ő azt mondta, hogy fogalma sincs mitől fájhat! :S Most megint gyökérkezelésre lenne szükségem, de már nem merek elmenni!
2008. nov. 18. 11:47

Ez nem jó valószínű,hogy nem sikerült a kiidegelés.

Menj vissza és mond el a dokinak.

Nem szabad fájni!

2008. nov. 18. 11:44
Gyökérkezelés után, napokig tartó elviselhetetlen fájdalom. Mennyire általános?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook