Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónőknek karácsonyra mit? fórum

Óvónőknek karácsonyra mit? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. edek
2009. máj. 23. 09:07
Én hópelyheket horgoltam az óvónéniknek.Mindenki nagyon örült neki...
2009. máj. 23. 08:19
Én magam is óvónő vagyok. Soha nem vártam el a gyerekektől, vagy a szülőktől hogy karácsonyra ajándékot hozzanak. Nem is igazán szokás nálunk az ilyesmi. De néha azért előfordul hogy meglep 1-2 gyerek valami aprósággal és őszinte leszek, jól esik. Elvégre a karácsony a szeretet ünnepe és ha valaki örömmel ad valamit, azt szerintem mindenki örömmel is fogadja. Én magam is olyan vagyok hogy szeretek másoknak örömet szerezni, karácsonykor meg főleg. Nem azért mert "elvárja", hanem azért mert nekem az jólesik.
58. edit-a (válaszként erre: 44. - Mapipiti)
2009. jan. 5. 19:55

Bár már elmúlt Karácsony,de előtérbe került a topic,s nem állom meg,hogy ne szóljak hozzá.

Magam óvónő is vagyok,jelenleg tanítok.Minden évben viszünk apró ajándékot az óvó néniknek és a tanító néniknek.Nem "nyalásból",ahogy írta valaki,hanem azért,mert megbecsüljük a munkájukat,jó pedagógusok,barátságosak,sokat beszélgetünk stb.-szinte baráti mind a 4 pedagógussal a kapcsolatom.A gyerekek ügyesek,jó kislányok,tehát nem kell elnézni nekik semmit.

Az idén saját készítésű lapot kaptak idézettel,mellé néhány különleges filteres teát.Nem volt nagy összeg,az volt a fontos,hogy szeretettel adtuk.

Egyetértek Mapipiti előző hozzászólásaival teljes mértékben.

A suliban 3 kisgyerektől kaptam karácsonyi meglepit,mind olyan volt,amit ő készített,volt aki szaloncukrot is tett mellé.Olyan jólesett,nagyon örültem nekik.:)Visszamenőleg megvannak a 15 évvel ezelőtt kapott ajándékok is...

2008. nov. 25. 16:43
alkalomhoz illo disztargyat, pl karacsonyi abbrosz stb :) annak mindenki orul
2008. nov. 25. 16:21
szerintem semmit....
55. supin (válaszként erre: 53. - Mapipiti)
2008. nov. 25. 16:16
Bocs! Ez így már más ha sajátkészítésű!! Bocsi!!
54. ildiko0914 (válaszként erre: 51. - Mapipiti)
2008. nov. 25. 16:16
Igen, "egy apró figyelmességgel" szoktam én is kedveskedni, és természetesen nem esik nehezemre.De amikor egy jelentős összeget kell pótolni, hogy az óvónéni elromlott háztartási cuccait ilyen alkalomkor újra cseréljük, akkor itt azt gondolom a figyelmességet már jóval meghaladtuk.
53. Mapipiti (válaszként erre: 52. - Supin)
2008. nov. 25. 16:14
A saját készítésű ajándék lényege, hogy nem kerül sokba!
52. supin (válaszként erre: 39. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 25. 16:08
Pontosan ez a véleményem. Akkor a szülők ne panaszkodjanak,hogy sokba van a gyerek!!
51. Mapipiti (válaszként erre: 50. - Ildiko0914)
2008. nov. 25. 16:04

Egy apró figyelmességnek mindenki örül, még akkor is, ha " ez a munkája", miért ne tegyem meg, ha megtehetem, és szeretek örömet szerezni?

Nektek nehezetekre esik azt mondani, hogy köszönöm?

2008. nov. 25. 11:02
Igen ezért kapja a pénzt, ez a munkája, ezt választotta hivatásnak, de vannak elvárásai, és nem foglalkozik többet a gyerekekkel
49. supin
2008. nov. 25. 10:58
Több időt van a gyerekeddel? Ez a foglalkozása ,Nem??
48. supin
2008. nov. 25. 10:57
Nem tulzás ez???
2008. nov. 25. 10:47
Mifelénk az óvónők megmondják, hogy mit akarnak, hogy nehogy hülyeséget vegyenek a szülők,pl vasaló, pórszivó,mixer stb, na de azért vannak más óvónénik is, minden tiszteletem azoké, akik annak örülnek amit kapnak
2008. nov. 25. 10:40

Az én nagyobbik lányom tavaly kezde az ovit, a kicsi majd nyáron kezdi, de sokat bejárhat a nagyhoz délután játszani.

Nálunk (falun) összesen van az oviban 35 gyerek 2 csoportban és van 3 óvónő és 2 dajka. Mi tavaly saját készítésű (toboz egy szalaggal-ajtódisz, vagy karácsonyfadísz) ajándékot adtunk az ovónéniknek. Teljesen meghatódtak-nem vártál el, nem számítottak rá és a csoportpénzből sem kapnak ajándékot. Ők tényleg önzetlen óvónénik. És láttam rajtuk a hálát a figyelmességért.

Mi idén is csinálunk nekik ajándékot, mert megérdemlik, de venni nem vennék én sem semmit!!!

2008. nov. 25. 08:14

Végülis érdekes kérdés ez. Egyrészt én is azt mondom, nekem melyik ügyfelem ad ajándékot karácsonyra? (semelyik, amúgy itthon könyvelek).

Viszont a másik: a legdrágább kincsem van rájuk bízva, a gyerekem. Tehát mégis csak adok ajcsit.

2008. nov. 25. 05:15

Folytatás:)...

Tavaly egy karácsonyi mintájú asztali fényképtartót vettem, beletettem egy szép karácsonyi képeslapot, aranyzsinórral átkötöttem, rá egy szem szaloncukrot. Ha az ovónénik ilyeneket kapnának, nem éreznék úgy, hogy évek alatt sok kacat összegyűlt, hanem szivesen emlékeznének a gyerekeinkre, és éreznék a szeretetünket, megbecsülésünket!!!!Minden pedagógusnak nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

2008. nov. 25. 05:10
A gyerekemmel több időt van szinte, mint én, nagyon sok szépre- jóra megtanítja, amíg én nyugodtan dolgozom, ő vigyáz rá! Én minden évben készítek valami apróságot, és a gyerekek karácsonyi műsora után adom oda neki, és a dadus néninek. Hol egy apró szalmakoszorút kis csengettyűvel a közepén, hosszú piros szalagon lógatva, amit tud ajtódísznek is, karácsonyfadísznek is használni, hol egy almába szúrt karcsú gyertyát asztaldísznek.
2008. nov. 24. 22:07
Bölcsődébe dadáknak, szoktatok karácsonyra vinni ajándékot?Lányom pár hónapja jár,de tán két hetet összvissz,ha volt bölcsiben.
2008. nov. 24. 22:04
Nem hallottam róla, hogy szoktak adni nekik karácsonyra ajándékot!
2008. nov. 24. 21:52
semmit a karácsony a család ünnepe nem az ovódáé és amúgy a fodrászoknak,eladóknak ki ad ajándékot?
2008. nov. 24. 11:24
A Karácsony szerintem egy bensőséges, családi ünnep, amikor az óvónéninek nem jár ajándék. Ott van a pedagógusnap, és esetleg a névnap (és fiú gyerekeknél a nőnap)amikor meg lehet ajándékozni valamivel.
2008. nov. 24. 11:17

Ez egyébként szerintem településektől is függ. Igaz, hogy nekem nem oviskorú még a fiam, de nővéreimnek gyermekei már végigjárták az ovit, tehát innen a megfigyelésem:


sajnos itt elvárják, és ilyesmi szerint rangsorolják a gyerekeket, ha nem is az óvónők/tanítók, de a szülők mindenképpen. Nem adsz pénzt a csomagba? Akkor olyan is vagy, kinéznek maguk közül. Névnapkor/szülinapkor ki mekkora tortát visz be, ki mennyi édességet visz szétosztásra... Itt ez megy. Igyekeznek túlszárnyalni egymást a hülyeségben, s ennek azok a szülők isszák meg a levét, akik nem állnak éppen a legjobban anyagilag.

És azt is rá merem mondani, hogy igenis vannak olyanok, akik elvárják az ajándékokat.


Gyöngyi, nem is akartam személyeskedni, csak és kizárólag a helyi óvónőkről és tanítókról lejött tapasztalatokat osztottam meg. Az is meglehet, hogy az elmúlt időszakhoz képest a helyzet javult, nem tudom. Mindenesetre tiszteletem azoknak, akiknek többet ér a saját kezűleg, szívvel-lélekkel készített ajándék... Mert ennél nincs is szebb.

Kívánok mindenkinek szép napot!

37. a445f073a9 (válaszként erre: 36. - B.Mária)
2008. nov. 20. 16:27
Nem szoktam butaságokat írni, csak ez lemaradt: :D
36. B.Mária (válaszként erre: 33. - A445f073a9)
2008. nov. 20. 16:02
Ez butaság, amit írtál, szerintem egyáltalán nem várják el, hogy karácsonyra ajándékot kapjanak, sőt mi készítünk ajándékot a szülőknek! Üdv egy óvónéni
35. mreich
2008. nov. 20. 15:23
Mi tavaly egy kis desszertet vittünk az ovónéniknek.
2008. nov. 20. 12:54
Karácsonyra?Semmit se minek nincs az embernek elég kiadása?
2008. nov. 20. 12:17
Mindegy, az a fontos, hogy drága legyen!
2008. nov. 20. 12:11
Semmit. Ha ezen múlik, hogy hogy állnak a gyerekhez, már régen rossz. A lányom 4 évig volt ovis, soha nem vitt se névnapra, se semmire virágot, mégis szerették.
2008. nov. 20. 12:08
minek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook