Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől olyan "zselés" a kínai leves? fórum

Mitől olyan "zselés" a kínai leves? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 7. 21:12

édes-savanyú kínai kelleves


1 kínai kel

8 dl erőleves (kockából is lehet)

1/2 dkg vaj

3 ek olaj

1,5 ek. kukoricaliszt

1,5 ek szójamártás

2,5 ek porcukor

3,5 ek borecet

3,5 ek friss narancslé

3,5 ek paradicsompüré

1,5 ek rizsbor v. fehérbor


Mossuk meg a kelt ,csöpögtessük le, vágjuk 4 felé, és vágjuk ki a tirzsás részt. Vágjuk keskeny csíkokra. Olvasszuk meg a vajat wokban, adjuk hozzá az olajat és hevítsük fel. Tegyük bele a kelt és sózzuk meg. Kavargatva pirítsuk 2 percig. Ezután még gyenge tűzön süssük 5 percig. Egy másik edényben keverjük össze a többi anyagot és forraljuk fel. Ezután kisebb lángon, állandó kavargatással főzzük 5 percig. Melegen tálaljuk.

2011. nov. 7. 20:01
Tudja valaki, hogy a kínaiban kapható SÜLT TÉSZTA hogy készül? Barnás színű, és kevéske zöldség is van benne, hagyma, sárgarépa.
31. Gaby76
2011. nov. 6. 22:36
kukoricakemenyito. eleg sok. a tojast a surites utan kell belecsorgatni
30. zsuzso100 (válaszként erre: 29. - N.Eszter)
2011. nov. 6. 22:30
De ügyes vagy! Nincs főzős blogod? :)
29. N.Eszter (válaszként erre: 23. - 5b3ed71e62)
2011. nov. 6. 14:07

Én meg tudom csinálni, keményítő kell bele, egy evőkanállal, előtte feloldva kis vízzel.

És szójaszósz, fafül gomba, tofu, erős pista, újhagyma, csurgatott tojás, csirke vagy kacshús, sárgarépa, balzsamecet, kis cukor.

Ugyanolyat csinálok, mint az eredeti.Bármilyen kaját kóstolás után le tudom utánozni:)

28. globus
2010. márc. 15. 20:59
Pffúúújj...
2010. márc. 15. 20:57
Étkezési keményító.
2010. febr. 6. 12:52
Van agar-agar por. Eu egy moszat, vagy alga, aminek a kiszárításával nyerik a por állagot.
2010. febr. 6. 12:45
Sziasztok! Én csinálgatok kínai levest,de az enyém sem kocsonyás. De már kaptam és azt hiszem a keményítőtől. Biztos nem burgonya, vagy kukorica, inkább rizsből készül. Én a sokféle zöldséggel szeretem, gyufa szál hosszúra vágva.....
2008. dec. 7. 22:46

Bizony, hogy jó lenne:) :)

Én is imádom! Meg tudnám enni mindennap (többször is:) )

De azt hiszem, nem reménykedhetünk, mert nem hiszem, hogy elárulnák a kis titkokat :(

2008. dec. 7. 20:53
Kéne itt a hoxán találni egy igazi kis kínai szakácsot...és kihúzni belőle a tuti recepteket :) imádom a kínai kaját, és jó volna ha otthon is megtudnám csinálni ugyan olyanra mint amit náluk lehet kapni!
2008. dec. 5. 15:11
Állítólag valami agar-agar nevű ételsűrítővel csinálják, (mármint a kínai kajáldákban), és attól van ez az állaga.
2008. dec. 5. 15:07
Nem használnak papírzsebkendőt....
20. valcsi (válaszként erre: 19. - D879a0c5b4)
2008. nov. 20. 15:11
liszt, feleannyi étk.keményítő, tojás, olaj a sütéshez
2008. nov. 20. 14:23

Hát oké, akkor rosszul gondoltuk :) De azért a hozzávalók között szerepel a szójaszósz is :)

Ha már kínai kaja: nem tudja valaki, hogy pl. a sült banánnak a "panírja" miből készül?

Köszi előre is!

18. 10d89b51ea (válaszként erre: 1. - 2d5a00656a)
2008. nov. 20. 14:19
A krumplikeményitőtöl zselés a leves.
2008. nov. 18. 19:44
Hát ezeket találtam amit bemásoltam,van köztük kukorica lisztes és sima keményítős is!
2008. nov. 18. 19:43

Kínai savanyú-csípős leves

Hozzávalók 4 személyre: · 10 dkg szárított (vagy 20 dkg friss) gomba, · 1-1 szál póréhagyma és sárgarépa, · 1 szárzeller-szár (vagy kis darabka zellergumó), · 5 dkg üvegtészta (vagy magyar cérnametélt), · 1 liter húsleves (leveskockából), · 3 evőkanál szójaszósz, · 1-1 teáskanál gyömbérpor és keményítőliszt, · ízlés szerint törött fekete bors, · ecet, · cukor, · reszelt citromhéj, · chilipaprika

Előkészítése: A szárított gombát két órára vízbe áztatom, majd feldarabolom. (A megmosott friss gombát ugyancsak feldarabolom.) A póréhagymát, a sárgarépát és a zellert tisztítás után karikákra, illetve vékony lapokra vágom. A tésztát összetöröm. A keményítőt 2 evőkanál vízben simára keverem.Elkészítése: a húslevest a szójaszósszal összeöntöm, belerakom a zöldségeket és a tésztát, majd felforralom. Ezután az összes fűszert hozzáadom és öt percig főzöm. Végül beleöntöm a keményítőt és kevergetés közben ismét felforralom.1 adag: 92 kcal (385 kjoule)

Kínai csípős-savanyú leves

Hozzávalók: · 75 dkg sovány sertéshús· 25 dkg üvegtészta· 30 dkg friss babcsíra· 2 kis tojás· 1 kávéskanál szezámolaj· 1 l tyúkhúsleves· 2 kávéskanál cukor· 3 evőkanál borecet· 1/2 kávéskanál őrölt fehér bors· 2 evőkanál sötét szójaszósz· 1 evőkanál kukoricaliszt· 1 dl víz· 1 evőkanál finomra vágott újhagyma· 2 evőkanál finomra vágott friss koriander· 1 evőkanál szezámolaj· 1 evőkanál chiliolaj

Elkészítés: A húst vékony szeletekre vágjuk. Fazékban kevés vizet forralunk, 2 percig elősütjük benne a húst, leszárítjuk szalvétával, félretesszük. A babcsírát 20 percig meleg vízben áztatjuk, majd eltávolítjuk a tövét, s a csírát megszárítva egész vékony szeletekre vágjuk. Az üvegtésztát 5 percre beáztatjuk, megszárítjuk, 12 cm-es darabokra vágjuk, félretesszük. A tojásokat kis edényben 1 kávéskanál szezámolajjal felverjük. Öblös fazékban felforraljuk a húslevest, hozzáadjuk a hússzeleteket, az üvegtésztát, a babcsírát, az ecetet, a fehér borsot és a szójaszószt. 3 percig forraljuk, akkor besűrítjük a vízzel elkevert kukoricaliszttel. Még 2 percig pároljuk, belecsurgatjuk a felvert tojást, és villával vagy pálcikával összetörjük. Hozzáadjuk az újhagymát, a koriandert, a szezámolajat, meg a chiliolajat. forrón tálaljuk.

1 kg liszt, 20 dkg vaj, 15 dkg zsír, 20 dkg porcukor, 2 db tojás, 1 dkg élesztő, 2 dl tej.


Élesztőt egy kevés cukros tejbe felfuttatom, amíg elkészül a lisztet a vajjal, és zsírral elmorzsolom, majd hozzáadom a többi hozzávalót. Összegyúrom, jól kidolgozom, sima ruganyos tésztát kapok, majd pihentetem, vagyis kelesztem.


Míg a tészta pihen, elkészítem a tölteléket.


Mák töltelék: 2, 5 dl tejet felforralok, 40 dkg darált mákot leforrázom a forró tejjel, belekaparok egy pici vaníliát, hozzáadok 25 dkg cukrot, egy kis fahéjat és reszelt citromhéjat, összekeverem és hagyom kihűlni, hideg legyen.


Dió töltelék: 2 dl vizet felforralok 20 dkg cukorral, belekaparok egy pici vaníliát, majd összekeverem 40dkg darált dióval, teszek hozzá 4dkg morzsát, egy kis fahéjat és reszelt citromhéjat, ezt is hagyom kihűlni.


A megkelt tésztát megmérem és 8 egyenlő részre, osztom, ugyanígy járok el a töltelékkel is, 4 diós és 4 mákost készítek.


A tésztát téglalap alakúra nyújtom és megkenem a töltelékkel, majd zsírozott tepsire teszem, megkenem tojássárgájával, hosszába.


Kelesztem még kb félórát , ha letelt, akkor keresztbe is megkenem tojássárgájával, hústűvel egy két helyen megszurkálom és 200 fokos forró sütőbe teszem, készre sütöm.


A töltelékbe én teszek mazsolát, de csak magnélkülit, mert azt szeretem.


Alufóliába csomagolom, ha kihűlt… már alig várjuk, hogy szent este legyen


Hozzávalók:

4 rúdhoz: 3 dkg élesztő, 3 dl tej, 1 kg liszt, 40 dkg vaj, 10 dkg porcukor, 2 tojássárgája, csipetnyi só.


Elkészítése:

Az élesztőt 1, 5 dl tejben összekeverjük, de nem kell felfuttatni. A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, belekeverjük a porcukrot, a tojássárgáját, a tejes élesztőt, és a sót, majd a maradék langyos tejet. Letakarva hűtőbe tesszük, amíg a tölteléket elkészítjük. 4 rudat nyújtunk belőle, majd megtöltjük a töltelékkel.

Túrós: 2 rúdhoz. 30 dkg túró, 10 dkg porcukor, 3 tojássárgája, 2 vanília, fél citrom héja, 4 dkg mazsola, 4 dkg búzadara. A túrót áttörtjük a cukorral, a tojássárgájával, vaníliával, reszelt

2008. nov. 18. 19:42

Kínai savanyú leves

Hozzávalók: · csíkokra vágott sárgarépa· húsleveskocka· póréhagyma· zöldborsó· gyömbér· méz· ecet· só· szójaszósz· csíkokra vágott csemegeuborka· vízbe áztatott üvegtészta (de cérnametélt is megteszi)· étkezési keményítő

Elkészítés: A zöldségeket felteszem főni a húsleveskockával, majd a gyömbérrel, szójaszósszal, ecettel, mézzel ízesítem. Egy gondolatnyit sűrítek rajta étkezési keményítővel, és ha már agyonkóstolgattam és nagyon finom, csak akkor teszem bele a csemegeuborkát és a tésztát.Megjegyzés:Azért nem írtam mennyiségeket, mert van, aki a levest hígan szereti, van, aki a kanalat megállítja benne... Az ízét pedig legjobban kóstolgatással lehet beállítani.A receptet Nijntje küldte. Köszönjük!

2008. nov. 18. 08:48
Na akkor a kukoricában keresendő az ördög,mert a sima keményítőtől nem lesz olyan!
2008. nov. 17. 22:00
Igy van, kukoricakemenyitovel lehet elerni azt az allagot.
12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - 2d5a00656a)
2008. nov. 17. 21:53
Mint ahogy már más is írta, a keményítőtől lesz olyan, az a titka, hogy azzal csak addig lehet melegíteni/főzni amíg be nem sűrűsödik, mert ha tovább főzöd, akkor újra visszahígul...
2008. nov. 17. 21:43
drágáim, zselé, ahogy látjátok :) terjedelmesít, nem kicsit :D és használnak pár egyebet is, pl. ízfokozókat, úgy, mint ti a sót :) Na-glutamát ha jól tudom...nagy mennyiségben nálam is szédülést okoz, pedig én bírom a kínai hamit :) persze csak magbízható forrásból :D
2008. nov. 17. 21:27
A szójaszósz a tésztához való, attól lesz barna és olyan jellegzetes íze...de hogy mitől lesz olyan az állaga? Kérdezd meg egy kínai étteremben, csak nem titok, ha egyszer a szemünk előtt csinálják...
2008. nov. 17. 21:23
Csalánlevélnek üzenem teljesen igaza van.Én sűrűn csinálok kínai kaját és a szójaszósz tényleg nem erre való.Szerintem undorító az a kocsonyás állag.
2008. nov. 17. 21:05
Az én tippem egyébként/lehet hogy tök hülyeség:D/hogy rizsliszttel vagy valami ilyennel húzzák be?!Szójaszósz az nem sűrít szerintem?Nincs senkinek kínai ismerőse??
2008. nov. 17. 20:56
lehet ha úgy csinályák mint a kocsonyát vagy legalább is hasonlóan.ezt csak feltételezem
2008. nov. 17. 20:55

Szerintünk - párom és én - a szójaszósztól vagy szójától. Nem tudom mi van benne pontosan.

De amúgy fogalmunk sincs :)

2008. nov. 17. 20:53
Azt már kipróbáltam,nem lett olyan.Átlátszatlanná vált és nem úgy lett sűrű mint annál a levesnél.
2008. nov. 17. 20:53
Nekem még sosem volt volt "zselés" a kínai leves...így én is kíváncsi lennék rá! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook