Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi problémák fórum

Munkahelyi problémák (beszélgetős fórum)


1 2
44. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Myrad)
2009. nov. 9. 08:12
Mit értesz azon, hogy lépten-nyomon megaláz?
43. gyöngyszemü (válaszként erre: 40. - Teltzsu)
2009. máj. 12. 23:02
Nemakarlak elszomorítani de minden munkahelyen ez van, hamár kibírtad a próbaidőt jobb ha maradsz! Kitudja találsz e másik munkahelyet ebben a nagy munkanélküliségben. Most jobb ha nem ugrál az ember, csakha tuti biztos és jobb helyet talál!!!
42. syria (válaszként erre: 40. - Teltzsu)
2009. máj. 12. 22:02

A helyedben a kevesebb fizetést választanám, a szakmai fejlődés lehetőségével (ami egyúttal a több fizetés ígérvénye is) és nem a gyomorfekélyt, idegbajt.

Bár lehet, hogy ezzel a tanáccsal már elkéstem, mert lejárt a próbaidőd.

Hogyan döntöttél?

2009. márc. 25. 06:33

szia Zsu!

én voltam hasonló helyzetben, és nem bántam meg. én is közigazgatásban dolgoztam, de maga a terület nem volt a kedvencem, a főnökök jöttek-mentek, stb. én is kevesebb pénzért mentem el máshová, de sokkal érdekesebb volt számomra a munka, jobb a társaság.

de sajnos ennek is vége szakadt a leépítésekkor, a normális főnök elment, én jelenleg gyeden vagyok és nem szívesen mennék oda vissza. de akkor is úgy érzem amíg tartott jó volt, megérte:-)

2009. márc. 25. 06:28

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a témának!

Bár nem olvastam még végig minden hozzászólást, de kíváncsi lennék, Ti mit tennétek a helyemben?

6 hónapos próbaidőmet töltöm (e hó végén jár le)a jelenlegi munkahelyemen, közigazgatásban. Amilyen szimpatikusak voltak a leendő főnökeim az állásinterjún, olyan ellenszenvesek, mióta a beosztottjuk vagyok: már az első naptól kezdve nagyon rossz a légkör, 1 nap nem telt el úgy, hogy azt gondoltam volna, na, ez egy jó nap volt, vagy sikerélményem lett volna...

Sok a fúrás, a kollégák kibeszélése a hátuk mögött. És mivel rólam nem tudnak semmit, mert nem mesélek magamról, kreálnak mindenfélét, és ezen csámcsognak...Bár ezen a területen pályakezdőnek számítok, semmilyen segítséget nem kapok, megoldom a feladatot, ahogy tudom/gondolom, és így nyilván abba kötnek bele, amibe csak akarnak.

A furcsa a helyzetben az, hogy van 1 másik próbaidős kolléganő is, akivel kapcsolatban viszont épp az ellenkezőjét tapasztalja mindenki: mindenben kap segítséget, sőt, néha a főnök csinálja meg helyette a feladatot! Ez már nemcsak nekem tűnt fel, hanem több kollégának, más osztályon dolgozóknak is. Egyre többen pedzegetik, hogy ez a kollegina a nagyfőnöknek a valakije, bár ez engem nem is igazán érdekel, csak nagyon szembetűnő az eltérő bánásmód...

Ezen túlmenően szakmailag sem fejlődtem semmit, pedig ez lenne az igazán fontos, sőt, nem egy alkalommal kiderült, hogy jobban tudom a dolgokat, jogszabályokat, mint a saját főnököm. Több alkalommal azért dobták vissza az anyagaimat - és emiatt a határidőből is kicsúsztam - mert a főnök hülyeségét is bele kellett venni, és kiderült, mégsincs igaza.

Sajnos, kb. 3-4 hónapja azt tapasztalom, hogy már a munkahelyem puszta gondolatára is görcsbe rándul a gyomrom, és egy ideje minden nap gyomorfájással dolgozom végig a napot. Próbáltam enyhe nyugtatót szedni, de ez nem lehet megoldás hosszú távon, és nem is igazán segít.

Menet közben megpályáztam egy másik közig. állást, ahol kevesebb lenne a fizetés, a béren kívüli juttatás, viszont a leendő főnök elmondása szerint a szakmai fejlődés lehetősége nagy. A hölgy is szimpatikus, de a fentiek alapján erre már nem merek alapozni.

Fel is vettek a pozícióba, még hátravan egy alkalmassági vizsga, de nem hiszem, hogy ott gond lenne.

Amikor megtudtam, hogy enyém az állás, nagyon boldog voltam, de most már nem vagyok biztos abban, mit is kéne tennem, elvégre én is pénzből élek, és bizony 20-30 ezer Ft mínusz bevételt igencsak megéreznék ebben a gazdasági helyzetben.


Úgy érzem, maradnom kéne itt, elvégre már megszoktam, viszont nem biztos, hogy a havi plusz 20-30 ezer megéri azt, hogy idővel gyomorfekélyt kapjak... :( A lelkem mélyén viszont attól tartok, hogy életem nagy lehetőségét puskázom el, hisz' ki tudja, meddig juthatnék el a ranglétrán, és mennyi tanulhatnék, fejlődhetnék a másik helyen.


Kíváncsi lennék, volt-e már valaki hasonló cipőben, és mit tett? Megbánta-e azt, ahogy döntött? Nyilván nem lehet más helyett dönteni, de engem akkor is érdekelne a véleményetek.

Előre is köszönöm és szép napot mindenkinek. :)

Zs.

39. 1e958693ca (válaszként erre: 37. - Myrad)
2008. nov. 17. 12:36
Valószínűleg tavasszal. Még maradnék legszívesebben a kisfiammal (akkor lesz 15 hónapos), de a pénz, jobban mondva a pénz hiánya nagy úr. (Nem akartam eredetileg sem 3 évig maradni itthon, de szívesen megvártam volna azt az időszakot, amíg hellyel-közzel szobatiszta lesz.)
38. moki-kopi (válaszként erre: 18. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 11:43

sziasztok!


sajnos ez nem igaz, nekem pasi főnököm van, és pár hónapja klimaxol, vagy nem tudom mi baja van, de már hozzá sem lehet szólni, mert rögtön üvölt, állandóan megalázza az alkalmazottakat.. már nagyon nehezen bírom idegileg... borzasztó, de felnőtt nő létemre minden reggel sírva indulok el dolgozni :( keresek másik helyet, de eddig nem jártam sikerrel... sajnos a mai világban nem nagyon ugrálhat az ember.

REmélem gyorsan összehozzuk az első babát és akkor vége lesz ennek a tortúrának...


mindenkinek kitartást, akinek rossz a melóhelye.

üdv

moki

37. Myrad (válaszként erre: 36. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 11:10
És mikor mennél vissza dolgozni?
2008. nov. 17. 10:54
;-) Jó, akkor majd erre "gyúrok".
35. Myrad (válaszként erre: 34. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 10:42
Lehet, az segítene... =DDD
34. 1e958693ca (válaszként erre: 33. - Myrad)
2008. nov. 17. 10:40

De milyen jó nekik, hogy ezért a nemszeretemért még fizetést is kapnak !

Nálunk igazából mindenkinek sok munkája van, előrelépni nem lehet -nincs a szó szoros értelmében vett karrierre lehetőség-. A gond az, hogy többen a másiktól várják a "segítséget" a munka, a problémák megoldására. A "segítség" az ő olvasatukban annyit jelent, hogy megcsinálja a másik helyettük a munka nagy részét. Ők meg közben elpanaszolják a főnöknek, hogy mennyi dolguk van, mennyit dolgoztak ezzel-azzal a feladattal......szóval fényezik magukat rendesen (szerencsére nem mindenki ilyen a munkatársak közül!). Lehet, nekem is panaszkodni kellene?

33. Myrad (válaszként erre: 32. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 10:31
Hát nagyon nem... meg emellett olyan a munkám, hogy ha gőzerővel dolgozom, nagy teljesítményeket lehetne elérni, de az a baj, h akkor másnak is dolgoznia kellene, azt meg nem szeretik... ez egy 3emberes munka, ami itt folyik, 20 emberre szétosztva, akik közül senki nem szeret semmit sem csinálni...
32. 1e958693ca (válaszként erre: 31. - Myrad)
2008. nov. 17. 10:29
Hát igen, intelligenciát nem osztogatnak a diplomával, sajnos. Meg az nem ér sokat, ha az illető a gyakorlatban nem tudja a problémákat megoldani. Az a baj, hogy nyilvánvalóan nem értékelik a teljesítményed.
31. Myrad (válaszként erre: 30. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 10:18
Szerintem irigység, hogy egy diploma nélküli kis s*ggdugó nehogy már feléjük kerüljön...
30. 1e958693ca (válaszként erre: 29. - Myrad)
2008. nov. 17. 10:15
Ez férfi sovinizmus volt a részükről, vagy szimpla irigység?
29. Myrad (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 10:13
Votl egy külföldi főnököm, azt mondta, az ANGOL!!!! céget húztam fel 3 hónap alatt a sz*rból, ki akart vinni, valakit akart belőlem csinálni, erre mi volt a reakció? Áthelyezték... no comment II.
28. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - Myrad)
2008. nov. 17. 10:09

Váááá!

Teljesen egyetértek, akkor érdemes továbblépned, ha tudod, hogy több van benned, de nem hagynak érvényesülni.

27. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 24. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 10:08

A példádról szegény anyum jut eszembe! Ő is mindent megcsinál, aztán meg nem becsülik érte. Mindig vesznek fel valakit mellé, de általában kihasználják, aztán továbbálnak.

Mondtam neki, hogy egyszer álljon már a sarkára, hátha máshogy néznének rá.

26. Myrad (válaszként erre: 25. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 09:59
Valami nagyon korai fokán... ott a papucsállatkák előtt.... csak megnőtt nagyra =DDDD
25. 1e958693ca (válaszként erre: 23. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:57
Ezek szerint a törzsfejlődés bizonyos fokán megrekedt :-)
24. 1e958693ca (válaszként erre: 18. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 09:56
Ugyanezen a helyen volt férfi főnököm is. Igazságosabb volt annyiban, hogy személyenként kiosztotta a melót, azt mondta tökmindegy ki mikor mit csinál, de a munka ekkorra legyen kész! Nem kivételezett senkivel. A nőkkel az a gond, hogy inkább csapatmunkaként fogják fel, hogy nekünk együtt kell ezt meg ezt teljesíteni, és nem számít, ha a csapatban valaki nem csinál semmit, 1-2 ember meg belezöldül..A munkát nem személyenként osztja ki, hanem 'közösen ezt kell megcsinálni', így pedig elvész az egyéni felelősség. Nem arról van szó, hogy ki akarok tűnni, hanem arról, hogy amíg nekem haza kell hurcolnom a munkát, vagy tovább bent kell maradnom, hogy kész legyen, addig más meg simán intézgeti a bevásárlását, fodrászát, meg mittoménmit, oszt röhög a mrkába, hogy na majd ez a hülye úgyis megcsinálja. Vagy intézgessem ezentúl én is a dolgaimat munkaidőben?
23. Myrad
2008. nov. 17. 09:53
Féltékeny, csak az a baj, a külföldi főnököknek nincs sok beleszólása az itteni dolgokba... amúgy is egy fura figura ez az ember, gerinctelenül túrta ki az összes főnökét, pedig ő is egy ugyanolyan senki volt, mint én... no comment...
22. 1e958693ca (válaszként erre: 20. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:49
Akkor meg ez a baj, hogy egy nőhöz jobban ragaszkodnak, jobban elismerik a munkáját.
21. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 20. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:45
Akkor csak kitartás! Ha szorgalmas vagy lehet, hogy előrébb jutsz! Akkor tulajdonképpen féltékeny a munkádra.
20. Myrad (válaszként erre: 19. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 09:41
Én egyiket sem hiszem, kisebbségi komplexusa van, mert a külföldi főnökség jobban ragaszkodik hozzám, mint hozzá... pedig ő a főnök... és szerinte én vagyok a s*ggnyaló kretén, pedig csak dolgozom, és ez tetszik a kinti főnökségnek...
19. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 16. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:40
Na ez is kivétel! Férfi klimaxban van, vagy tetszel neki? Bocs, de általában ezért ilyenek.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 15. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 09:38
Csak női főnök képes a buzerálásra! És még élvezik is! Nekem 2-höz volt szerencsém, most itthon vagyok a gyerekekkel. :)
17. Myrad (válaszként erre: 14. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 09:37
Ezt mondom... ha látnám ennek hosszútávú értelmét, kötnék, mert miért ne? De így? Örülök, ha mehetek...
16. Myrad (válaszként erre: 13. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 09:36
Nem, az enyém hapsi...
15. 1e958693ca (válaszként erre: 13. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 09:29
Hogy jöttél rá??? :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook