Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az, hogy 51%-ban működik a vese? fórum

Mit jelent az, hogy 51%-ban működik a vese? (tudásbázis kérdés)


16. dc5cb2df36 (válaszként erre: 15. - Pymary)
2008. nov. 18. 05:32
Várom a válaszodat.
15. pymary
2008. nov. 17. 08:52
ok. köszönöm előre is.
14. dc5cb2df36 (válaszként erre: 13. - Pymary)
2008. nov. 17. 05:45

Ma elküldöm az összes receptet. Ahol tudsz rendelni: www.etelallergiabolt.hu

A FE-mini (fehérje-mini) termékek között kell válogatni. A "rendes" liszt helyett FE-kenyér- illetve galuskaport használtam.

13. pymary (válaszként erre: 12. - Dc5cb2df36)
2008. nov. 16. 15:55
Köszönöm, amit írtál. Nagyon örülnék a recepteknek. Az internetcímet is szívesen fogadom.
12. dc5cb2df36 (válaszként erre: 7. - Pymary)
2008. nov. 16. 06:44
Szia! "Krónikus vesebetegek étrendje és életmódja" c. könyvet érdemes megvenni, mert abban sok mindenre kapsz választ. A fehérjén kívül a foszfor- és káliumbevitelre is oda kell figyelni, az orvos megmondja mennyi lehet naponta. Teljesen ki kell iktatni az étrendből a szóját, diót, mákot, mogyorót, tökmagot, stb. a magas kálium- illetve foszfortartalom miatt. Sajnos egyéb mást is. Sok ebédreceptet összeállítottam, nagyon szívesen elküldöm neked ha akarod, vagy bárkinek akinek szüksége van rá. (Energia, fehérje, szénhidrát, foszfor, kálium kiszámításával.) Lehet venni/rendelni fehérjementes tésztát, kenyeret, megadhatom az e-mail címet. Házhoz viszik. Szívesen segítek amiben tudok.
11. pymary
2008. nov. 15. 23:15
köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2008. nov. 15. 17:51
Vagyis pontosabban, rosszul működik! (Mielőtt vk-re a frászt hoznám, hogy akkor a szövetek ott elhalnak)
2008. nov. 15. 17:50
Azt jelenti, hogy a vese maradék 49%-a nem működik. Én is vesebeteg vagyok, mihamarábbi gyógyulást mindenkinek.
8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Pymary)
2008. nov. 15. 15:51

Szia!


40 g-ot (0,6 g/testtömeg-kilogramm), gondolom.

Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy ennyi fehérjét ehet egy nap. Ilyen esetben szerintem az orvos össze kell, hogy állíttasson dietetikussal megfelelő fehérjetartalmű étrndet.

Érdemes lenne visszamenni a kórházba, vagy legalábbis fölhívni őket.

Magándietetikushoz is lehet fordulni, de az nem annyira olcsó.

2008. nov. 15. 14:31
Felhívtam, máris van kérdése anyumnak. Napi 40mg fehérjét ehet. Ez kb mit jelent? Szóját ehet?
2008. nov. 15. 14:27
szia vazsu! Nagyon köszönöm a válaszodat. Nagyon kedves tőled. Telefonon beszéltünk, eléggé el volt keseredve. Felhívom-kicsit vígasztalom. Köszönöm. Neked is minden jót!kellemes hétvégét kívánok!
2008. nov. 15. 14:13

Szia pymary!Nem vagyok orvos, de a férjem 15 évig művesés volt mire transzplantálták.neki is volt olyan időszaka mikor 50%-ban működött a veséje.Naponta min.2l.folyadékot kellett innia,szénsavmenteset,lehetőleg ásványvizet vagy teát, kevés cukorral, és fehérjeszegény ételeket.Alkohol, nehéz ételek kizárt.Vigyázni kell,ha bármilyen gondja van azonnal orvoshoz kell menni.Kerülje a nehéz fizikai munkát, de azért sétáljon,mozogjon.Evvel így évekig el lehet élni, nem kell félni.Vigyázz édesanyádra, ne fázzon fel.Ha kiváncsi vagy még valamire írj, édesanyádnak és neked is jó egészséget és szép nyugodt életet kívánok,vigyázzatok egymásra:

vazsu

2008. nov. 15. 14:04
azért köszi
2008. nov. 15. 13:58
sajnálom..... nem tudom,de talán jobb lenne ha az orvos mondaná el.
2008. nov. 15. 13:50
Még annyi, h anyukámról van szó. Asszem mindkét veseéje. Ha valaki tud segíteni, mennyire komoly, kérem mielőbb írjon!
2008. nov. 15. 13:47
Mit jelent az, hogy 51%-ban működik a vese?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook