Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébikomp vagy toliga, esetleg kiskocsi? fórum

Bébikomp vagy toliga, esetleg kiskocsi? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 19. 07:55

Én is úgy olvastam, hogy nem jó. Nem a megfelelő pozícióban van a lába a járáshoz és csak kárt csinálhat. Nem jár benne, hanem legtöbbször a lábujjával hajtja magát előre.

Másik járással kapcsolatos dolog amit nemrég olvastam, hogy a cipő is ugyanolyan rossz, mezítláb kell , hogy legyen a baba minnél többet, ugyanis a babák először lábujjukat behajlítva (mindha kapaszkodnának) járnak, ami fontos, mert így alakul ki a talp boltozata. A cipő miatt van a sok lúdtalpas gyerek.

2009. jan. 16. 11:26
az én kislányom nagyon szeret a kompban lenni, imádja hajtani. 7,5 hónapos és már magától próbál lábra állni. a kompot kaptuk, nem volt választásom, de a toligát is kipróbálnám szívesen.
2009. jan. 16. 11:18
7 hónaposan felállt egyedül,nem eröltettem nála semmit.és mint irtam már megyeget,már megtesz egyedül 7-8 lépést.
2009. jan. 16. 11:16
most januárban töltötte az 1é
8. Serry (válaszként erre: 7. - Vikcsoka)
2009. jan. 15. 21:10
Mennyi idős a kicsi?
2009. jan. 15. 15:26
imádja a kisfiam a bébi kompot!és nem volt hátrányára,már majdnem megy de ha belerakom szivesen van benne ,szinte már rallizik.. :)
6. Serry (válaszként erre: 5. - ALLICS)
2008. nov. 14. 14:00
Az én első kisfiam mindenféle járás segítő nélkül 9,5 hónaposan megtanult járni. A második 9,5 hónapos most és imádja a toligát.
2008. nov. 14. 10:26

A kisfiamnak nem volt kompja és külön járássegítőt sem szándékoztam venni neki(nem azért mert sajnáltam rá a pénzt),de van egy bébitaxink és ő azt használta egy időben "járássegítőnek".

Ennek ellenére 13,5 hónaposan megtanult járni mindenféle rákényszerített segítség nélkül.

2008. nov. 14. 09:38

Én sem tartom túl jó ötletnek a bébikompot. Sok rosszat hallottam már róla. Szerintem akkor már inkább a toliga. A bébikompot sokan arra használják, hogy minél hamarabb megtanuljon a gyerek járni.Felesleges siettetni.

A tologatós dolgokat viszont már akkor kell használni, amikor már tud a baba járni valamennyire. Tehát az csak segíti őket.

2008. nov. 14. 09:19
Nekünk sincs, nem is kellene.
2008. nov. 14. 09:01

Már van egy bébikompos fórum, ott eléggé körbejárták ezt a témát. Sőt, parázs vita alakult ki pro és kontra.

Egyébként én azok közül való vagyok, akik nem tekintik a bébikompot ördögtől való, gonosz dolognak. Nekünk bevált a használata, a későbbiekben semmi gondot nem okozott. Persze 7 éve, mikor mi használtuk, még nem volta divatban az egyéb járássegítő eszközök. De a két dolog nem is ugyanannak a korosztálynak való. Hisz a kompot 6-11 hós kor között használják általában, a járássegítőket meg 9 hótól felfele.

2008. nov. 14. 08:29

Ti mit használtok járás segítőnek? Én nem használtam sosem és nem is vagyok a híve a kompnak. Tökéletesen megtanultak anélkül. Nem vagyok híve, mert árt a gerincnek és a többi. Ebben egyetértek a gyógytornászokkal. Van toligánk amit a kicsi nagyon imád és én is jobbnak gondolom. Hiszen belekapaszkodik tolja és jár ténylegesen.

Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook