Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bográcsozók fóruma fórum

Bográcsozók fóruma (beszélgetős fórum)

9. csera (válaszként erre: 8. - F21c875467)
2008. nov. 26. 14:32

Mi történt? Tán több bort ivott a szakács, mint amennyit a pöribe öntött?

Vagy leégett?

8. f21c875467 (válaszként erre: 7. - Csera)
2008. nov. 18. 13:51
Az étel finom volt, de sajnos a vége rosszul sült el.
2008. nov. 15. 09:28

Mizujs Manus!


Ki ette meg a pörköltöt?

Milyen lett?

Család véleménye?

6. csera (válaszként erre: 4. - F21c875467)
2008. nov. 13. 10:22

Bocsi nem voltam közelben.

Azt írtad, láttad, hogy csinálták, így minden mozzanatot nem írtam le.

Igen azzal kezded, hogy olajat/zsírt öntesz, vagy szalonnát sütsz ki, a hagyma alá.

Remélem már fő a pöri?

Hogy állsz?

2008. nov. 13. 08:56

A hagyma dinsztelődéséhez kell az olaj vagy zsír.

Beugrott a dolog.

2008. nov. 13. 08:49
ZSÍRT VAGY OLAJAT NEM KELL A PÖRKÖLTBE TENNI?
3. f21c875467 (válaszként erre: 2. - Csera)
2008. nov. 13. 08:42

Köszi a jó tanács!

Remélem jól fog sikerülni a pöri.

Szia.

2. csera (válaszként erre: 1. - F21c875467)
2008. nov. 13. 08:23

Szia Manus!


Szerintem a lényeg, hogy ne sajnáld a hagymát! 2,5 kg húshoz, legalább 4 (normál 5-6cm) fej hagymát tegyél bele és ha van még elérhető áron, paradicsom, paprika, 1-1, esetleg csípős is.

Amikor a hagyma megdinsztelődött, bele a paprika (aprítva), paradicsom (haja lehúzva) és amikor ezzel is sült, jó pár percet, rá színes paprika, pici (kb.2dl) víz, ez felfő és bele a hús. Ezt megsózod, borsozod, kevergetve pörkölöd és levet fog engedni. Nem biztos, hogy kell rá víz, fed le! Ha pár perc (8-10) nem lepi el, akkor tegyél bele, de mindig csak annyit, hogy éppen ellepje. Ez pörkölt és nem főt hús.

Ötlet: amikor megfőtt a pörkölt (kb. 1,5-2 óra), akkor kiszeded a bográcsból úgy, hogy kicsi szaftot hagysz a bográcsba és erre kb. 1 kg krumplit (tisztított, darabolt) dobsz, megsózod, kevergeted, lefeded, ez is levet enged (ha nem elég, öntesz pici vizet rá). Ez e köret a kedvence a családomnak.

Persze, ha tésztát akarsz, akkor egy 4 főre, egy csomagot (250 gr-os) nyugodtan kifőzhetsz.

Jó étvágyat!

2008. nov. 13. 08:02

Sziasztok !

Tudom, már lassan késő a bográcsozásról beszélgetni, de én ma megpróbálok sertéspörköltöt készíteni bográcsban.Remélem az idő kegyes lesz hozzám.

Szóval még nem csináltam bográcsban sertéspörit.

Körülbelül 2,5 kg húsból dobom össze.

Nagyjából tudom hogyan kell elkészíteni, mert megfigyeltem nem rég egy ismerősömnél.Amit nem tudok, hogy mikor kell beletenni a húst a bográcsba.Mennyi vizzel öntsem fel? Mennyi tésztát főzek ? Esetleg ha van valakinek valami jó ötlete, hogy hogyan lehet még finomabb, akkor örülnék ha megosztaná velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook