Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan készíted a párolt lilakáposztát? fórum

Te hogyan készíted a párolt lilakáposztát? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 12. 20:35
én is almával és mézzel! nem veszek fehér cukrot, csak nádcukrot. Mindent mézzel főzök, még a spenótot is. Sokkal finomabb! pusz
17. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. nov. 12. 20:18
Szia. Nálunk is favorit a lila párolt káposzta. Én legyalulom, besózom, kevés olajon megpirítok 1fej apróra vágott v.hagymát, majd rá tört kömény (nem szereti a család, ha a foguk alatt megy szét)2db babér levél és a káposzta kicsavarva. Fedő alatt megpárolom, majd belereszelek 1 pucolt, lereszelt almát és egy kevés barna cukrot adok hozzá. Annyi időt pirítom, hogy (a cukortól) a lé elpárolódjon.
16. Vicca
2008. nov. 12. 20:12

Szombaton fogom készíteni vendégeknek: Fehér káposzta és egy kicsi vörös káposzta lereszelve, besózva, közben egy fej hagyma vékony szeletekre vágva olajon megdinsztelve,mehet rá az enyhén kicsavart káposzta,egy nagy alma héjastól lereszelve, egy kanál cukor és ecet. Kuktában készítem kb. 6-8 perc alatt, mert fontos, hogy ne legyen kevergetve,nehogy összetörjön a káposzta.

Az ecetet ki lehet váltani vörösborral, de a pezsgő sem rontja el.

15. NOA
2008. nov. 12. 20:08
Olajon kevés hagymát futtatok és babérlevelet,rádobok egy kevés lila és nagyobb rész fehérkáposztát, reszelt almát, sót és megpárolom.Ecettel, pici cukorral, borssal, köménnyel ízesítem.
14. Teráz
2008. nov. 12. 20:03

Az olajat felhevítem , teszek bele pici cukrot , aranysárgára karamellizálom.

Egész köményt adok hozzá , ráteszem az vékonyra vágott káposztát , sót .

Mindezt fedő alatt fuhára párolom , majd kevés ecettel ízesítem .

2008. nov. 12. 20:00
-A cukrot karamelizalni kell es utana a piros kaposztaval parolni.Van aki egy reszelt almat vegyit a kaposzta koze.
2008. nov. 12. 19:49
Ecet, cukor, só, kömény, paprika
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - Sebimari)
2008. nov. 12. 19:46
ez is jól hangzik...ki fogom próbálni...
10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. nov. 12. 19:45
én lereszelem a káposztát,fehéret és vöröset is,egy kis só és olaj...ha már megpárolódott és majdnem kész,akkor kerül rá a cukor az ecet és én szoktam beletenni almár apróra vágva és mézet is teszek rá...isteni ize és illata lessz...
2008. nov. 12. 19:38
Besózom, 10 percre állni hagyom, majd kicsavarom a levét, majd olajon megpárolom, cukrozom és ecetet teszek rá a végén.
8. sebimari (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. nov. 12. 19:12
Kevés vöröshagymát, köménymagot, és cukrot teszek a tűzre olajban pörkölődni, amikor jó, rádobom az előzőleg legyalult, sózott, és kinyomkodott káposztát. Átforgatom. Ráöntöm a köv levet: kevés víz, ecet, só, bors, és utoljára minőségi vörösbor. Fedőt rá, és hadd párolódjon. Ha levet kell pótolni, az kevés tiszta víz legyen. Arányokat nem tudok mondani, többszöri elkészítés után neked is a kisujjadban lesz. A kömény pörkölése nem tévedés, mert kipattogtatva jobb az íze. Fontos fűszere minden káposzta salátafélének.
2008. nov. 12. 19:06
Köszönöm,én péntekre tervezem:)
6. riti72 (válaszként erre: 4. - Arika)
2008. nov. 12. 19:04
Hagymával még nem csináltam, de nem lehet rossz. Legközelebb kipróbálom!!
2008. nov. 12. 19:03

Pici olajat és vizet öntök alá, majd fedő alatt puhára párolom. Ekkor jön rá egy-két kanál ecet és cukor ízlés szerint. Ezzel kész is. Hmmm.... imádom.!

Ja, a legelején még mielőtt feltenném párolni besózom, és picit állni hagyom.

2008. nov. 12. 19:02

Szia!


én pont ma csináltam!;)


besóztam a lila káposztát, majd olajon megpároltam egy jó nagy fej lila hagymát.

Erre pakoltam úgy fél óra mulva a káposztát.

Mikor már párolodott akkor tettem hozzá 5 barna kocka cukrot, és a végén ugy 2 evőkanál ecetet.


csináltam már alma és borecettel is...de annak nagyon lehetett érezni utána az ízét, és illatát is.


Hmmmmm, de fini!;)

2008. nov. 12. 19:00
ecet, cukor, köménymag
2008. nov. 12. 18:58
Azaz:mivel ízesíted?:)
2008. nov. 12. 18:58
Te hogyan készíted a párolt lilakáposztát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook