Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkavállalás külföldön, külföldi munkák, munkalehetőségek fórum

Munkavállalás külföldön, külföldi munkák, munkalehetőségek (beszélgetős fórum)


135. ad04b33206 (válaszként erre: 128. - Mamuci55)
2010. febr. 12. 08:22

egesz pontosan mi a vegzettseged? hova mennel külföldre pontosan, melyik orszagba?

nyelvtudas nelkül szerintem ne indulj el. Az elsö akadaly hogy el kell intezned a papirokat, es nyelvtudas nelkül nem fog menni.

En csak Nemetorszag teren tudnek "tanacsot" adni, vagy velemenyt mondani.


Es meg mielött azt hinned hogy itt aztan majd hu de jol esz, ha nincs munkad nagyon gaz, mert az alberlet rengeteg penz! lehet a kaja olcsobb, vagy hasonlo, de a többi egy vagyon!!

2010. febr. 12. 08:15

A nyelv a legfontosabb. Bár azt mondják, hogy adott országban a nyelv csak úgy ragad. Tény, hogy itt lehet megtanulni a nyelvet, de kell egy alap, ami nekem hiányzik. Hirtelen jött a lehetőség belevágtunk, de már nagyon bánom, hogy nem kezdtem hamarabb és intenzívebben a németet.

Még most sem tudok mindent elintézni egymagam. Ha fontos dolgokat kell elintéznem, segítséget kell kérnem, hogy fordítson valaki.

2010. febr. 12. 08:10
én személyesen is tervezem a kiutazást,vagy a kiköltözést!a nyelv a legfontosabb mert ,eg kell értetni magad,különben hogy melózol,vagy esetleg könnyen ki is tudnak ennek hiányában használni..ha a nyelv megyeget mert kint nyilván könyebben ránkragad,akkor sztem könnyebb érvényesülni,a két gyermeked kiskoru még, és egyedül cak ti mennétek vagy a párod is,nálunk is két csajszimvan egy 4 és egy 18 éves,de sztem előre fogom küldeni a párom és majd azután megyünk mi..ja én pár éve már készülök pl amcsiba,2 szer visszadobtak mert először disszidens korosztály voltam,másodszor az exem nem irta alá a beleeggyező nyilatkozatot hogy a közös lányunkt kivihessem(akkor még kiskoru volt)lett vna kint ápoló állásom ,szállás stb..még élek bánni fogom,mostmár elvileg könnyebb lehetne kijutni de ha melózni akarnék akk gyerek és család nélkül kéne nekierednem és csak utána a család,ha már megalapoztam kint...ezért is európa kézenfekvőbb,főleg ha van egzisztencia,segitség,na és talpraesettség stb..
132. Khatif
2010. febr. 12. 08:10
Nehez kerdes,en egyetemi vegzettseggel es nyelvtudassal,alig talalok munkat.
131. szoszilvi81 (válaszként erre: 128. - Mamuci55)
2010. febr. 12. 08:07

Ez nehéz kérdés. Két évvel ezelőtt 0 azaz nulla nyelvtudással jöttem Ausztriába a férjem után két kis gyerekkel. Bár megélni megtudunk, de a mai fejemmel, csak biztos nyelvtudással indulnék el.

Nagyon nehéz, és a gyerekeket is megviseli.

Dolgozni én nem tudok elmenni, mert nincs kire hagyni a gyerekeket. Itt csak délig van ovi is és suli is, a férjem most munkanélküli, ill. suliba jár. Én még mindig töröm a nyelvet, elhelyezkedni nekem nem sok esélyem van.

Nem akarlak lebeszélni, de ez az út igen csak rögös (lelkileg). A nagy fiam még mindig hazavágyik, nem hajlandó tanulni, nincsenek barátai-nehéz ez egy hét évesnek. Helyette nem tanulhatok,csak vele.

2010. febr. 12. 08:01
technikával nem!elnézést a félregépért:-P
129. 2e53573acc (válaszként erre: 128. - Mamuci55)
2010. febr. 12. 08:00

szia.az én anyukám 47 éves annó még oroszt tanult,tavasszal megy ki hollnadiába eü.munkára,és a cég fizette neki a nyelvtanulást!

járj utána,nyelvet kint is lehet tanulni,de internacionale kézzel lábbal technikávan nek szabad elindulni:-))

2010. febr. 12. 07:57
Szerintetek két gyerekkel,középfokú végzettséggel ,nyelvtudás nélkül mennyi esély van munkára,illetve jobb megélhetésre külföldön?
127. baby3
2010. febr. 7. 15:09
Sziasztok! Nem tudjátok véletlen, hogy a Londoni repülőtérre lehet-e kutyát vinni vagy egyáltalán Londonba? privibe írjon aki tud segíteni!FONTOS!!!!!!!!!!
126. baby3
2010. febr. 5. 16:37
Sziasztok!Van valaki aki londonba dolgozott vagy dolgozik? aki tud segiteni privibe irjon
2009. dec. 8. 15:09
Én sem bírnám ki a párom nélkül egy percig sem. Mi is külföldön élünk augusztus óta, mert a férjem Németországban kapott álláslehetőséget. Bennem fel sem merült, hogy otthon maradjak. A férjem előbb jött ki, a gyermekünk és én egy héttel később jöttünk utána. Az a hét is egy örökkévalóságnak tűnt.
124. MelisUK (válaszként erre: 123. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 5. 10:06

Akkor irtóra szerencsés vagy.

Én nem tudnám elképzelni, hogy külön éljek a páromtól, az számomra borzasztó, elviselhetetlen lenne. Ha ő megy, akkor én is. Bár nálunk épp fordítva volt, én kezdeményeztem a kijövést és természetesen egyből az volt a válasza, hogy jön. Hiába csak nekem volt munkám, de keresett magának ő is és közösen élünk.

Amióta együtt vagyunk (több mint 7 és fél év), szinte minden nap együtt vagyunk, azóta volt, hogy nem voltunk együtt, amióta idekint élünk, mert én visszajártam Mo-ra, mert az egyetemet ott kezdtem el, így ott is fejeztem be, szóval a vizsgák végett haza kellett járnom. A leghosszabb távollétünk így másfél hónap volt, akkor, amikor a három diplomamunkám kellett megvédenem és mindhárom szakomból államvizsgáznom kellett, ehhez több idő kellett, de így is minden egyes nap hívott telefonon, hogy mi van velem. (Mi innen ingyen tudjuk hívni a magyar vezetékes számokat.)

Szóval a lényeg, hogy mi nem tudnánk egy párkapcsolatot úgy elképzelni, hogy ne töltsünk a lehető legtöbb időt együtt, hogy külön háztartásban éljünk, hogy külön helyen aludjunk, stb.

És meg is vagyunk elégedve a külföldi életünkkel, most vesszük épp a saját otthonunkat (dec. 11-én kapjuk meg a kulcsokat), már a harmadik kocsink van, stb. Jobb, könnyebb, közösebb. :D

De ha nektek megfelel a külön élés, akkor csináljátok nyugodtan, de a véleményem továbbra is az, hogy akik szeretik egymást, azok nem tudnak külön élni, ha megy az egyik fél, akkor a másiknak követnie kéne - még ha nem is egyből, de ez így lenne normális szerintem.

123. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 122. - MelisUK)
2009. dec. 5. 08:47

Nálunk nincs külön nője annyira rosszindulatúak az emberek és pletyisek a városunkban hogy azonnal megtudnám és ő is rólam:DDD ugyanis sok a városbeli arra....


Az otthona itthon van a szállása és a munkája van csak kint...nálunk az otthon nem a lakóhelyet jelenti legalábbis hanem ahol a családja van!!Persze valamilyen szinten külön élete van mindkettőnknek és persze hogy piszok nehéz de nem jelent feltétlenül csak negativ dolgot!

122. MelisUK (válaszként erre: 118. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 4. 22:51
Nem abból indulok ki, hogy ha kimegy a férfi, akkor egyből új nője lesz, hanem egy idő múlva, hisz az otthona külföldön lesz, nagyon keveset jár csak "haza", ergo új külön élete lesz.
2009. dec. 4. 09:39
én voltam ilyen helyzetben,fél évig dolgoztam itthon ,míg a párom külföldön és naponta felhívott,hogy menjek már utána,de a munkám miatt nem tudtam rögtön megtenni,kint viszont semmiféle lehetőség nem várt,választani kellett munka vagy magánélet között,a magánéletet választottam,mert érzelmileg nagyon megterhelő volt elszakadni a férjemtől pusztán anyagi okok miatt,én föladtam a magyar egzisztenciámat a szerelem nevében
2009. dec. 4. 09:35
angela,szerintem ne félj a változástól,ez egy nehéz élethelyzet,de,ha tényleg működik ez a kapcsolat,akkor nem lehet gond,ha pedig nem működik,akkor itthonmaradás mellett is mehetne bármi a család rovására
119. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 118. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 4. 08:19
persze együttmenni tényleg a legjobb megoldás!:)
118. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 116. - MelisUK)
2009. dec. 4. 08:19
Azért ezt cáfolnám!!Piszok nehéz külön,de ha másik nőt akar itthon is lehet neki és a nőnek is másik pasi,ebböl kiindulni hülyeség!!!Igenis lehet csinálni hosszú éveken át is ebben a felállásban akkor is ha bevallom piszok nehéz,de nem biztos hogy a család rovására megy!
2009. dec. 3. 19:22

Nem kell rögtön másik nőre gondolni...az itthon is könnyen megeshet.Ennél sokkal nagyobb problémát fog jelenteni, hogy egy idő után nem az lesz az otthona, ami idáig az otthont jelentette.

Ő is nehezen fogja ezt megélni és Te is nehezen tudod majd kezelni. Ha van rá lehetőség, és elég bátorságod vele menni, akkor menjetek Ti is.De gyerekekkel tudom ez nehéz döntés és csak Te tudsz dönteni, hogy megéri, vagy nem. Egyébként hová megy és mit fog dolgozni? Van munkavállalási engedélye?

116. MelisUK
2009. dec. 3. 19:13

A család rovására fog menni. Vagy mentek ti is vele, vagy maradjatok, külön semmiképp nem megoldás, hiába jár haza, az nem olyan, lehet másik nője, aztán már majd haza se fog menni.

Nem szeretik a férfiak csak úgy eltartani a nőket, önállónak kell lenni, olyanra, aki nem szorul rá a másikra, mert azt nem bírja az "erősebbik" nem.

Szerintem menjetek vele, ez a legjobb megoldás.

2009. dec. 3. 18:45
Egész biztos, hogy a család rovására fog menni.Bár, ha menni akar, amiatt sem ajánlom a vitát.Ha úgy érzi ki kell próbálnia, akkor engedd, hogy próbálja ki.De az biztos,ha nem válik be a munka és honvágya van, akkor mielőbb jöjjön haza, mert utána csak megszokás lesz és sehol nem találja a helyét. Nagyon sokat tudnék erről írni...és több ember életét láttam tönkremenni..."a pénz miatt" ...mert ugye ez a jelszó.
2009. dec. 3. 14:28

Szia!

Titeket nem tud magával vinni?

2009. dec. 3. 08:59
A párom külföldön szeretne munkát vállalni. Havonta kétszer jönne haza hétvégére, ami elég kevés, a gyerekek végett is, félek hogy a család rovására megy. Gondolom nem vagyok egyedül ebben a helyzetben, aki ilyen vagy hasonló helyzetben van írjon!
112. Hajni80 (válaszként erre: 111. - Cm)
2009. okt. 27. 11:29
Köszönöm a válaszodat, irtam privátban.
111. cm
2009. okt. 25. 21:08

Egy masik forumba irtam tegnap,de bemasolom.

Lassan 3 éve kint élek, leírom h En hogy intéztem el a munkavállalásimat

1. Addig szoba sem állnak veled, amíg nincs 3 hónap bejelentett lakhelyed a helyi polg. mesteri hivatalban intéztem es megkérdeztek h mióta vok itt, kapásból 3 hónappal ezelőtti dátumot mondtam- lehet szerencsém volt:)

2. Ezzel az igazolással bementem a munkaugybe es ott adtak a másik papírt, amit a munkáltatóval kitöltetni

3. Ha kitöltetted visszavinni, majd par hét es kapod az 1 eves engedélyt, amivel egyből munkába állhatsz

4. ha kibírod 1 helyen 1 évig automatikusan megkapod a szabad munkavallalast = onnantól akar hetente cserélgetheted az allasaidat

En eloszor gyorsétterembe mentem, mert oda mindig kell ember. Ja es ott is megkapod kb. 1000-1200 nettót, csak hat a munka kemény de kibirhato. Az allampolgarsagrol En is 5 evet hallottam. Tudom h nem pontosan a témához kapcsolódót írtam, de remélem tudtam azért segíteni.

110. Hajni80
2009. okt. 25. 20:53
Egy kérdés. Van-e valaki, aki tudja, hol és milyen formában lehet németországi munkavállalási engedélyhez jutni?
2009. szept. 25. 10:33

sziasztok!

itt a neten hirdetnek ingyenesen feladható apróhirdetést. tudnátok nekem ebben segíteni hogy kell feladni? mert az egyik oldalon beregizést kérnek amit persze nem lehet, a másikon az üres mezőbe írjuk be a kódot ahol persze nincs üres mező. vagy csak én nem találom meg ezeket?


külföldi munkát keresek!

Kalocsa környékén lakom!

Németországban idősgondozást, takarítást vállanék hónapos váltással.

Keresem azt személyt aki Kalocsa környékéről biztosítja az oda-vissza utazást és a munkát. aki tud kérem segítsen.

email cím: napsugár4070@freemail.hu

2009. máj. 22. 11:03

szia mindenkinek!

érdeklödni szeretnénk,hogy valaki nemismeri,németországi munka,kutyaeledel csomagolása,és egy tatabányaicégen keresztül lehet kijutni.ezt csak hallottam,de mást nemtudok erröl.ha valaki tud valamit,kérem segitsen.

köszönöm!

107. Myrthil (válaszként erre: 99. - L.Niki18)
2009. ápr. 30. 10:06

Nem tudom. :(

Mi 4 évig csináltuk, és kibírtuk. Szóval meg lehet csinálni, csak nagyon nehéz.

Most ott tartunk, hogy inkább kevesebből éljünk, mint hogy ismét távol legyünk egymástól :S


Hitelt nem vennék fel. Kellene pár dolog, de inkább lemondunk róla :)

106. manó33
2009. ápr. 29. 09:34
Szisztok!Olvastam a hozzá szólásotokat.akinek van lehetősége menjen ki.Környezetemben is van aki a húsiparban dolgozot,adig amig nem ment ki semmire se mentek.Azóta a lakásukat rendbe tudták hozzni.Igaz hogy az egézsége majd nem rá ment,azért kellet neki most haza jönnie.Lehet hogy nagy árat fizet az ember érte,de ha nem vállalunk be semmit nem is megyünk semmire.Párom nekem is kamionozik,nagyon sokat távol van ,jól keres.De nem lehet a pénzel semmit se pótólni.Hosszú házaság titka szokták mondani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook