Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt lakást vásárolok, mikor kapom meg a szocpol.-t? fórum

Használt lakást vásárolok, mikor kapom meg a szocpol.-t? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 7. 14:25

Sziasztok!


A következő lenne a kérdésem: Használt lakást vásároltunk, már ki van fizetve, viszont a konkrét adásvételre most kerül sor.(Eddig a tulajdoni viszonyát rendezte az eladó, ezért nem is volt a nevünkön) Van egy kislányunk, mi 30 év alattiak vagyunk, és nem házasodtunk össze, csak élettársi kapcsolat. Mit tudok tenni? Mit igényelhetek? Szocpol. félszocpol? És hogy kell ezt elindítani? Köszi a segítséget minden hozzászólónak!

17. csókica (válaszként erre: 15. - Csókica)
2009. febr. 18. 12:43
Értem!!:))Csak ahogy megláttam a kérdést,ideírtam,mert ma olvastam.
16. Danica16 (válaszként erre: 15. - Csókica)
2009. febr. 18. 12:37
Egyébként nem hiszem, hogy hitel lehet az önrészed majd, mert szerintem ezzel az intézkedéssel azt akarták kikerülni, hogy valaki csak a szocpolra alapozva (tehát hitel-önrészként felmutatva) vegyen fel hitelt, holott semmi alaptőkéje nincs...
2009. febr. 18. 12:23
Most olvastam az egyik ujságban "a jövőben a szocpol.felvételéhez az ingatlan értékének 30%-át önrészként kellene felmutatniuk a vásárlóknak.Arról nem szól a hír,hogy az önrészt fedezhetik-e hitelből a lakásvásárlók.
14. zani
2009. febr. 18. 11:43
megelőlegezett szocpolt csak új lakásra (építésre vagy vásárlásra) adnak. a félszocpol használt lakásra adják, tehát megelőlegezve nem.
2009. febr. 18. 08:53
csak a szocpolnál van megelőlegező, tudtommal... de javítsatok ki ha tévedek...
2009. febr. 17. 08:52

Sziasztok!

A félszocpolt fel lehet venni megelőlegezve használt házra, vagy csak a szocpolt lehet megelőlegezve felvenni (új házra)? Köszi a válaszokat!

11. Pircsi24 (válaszként erre: 10. - Vandy80)
2008. nov. 11. 17:25
2008. nov. 11. 17:01
Akkor nekem nem jár használt lakás vásárlásra a kisfiam után?
2008. nov. 11. 17:00

kedvezmény összege:


1. gyerek után: 450 000 Ft

2. gyerek után: 750 000 Ft

3. gyerek után: 700 000 Ft

4. gyerek után: 400 000 Ft

minden további gyermek után: 100 000 Ft



Egy kétgyermekes család esetében például a félszocpol összesen 1 200 000 forint, három gyermek után pedig 1 900 000 forint.

2008. nov. 11. 16:57

Mire használható fel a félszocpol?

A félszocpolt lakásbővítéshez, és - szűk személyi körben, szigorú feltételek mellett - használt lakás vásárlásához lehet felhasználni.


Olyan lakásbővítéshez használható fel a félszocpol, amelynek eredményeképpen a lakás legalább egy lakószobával bővül.


Fontos kiemelni, hogy az új lakás építésének nem minősülő tetőtérbeépítéssel megvalósuló bővítéshez csak a kettő vagy több gyermekes családok vehetik igénybe a félszocpolt!


Az egy gyermeket nevelő családok csak az emeletráépítéssel vagy hozzáépítéssel megvalósuló bővítéshez kaphatnak támogatást.


A három vagy több gyermeket eltartók vagy együtt költöző eltartott gyermekeik a 2001. augusztus 1-jén már tulajdonában lévő lakásuk értékesítése, és helyette másik használt lakás vásárlásához is kaphatnak félszocpolt, feltéve, hogy:


1. a vásárolt lakás nagyobb hasznos alapterületű és legalább egy lakószobával több szobaszámú, valamint legalább komfortos,


2. az értékesített lakás az eltartóknak és együtt költöző eltartott gyermekeiknek együttesen legalább 50% arányú tulajdonában állt, továbbá,


3. az értékesített lakás eladási árának - az azt terhelő, visszafizetett önkormányzati, illetőleg munkáltatói támogatással, valamint lakáscélú hitelintézeti kölcsönnel csökkentett - összegét a vásárlásra fordítják,


4. a kedvezmény igénybevételével megvásárolt lakóingatlanban az eltartók és együtt költöző eltartott gyermekeik (link) tulajdoni hányada nem lesz kevesebb, mint az értékesített lakásban volt.


A lényeg tehát:


1. Egy gyermek esetében lakásbővítéshez használható fel a félszocpol (tetőtérbeépítéssel megvalósított bővítésnél 1 gyermek esetében nem jár).


2. Két gyermektől az új lakás építésének nem minősülő tetőtérbeépítéssel megvalósuló bővítéshez is lehet igényelni a félszocpolt.


3. Három gyermektől - a jogszabályi feltételek mellett - használt lakás vásárlásához is kapható (de igényelhető az 1. és 2. felhasználásokra is.

2008. nov. 11. 16:50
2008. nov. 11. 16:49

A félszocpol, de nem csak bővítésre van? meglévő gyerek után

Egyébként van egy szocpol-os fórum, ahol egy szakavatott emberke válaszol neked

2008. nov. 11. 16:49
3 gyerekkel viszont használt lakás vásárlására igényelhetsz félszocpolt.
2008. nov. 11. 16:47
Én úgy tudom 450000.- jár 1 gyerekre,használt lakásra
2008. nov. 11. 16:45
A hitel felvétel előtt vagy után kapom meg? Lehet az az önerőm?
2008. nov. 11. 16:45
ha új építésűt veszel
2008. nov. 11. 16:44
Használt lakást vásárolok, mikor kapom meg a szoc.polt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook