Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

2008. nov. 12. 09:24

Ügyeskedtem egy keresztszemes képet már az ünnepre, este be is kereteztem. A naplómban mefnézhetitek:-)

(Magamról-nektek...)

34. mokusmazsola (válaszként erre: 30. - Csupaszabo)
2008. nov. 12. 08:39
engem is erdekel!
2008. nov. 12. 08:39

sziasztok!

meg nem volt idom vegigolvasni, de nagyon orulok ennek a forumnak! nem vagyok nagy tesztasuto, csak olyan sutiket csinalok amiket nem lehet elrontani:) az idei karacsony a legelso amikor igazi csalad vagyunk, gyerekkel. szeretnek egy szep karacsonyt, ezert orulok a sok sok karacsonyi otletnek.

32. 7161d4c2ec (válaszként erre: 30. - Csupaszabo)
2008. nov. 12. 08:08
Szia!Hol találjuk őket?
2008. nov. 12. 07:50
Naplót sana nem indítunk. Hoxa azt mondta, az lenne a legegyszerűbb, ha mindenki a naplójába vagy adatlapjára tenné fel a képet, és itt utalna rá, hol lehet megnézni. Szerintem így is működni fog a dolog!
30. csupaszabo (válaszként erre: 12. - Borbelya)
2008. nov. 12. 07:41
Szia! Ajánlom az elronthatatlan sütemény receptjeimet, van benne sok-sok karácsonyi süti recipe is.
2008. nov. 11. 16:21

Tyűűű de szuper ötleteket attatok az adventi koszorúkkal kapcsolatosan. Szóljatok mindenképp, ha megnyitjátok a naplót, mert megnézném amiket alkottatok.

Karácsonyra valami halat meg pulykát készítek, de semmi konkrét. De most csináltam pulykahusiból egy igazán finom ételt, szívesen megosztom veletek ha érdekel valakit. Van valakinek valami jó halas receptje, mert a rántott hal nekem kicsit uncsi, szeretnék valami finomat csinálni tengeri halból esetleg.

2008. nov. 11. 15:16
Karácsonyra, bocs az elütést
27. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - Borbelya)
2008. nov. 11. 15:16
Ti mit főztök, süttök karécsonyra?
2008. nov. 11. 14:47
nyithatunk ...akar...szoljatok majd hova pakoljak:)
2008. nov. 11. 14:46
Tanárnéni!Örülök, hogy itt is találkozunk!Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha az adatlapodra kerülnének a képek. Ha felteszed, jelezd itt, és aki szeretné megnézni, az odalép megnézni. Vagy ha gondoljátok, nyithatunk egy naplót, ahová bepakolom a nekem emailban elküldött képeiteket.
2008. nov. 11. 14:43
Nekem is van ilyen képem! Elő kéne kaparnom a régiek közül! Tényleg hova rakjuk?
2008. nov. 11. 14:41
sziasztok, tavaly keszitettem par asztali diszt karacsonyra, esetleg feltennek majd kepeket ide valahova....majd Siti megmondja hova..., nagyon egyszeru, nem az a pompas, de jol mutat, sot meg ajandekba is keszitettem parat...persze abba tobb anyait-apait beleadtam:D
2008. nov. 11. 14:07
Most láttam egy újságban, hogy nem adventi koszorút gyártottak, hanem egy alacsonyabb henger alakú üvegtálba tették a 4 gyertyát és köré tobozt, ánizst, fahéjat, szárított narancs és citromkarikákat. Hogy igazán karácsonyi legyen a hangulat kicsi karácsonyfadísz gömböcskéket tettek még bele. Nagyon szép volt! Én kicsi illóolajjal is meglocsolgatnám (karácsonyi, vagy mézeskalács illatúra gondoltam).
2008. nov. 11. 13:35
Köszönjük, és hasonókat kívánunk neked is!
20. Kiss Ildikó (válaszként erre: 3. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 11. 13:32

Gratulálok a cikkedhez! :-)

Köszönöm neked, hogy mindezt leírtad.


Régebben én is csináltam aztali díszt. Az utóbbi években elmaradt. De most kedvet kaptam tőled :-)

Így van, nem lehet elég korán elkezdeni a készülődést a karácsonyra. A díszítésben fogok egy kicsit erősíteni :-D Az ünnepi menűre több hangsúlyt fektettem.


Már tudom, hogy miket fogok főzni:


- marha lábszárból húslevest és pörköltet

- pontyból és keszegből halászlét (korhelyesen)

- pulyka combot és szárnyát almával sütök

- túrótortát és somlóit


Jó hangulatú készülődést kívánok neked siti és a fórumtársaknak :-)

2008. nov. 11. 13:29
Vehetsz pisztolyt is hozzá (bankrablásnál még jól jöhet :)), de nem fontos! Ha csak kisebb terméseket, vagy tobozt raknál rá veszel egy kis virágkötöző drótot (szintén virágboltban) levágsz egy kis darabot és ezt körbetekered a tobozon, vagy a kis csokorba kötött növénykéken, szárazvirágokon, de úgy, hogy hagysz egy kis drótdarabot szabadon és ezt tűzöd a koszorúba. Ez azért is jobb, mert jövőre újra használható lesz így a koszorúd (feltéve, hogy nem tűlevelűt vettél).
18. ea9bff1b44 (válaszként erre: 16. - Borbelya)
2008. nov. 11. 13:28
Én amit csináltam legutóbb mindenszentekre, ahhoz pillanatragasztót használtam. De vékony dróttal is nagyszerűen tudsz rögzíteni.
2008. nov. 11. 13:27
Lelkesen gyüjtögetem a nagy tejfölös poharakról az átlátszó tetőt. Erre fogok karácsonyi mintákat tenni üvegfestékkel, és átfúrva, felfűzve bárhonnan le lehet lógatni.
16. borbelya (válaszként erre: 15. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 11. 13:24
És egyéb speciális dolog kell hozzá? Gondolok itt pl a ragasztópisztolyra vagy egyéb kellékre.
2008. nov. 11. 13:19
Szívesen! Én is most láttam a virágosnál. Amúgy Mindenszentek előtt is szokott ilyen alapkoszorú lenni a virágboltokban. Jó munkát!
14. borbelya (válaszként erre: 13. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 11. 13:17
Asszem ennek akkor utánajárok, köszi.
13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2008. nov. 11. 13:15
Virágboltokban van kész fenyőágas, tobozos és mohás alapkoszorú is! Ezeket már csak díszíteni kell.
2008. nov. 11. 13:14
Vannak tuti karácsonyi receptjeitek?
11. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - Myrad)
2008. nov. 11. 13:13
Egyszerű üveg mécsestartókra is lehet kisebb üvegmatrica képeket (vagy csak sima kis négyzeteket ragasztani).
2008. nov. 11. 13:13
Sziasztok, tud valaki segíteni abban, hogyan éehet adventi koszorút készíteni? Hol tudok ennek utánaolvasni?
9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 7. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 11. 13:12
Akkor az adventi negatívba csokit is lehet önteni! Ezt kipróbálom! Csokiból úgysem elég :)))
2008. nov. 11. 13:12

Sziasztok!


Szerintem az is hangulatos, ha valakinek van ideje, hogy karácsonyi üvegmatricákat fest. A neten nagyon sok sablon van. Mi anno a suliban ablakokra egész "mozaikokat" csináltunk, gyönyörűek voltak.


A www.uvegfestes.lap.hu -n sok linket és ötletet talál az, akit ez érdekel =)

2008. nov. 11. 12:59

Találtam egy jó ötletet csoki fenyődíszekhez vagy inkább ilyen tálba tehető díszekhez. Alufóliát vékonyan beolajozunk, és sütemény kiszúró formákat sorba állítjuk rajta. Felolvasztjuk a tortabevonót, vagy éppen maradék csokikat, és olyan vastagon, ahogy éppen szeretnénk, a formákba csorgatjuk a csokit. Ha megszilárdul, könnyen kinyomható a formából.

Még van egy ötletem, ez gipsz fenyődíszhez. Tavaly elraktam az adventi naptár műanyag részét, amibe a kis csokik ültek. gipszel ki lehet önteni a formákat, pici kampót igazítva bele. Ha kiszárad, lehet festeni vízfestékkel, temperával. Esetleg lakkozhatjátok, akkor fényesebb lesz.

2008. nov. 11. 12:56
Sziasztok! A mézeskalácshoz egy ötlet, én franciadrazséval szoktam díszíteni (a fehérjehab nekem sem jött be), szintén sütés előtt nyomkodom a tésztába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook