Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2009. szept. 1. 10:25

Hú de jó lenne, ha nem tűnne el ez a topik. :o)


Gondolatilag már én is foglalkozom a karácsonnyal. Decemberben szinte végig otthon vagyok, így van időm készülni és ráhangolni az ünnepre a családot is. (Persze ez azzal jár, hogy nyáron csak 1-2 napot voltam szabin.)

Ajándékozásilag csak a gyerekek vannak, illetve az én szüleim és a párom szülei. Nem veszünk nagy ajándékokat, szinte csak jelzésszerű... Tavaly volt az első év, hogy a gyerekek is apróbb ajándékot kaptak, és megkapták a karácsonyi ajándékra szánt összeget a mamáktól is és tőlünk is kaptak. Előző években a mamák nekem utaltál át a pénzt, én vettem meg az ajándékot, és adtam visza a mamáknak a fa alá. Most már nem vagyok hajlandó csak azért venni valamit, hogy elköltsem a pénzt.

Az idei karácsony ajándék a gyerekeknek egy hétvége Sopronban (arra használjuk az üdülési csekket, kicsit körülnézünk, és onnét átmegyünk Bécsbe az adventi vásárba. Kisfiam novemberben tölti a 14-et, még nem volt külföldön, most lesz személyije így kimehetünk... és német nyelvterületre (németet tanul.) Így terveztük...

Ami ezen kívül tuti, hogy lesz a fa alatt... az valami jó könyv. Az nélkül nem múlhat el az ünnep. :o)... ezen kívül finom ételek, italok... és fenyőfa illat... és nyugalom és béke. :o))

484. a0c1361e44 (válaszként erre: 482. - Becseiagi)
2009. szept. 1. 10:23
Nekünk a konyha a nappalival együtt van, így nem hiányzom a fiúknak.)
2009. szept. 1. 10:23

Sziasztok!

Lehet, hogy korai, de tényleg nem lehet elég korán kezdeni. Nekem mondjuk kell hozzá a hűvösebb idő. Én a hosszú téli estéken fenyőfa díszeket szoktam gyártani. Múlt évben a saját fenyőfámra készítettem sok gömböt, csillagokat, harangokat, stb. Fehér díszek, gyögyökkel, aranyfonállal, csillogó filccel díszítve. Győnyörű volt a fenyőnk. Idén a barátnőmnek készítek, pasztel színekkel, hasonló díszítéssel.

Ajándékozni nem nagyon szoktunk. A gyerekek kapnak kis ajándékot, aztán eszem-iszom, de semmi más. Nálunk a fontos az, hogy együtt legyünk:)

482. becseiagi (válaszként erre: 481. - Erika691230)
2009. szept. 1. 10:19

Nem hát, hanem hogy együtt van a család!

Tavaly töltött káposztát, és citromos csirkét főztem, meg ilyeneket. Süteményeket meg vagy ezer félét sütöttem, napi 3-4 félét. Apa már ki volt akadva, hogy egész nap a konyhában vagyok, és nm is látnak engem. De engem olyan boldoggá tett az ő örömük, ahogy láttam a gyerekeket majszolni a sütiket. :)

481. erika691230 (válaszként erre: 478. - Veronika27)
2009. szept. 1. 10:10

ÍSzia!

Évek óta nálunk is így megy.A gyerekek kapnak ajándékot,mert ők még elvárják,és egyre többen vannak,szerencsére.Mi meg örülünk egymásnak,hogy együtt vagyunk,és az Ő örömüknek.nem is az ajándékról kell,hogy szóljon a dolog. :-)

2009. szept. 1. 10:08

Tényleg jó korán indítottad, de igaz nem lehet elég korán elkezdeni! :) Én már júniusban emlegettem a páromnak a karácsonyt!


Előkészületek előtte egy hónappal kezdődnek nálam. Elterveem, hogy miket fogok sütni ás főzni, naptár szerint napokra elosztva. Minden napra kitalálom, hogy mi lesz a kaja. Elkezdem szépen lassan beszerezni a hozzávalókat, díszeket imádom venni, szeretem feldíszíteni az egész lakást. 3 éve csináltam fenyő girlandból az ablakokra díszeket, hozzá hungarocelből harangokat, lefestettem akril festékkel és beszórtam csillámmal. Csináltam arany színűt és pirosat is. Tök jó lett!

2009. szept. 1. 10:06
Hello.Én is most kezdtem el gondolkodni rajta hogy mit hogyan kellene.Karácsonykor lesz 1,5 éves a lányom így már értékeli is, nem úgy mint tavaly.Amúgy még abszolút nem körvonalazódtak az ötleteim.
2009. szept. 1. 10:06
Nálunk nagy a család, ezért évek óta nem ajándékozunk karácsonyra, csak a gyerekek kapnak pénzt vagy ezt-azt (3 gyerek). Egyébként szülinapra meg névnapra felköszöntünk mindenkit ajándékkal, bár valamelyiket jó lenne beszüntetni, mert rengetegbe van tizenhány ember...
2009. szept. 1. 10:05

Szia !

Nálunk elég nagy a család, úgy hogy én már el szoktam kezdeni ilyenkor apránként az ajándékok beszerzését, mert egyszerre nem tudom mindenkinek megvenni. Éppen elég lesz decemberben a fenyőfát, a süteményekhez, meg a vacsihoz az alapanyagot beszerezni.

2009. szept. 1. 10:05
Még nem foglalkoztam a karácsonnyal (leszámítva,hogy éppen egy könyvet olvasok,aminek címe: Anne karácsonya:)),de október elején elkezdünk apránként vásárolni,mert egyszerre lehetetlen,meg decemberben már nem is szeretem az üzleteket,max csak nézelődni,de akkor már annyi ember van,hogy válogatni nincs kedvem...
475. agis
2009. szept. 1. 10:00
Tudom, még csak szeptember van, de minden jóhoz idő kell :) Te készülsz már a karácsonyra? Közrejátszik az, hogy az idei év anyagiakban szűkösebb volt? Hogyan próbálod meg előkészíteniaz idei ünnepet?
474. Li-lo (válaszként erre: 471. - Annaluca)
2009. jan. 16. 20:19

Húúúúúúúúú, azt a sorozatot én is szeretem meg is van dvd-n. Azoka vérlemezkék édik :):) De én is hercegnő lettem volna...

Siti, milyen a számítógépes jelmez??

473. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 471. - Annaluca)
2009. jan. 16. 08:43
:DDDDD
472. ea9bff1b44 (válaszként erre: 471. - Annaluca)
2009. jan. 16. 08:07
Lehet:-) Az nekünk is megvan DVD-n, nagyon szeretjük! Tegnap este megterveztem, milyen legyen a számítógép jelmez:-)Bár még nem tudom, pontosan mikor lesz a farsang, de a 26-ai szülőin biztosan kiderül. Ahogy készen lesz a jelmez, referálok róla:-)
2009. jan. 15. 22:50

Az 5 éves lányom vérlemezke akart lenni, de hercegnő lett :-))

Lehet, hogy sokat nézte az Egyszervolt sorozatot?

2009. jan. 15. 19:13

Bence az idén számítógépes egér akar lenni:-)))Össze kell kapnom magam...

Holnap lesz az osztályzó konferencia, hétfőn bizonyítványosztás. MAjd beszámolok:-)Most sült meg a tortaalapom, holnap este buli, a férjem ma ...éves:-))Kávékrémmel fogom betölteni, kaptam egy jó receptet.

469. Li-lo (válaszként erre: 468. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 15. 16:20
Nekem a tesóm annak idején Micimackó volt, mézes csuporral, meg volt banán, anyu vart neki egy jelmezt amit össze is lehetett cipzározni :):)
2009. jan. 15. 14:41
Szisztok! Jólesett, hogy Li-lo hiányolta a fórumozást. Éppen ma gondoltam, hogy be kellene nézni. Hamarosan itt az óvodai, iskolai farsangok ideje. Tavaly Bence mobiltelefon volt, kartonból készült a "ruhája", harmadik lett vele az iskolai felvonuláson. Az idén még nem tudom mit kéne kitalálni. Ötletek?
467. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 465. - Li-lo)
2009. jan. 15. 14:39
Nem! Csak még nincs semmi ünnep, mondjuk Valentin napig még 30 nap! :)
466. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 463. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 15. 14:36
Köszi! Azóta mondjuk már nincsenek kint a képek.
465. Li-lo
2009. jan. 15. 14:31
Csajok most tényleg kihaltunk???
464. Li-lo (válaszként erre: 462. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 8. 10:31

Köszi, imádom a kis drágát :):) Én a startaprón kerestem kutyit, de ott lehet találni ajándék kutyát is... a franciák se olcsók, de én például kifogtam őt ahhoz képest olcsón mint ammenyit ér:) Bár ha kertes házban leknék simán hoznék magamhoz egy-két kutyát valamimenhelyről.


Babu köszi, sikerült :):):)

2009. jan. 8. 10:09
Hozzád is bekukkantottam Babu, édesek a lányok!
462. ea9bff1b44 (válaszként erre: 460. - Li-lo)
2009. jan. 8. 10:08

Megnéztem az adatlapodat, tündéri az a kis kutya!Bence is nagyon szeretne, én még csak-csak hajlanék rá, de az apja még tartózkodó, mert Ő már tudja, mivel jár lakásban egy kutya:-))10 évig élt velünk egy rottweiler fiúcska. Imádtuk, mint a gyerekünket. Nem is volt vele semmi gond, de ugye egy kutyát le kell hordani hóban-viharban is.

Bence egyébként egy yorkit szeretne, csak elég borsos az áruk.

461. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 460. - Li-lo)
2009. jan. 8. 09:24
A Saját menüdnél rámész az Adatlapod/beállításaid-ra ott kiválasztod az Adatlap módosítás/beállítás-t, megkeresed az Egyéb dolgok....(bemutatkozás) keretes mezőt és egyszerűen kitörlöd a kódos részt.
460. Li-lo (válaszként erre: 452. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 8. 09:10

Akkor Nektek szépen össze kell hangolni mindent az Ünnepekkor.

Sztem mindegy mi a neve fórumnak, a lényeg, hogy itt vagyunk.

Nem tudjátok, hogy tudom leszedni ami az adatlapomon van karácsonyi visszaszámlálósdi?

459. ea9bff1b44 (válaszként erre: 458. - Gyzsuzska)
2009. jan. 8. 08:32
Szivesen küldenék egy keveset:-) Bencéék a suliban minden nap szánkóversenyt rendeznek, igazgatónői utasításra! Azt mondta az igazgatónő, hogy amíg tart a hó, a tornaórák helyett is szánkózás van:-) A barátnőméknél nem is olyan messze tőlünk fagyszünetet rendeltek el a suliban!
458. gyzsuzska (válaszként erre: 450. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 7. 22:05
Igen hideg van.Csak nálunk nincs hó,pedig 16hónapos fiamnak megkéne ismerkedni vele jobban.Egyszer esett a tél elején egy pici és nagyon tetszett Neki.Olyan jó volt látni a csdálkozó arcocskát és az utána követkető mosolyt.Most irigyelem tőlletek a havat.
2009. jan. 7. 21:59
Nekem mindegy mi a neve úgy is jövök olvasni.Most nem a karácsonyt nézzük benne hanem a készükődést.Készülődni úgy is sok ünnepre kell.
456. Bódiné Anikó (válaszként erre: 452. - Ea9bff1b44)
2009. jan. 7. 16:55
Szerintem idén is lesz karácsony,mi legalább időben elkezdjük a készülést,közben bevesszük majd Húsvétot is.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook