Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
515. cicmic87 (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 17:37

Szia!

Szerintem is jó ötlet a ruha vásárlási kátrya!!!

Vagy írjon egy listát,hogy mit szeretne és amit megengedhettek magatoknak abból tudtok választani,így bizti nem kerül "rossz" és "felesleges" ajámdék a fa alá!!

2009. szept. 2. 17:34

Sziasztok!

Örülük,hogy álaszoltataok a kérdésemre.

Amíg anyáéknál alktam,otthon úgy zajlott,hogy már előtte elkzdtünk sütni, 24. reggeltől ismét sütés,főzés, nekünk olyan 5-6 körül szokott lennei a vacsora. Van még két nővérem akik már külön vannak és egy unokaöcsém van.

Mi mindig veszünk egymásnak ajándékot,de inkább már unokaöcsémről szólt a karácsony,mindig ő bontott először és egütt örültünk vele!!!Ilyenkor szokatm fotókat készíteni, és utána pedig mi bontogatjuk az ajándékokat,de megvárjuk egymást.Nagyon szeretek csomagolni,kis kártyákat készíteni!!

Mézest azt már mi november vége felé elkezdjük,mert szoktun ajándékozni is!!!

513. 9bc5015697 (válaszként erre: 508. - Tundchen)
2009. szept. 2. 16:11
Én tuti ennek örültem volna legjobban. :) Meg lehet most is így lenne. :D
512. judy47 (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 16:02
Lehet 2010-es naptárat csináltatni amin a gyermekkori képei vannak rajta.Vagy fényképes bögrét.Szerintem értékelné.
511. judy47 (válaszként erre: 500. - Cicmic87)
2009. szept. 2. 15:57
Nálunk 24-én délelött az utolso bevásárlás,majd a fözés és a fa diszités marad.Délután pedig a terités és a magunk rendbe hozatala.A gyertyagyujtás a karácsonyi zenével 6 kor van.Majd a vacsora.2-en ünnepelünk és elmegyünk az éjféli misére ha nincs tul hideg.
2009. szept. 2. 12:29

Tanácsot kérnék tőletek. A két nagyobb gyerekem egy 7 éves és egy 4 éves (lesznek) kislány. Szeretnénk valami nagyon jót venni nekik karira, de nincs ötletünk. Valami olyat keresünk, amivel mindketten letudják kötni a figyelmüket, nem kell az egyiknek várni, hogy végezzen a másik, vagy fordítva. Ruhát egyébként is veszünk nekik, kisebb dolgokat, játékokat. De karira vagy nagyon szupit szeretnénk nekik.


Harmadik gyermekem: Karácsonykor lesz 14 hónapos. Valami jó tipp?!

2009. szept. 2. 12:01
Köszi a tippeket.Lehet tényleg ez az ajándékutalvány lesz a nyerő, mert sosem tudja még ő sem hogy minek is örülne, úgy meg ha kitalálta akkor megveszi magának.
508. Tundchen (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 11:13
Ha van felétek C&A, oda is lehet venni ajándékutalványt... egy kártyát kap névre szólóan, amin rajt a levásárolható összeg... lehet, 16 évesen az ilyeneknek örül valaki a legjobban... :)
2009. szept. 2. 10:55

Nálunk is hasonló Camea karácsonyához:)

Én nem csinálik minden évben adventi naptárt, mert már nagy a gyerek. Az utolsó, amit csináltam a zsákos variáció. Én édességgel töltöm meg őket.

Sajnos néhány már nem élnek a szüleink, így a karácsony szent estét 3-asban töltjük. Délelőtt általában főzés, tv-zés, délután fát díszítünk, majd késő délután úgy 6 körül szoktuk vacsorázni. Mi fel szoktunk kicsit ünnepiesebben öltözni. Vacsora közben karácsonyi zene, beszélgetés. Már vacsora előtt a fa alá tesszük az ajándékokat, de csak vacsi után bontogatunk. Aztán közös "programok" kártya, társas játék. Majd megnézünk néhány karácsonyi filmet. Az élet csoda szép, karácsonyi ének. Másnap hozzán szoktak vendégek jönni, ekkor egyszerűbb ételt készítek. eszünk, iszunk, beszélgetünk, ha havazik akkor séta, szánkó, stb. A harmadik napon szoktunk mi menni, mert szüli napot is ünneplünk.

506. Veronika27 (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 09:45
16 évesnek szerintem nagyon sok dolgot lehet venni: parfüm, könyv, dekorkozmetikum, karóra, táska, pénztárca, dvd...
505. 01c8755c79 (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 09:37

Mi a hobbija a leánynak, mi érdekli?

Ajándékutalvány?

504. 01c8755c79 (válaszként erre: 503. - Szankuviki)
2009. szept. 2. 09:29

Régebben nálunk se édesség volt a naptárban (nem írom, hogy zsákokban, mert mindig másikat készítettem... volt koszorú, lelógó kis zsákokkal... textilházikó 24 ablakkal... 24 kis textilcsizmácska felfűzve... ilyesmik). Szóval régebben volt hajcsat,hajgumi, kis notesz, színes ceruza... textil vagy kerámia angyalka... később már szép kis bugyika is volt valamelyik zsebben, amikor nagyobbak voltak akkor már volt mozijegy is... ilyesmik.

Ünnepi ebédnél szerencsés vagyok, én főzök a párom süt. Ráadásul két konyhát is tudunk használni, így zsipp-zsupp elkészülünk. Mondjuk az aprósütit én készítem, de azt meg akár napokkal, sőt 1-2 héttel előbb is el lehet készíteni. :o)24-én reggelre általában már csak a lépcsőház felmosása van vissza. (Decemberben töltöm a szabim nagy részét. :o))

2009. szept. 2. 08:57

Szia.

Nálunk eddig nem volt kialakult rendszer, de vmit próbálok bevezetni a gyerek miatt inkább, bár nem lesz könnyű.Párom tűzoltó, így nálunk egyébként sincs olyan hogy hétvégi nagy ebéd, vagy hasonló, mert ritka amikor nem dolgozik valamelyik nap.Ez az adventi naptár jó ötlet, de még neki kell ülnöm hogy mit csinálhatnék, a kisasszony az édességeket nem eszi.Mondjuk még kicsi is hozzá...de kóstoltatták vele és eddig szinte mindent kiköpött(csokitól kimondottan öklendezett), úgyhogy majd lesz vmi.

A menüről eddig annyit tudok hogy valószínűleg egy túrótortát csinálok, valamint nővérem kérésére zserbót(ő nem tud, de nagyon szeretik, így csinálok nagyobb adagot és adok nekik is belőle hazavinni.Azt mindenki szereti és akkor lesz a húgom szülinapja is,így neki szülinapi ajándék is lenne.Jut eszembe mit tudtok ajánlani egy 16 évesnek(vmi ékszerre gondoltam, de a multkor közölte hogy nem hordja azt sem ami van neki).

502. 01c8755c79 (válaszként erre: 500. - Cicmic87)
2009. szept. 2. 08:15

Szia... az én gyermekeim már nagyobbacskák, de már sok-sok éve ugyanúgy zajlik. Először is ... ünnepeljük az adventet is (most, hogy 17 és 14 évesek, még most is). Az első vasárnaptól minden este gyertyás vacsoránk van, és vasárnaponként kicsit ünnepibb az ebéd is.Esténként beszélgetünk a régi karácsonyokról, amikor megismerkedtek a "karácsonyi történettel"... és persze újra és újra éljük (ismételjük) a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó hagyományokat. Amit pl. imádtak az a Luca napi gombóc... fánkszerű a tésztája, és érdekes, tanulságos, vagy éppen humoros idézeteket, gondolatokat rejtett. Adventi naptárunk is van egészen kis koruk óta.... Tavaly, mivel már nagyocskák, olyan volt, hogy olyan régies papíron voltak szép kis versek, idézetek, gondolatok (karácsonyhoz, a szeretethez kötődőek) aranyszalaggal átkötve, halmozva egy szép tálra, egy csomó édességgel együtt. És minden este, vacsorakor húzott az egyik gyerek egy idézetet és kaphatott egy édességet hozzá. Az idézetet szépen felolvasta, és egy egyben megadta a vacsora hangulatát is. Egész decemberben alkotgatunk és csinosítgatjuk a lakást, és mániákus mézeskalácssütő vagyok. Októbertől min. hetente egy adag biztos készül. :o))

Karácsony napja: mi elváltunk, tehát karácsonykor az ebéd a volt anyósomnál van, ide viszi a volt férjem a gyerekeket. 6 óra körül jönnek haza, addigra én feldíszítem a fát, szépen megterítek, és odateszem az ajándékot a fa alá. Csendes zene szól... beszélgetünk, vacsorázunk és utána bontjuk az ajándékot. SOha nem voltak türelmetlenek, hogy ugorjunk neki és tépjük a papírt. Egyszerre mindig egy valaki bont ajándékot... és megnézzük és együtt örülünk, és utána más valaki bont... és így bontjuk végig a csomagokat. Aztán kis tv-zés vagy játék és alvás. Karácsony első napján megyünk anyuékhoz délelőtt és ebédre, délután és vacsora anyósnál, vagy ő nálunk, és karácsony másnapján megint apával vannak a gyerekek, meglátogatják közösen az ő rokonait.

Ennnnnnnyiiiiiiiii.... :o) Imádom a karácsonyt... az egész decembert! :o)

Tavaly először fincsi likőrt is készítettem. :o) majd előkeresem a receptet, bár azt hiszem tavaly is feltettem a karácsonyos fórumba. :o)

2009. szept. 2. 07:54

Sziasztok! De jó, hogy nyílt ez a topic! Már én is gondolkodom a karácsonyon... nálunk nagy a család és csak karácsonyra ajándékozunk jelképeset, ami kb 20-25 főnél így is elég jelentős összeg, meg hát ötlet is kell, úgyhogy én is elkezdek már gyűjtögetni... :) Mi ketten élünk a férjemmel, most babát is várunk, úgyhogy karácsonykor jó nagy hasam lesz már akkor...

Én valamit szeretnék készíteni, ezen gondolkodom most... :) Vagy valami lekvárt, vagy likőrt, vagy valami olyat, aminek jót tesz pár hónap állás és jó ajándék lenne, mert finom és igazából nem költséges... arra gondoltam, hogy talán teszek el rumos szilvát, vagy csípős paprikalekvárt... ilyen ötletetek nincs esetleg?

2009. szept. 2. 07:44

Ha szabad kérdezne nálatok(itt minden hozzászólóra gondoltam),hogy zajlik a szent este? Főleg ahol gyerek van? (Arra gondolok,hogy van e konkrét időpont amikor vacsiztok, utána egyből ajándékoztok,vagy énekeltek....)?

További szép napot nektek!!!

2009. szept. 2. 07:39

Sziasztok!

Örülök,hogy nem én vagyok az egyetlen,aki már most a karácsonyra gondol. Én már most gyüjtöm az infót,hogy de jó lenne ez-az, na persze bizonyos kereteken belül. Vásárolni már nem szeretek az ünnepek előtt,mert rengeteken vannak, és szerintem akkor kitartják az árakat is. Nekem most lesz az első karácsonyom,hogy a párommal együtt töltjük,igaz még az ő szüleivel lakunk,de akkor is együtt leszünk.

Mi mindig halász levet, rántott halat,krumplit,különféle salátákat csinálunk és azt eszök szenteste.

2009. szept. 1. 21:20
Én púlykát szoktam sütni egybe. Mellé párolt zöldségek, steak burgonya, saláták. Sütik is lesznek. kakaós kalács, csokitorta, pogácsa. Aztán lesz másnap rántott husi.
497. agis
2009. szept. 1. 15:17

Karácsonyi menü? Káposztaleves nélkül nem tudm elképzelni..aztán lesz valami csirkemell (még nem találtam ki hogyan) de valószinűleg mozzarellával megtekerve, csokis narancsos kuglóf

meg csinálok mézeskalácsot (mindig én szoktam) muffinokat, pogácsát, ilyesmit. A nagy sütigyártó édesanyám én csak "mellékesen" sütök :)

2009. szept. 1. 15:04

Sziasztok!!


Én vagyis mi már foglalkozunk a karácsonnyal de teljesen más szemszögből!!Szerintem kegyetlen leszek az éven senki nem kap semmit csak a lányom:)

2009. szept. 1. 14:59
Na ez jó ötlet.Ki mit fog főzni, ha már tudja, mert én még nem.Nincs olyan dolog amit mindig szoktunk csinálni, úgyhogy jó lenne pár tipp, hogy kitaláljam mi legyen.
494. judy47
2009. szept. 1. 14:46

Sziasztok!

Ez a topic nagyon jo.Én tegnap gondolkodtam arrol,hogy mit vegyek a páromnak.És rájöttem.Egy lemezjátszot kap.Épp elég karácsonykor a fa megvétele,a kaja.Kaja:töltött káposzta lesz és rántott hal.Mivel 2 en ünnepelünk és rossz étvágyuak vagyunk,ezért más nem szokott lenni.Beigli,szaloncukor és rengeteg édesség lesz az asztalon.No meg pezsgö.( alkohol mentes)

493. agis
2009. szept. 1. 14:37

Örülök, hogy nem néztetek telejsen bolondnak, csak ma pakolgattam a CD-k között és a kezembe akadtak a karácsonyiak is, és innen az ötlet.


Még nem tudom mi lesz karácsonykor, csak azt hogy ezüst és fehér karácsonyfát szeretnék :) Meg havat meg hideget, bár nem szeretek fázni de imádom a havas estéket... :)

2009. szept. 1. 12:19
Igen.semmiképp sem tenném azt hogy "ezt a halott nagyszüleidtől kapod".Inkább nekem megnyugvás, ha úgy teszek mintha tőlük is kapna(pláne úgy hogy anyum épp karácsony este halt meg)
491. a0c1361e44 (válaszként erre: 489. - A0c1361e44)
2009. szept. 1. 12:10

Értelek!

Akkor a kevés ajándék miatt. Nem baj, ha nem azt szokja meg a gyerek, hogy karácsony az ajándék dömpingről szól.

De ha Te ettől jobban érzed magad, akkor természetesen csináld:)))

Csak nem értettem....

2009. szept. 1. 12:06
Nem kifejezetten az ő nevükben veszem, csak olyan rossz érzés hogy szinte senkitől sem kap semmit.
489. a0c1361e44 (válaszként erre: 487. - Szankuviki)
2009. szept. 1. 10:50
Neharagudj, de nekem sosem jutna eszembe, hogy a halott szüleim nevébe vegyek ajándékot. Ezt miért gondolod, hogy jó?
2009. szept. 1. 10:50
Mi sem tízezres nagyságrendű ajándékokat veszünk, de azért mindenki kap valamit. Nálunk is az a fontos, hogy együtt legyen a család. Nálunk szokott lenni a vacsi, nekünk együtt van a konyha-étkező-nappali, így nagy hely van. Mióta 2006. októberében meghalt az apukám, 2008. februárban meg a nagypapám azóta még fontosabbnak érzem, hogy együtt legyen a család. Ezért azóta méltóan megünnepeljük a szülinapokat és a névnapokat is.
2009. szept. 1. 10:37
Mi is kisebb ajándékokat veszünk, illetve én, mert a párom rám bízza.Nálunk nem lesz nagy összejövetel, csak a tesómék jönnek.Terveim szerint ismét nálunk lesz a tali, itt több a hely is, ami két kis gézengúznál jól jön.Én tavaly vezettem be hogy ha nem nagy is, de a nagyszülők nevében is kap ajándékot a lányom, mivel az én szüleim már nem élnek, de tudom hogy biztos örülnének neki.Másik oldalról se jobb a helyzet, mert a párom szülei, habár 2 utcányira laknak idén csupán 2x látták...De tesómékkal jól elleszünk és ez a lényeg.Még szuperebb lenne ha addig sikerülne elköltöznünk is.
2009. szept. 1. 10:29
Egyébként visszatérve a témához, nem tudom, hogy hogy lesz az idén, ugyanis idén volt az esküvőnk és március óta élünk kettesben, tehát ha azt vesszük, ez lesz az eslő közös karácsonyunk együtt. Nem tudom, hogy állítunk-e fát, jó lenne. Eddig a karácsonyokat M.o-on töltöttük, idén ki tudja még, hogy hogy lesz.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook