Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
545. kattyus (válaszként erre: 544. - Bcicus)
2009. szept. 3. 21:20
Olyan dolog hiányzik az életedből, ami egészen tartalmassá teszi az életet. Hit, szeretet...stb:)
544. Bcicus (válaszként erre: 533. - A0c1361e44)
2009. szept. 3. 20:39
Mi nem tatjuk az adventi hétvégéket, így ez már alapból kiesik. Soha semmit nem készítek kézzel (csak technikaórán csináltam ilyet azt is inkább hagyjuk milyen lett). Főzni meg soha nem szoktam, nemhogy karácsonykor. A karácsony a mai világban nagy részt az ajándékokról szl. És igen van olyan ember a családban elég akinek csak úgy veszek valamit, de van néhány akinek tényleg igyekszem olyat venni aminek örül. 40 embernek nem lehet kitalálni az álmait és nem is akarom.
543. enikoke
2009. szept. 3. 20:22

Nekünk idén lesz az első karácsonyunk 3-asban, vagyis kisbabánkal. Akkor lesz 8 és fél hónapos. Már most gondolkodom hogy hogyan tegyem felejthetetlené, habár valószínüleg csak mi fogunk rá emlékezni. Mindenképen Ő lesz a figyelmünk központja.

Mondjuk félek kicsit, olvastam egy blogon egy hasonló korú gyerekről, ugyanigy várták a karácsonyt, és egész ünnep alatt nyűgös volt, alig evett meg aludt. Remélem azért nálunk nem így lesz és fogja élvezni az ünnepet.

Ti hogyan készülnétek erre a különleges karácsonyra?


A narancslikör pedig nekem is megmozgatta a fantáziámat, habár mi nagyon kevés alkoholt fogyasztunk, de apósom az szereti a liköröket, és még lehet apukám is fog örülni neki.

542. Tundchen (válaszként erre: 541. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 17:07
Ez jó lehet! Még ajándékba is, díszdobozba... :)
541. 01c8755c79 (válaszként erre: 539. - Tundchen)
2009. szept. 3. 14:30

Én egész decemberben azt csinálok... kandírozott narancshéjat, gyömbért... szerintem ugorj neki, annál nincs fincsibb... lehet tenni sütibe, kalácsba.. teába... puncsba...a gyerekek pedig csak úgy is "lopkodják". Amúgy a tescoban is lehet kapni, de az elég gagyi.


Kandírozás: három-négy napon át, naponta tíz-húsz percig főzzük együtt az apróra vágott narancshéjat (vagy gyömbért) a súlyával megegyező mennyiségű cukorral. Majd a végén kristálycukorba forgatni az egészet. (Narancshéjból a a fehér "bélését" amennyire lehet ki kell vágni, és jó kis vastag héjú narancsot válassz!.)

540. judy47
2009. szept. 3. 14:06
Ha már italrol van szo,én inkább a málna likört kedvelem.De télen ez lehetetlen.Egyszer a barátnömnél ittam,azota sem kapok sehol.Tudtok esetleg olyan helyet ahol kaphato?
539. Tundchen (válaszként erre: 530. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 13:14
Köszi a receptet, szerintem én megcsinálom! Mennyi idővel kell karácsony előtt? Valamint lehet kapni kandírozott narancshéjat valahol?
538. danama (válaszként erre: 537. - Kattyus)
2009. szept. 3. 12:11
én októbertől kezdem veszegetni az ajándékokat, mert egyszerre nincs nagyobb kiadásra pénzünk..
537. kattyus (válaszként erre: 534. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 11:48
He-he. Jó volt. Én erre a narancslikőrre kattantam rá. Különben ha nekem is csak annyi lenne a karácsony mint bcicusnak én sem lennék rá hangolódva. Mi hisszük Istent és egyszülött fiát.
2009. szept. 3. 11:21
A gyerekeim osztályában akkor szoktak kezdeni hangolódni a karácsonyra, amikor aprókáim el kezdenek mézeskalácsos hordani tízóraira. Persze mindig annyit, hogy megkínálhassák a többieket is. :o))
535. a0c1361e44 (válaszként erre: 534. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 11:18
:)))
534. 01c8755c79 (válaszként erre: 533. - A0c1361e44)
2009. szept. 3. 11:14
... és szögletes legyen, mert azt könnyebb csomagolni.... pl. plazma tv-t. ;DD
533. a0c1361e44 (válaszként erre: 527. - Bcicus)
2009. szept. 3. 11:05

Nálatok ezek szerint csak az ajándékról szól a karácsony:)

Ha nem díszíteném a lakást, nem szeretném az adventi vasárnapokon tartott közös étkezéseket, ha nem én készíteném a fenyőfa díszeket, ha én is készen venném a bejglit, stb. Akkor én is ráérnék elmenni december 20-án megvanni az ajándékot. Mindegy mit csak csomagolható legyen:)

532. 01c8755c79 (válaszként erre: 530. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 10:35
Hja.... min. 6 héttel előbb kell nekiállni. :o)
531. Bcicus (válaszként erre: 528. - Steinné)
2009. szept. 3. 10:33
Hát meg is őrülnék ha külön külön előre megvenném. Ha nem nagy kocsim lenne, mondjuk muszály volna, mert nem férne be a sok ajándék. A nagy család karácsonkor igazi átok tud lenni, mikor ajándékot vezs az ember, mindenkinek kitalálni valamit. Én élelmiszert nem szoktam venni, max 2 rúd bejglit, mást nem. Meg nyilván az alapélelmiszereket, amit az év többinapján is megveszek.
2009. szept. 3. 10:31

Igen, lehet a receptet. Feltettem tavaly is. Mivel nem az én kitalálmányom, ide is ide írom, hogy DEMETER névre, nickre hallgat, aki közzé tette a neten. Ennek megfelelően idézőjelbe is teszem a sorait. Ő másfél litert ír, én 3 literesben készítettem.... és iiiiisteni... (ezért kapott csak anyukám belőle... és csak egy kevéskét.:D)


"Vegyünk egy másfél literes üveget.

Szórjunk bele három púpozott evőkanálnyi kandírozott narancshéjat, erre jöhet négy nagy narancs egész vékonyan, fehér rész nélkül levágott narancsszín, illatos héja, és három narancs kifacsart, friss leve. Négy-öt fahéjrúd, két összevágott vaníliarúd és öt-hat szem szegfűszeg illatosítja tovább az alapot. Pár szem kandírozott gyömbért is szórtunk bele. Fél liter mézet csorgattunk a tetejére.

Bő egy deci rum került bele, hogy ellensúlyozza a narancslé könnyű, alkoholmentes gyümölcsösségét. Végtére is likőrt, vagyis alkoholos italt készítünk :) Az üveget pedig ezek után színültig töltöttük konyakkal. Karácsonyig elálldogál a kamrában, és szép, fényes, világos narancsszínt kap."

2009. szept. 3. 10:30

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a fórumnak, imádom a karácsonyt!:)

Nálunk az első nap új zajlik, hogy reggel feldíszítjük a fát, közben karácsonyi zenéket hallgatunk, anyukám süt-főz a konyhában, megebédelünk, délután olyan 17 felé ajándékbontás!

Tavaly volt az első karácsonyozásom a párommal, Ő is imádja a karácsonyt! Még nem lakunk együtt sajnos, úgyhogy ebédre Ő jött át, vacsira meg én voltam hivatalos hozzájuk, szerencsére nem kell sokat utaznunk, mert egymás melletti lépcsőházban lakunk!:)

25-én ünnepli a szülinapját, úgyhogy aznap tortát sütöttünk neki anyummal(fekete erdő tortát)!26-án jöttek a barátnőmék, úgyhogy én főzőcskéztem! Aszaltszilvával töltött, sonkába tekert pulykamellet csináltam, mazsolásrízzsel! Isteni finom volt, mindenkinek ízlett!

Amúgy a 25., 26. mindig rokonlátogatásokkal zajlik!

Tavaly már októberben elkezdtem a ajándékvásárlást, idén is így fogom, mert egyszerre nagyon sok lenne!

528. steinné (válaszként erre: 527. - Bcicus)
2009. szept. 3. 10:20
Szia ! Jó Neked, hogy ennyi embernek egyszerre meg tudod venni az ajándékot. Nálunk csak apránként megy, mert nálunk is nagy a család. Egyébként meg december közepe után már csak élelmiszert vásárolok, ami frissen kell, mert ekkora a zsúfoltság akkor, hogy képtelenség normális körülmények között vásárolni.
527. Bcicus
2009. szept. 3. 10:12
Majd dec 20-a körül elkezdek vásárolni ajándékokat aztán ennyivel meg is van a karácsony, nem tudom, hogy lehet hónapokig készülődni rá. Azt se tudnám mit vettem és hova raktam. Nem kicsi a család, úgy kb 40 ember.
526. kattyus (válaszként erre: 524. - Tundchen)
2009. szept. 3. 10:07
Ezt a receptet én is szeretném.
525. kattyus (válaszként erre: 524. - Tundchen)
2009. szept. 3. 10:06
Azt a receptet én is szeretném! De nagyon! Lehet?
524. Tundchen (válaszként erre: 522. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 10:03
Szia! Leírnád ezt a narancslikőr receptet? Mennyivel előre kell nekiállni? :)
523. steinné (válaszként erre: 522. - 01c8755c79)
2009. szept. 3. 09:48
Szia ! Nehogy azt hidd, hogy nehéz gobelinezni, vagy keresztszemest varrni. Én is azt hittem először. Tavaly ősszel kezdtem, azóta kivarrtam már 6 képet, 18×18-tól az 50×40 cm-esig. A fiamnak most egy hajós keresztszemes képet varrok. Nekem sincs túl sok időm, de este az ágyban úgy 23 óra körül szoktam egy órát varrogatni. Anyósom, meg az anyukám biztosan gobelint kapnak az idén. Nekem feszültséglevezető, nekik pedig egy szép ajándék.
522. 01c8755c79 (válaszként erre: 519. - Steinné)
2009. szept. 3. 09:33

Nekem is fontosak az sk. ajándékok. Gobelinezni nem tudok sajnos... az majd nyugdíjaskori projekt lesz a keresztszemes himzéssel együtt. ;D

Karácsonyi angyalkát szoktam készíteni (varrni) mindenkinek... hol nagyot... hol kicsit... anyuéknak és anyósoméknak pedig mindig sütök süteményt, szép tálra teszem, csomagolom, dekorálom és úgy kapják. Tavaly először narancslikört is készítettem... mh... 3 literes dunsztos üvegben.... és csak anyu kapott belőle 3 dl-t egy szépen díszített üvegben... mh... miért is csak annyit...? ;DD

2009. szept. 3. 09:32
Szerintem nekem vannak a legérdekesebb karácsonyaim!Magamnak főzök,én faragom a fát-díszítem,csomagolok magamnak ajándékot-aztán jól meglepődök,és örülök,majd megterítek magamnak,és jól belakok!A tavalyi szent estém is-hoxásan telt!Mi lenne velem Hoxa nélkül? :DDDD
520. kattyus (válaszként erre: 519. - Steinné)
2009. szept. 3. 09:27
Nálunk a fotós naptár tavaly volt. Nagy volt a sikere. A mama már most pedzegeti, hogy jövőre nem látja őket minden nap a falon. Háááát! Esetleg?!
2009. szept. 3. 09:22
Én idén több embernek gobelint varrok karácsonyra. Szerintem egy saját kezűleg készített ajándék sokat jelent. Én mindíg szoktam a gyerekekről képet ajándékozni (amit az oviban-suliban profi fotós készít), de volt már rá példa, hogy az egész évben készült fotókból válogattam egy albumra valót és azt adtuk. A nagyszülők nagyon örültek neki. Idén lehet, hogy fotós naptárt fogok csináltatni.
518. kattyus
2009. szept. 3. 08:59
Én imádom a karácsonyt. Mivel mi csak apróságokat veszünk egymásnak, a gyerekek kapnak inkább komolyabb ajándékot. Ha meglátok valamit, amiről tudom hogy valaki értékelné a családban megveszem. Előre gyűjtögetős vagyok.
517. 01c8755c79 (válaszként erre: 510. - Becseiagi)
2009. szept. 3. 07:59
Gyöngyszövő készlet? Én nagyon le tudtam magam kötni vele, amikor a kislányom azt kapott. ;D Remek társasjátékok vannak, de pl. babákkal is lehet együtt játszani.... kreatív foglalkoztatók... dekupázs, üvegfestő készlet...
2009. szept. 2. 18:32
Köszönöm a sok jó tippet.Még az a jó hogy nővérem kisfiával könnyebb ő összeszedi mire van szükség aztán az alapján könnyen megveszem.Lassan el is kell kezdeni körülnézni, nehogy a végén vmi lemaradjon...
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook